Отговори
  • Мнения: 26
Не успях да намеря такава конкретна тема(писах и в други две, но те не бяха явно точните) , невежа съм все още в сайта и затова правя нова тема, моля да ме насочите с линк, където може би ще се отзоват в отговор повече хора, които са запознати. Става въпрос за профилактичен преглед, цитонамазка и проверка на маточни тръби.Днес пуснах кръв за изследване на яйчников резерв за всеки случай, както и за щитовидна жлеза(само TSH) , но взимането на кръв не е достатъчно според мен. Правим опити за бебе от 2 години и нещо(той е на контракти извън бг 3м. и месец и полвина/два и полвина си е в бг, точно заради което досега не отдавах внимание, понеже може би е нормално по трудно да станат нещата..).Имам леко разбъркани хормони(преди няколко години ми казаха,че мъжките са малко повече от женските  и ми изписаха противозачатъчни за 3м-но това сега не е вариант за мен). Навремето моята майка е трябвало да ходи за отпушване на запушени тръби, за да забременее. Така или иначе двамата пием профилактично витамини от известно време, които по случайност също и благоприятстват зачеването, но мисля че е време и за преглед, който доскоро отлагах, тъй като съм стеснителна и ми е нужно да бъда предразположена..досега не съм попадала на някой, на който да се доверя за хубав преглед(не,че имам много изпробвани гинеколози де) .Насочила съм се към Майчин Дом за д-р Георгиева гр Варна, но нямам представа за отношение и работа по този въпрос как е(прочетох добри отзиви от клиентки, но всяка клиетка е различна по себе си и съответно има добри отзиви за доста гинеколози) . Отворена съм за препоръки към други гинеколожки, които предвид положението в цял свят в момента -работят, а и са отзивчиви, вежливи и внималтелни. Извинете за изчерпателното обяснение, но вярвам че ще ме насочите чрез опит повече отколкото сама бих могла, благодаря ви много.

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 18:50 от Иоанна Стоянова

# 1
  • Варна
  • Мнения: 728
Държиш да е жена ли? За майчин дом д-р Юдова се занимава с въпроси по стерилитета. Иначе аз бих ти препоръчала д-р Александров в МЦАР Варна. За проверка на тръби съм правила цветна снимка при него, нищо не усетих..... Цитонамазка също всяка година само при него. Никога прегледа не е придружен с болки.

# 2
  • Мнения: 26
Мерси за отговора. Ще имам впредвид може би него, щом работи внимателно предвид това за което сте ходили.. бях чела добри мнения за него, за стерилитет все още не ми се мисли и иска, че може да трябва да се залавяме... Само да попитам, като цена колко излезе проверката на тръбите и цитонамазката, както и при първи преглед ли я взема или при втори, понеже преди като съм ходила при други, все са ми казвали, че второ посещение ще е за цитонамазка. 
Държиш да е жена ли? За майчин дом д-р Юдова се занимава с въпроси по стерилитета. Иначе аз бих ти препоръчала д-р Александров в МЦАР Варна. За проверка на тръби съм правила цветна снимка при него, нищо не усетих..... Цитонамазка също всяка година само при него. Никога прегледа не е придружен с болки.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 00:52 от Иоанна Стоянова

# 3
  • Мнения: 923
Единственият достоверен начин да се провери състоянието на тръбите е цветна снимка. И на мен д-р Александров ми е направи. Искаше ми 3 неща за да даде диагноза. Цветна снимка, изследвания за хормони и спермограма. Това наистина е минималното, което може да се направи. Цитонамазка може да ти вземе всеки гинеколог и се прокрива от ЗК.
Преди години всичките изследания мисля бяха около 350 лв.,не  помня с точност. Сега цените със сигурност са различни. Но за цветна снимка смятам, че Александров има най-много опит. Успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 728
350лв някъде ни излезе и на нас всичко - спермограма, хормони и снимката. Дори да нямате проблеми, ако ще правите цветна снимка и спермограма е добре да го правите в клиника по стерилитет, което не значи автоматично че имате проблем със стерилитета. Не се плаши от думичката, просто не правете нещата при квартални гинеколози, защото само ще си губите време, пари и нерви.

# 5
  • Мнения: 26
Разбрах. Мерси за отговорите! Вчера като пусках изследвания за яйчников резерв и щитовидна жлеза, набързо пуснахме и спермограма, вероятно там ще ида и за хормони(междудругото и трите неща бяха записани на моя телефонен номер, на който ще ми пратят код за провррка в сайт, но сега като проверих е излязла смермограмата само..)Възможно ли е да има забавяне на другите две? И може ли тези резултати от лабораторията да предоставя на лекаря, вместо той да ме праща наново?(така или иначе реших да бъде Александров, щом конкретно за снимката е добър. Също моля, ако можете да ми разчетете резултатите, защото не съм мниго веща..бях чела някъде че нормално ph трябва да е 7.5-8.5..а нормокинетични, че са неподвижни..вярно ли е това,понеже значи тук сякаш процентите не са малко.Като цяло не мога да се ориентирам...

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 10:05 от Иоанна Стоянова

# 6
  • Мнения: 15 356
Тая спермограма в лаборатория ли е?
Д-р Александров така или иначе ще ви направи при тях друга.Добър е на цветна снимка и не само,аз съм в деветия месец ,заслугата е негова.За това го препоръчнам с две ръце.

# 7
  • Мнения: 26
Да, пуснахме я информативно. Тъй като ми казаха че мога да си отпечатам резултатите реших, че може би ще са валидни пред лекар. Цената в лабораторията за смермограма излезе 25лв, а за изследване на хормони(TSH, FT3, FT4, MAT и TAT) с отстъпка излиза 40 лв. Има ли смсл да ги пускам там или така или иначе той ще ме прати за повторни изследвания?
Тая спермограма в лаборатория ли е?
Д-р Александров така или иначе ще ви направи при тях друга.Добър е на цветна снимка и не само,аз съм в деветия месец ,заслугата е негова.За това го препоръчнам с две ръце.

# 8
  • Мнения: 15 356
Спермограма се прави само в репродуктивна клиника.Тази не важи изобщо.А и полови хормони ще ти направи доктора,те са важни .

# 9
  • Мнения: 26
Ясно, мерси.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 728
Ние преди това бяхме пускали насам натам и спермограми и хормони, но там в клиниката пускахме всичко от начало.
Бобчита, леко раждане Simple Smile

# 11
  • Мнения: 26
Днес взех решение, че ще посетя него и по рано за да намеря контакт за записване на час и адрес, понеже не съм ходила никога там, написах в гугъл "д-р Александров Аг болница Варна" и ми излезе   сайт с този адрес бул. Цар Освободител N150 (в сградатана СБАГАЛ проф. д-р Д Стаменов) . За едно място и един и същи човек(Д. Александров Зав. Ембриологичен сектор) ли става дума?[/img]

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 13:44 от Иоанна Стоянова

# 12
  • Мнения: 15 356
Това е да.АГ на 7ми етаж е доктора.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 728
http://www.invitro-varna.com/
Тук някъде трябва да има стационарен телефон. Намира се в сградата на Аг, на 7 етаж. Но сега предвид извънредното положение нямам представа какъв е достъпа. Не съм ходила от Мин година, може би някой който е ходил скоро ще каже как е, но май добре се обади и питай.

# 14
  • Мнения: 923
Преди се чакаше пред кабинета му и той си подбираше кой да влезе. Относно изследванията си има изиквания къде да са направени.
Няма да признае ако му донесете други.

Общи условия

Активация на акаунт