На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 19

  • 109 412
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Същият е описаният от мен план. Обаче по неясни за мен причини не го откривам в сайта на А1. Може би аз нещо греша, ама го няма...

Това, което е важно да се знае, независимо кой план от предложените ще се ползва е, че ако пътувате в страни от ЕС, трябва да деактивирате този план (с текст STOP на съответния кратък номер). Ако не сте го деактивирали, при ползване на услуги в роуминг ще плащате именно тази дневна такса. Нещо, което отдавна вече е неизгодно, при условията за роуминг в ЕС. С две думи, той е изгоден за страните, които са извън ЕС, но са включени в него.

Marilyn,с нетърпение чакам да споделиш инфото за новородено,обмислям края на следващия месец да направя и аз такъв пазар!За дрешки и други принадлежности е ясно,че е изгодно,искам да помоля някоя дама/мама,която има път скоро натам и ще посещава подобни магазини да погледне как вървят цените на количките и конкретно ме интересува марката Мамас и Папас(ако е удобно разбира се).Разглеждам препоръчан тук сайт на Ебебек,който разбрах имало в мол Ераста,но почти всичко е изчерпано като наличности!Ще бъда много благодарна на каквото и да е инфо по темата😊
mariska_d, сега реших, от личен интерес, да разгледам сайта на E-BEBEK. Тези продукти на Mamas&Papas (9 модела колички) са налични. Обаче проверих един от дадените модели и не виждам да е изгодно да се купи от там. Излиза над 1300 лв, докато тук е 1280 там, където проверих.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 14:25 от beljata

# 121
  • Мнения: 7 127
Ако не сте си активирали план специално за пътуването в Турция, цените за разговори и интернет в роуминг при Теленор са следните, с ДДС:
- 1.59 лв. на минута за входящ разговор;
- 3.49 лв. на минута изходящ към България;
- 0.79 лв. за смс;
- 1 МВ - 15 лв.

# 122
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Аз съм на Виваком и най-изгодно ми е като вляза в Тр да съм на Водафон Тр,там цените са най-“изгодни”.Получавала съм и смс за друг оператор(не помня кой беше) ,е там е страшно.Понякога се сменя от самосебе си на друг и се налага ръчно да въвеждам пак Водафон Тр.Та внимавайте и с тези подробности...

# 123
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Чефинко, при роуминга на А1 за Турция няма препоръчителна мрежа, докато за Сърбия и Македония има. Обаче като отварям детайлите по новия план, линк към който дадох, излиза, че Vodafone и Turkcell са препоръчителни, пък Turk Telekom (AVEA) не е. Пък иначе пише следното "... Travel Unlimited - само за 2.99 лв. с ДДС на ден говорите, изпращате SMS и сърфирате в интернет във всички мрежи на ЕС, Исландия, Лихтенщайн и Норвегия и Турция, както и в препоръчителните мрежи на Сърбия и Македония."
На мен в последните години автоматично ми се "връзва" телефона с Vodafone...
В SMS-ите, които получаваме, както се вижда по-горе, няма условие за предпочитана мрежа.

# 124
  • Мнения: 59
Здравейте, търсих, но не намерих.
Как стои въпроса с роуминг? Аз съм на А1, но не мога да разбера тарифите им. Дано не ви се струва тъп въпроса ми.
Аз съм на А1 и ползвам т.нар. доп. план Europe&Balkan - включва Сърбия, Македония и Турция. Ползвах и през лятото когато бяхме на море и сега при пазаруване в Одрин Simple Smile. За 1,99 лв. с ДДС на ден се ползат 1000 SMS, 1000 минути и 200 МВ в ЕС и Турция. Тествах - говорих си спокойно и платих с 10 лв. повече от обичайната сметка - преди да заминете си проверете нещата обаче защото на мен ми го включиха чак на 5-ия ден.

# 125
  • Yambol
  • Мнения: 54
Благодаря на всички,които се включиха по темата за Мамас и Папас😊Ще отида пък ще видя,така или иначе ще си напазаря други неща от там.Щукна ми идеята,тъй като една мама беше писала че си е купила от там Стоки,та затова.
По въпроса за роуминга- на мъжа ми самия тарифен план(а1) включва безплатни мин.,смс-и и мб в Турция както и в страни от Европа,но е сравнително нов,от няколко месеца е на този план.Мен си ме тарифират соленко😏

# 126
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ето защо е добре всеки да провери лично какво би могъл да включи при плана, който ползва. И десет пъти да повторим за плана Europe&Balkan, тихомира1 трябва да говори с оператора, за да види какво ще предложат. Ето, че на dona_78 не са предложили "нашия" план, а другия, който показах.
Ако планът е активиран навреме, още при преминаване на границата се получава съобщението, показано от Пантофка и роумингът е активиран. Както казах, този план включва и ЕС, освен Балканите и ЕИЗ, само че в ЕС не е изгоден. Просто трябва да се провери и да се проучат подробностите.
Дадохме насоки, мисля, че не е нужно повече да повтаряме нещо, казано ясно и точно.
Предлагам да спрем по тази тема.


mariska_d, и да не е количка, със сигурност ще купиш доста хубави и изгодни неща за бебето. Приятно пазаруване!
 П.П. Освен Е-ВЕВЕК има и други магазини в Одрин. Наскоро дадох линк... Ето (като увеличиш, се появяват още в съответния район):
Бебешки магазини в Одрин


И понеже си вадих снимката на лакомството с малинки на Камея*, се сетих да похваля тези шоколадови суфлета от същата серия, както и тези кексчета на друга марка. И от двата вида има единични опаковки и такива като показаните с 6/9 броя мини-та вътре.
 

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 16:44 от beljata

# 127
  • Мнения: 858
Аз купих хубав бебешки комплект от ранфорс, не мога да си кривя душата. Плик, чаршаф и две калъфки за 82 лири, мисля, при 42 ст. за лира, което не е безумно евтино, но за качеството си беше попадение. Обаче това беше от малкото неща, които ми грабнаха окото. Взех и бебешка олекотена завивка (на която пише, че е произведена в България), както и една декоративна възглавничка и за подарък кухненски престилки с прикачащи се към тях хавлиени кърпи - практични, ако имаш навика да носиш престилка. Нищо, без което не бих минала. Нямам нужда от спално бельо, по принцип, но бих купила, ако нещо ме.бе впечатлило. Не твърдя, че съм огледала подробно артикулите за големи легла. Детските пО ги загледах. А бе, всеки трябва да отиде и да види, въпрос на вкус.

Камея*, това с аптеките го знам от тук и не е ново. Както казах, в събота не разчитам на одрински аптеки. На 9.09. на показаната аптека имаше листи с дежурните за 8. и 9.09.
Твърде е възможно да работят в събота и други, освен дежурните, заради наплива от нашенци и оборотите, които правим.
Моля ако някой е запазил линка с дежурните аптеки, да го постне. И да се изкажат често ходещите в Одрин в събота.




Чувала съм, че в Харманли има фабрика, която шие за TAC, пуска продукция в определени дни.Може да има и другаде.

# 128
  • Мнения: 24
Здравейте. Предстои ми пътуване до Одрин и искаме да останем поне за 1 нощувка. Предложете хотел на разумна цена 50-70 лв, ако е със закуска още по добре. Вие къде отсядате? И ако сме с дете на 6 години, може ли да спи при нас или ще трябва да вземем тройна стая?

# 129
  • Варна
  • Мнения: 4 221
най-предпочитан в последно време, като че ли, оптимално съотношение цена - качество.
без закуска, добри условия, но отдалечено от центъра.

Тези са постоянно в диапазона, посочен от теб.
Другите препоръчвани, които обикновено са на малко (или повече) по-висока цена, но е въпрос на късмет да се случи и по-изгодна такава, са:
Seli̇mi̇ye Hotel
Margi Hotel
Ottoman Palace Hotel Edirne
RYS Hotel
Hotel Edirne Palace
Hilly Hotel
Kalevera Hotel
A Plus
Seli̇mi̇ye Hotel

Мненията като цяло са добри, вече е въпрос на изисквания и моментни условия за резервация. Провери си ги за твоите дати и проучи изхранването и настаняването на дете на 6 години за всеки от тях. Често на рецепция дават по-добра цена от тази в Букинг, макар че пак зависи от много условности.

# 130
  • Мнения: 69
Mamma Suzanna  Аз ходих в неделя в ТАЧ и наистина останах разочарован. Имаше много малко разнообразие на чаршафи и все такива - бели с някакви розички или пеперудки. Ти прецени, дали си заслужава да отидеш.

# 131
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 56
Благодаря много на всички за отговорите.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 271
Много моля за помощ!
Купих от Одрин това, като мислех че е настърган кашкавал. Оказа се, че не е.
Ако може някой да каже какво е и на какво да го направя...
Няма никакъв вкус.


# 133
  • у нас
  • Мнения: 5 716

Моля ако някой е запазил линка с дежурните аптеки, да го постне. И да се изкажат често ходещите в Одрин в събота.


Линкът го има в началната информация. Там може да се провери.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ида, това е суров кадаиф.
Става чудно кюнефе.

Общи условия

Активация на акаунт