Бременност, бременни - бързи отговори и въпроси - 54

  • 32 607
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 156
Здравейте, преди няколко дни видях 2-те чертички...на лекар още не съм ходила, но се чудя дали да не започна прием на фолиева киселина. Моля
препоръчайте коя от всички на пазара е най-подходяща?
Започвай, даже още преди бременност се пие(ако е планирана, разбира се). Аз пия на Фемибион по време на бремеността, преди това Фолацид.


Благодаря, вчера точно тези на Фемибион 1 си взех Simple Smile

# 16
  • Мнения: 515
Момичета тази сутрин когато станах и отидох до тоалетна имах леко зацапване розовеещо. Дали трябва да се притеснявам, лекарката ми днес не е на работа. Дали да се насоча към някой спешен център или просто да лежа? От 7 дни вече пия дуфастон 2×2.

# 17
  • Мнения: 181
Здравейте ,малко съм притеснена. Вчера си правих тест и е положителен, мерих БТ  беше 37.16 ,но днес я измерих много малко под 37 ,има ли място за притеснение?От закъснението на МЦ има 3 дни и 2 положителни теста

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 13:50 от Eli91

# 18
  • Мнения: 1 680
Момичета, като най-рано може да се направи първата ФМ? Четох,  че е в 11-13 г.с., но за навършени седмици ли става въпрос?  Примерно на 10+1 ще може ли ( ако това е 11 г.с.)?

# 19
  • Мнения: 16 871
От 11+1 г.с. до 13+6

# 20
  • София
  • Мнения: 1 480
Да, в 11+1 най-рано. Това е така, защото на първата ФМ се вземат показатели от УЗ - дължина на бебето (crl), нухална транслуценция  (NT) и други + кръвни покадатели за изчисляване на риска от хромозомни аномалии . И в софтуера например не може да се въведе crl по-малко от определени см  (около 5), затова не може по-рано да се направи. Най-добре се вижда всичко на 12 навършени седмици.

# 21
  • София, България
  • Мнения: 3 590
На мен ми казаха, че е най-добре на 12-та завършена седмица. Аз ще ходя 12+4 дни. Като се записвах никой не ме пита кога искам Laughing. Казаха ми в кой период е най-добре и за тогава ми записаха час.

# 22
  • Мнения: 1 680
Благодаря ви!  А резултатите от кръвните изследвания след колко време са готови?
Искам да направя така, че ако е възможно да разбера общия резултат от ФМ преди да навърша 12г.с.

# 23
  • Мнения: 16 871
Аз ходих в 11+5 или 6. Резултатите от бхс бяха готови на сл.ден, но нито съм ги чакала, нито съм ги взела под внимание. На Фм ми казаха, че всичко е наред. Тогава разбрахме и пола.

# 24
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Мммм май няма да те огрее... мисля че между 3 и 5 дни е резултата (май си зависи къде го правиш...) , а при всички положения никой няма да те вземе веднага след навършена 11 г.с. Или ако се случи да те вземе има шанс да не може да се направи изследването, точно заради нужните размери на бебето.

# 25
  • Мнения: 650
Здравейте момичета. Днес или утре е датата на която си чакам менструацията, но имам симптоми на бременност,  плюс това:
Да го считам ли за положителен, въпреки втората бледа чертичка?????
И другото което ме тревожи, че ми се появи едно кафеникаво зацапване, все едно ще ми идва, а е прекалено рано за да се види на ехограф и да ходя при лекар нали?

# 26
  • Мнения: X
Здравейте.Ще попитам и тук,защото е по посещаема темата.Има ли майки на близнаци,родили в София естествено и без проблеми и усложнения за тях или децата?Интересува ме всичко,актуална тема не намирам,приемам всякакви съвети,насоки,препоръки за болница и израждащ.

# 27
  • Мнения: X
Здравейте,възможно ли е при закъснение от 4 дни и отрицателен тест да има бременност ??

За да няма съмнение, пуснете си кръвен тест.

Арвен, честито! Зацапването е нормално, ако няма ярко червена кръв, нямаш повод за притеснение.

Момичета, като най-рано може да се направи първата ФМ? Четох,  че е в 11-13 г.с., но за навършени седмици ли става въпрос?  Примерно на 10+1 ще може ли ( ако това е 11 г.с.)?

Ако искаш да изключиш възможността плода да има генетични заболявания, можеш да си направиш Пренатест, резултатът става готов за 7 работни дни и е с точност 99,8%.

# 28
  • Мнения: 9 196
Здравейте ,малко съм притеснена. Вчера си правих тест и е положителен, мерих БТ  беше 37.16 ,но днес я измерих много малко под 37 ,има ли място за притеснение?От закъснението на МЦ има 3 дни и 2 положителни теста

За какво мериш изобщо БТ и какво ти е притеснението точно, не става ясно от поста?

Арвен - с положителен тест и зацапване, се консултирай с лекар, кога най-рано могат да те прегледат, за да установят, че сакчето си е на мястото - че не е извънматочна. Възможно е да те пратят на кръвен и евентуално да ти дадат прогестерон. По-добре се свържи с лекар, според мен, въпреки, че няма да се види нищо сега, има други стъпки, които могат да бъдат предприети.

# 29
  • Мнения: 391
Здравейте момичета! На 15.09 видях двете чертички, в събота съм на първи скан, но съм притеснена нямам никакви симптоми. Според вас, бременея ли или....

Общи условия

Активация на акаунт