Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 734
  • 732
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 337
Да, ФТ4 се води пазител на бременността и е хубаво да е близко до горна граница. Двете с ТСХ имат обратна зависимост и когато ТСХ падне би трябвало ФТ4 да се качи. Само пускай редовно контроли, че да не се предозираш с хормона.
.  
Точно така разбрах и аз, благодаря, че го. потвърди . Heart сега имам въпроси:
1. Колко често да пускам контроли ? Знам, че е важно да се следят стойностите.
2. Достатъчно ли ще е да пускам само ТСХ и ФТ4, или да пускам и ТАТ и МАТ И ФТ3?

Ако ТАТ и МАТ са били ок при първичното изследване няма нужда да ги следиш повепе.
Аз ходя при др. Начев в Майчин дом и той държи да си следя TSH и FT4 на всеки 30 дни.

# 391
  • София
  • Мнения: 6 010
Елвина е обяснила добре, ТАТ и МАТ се следят рядко и показват дали имаш автоимунно заболяване.

# 392
  • Мнения: 1 977
Браво на всичките бебоци, които си слушкат и растат порядъчно Heart Eyes аз съм на преглед и последна фетална в, понеделник, последно знам грамажите на бебка от 28 август- бях в 24,4 и беше 700гр (на предния преглед не ми каза док колко е, а и аз не питах), та сега ще ми е много интересно Simple Smile . И при мен човечето е хипер активно от 2-3 дни, направо бой цял ден Simple Smile

# 393
  • Мнения: 405
titkata, видя ли че ще се завърти, много се радвам! Simple Smile И аз се надявам да чуя същото утре, на преглед съм при доктора, който си избрах за раждането.
Аз също се опитвам да наваксам със списъка, но с по 1-2 неща на седмица и много бавно върви, надявам се до края на месеца да отметна повече неща и от 01.11 излизам в болничен, тогава да довършвам.
Алиса, много неприятно така за лекарката...Confused Ти пита ли я със сигурност ли няма да е там? Аз иначе ще раждам в Майчин дом, ако с нещо мога да съм полезна от деня на отворените врати, пиши.

# 394
  • Мнения: 67
Ох на мен в секрета ми откриха кандидоза.... Sad някой с подобни проблеми? Не знам да се шашкам или не?! Лекарката каза само вземи си Залаин и до там...пфффф Sad Sad Sad

# 395
  • София
  • Мнения: 1 395
Ох на мен в секрета ми откриха кандидоза.... Sad някой с подобни проблеми? Не знам да се шашкам или не?! Лекарката каза само вземи си Залаин и до там...пфффф Sad Sad Sad
Аз съм от седмица на Макмирор по същата причина. Мисля че вече избих гадината. И моята лекарка не беше впечатлена, не е нещо особено ако се повлияе бързо.

Аз от вчера съм с болки в гърлото, хрема и от днес температура 37. Мъжът ми ме гледа с чайове и мед и лимон. Обаче температурата не знам опасна ли е? Или ако се повиши?

# 396
  • Мнения: 469
Ох на мен в секрета ми откриха кандидоза.... Sad някой с подобни проблеми? Не знам да се шашкам или не?! Лекарката каза само вземи си Залаин и до там...пфффф Sad Sad Sad
Аз съм от седмица на Макмирор по същата причина. Мисля че вече избих гадината. И моята лекарка не беше впечатлена, не е нещо особено ако се повлияе бързо.

Аз от вчера съм с болки в гърлото, хрема и от днес температура 37. Мъжът ми ме гледа с чайове и мед и лимон. Обаче температурата не знам опасна ли е? Или ако се повиши?
В първия триместър е по-опасна температурата и не бива да надвишава 38.5. Сега спокойно можеш да вземаш парацетамол при нужда. Но пък е хубаво да отидеш да те прегледат. Аз съм със същите симптоми и същата температура. Днес взех и парацетамол и малко живнах. Бързо оздравяване!

# 397
  • Мнения: 337
Браво на всичките бебоци, които си слушкат и растат порядъчно Heart Eyes аз съм на преглед и последна фетална в, понеделник, последно знам грамажите на бебка от 28 август- бях в 24,4 и беше 700гр (на предния преглед не ми каза док колко е, а и аз не питах), та сега ще ми е много интересно Simple Smile . И при мен човечето е хипер активно от 2-3 дни, направо бой цял ден Simple Smile

Успех на прегледа.  Ние в 24дедмица с бебка бяхме 750 грама (това беше на 09.09.18). На следващия преглед на 27.09 беше 1115 , сега с нетърпение очаквам прегледа на 23.10 , за да видя колко е наддала. 😍

# 398
  • Мнения: 79
Ох на мен в секрета ми откриха кандидоза.... Sad някой с подобни проблеми? Не знам да се шашкам или не?! Лекарката каза само вземи си Залаин и до там...пфффф Sad Sad Sad
И аз съм на Залаин - 2 песари през 3 дена и кремче (сутрин и вечер), освен това имам и песъчинки, които изхвърлям и предполагам затова имам болки 🙁

# 399
  • Мнения: 67
На мен само за веднъж ми го дадох Залаин-а...Някакви интимни душ гел-чета да използвате допълнително? Много ми е стреснато тъй като четох, че ако раждам нормално има вероятност и детето да се зарази, затова лекувайте ги навреме и настоявайте да ви вземат секрет преди раждането...все пак ако ние 1во не мислим за себе си...няма кой друг

# 400
  • Мнения: 809
lolly и твоето бебче днес ще е застанало в позиция , стискам палци . Да споделиш как е минал прегледа
Аз го минах вируса , пих осцилукопсинум 3х1 на 8 часа и 4 половинки парацетамол само когато температурата минеше 37.5 . За кашлицата която се появи в последствие пиех черна ряпа с мед . И през цялото време ( около седмица ме държа ) чай с лимон в промишлени количестваа . В  4 месец имах кандида албаканис слагах веднъж гиназол и мина , сега в началото на 9 месец ще пуснем пак секрет за всеки случай .

# 401
  • Варна
  • Мнения: 190
Ох на мен в секрета ми откриха кандидоза.... Sad някой с подобни проблеми? Не знам да се шашкам или не?! Лекарката каза само вземи си Залаин и до там...пфффф Sad Sad Sad

Аз ползвах Залаин в началото (4ти месец) , като си сложих 3бр през 3 дни (1ви;3ти;7ми ден) и допълнително ползвах и кремчето пак Залаин , сутрин и вечер след измиване. Иначе моята АГ ми препоръча да използвам интимен гел без млечна киселина - моят е на Сафорел ( до 15лв беше) . От тогава нямам проблеми или поне нямам признаци за такива. На следващия преглед ще ми взимат секрет , та ще видим . Не се шашкай , има време да се излекува , а и смея да твърдя , че Залаин- а е доста добър. Все пак след употребата му , ако имаш някакви притеснения можеш да отидеш пак да те погледнат . Не се притеснявай всичко ще бъде наред .

# 402
  • Мнения: 1 977
Оп, цопнах се и аз от днес в 8ми месец Simple Smile Поне още месец да стоят спокойно мъниците, пък..

# 403
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Оп, цопнах се и аз от днес в 8ми месец Simple Smile Поне още месец да стоят спокойно мъниците, пък..
Ще стоят,ще
стоят.Само това си повтарям и аз- Айде мъниче,понеее още 4 седмици стой на топло😄😄 А в Най-добрия случай 8 ама...Много важните са 4🙂

# 404
  • София
  • Мнения: 6 010
Оооо, аз ще съм строга майка явно - казала съм му преди декември да не излиза Simple Smile

За интимен гел редувам обикновено на Себамед или Юсерин. И от двата съм доволна.

Снощи бяхме на гости по случай бебенце, което се роди вчера и беше много хубаво. Настройваме се все повече на вълната Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт