Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 729
  • 732
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 6 010
На Бебемания май има доста производители или представители на различни бебешки марки. От различни места чувам, че дават добри отстъпки, но ние вече всичко сме си купили и евентуално ще се огледам за слингове или многократни пелени.

Днес бях на първи запис на тонове и съм много доволна от бебето - беше си буден, не са ме ръчкали или карали да се разхождам за да го събудя. Казаха, че непрекъснато имам контракции, които не усещам, но било нормално.
Да знаете да не пиете кафе или енергизиращи храни и напитки преди записите.

# 556
  • Мнения: 405
Lolly, много сладки дрешки Simple Smile може ли да споделиш с нас къде е този склад, в София ли е?
Да, в София е, в Банишора, има предимно български неща и някои турски и цените са много добри. Работят само през седмицата обаче до 15:30, нас ни заведе свекър ни вчера, защото се познават и се бяха уговорили. Дадоха ми визитка, ще я снимам по-късно Simple Smile
Бях обещала Simple Smile

# 557
  • Мнения: 337
Аз по принцип съм М размер , но си поръчах Л... А другата видях , че съм я поръчала ХЛ и щях да се гръмна.
Но нищо де... по-добре широка, а не тясна. 😂

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 11:55 от Elvinaa

# 558
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз си взех две нощници от един магазин. Събрах се в М, затова с целия си оптимизъм взех Л и силно се надявам да ми стават за раждането Simple Smile

# 559
  • София
  • Мнения: 1 268
Ми не бих казала, че се уголемени, по-скоро аз съм си дребничка. Аз обичам по вкъщи да се нося с по широки тениски, тези на ММ крада и ми е много приятно, така че мисля и нощницата е удобна и така.
Аз пък взех само 1, дали още една ще ми трябва се чудя 🤔

# 560
  • бургас
  • Мнения: 624
Ми не бих казала, че се уголемени, по-скоро аз съм си дребничка. Аз обичам по вкъщи да се нося с по широки тениски, тези на ММ крада и ми е много приятно, така че мисля и нощницата е удобна и така.
Аз пък взех само 1, дали още една ще ми трябва се чудя 🤔


По-добре две в случай, че първата се изцапа по време на раждането.

# 561
  • Мнения: 316
И аз се чудя струва ли си да ходя на тази Бебемания????
Моя пъп и с предната бременност и с тази не е изскочил, но този път доста се е изгладил.
Да ви питам, момичета, какво мислите за пръскането против хлебарки сега??? Пролетта пръскахме, но вече забелязвам от време на време по някоя, рядко наистина, но все пак... а и като пуснат парното... Та си мисля дали да не напръскаме сега, да излезнем за 5-6 часа, после вече дали ще е ок?

# 562
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз бях намислила да имам две за смяна, че знам, че и гърдите текат, бебето те повръща... Сега съм с 5, че приятелки ми дадоха и така и не си купих.

# 563
  • Мнения: 3 902
За бебемания и аз се чудя, че ММ много се изнвервя на такива места, ама ще идем Simple Smile

Иначе за хлебарките - фронтлайн/фиприст за кучета, най-големите, разтворено във 1л вода и пръскате с пулверизатор на всякъде по ръбове, канали и тн. Обикновено ефект има около 1г срещу хлебарки, изпитано и доказано в адски обстановки:)

# 564
  • Мнения: 316
SunLight, мерси за включването, аз смятам да извикам фирма да напръска, та затова се чудя ок ли е ?

# 565
  • Мнения: 1 115
За хлебарките - ние викнахме фирма преди около седмица като ги предупедихме предварително, че има бременна в къщата.  Казаха, че не е проблем, изгониха ме за около 4 часа от вкъщи и всичко беше наред.
Планиам в началото на ноември да викна и една фирма да вземе и изпере килимите и с това да се приключва намесата на външни в подготовката Simple Smile

За Бебемания - позната акушерка ми препоръча да отида все пак, че и аз се чудех.  Аз по принцип имам проблем с такива изложения - нещо като клаустрофобия ме хваща, когато има в затворено пространство твърде  много хора, а сега и с тоя тумбак ще е още по-страшно - така че ще ходим в петък, за да избегнем по възможност най-голямата навалица. 

Иначе днес имам среща с потенциален педиатър за детето, стискайте палци, че това се оказа по-сложно от влизане в университет...

Иначе да споделя няколко полезни (според мен) съвета, които ми дадоха напоследък:
- да си съберем вече поне основните неща от нашия багаж за болница, защото макар че е рано за раждане често се налага постъпване заради високо кръвно/за задържане, което си е няколко дни и да имаме поне нощница, джапанки и такива неща.
- да започнем да ходим основно с бяло бельо, за да можем в най-голяма степен да следим какво се случва с теченията и ако има изтичане на води - да знаем какъв цвят са
- да се ориентираме финално за стволовите клетки, защото ако решим да ги замразяваме трябва да подпишем сега някъде договори (май).  Знам, че тази тема е доста противоречива, но ще си позволя да споделя нашето решение, защото до преди месец изобщо не знаех, че е опция - ние нашите ще ги дарим.  Другата седмица ще говоря пак с хората и ако на някого му е интересно мога да споделя наученото Simple Smile  Засега знам, че е безплатно за дарителя и при даряването отиват в обща банка, където може да помогнат на някого. 

# 566
  • Варна
  • Мнения: 190
Аххх, какви прекрасни коремчета!! И моето май не е много голямо за 31г.с+5дни.
Нощници още не съм си купила , ни май ми е време да се ориентирам към някакви и малко по малко да стягам и аз багажа.

Имам въпросче - на 31.10. съм на преглед и ще ми правят изследванията , като едното май е цитонамазка. На вас правиха ли ви цитонамазка и какво ви е мнението? Аз при цитонамазка по принцип прикървявам , та се чудя дали да не я откажа и да остана с влагалищен секрет , а цитонамазката да я оставя за след раждането. Ще ви бъда благодарна да споделите мнение !! Усмихната седмица на всички 😊😘


Ето го и моя тумбак :

# 567
  • Мнения: 1 269
Тъй като говорите за нощници, каква бройка сте подготвили? Две достатъчни ли са или? Аз все още нито една не съм си купила, мразя нощници и съответно нямам вкъщи, та се чудя колко ще ми трябват.

# 568
  • Варна
  • Мнения: 190
Аз мисля да си взема поне 3. Едната така или иначе ще е пропита с телесни течности от дай Боже нормалното раждане , така че тя бързо ще бъде сменена след къпането. И да има 1 за всеки случай , тъй като не се знае дали ще ни държат 3 или 5 дни , с и все пак по - добре да има отколкото да няма. Още не знам какви точно ще взема , но определено ще са за кърмачки , да не се мъчим с малката. Що се отнася до удобство - аз нощници не нося по принцип, но сега ще ми се наложи.

# 569
  • Мнения: 337
Тъй като говорите за нощници, каква бройка сте подготвили? Две достатъчни ли са или? Аз все още нито една не съм си купила, мразя нощници и съответно нямам вкъщи, та се чудя колко ще ми трябват.
Аз съм си приготвила 3... 2 които пристигнаха днес (специално за кърмачки) и една същия модел ,  просто не е за кърмачки. Няма опцията да се разкопчава.

Общи условия

Активация на акаунт