Къща около София

  • 63 355
  • 910
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 7 276
Мнението на Milita1 изцяло описва и моето отношение към нещата. Но според мен няма смисъл да се повтаря, защото хората са различни и имат различни предпочитания. Ако някой не харесва населени места като Сливница, Своге, Сапарева Баня и др. С-та, няма сила на земята, която да го убеди, че това е мястото за него и за семейството му. Аз само не разбирам защо обаче, когато човек е решил, че не харесва нещо, трябва да излее кофата с помия. Може би има нужда да убеди и себе си и затова се получават тези безконечни постове за това колко е зле всичко извън София. Смешно е, защото на хората, на които им е добре в по-малките населени места, едва ли им пука за мнението на "софиянци".

# 601
  • София
  • Мнения: 2 419
Извинявайте, обаче темата се казва Къща ОКОЛО София.
В този смисъл тук човек се надява да прочете нещо по нея, а не комплексите на някакви хора да се покажат какво имат В София.
Понеже Драгалевци, Бояна и Симеонова СА В София, също не са по темата.

И за да кажа нещо по самата тема и аз - може да се окаже, че някои села/градчета ще се приближат много до София след завършването на пътя Ботевград/Мездра и да са подходящи за хора, които имат 1-2 ходения до София седмично или месечно.

# 602
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Изразила съм лично мнение и стоя зад него. В публичното пространство не ми се обяснява защо мисля така за хората и какво видях, за да го мисля, но е така, независимо дали на някого не се харесва. Видяла съм достатъчно, за да го кажа.
А това, че нямам шофьорска книжка, има причина за това и никого, освен мен не го засяга. Само не разбрах каква е връзката с финансовите ми възможности и с мнението ми за простаците  hahaha И да, имам шофьор и какво от това. Предлагам да спреш със заяждането, че само потвърждаваш това, което там съм видяла.
Сапарева баня е много добро и уредено място, но е твърде далече за ежедневно пътуване.
Колежка на ММ си купи къща в Перник и си е доволна. Независимо от приказките, градът не е лош за живеене. В един момент и проблемът с безводието ще го оправят, със сигурност няма да е дълго така.
Имам понати, които се преместиха в Самоков и са много доволни,работят в София и пътуват с кола. Детето им е малко, ходи на градина в София и се го прибират на тръгване натам.  Но също за всекидневно пътуване е далече, а и пътят разбит и с много завои. Иначе градът е хубав, въздуха чист, уредено е откъм магазини, заведения, има училище, ДГ, болница, аптеки, всичко, както си му е редът. За обществен транспорт има автобуси и микробуси, нещо като маршрутки.

# 603
  • София
  • Мнения: 878
Може и баба, за преспиване. Защото според мен след определен час таксито не е добра идея. А за тийнейджър съвсем не бих го приела като идея. Има и Дринк§Драйв услуги, освен такси. Но като цяло искам да си се прибера бързо пеш и да не мисля какъв шофьор ще ми се падне. От чисто финансова може да е по-изгодно, но от гледна точка комфорт и удобство не е, според мен.
  То от гледна точка на комфорт е ясно, че е идеално човек да има и къща нейде около София и апартамент в добрата част на центъра, но това предполагам е в сферата на фантастиката за над 95% от пишещите в този форум, в това число и за мен. Не че къща в предградие е нещо много по-достъпно де ...
 Човек обикновено като е млад такъв избор в общия случай въобще няма, като остарее и евентуално го има, няма вече деца за мислене.
 Не знам как е сега това с районирането, но едно време в района ми имаше училища с рейтинг и т.н. ... и дъщеря ми не я приеха там (щото родители от вади, ливади и цяла София) и пак следваше алтернативата училище далеч или нерейтингово наблизо.

# 604
  • Мнения: X
Скрит текст:
Може и баба, за преспиване. Защото според мен след определен час таксито не е добра идея. А за тийнейджър съвсем не бих го приела като идея. Има и Дринк§Драйв услуги, освен такси. Но като цяло искам да си се прибера бързо пеш и да не мисля какъв шофьор ще ми се падне. От чисто финансова може да е по-изгодно, но от гледна точка комфорт и удобство не е, според мен.
 То от гледна точка на комфорт е ясно, че е идеално човек да има и къща нейде около София и апартамент в добрата част на центъра, но това предполагам е в сферата на фантастиката за над 95% от пишещите в този форум, в това число и за мен. Не че къща в предградие е нещо много по-достъпно де ...
 Човек обикновено като е млад такъв избор в общия случай въобще няма, като остарее и евентуално го има, няма вече деца за мислене.
 Не знам как е сега това с районирането, но едно време в района ми имаше училища с рейтинг и т.н. ... и дъщеря ми не я приеха там (щото родители от вади, ливади и цяла София) и пак следваше алтернативата училище далеч или нерейтингово наблизо.
Да, така е, но всеки се старае да си осигури максимален комфорт в рамките на своите възможности. Но да, зависи от възможностите, по това няма спор.
Напълно те разбирам, имах същия проблем някога. Е, срещу подкуп вземаха, и с връзки. Такива бяха времената. Ние го решихме с частно, но имам съседи, които настина пращаха децата си далеч по тази причина. Ако бяха взели дъщеря ти вместо вади, ливади и прочие, мисля, че това по никакъв начин нямаше да свали рейтинга на училището (съдейки по форумния ти образ). Което е поантата на Аш.

# 605
  • Мнения: 7 776
В Самоков има няколко училища (изобщо не е едно) и няколко детски градини. Освен това има традиция в спортните школи, има си спортна зала със огромен басейн даже. Има паркове и множество детски площадки, в нашето село до Самоков има детски площадки. В града има дори скейт рампа, рампа за dh велосипеди, стрийт фитнеси. А пътят Самоков-София далеч не е разбит (ремонтира се всяка година!), за завоите - има ги, но аз съм им свикнала и не ми правят впечатление. Пътищата в някои квартали в София са далеч по-разбити. Освен това се чисти редовно зимата, нещо, което е проблем в София и е по-малко от час път с кола до Бизнес Парк. Напълно нормално ежедневно пътуване. Това е от първи лице мнение. Самоков е добър избор в много отношения, ако на някого му трябва близост до Бизнес Парк, Тех Парк, Мола на Цариградско, Панчарево, Младост и т.н.

# 606
  • Мнения: 2 313
В Самоков има няколко училища (изобщо не е едно) и няколко детски градини. Освен това има традиция в спортните школи, има си спортна зала със огромен басейн даже. Има паркове и множество детски площадки, в нашето село до Самоков има детски площадки. В града има дори скейт рампа, рампа за dh велосипеди, стрийт фитнеси. А пътят Самоков-София далеч не е разбит (ремонтира се всяка година!), за завоите - има ги, но аз съм им свикнала и не ми правят впечатление. Пътищата в някои квартали в София са далеч по-разбити. Освен това се чисти редовно зимата, нещо, което е проблем в София и е по-малко от час път с кола до Бизнес Парк. Напълно нормално ежедневно пътуване. Това е от първи лице мнение. Самоков е добър избор в много отношения, ако на някого му трябва близост до Бизнес Парк, Тех Парк, Мола на Цариградско, Панчарево, Младост и т.н.

Самоков е отвратилен град във всяко едно отношение. Да живееш там и да работиш в София ми се струва нещо като Божие наказание.

# 607
  • Мнения: 7 776
Не дадохте нито един аргумент за мнението си. За вас е нещо като Божие наказание, за мен осъзнат избор за по-спокоен живот. Нужно ли е да определяме негативно чужди избори, по-добра ли ви направи сутринта това изказване?
То и ходенето на планина за някои е садистично и наказание, както и копаенето на градина, а аз правя по няколко дневни преходи и работя в градината за разтоварване😉

# 608
  • Мнения: 2 313
Мръсотия - разходете са малко около пазара. Буквално е сметище в района.

Цигания - разходете се малко из града - и не говоря за изобщо за етноса. Той е следващата точка.

Роми - буквално навсякъде.

- Ненормални шофьори, превзети тротоари от коли - отново се разходете из града.

- Изключително грозна и отблъскващата архитектура. Никакво чувство за стил и градоустройство.

- Местното население - ще с въздържа от по-силни коментари, но лично за мен самоковчани имат някакви сериозни психологически проблеми.

Щом вляза в тоя град и изпадам в депресия.

По-скоро бих взел в Мала Църква, отколкото в тоя кошмар наречен Самоков.

# 609
  • Мнения: 7 776
Аз живея в село до Самоков.
И представете си, разхождам се из Самоков.
Има замърсяване на места, далеч не е посъвместно. Около пазара да казвам ли чия отговорност е?
Циганията не я разбирам като формулировка. Против етноса нямам против, особено тук, всички работят.
Ако смятате, че тук шофьорите са ненормални, явно не шофирате в София всеки ден.
Тротоарите са превзети пък, защото общината няма паяк. Само една скоба за глобяване. И все пак се работи в тази посока, вкара се зона и виждам вече, че глобяват редовно.
Мръсотията и коли по тротоарите, роми и цигания, има навсякъде, където и хора.

Доколкото разбирам не живеете в този район, така, че трудно бихте имали някаква реална представа за съжителството със самоковчани, но и тук нещата са субективни. Видяла съм и добро, и лошо.
Ключово е изказването ви "като вляза",вие имате ли опит с живота тук или просто минавате транзит за Боровец?
Аз в Сливница не съм живяла и не давам мнение. В Банкя съм и съм споделила мнение.

# 610
  • Мнения: 19 473
В Банкя съм и съм споделила мнение.
Аз пък не съм живяла в Банкя, но като посетител, градчето много ми харесва. Прекрасен парк, добър климат, минерална вода, на практика си в София. Но имам впечатление, че и там се натъпка доста и вече не е толкова спокойно.

# 611
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
В Банкя е супер, но цените на имотите са резачка. За който може да си ги позволи, сигурно ще остане доволен. И чист въздух там все още има.
А какво мислите за малко по- отдалечено място, но с път по магистрала? Да кажем, до половин час път. Жената, която ми помага в къщи се премести да живее на вилата си в Белово и пътува по магисталата. Ходила съм на гости, градчето е приятно, има си всичко необходимо за нормално живеене.

# 612
  • Мнения: 2 313
Аз живея в село до Самоков.
И представете си, разхождам се из Самоков.
Има замърсяване на места, далеч не е посъвместно. Около пазара да казвам ли чия отговорност е?
Циганията не я разбирам като формулировка. Против етноса нямам против, особено тук, всички работят.
Ако смятате, че тук шофьорите са ненормални, явно не шофирате в София всеки ден.
Тротоарите са превзети пък, защото общината няма паяк. Само една скоба за глобяване. И все пак се работи в тази посока, вкара се зона и виждам вече, че глобяват редовно.
Мръсотията и коли по тротоарите, роми и цигания, има навсякъде, където и хора.

Доколкото разбирам не живеете в този район, така, че трудно бихте имали някаква реална представа за съжителството със самоковчани, но и тук нещата са субективни. Видяла съм и добро, и лошо.
Ключово е изказването ви "като вляза",вие имате ли опит с живота тук или просто минавате транзит за Боровец?
Аз в Сливница не съм живяла и не давам мнение. В Банкя съм и съм споделила мнение.

Не съм живял, но по стечение на обстоятелствата ми се е налагало да прекарвам бая време там и споделям личното си мнение. Може би единствено Пазарджик конкурира Самоков по гаднота според мен.

# 613
  • София
  • Мнения: 17 259
Пазарджик си е екстра, ако мъжът ми не беше против, вече щяхме да сме там. Такъв хубав план имах, ама пусто, само аз го имах Grinning

# 614
  • Мнения: 7 776
Да посещаваш/пребиваш временно и да живееш на едно място, са различни преживявания.
Като живяла години в Банкя, категорично не го смятам за добро място за живеене, някъде назад из страниците подробно съм споделила защо.
Затова и го напуснахме. Като живуща в района на Самоков вече 3 години, съм споделила плюсовете му за семейство с деца. За мен е плюс и планината, но това е твърде субективен фактор.

На мен пък Перник като посетител ми изглежда страшно грозно и мръсно място, но добре съзнавам, че от едно, две или 10 посещения аз няма да разбера плюсовете и минусите и не мога да знам как реално седят нещата, ако не поживея там. Още повече, не съм разгледала цял Перник. Сигурна съм, че селата откъм Витоша са приятни например, но и там не съм живяла, а минавала транзит. Затова и до този момент не съм казвала дума за Перник. Нямам опит, следователно нямам мнение, виждам голям плюс в редовната влакова линия обаче.

Та така, за класацията по "гаднота". Успех в намирането на град без коли, хора и мръсотия 😉

Общи условия

Активация на акаунт