Къща около София

  • 63 339
  • 910
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Нико, Драгалевци, Симеоново, Бояна, Бистрица са близо до София и бенефитват от тази близост. И са си супер за къща, но при 2 условия, според мен - 1) да не трябва всеки ден в час пик да ходиш на работа в центъра или в някоя от по-далечните части на града спрямо тях  и 2) все пак да имаш и имот на централно място  за преспиване.
Първото е заради задръстванията и чакането по светофари и кръстовища, защото разстоянието е никакво, 7-8 км, обаче може и час да ти отнеме да го вземеш, а второто е заради нещата, които в тях ги няма, а човек понякога иска да прави. Или децата му искат да правят.
И не само моят, и на Чиана Simple Smile

# 586
  • София
  • Мнения: 4 192
А сега и двамата допуснете, че има хора, които социалният им живот не е до ходене на ресторанти и страх от това да не отидат в болница. Нико допреди две години не признавашежилище, от което не се вижда НДК, вече стигна до Драгалевци. Скоро може и Слънчака да защитава, явно лесно му се променя мнението, като погледне и друга гледна точка.

Скрит текст:
Първият ми коментар си беше по темата, вторият не, ама заминаха и двата, здраве да е...

# 587
  • Мнения: 19 473
Да ви съобщя, че задръстванията по светофари и кръстовища в София са повсеместни и не са присъщи само на Драгалевци и подобни. Така че ако не си решил да прекараш целия си съзнателен живот в един квартал, все някога ти се налага да видиш светофар и задръстване от прозореца на автомобила си.

# 588
  • София
  • Мнения: 878
2) все пак да имаш и имот на централно място  за преспиване.
 второто е заради нещата, които в тях ги няма, а човек понякога иска да прави.
 
   Е то това да има имот на централно място за преспиване, ако човек е в предградие от типа Бояна, Драгалевци, Горна Баня и т.н. е добра, но доста скъпа идея. В крайна сметка ако човек понякога иска да прави нещо в центъра, колко му е да си хване такси до дома- до всяко от изброените таксито е 10 лева-  от чисто финансова гледна точка е излишно- в крайна сметка вечер до кое да е подобно предградие човек може да се прибере да спи бързо и лесно. Защо да е задължително условие имота на централно място?

# 589
  • Мнения: X
Да ви съобщя, че задръстванията по светофари и кръстовища в София са повсеместни и не са присъщи само на Драгалевци и подобни. Така че ако не си решил да прекараш целия си съзнателен живот в един квартал, все някога ти се налага да видиш светофар и задръстване от прозореца на автомобила си.
Не и откакто в София съществува метро Simple Smile
Скрит текст:
2) все пак да имаш и имот на централно място  за преспиване.
 второто е заради нещата, които в тях ги няма, а човек понякога иска да прави.

   Е то това да има имот на централно място за преспиване, ако човек е в предградие от типа Бояна, Драгалевци, Горна Баня и т.н. е добра, но доста скъпа идея. В крайна сметка ако човек понякога иска да прави нещо в центъра, колко му е да си хване такси до дома- до всяко от изброените таксито е 10 лева-  от чисто финансова гледна точка е излишно- в крайна сметка вечер до кое да е подобно предградие човек може да се прибере да спи бързо и лесно. Защо да е задължително условие имота на централно място?
Може и баба, за преспиване. Защото според мен след определен час таксито не е добра идея. А за тийнейджър съвсем не бих го приела като идея. Има и Дринк§Драйв услуги, освен такси. Но като цяло искам да си се прибера бързо пеш и да не мисля какъв шофьор ще ми се падне. От чисто финансова може да е по-изгодно, но от гледна точка комфорт и удобство не е, според мен.
А сега и двамата допуснете, че има хора, които социалният им живот не е до ходене на ресторанти и страх от това да не отидат в болница. Нико допреди две години не признавашежилище, от което не се вижда НДК, вече стигна до Драгалевци. Скоро може и Слънчака да защитава, явно лесно му се променя мнението, като погледне и друга гледна точка.
Може би има нещо общо с това, че Нико си има имота до НДК и си го ползва Simple Smile Назад сподели, че ако го нямаше, вероятно нямаше да издържи. Може да му видиш мнението.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 17:46 от Анонимен

# 590
  • София
  • Мнения: 7 276
Единственото, което София има, а другите градове не (според мен, моля ви, подчертавам дебело с две черти, според мен) - е добре платена работа в чуждестранни фирми.
Нищо друго няма в София, което да ми липсва, ако утре вече не живея тук.
Та с две думи, ще я погледна Сливница, благодаря за насоката!
Други такива градчета с уютен облик и уникална природа наблизо, които може да погледнеш, са Сапарева Баня и Долна Баня. Предполагам, че ще имат всичко, от което ще имате нужда.
Скрит текст:
когато спре да ти се работи за чуждестранна фирма Sunglasses

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 18:17 от Аш

# 591
  • Мнения: X
А сега и двамата допуснете, че има хора, които социалният им живот не е до ходене на ресторанти и страх от това да не отидат в болница. Нико допреди две години не признавашежилище, от което не се вижда НДК, вече стигна до Драгалевци. Скоро може и Слънчака да защитава, явно лесно му се променя мнението, като погледне и друга гледна точка.

Скрит текст:
Първият ми коментар си беше по темата, вторият не, ама заминаха и двата, здраве да е...
Имайки имот в пешеходния център и след като не ми се налага да се движа в сутрешния и вечерния трафик  е добра опция да живея в подножието на планината. Апартамента на Витошка се ползва почти всекидневно ако не от мен, то от детето и детегледачката, а най често от всички. Отделно стигам много бързо придвижвайки се извън час пик. Денем за 14-15 минути, а нощем за 7-8. Когато вечерното излизане е по-рано направо оставаме на Витошка  жена ми да се приготви и да си починем малко преди вечерята. Въобще не си представям да живея някъде, където ще ми се налага да прекарвам няколко часа дневно в кола. П.П. След дългогодишни молби преди 9-10 месеца ме убедиха да си вземем куче. При всички случаи за него е по-добре да тича по цял ден в двор вместо да живее в апартамент 😄.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 19:11 от Анонимен

# 592
  • София
  • Мнения: 4 192
Нека запазим добрия тон. Мен лично ме държат два типа хора във форума - такива като нея, които избиват комплекси, и такива като Лъки или ЧС, от които може да научиш нещо ново. Така че малко или много, постовете са полезни  Peace

# 593
  • Мнения: 19 473
Миришещи и пушещи дал господ в София, че и на свещената Витошка, даже има и просещи и спящи на пейките.

# 594
  • Мнения: 1 878
Гледам, че е бая поразчистено. Изпуснала съм някаква дискусия изглежда Simple Smile
Другари и другарки, за пореден път призовавам да приемете, че за едни е хубаво, за други лошо,няма императиви във вкусовете и предпочитанията на хората. Точка Simple Smile

# 595
  • Мнения: 317
За теб Сливница е по-приятна от София, но това не значи, че обективно е по-хубав град. Не го познавам добре. За последно съм бил там преди много години, но не си спомням да ме е впечатлил особено. Даже напротив. Според мен обективно не може да се сравнява със София. Ама въобще.
Нико, не избираме град/село по хубост , а по възможност да се живее с всички удобства. Не можеш да сравниш София с Венеция, Париж или Санкт Петербург по красота, ако наблягаме на това. Сливница не блести със хубост, но предлага спокойствие и удобства за постоянно живеене. Дори няма един светофар в града. И само на 15-20 мин. от София, където може да се работи или търсят забавления.

# 596
  • Мнения: 2 313
За теб Сливница е по-приятна от София, но това не значи, че обективно е по-хубав град. Не го познавам добре. За последно съм бил там преди много години, но не си спомням да ме е впечатлил особено. Даже напротив. Според мен обективно не може да се сравнява със София. Ама въобще.
И само на 15-20 мин. от София, където може да се работи или търсят забавления.

15-20 минути? Аз мислех, че е на 2-3 минути със задръстванията.

# 597
  • Мнения: X
За теб Сливница е по-приятна от София, но това не значи, че обективно е по-хубав град. Не го познавам добре. За последно съм бил там преди много години, но не си спомням да ме е впечатлил особено. Даже напротив. Според мен обективно не може да се сравнява със София. Ама въобще.
Нико, не избираме град/село по хубост , а по възможност да се живее с всички удобства. Не можеш да сравниш София с Венеция, Париж или Санкт Петербург по красота, ако наблягаме на това. Сливница не блести със хубост, но предлага спокойствие и удобства за постоянно живеене. Дори няма един светофар в града. И само на 15-20 мин. от София, където може да се работи или търсят забавления.
Последното, което има Сливница е всички удобства. Но за толкова пари, толкова.

# 598
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Скоро ходих в Сливница и съвсем отговорно казвам, че е отвратително място без никакви удобства и с най- дивите селяни в обкръжението. И изобщо не е близо, както се твърди. Имам познати, които живеят там, работят в София и пътуват с влак, че с кола им е скъпо всеки ден.

# 599
  • Мнения: 317
Скоро ходих в Сливница и съвсем отговорно казвам, че е отвратително място без никакви удобства и с най- дивите селяни в обкръжението. И изобщо не е близо, както се твърди. Имам познати, които живеят там, работят в София и пътуват с влак, че с кола им е скъпо всеки ден.
А каква гражданка си ти, или може би аристократка? Каква си ти , за да индетифицираш кой е селянин и кой гражданин? Как можеш да придобиеш представа за града от предполагам няколко часово пребиваване? Нямаш книжка / нещо, което днес е жизнена необходимост / и не можеш да прецениш реално растоянието. Или може би разчиташ на личен шофьор? Никога няма да намериш къща, защото с пр.дня боя не става. В къща се живее или с добри финансови доходи , или с компромиси.
 

За теб Сливница е по-приятна от София, но това не значи, че обективно е по-хубав град. Не го познавам добре. За последно съм бил там преди много години, но не си спомням да ме е впечатлил особено. Даже напротив. Според мен обективно не може да се сравнява със София. Ама въобще.
Нико, не избираме град/село по хубост , а по възможност да се живее с всички удобства. Не можеш да сравниш София с Венеция, Париж или Санкт Петербург по красота, ако наблягаме на това. Сливница не блести със хубост, но предлага спокойствие и удобства за постоянно живеене. Дори няма един светофар в града. И само на 15-20 мин. от София, където може да се работи или търсят забавления.
Последното, което има Сливница е всички удобства. Но за толкова пари, толкова.
[/quote]
Не знам как не разбра, че при мен не става въпрос за пари, а за личен избор. Предпочитам спокойствие, гледка на планини от двора и прозорците, тишина. Изборът ми е без да ми се налага да правя компромис. Когато реша мога да се върна в София или в Банкя, но не искам да се вкарвам в "кой е по,по -най" като теб и Попеа. Има вероятност да се почувствате безимотни Smile
Има хора ограничени във финансов и имотен избор, но с желание да живеят в къща и по тази причина се коментират възможностите за реализиране на такъв живот.

Общи условия

Активация на акаунт