При нас настана оживление, ОКТОМВРИ сме в родилно отделение

  • 46 525
  • 671
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 263
Аз с обезкосмяването май се справям, или поне така си мисля Grinning, на педикюр ходя от години, сама не мога, с килограмите някак си се разбрахме +14 съм, мислех си, че ще е доста по-страшно, но с обувките го закъсах определено.... принципно кракът ми е широк, сега и отекъл е приказка, само един единствен чифт ми стават и сандалите, за които вече е все тая.
Някак си не мога да повярвам, че времето да бъда пак нормален човек наближава и най-вече ще имам сила отново, няма да се влача на дроб постоянно.
А при нас забавата започва как да разелим бебето на бабите, кой да помага, накрая ще тегля една майна на всички и е така, опитвам се да не се ядосвам, но явно няма да се получи....

# 61
  • Мнения: 5 118
С обезкосмяването тази бременност ми е трудно. Клякам, въртя се, какво ли не пробвам, но не успявам както трябва да свърша работата. Обаче по-малко ми пука този път.
Иначе извадих маратонките, добре че имам изобилно, та не ми е проблем.
Разделянето на бабите си мисля че е невъзможно Joy Каквото и да правим, винаги другата баба не е доволна. Дори да не е включена защото тя самата няма възможност пак е недоволна. Голяма ревност, голямо чудо. Joy

# 62
  • Мнения: 130
Обезкосмяването го правя по спомен някъде от 5 месец Joy Но живея с мисълта, че се справям Joy  Килограмите последно бяха +18... нядавах се да са по-малко, но вече съм се примирила Grinning
За краката - ГОЛЯМ УЖАС ! И моето стъпало по принцип е широкичко, а сега съвсем.. нямам думи. Всичките ми затворени обувки са ми малки, но търпя. Още малко и трябва да се нормализират нещата Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 458
Относно обезкосмяването - последно в началото на 7месец го правих с епилатора и огледало. От там.нататък на фантазия със самобръсначката. От ден - два отново имам видимост там долу, но още не мога да пипам, че водоустойчивата превръзка трябва да поседи още 3-4 дни. Тя пък обхваща част от окосмяването и това, което расте под нея пък ми причинява страшен сърбеж.
Относно обувките - толкова се радвам, че родих по-рано, че да може да си се прибера с чехли, макар че в сряда беше 12 градуса. Вчера успях да обуя едни обувки 40номер (нося 38-39), краката ми поспаднаха малко. Килограмите при мен бяха +19. В момента съм 7 надолу.
Още не мога да повярвам, че мога да ям каквото си искам и нямам киселини! Преди се появяваха от въздуха Simple Smile Абе направо имам чувството, че онова тяло остана в операционната Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 сеп 2018, 13:57 от t_anito

# 64
  • Мнения: 93
Момичета да Ви питам след секцио,колко време неразрешават да се къпем и може ли миналите вече секцио да разкажат как е било при вас,нещо почва да ме хваща шубе с наближаването въпреки че са ми казвали че търпя на болка покраи процедурите на ин витрото.

# 65
  • Мнения: 301
Момичета да Ви питам след секцио,колко време неразрешават да се къпем и може ли миналите вече секцио да разкажат как е било при вас,нещо почва да ме хваща шубе с наближаването въпреки че са ми казвали че търпя на болка покраи процедурите на ин витрото.

И аз съм със същите мисли, но не мисля че ин витро процедурите и рязането на корема си приличат. Та и мен ме хваща леко шубето, а то наближава скоростно. Joy

А за бабите направо не ми се висли как ще се наредят нещата ... чак страх ме хваща.

# 66
  • Мнения: 78
Момичета да Ви питам след секцио,колко време неразрешават да се къпем и може ли миналите вече секцио да разкажат как е било при вас,нещо почва да ме хваща шубе с наближаването въпреки че са ми казвали че търпя на болка покраи процедурите на ин витрото.

И аз съм със същите мисли, но не мисля че ин витро процедурите и рязането на корема си приличат. Та и мен ме хваща леко шубето, а то наближава скоростно. Joy

А за бабите направо не ми се висли как ще се наредят нещата ... чак страх ме хваща.

Честита радост на всички мами! Ей, момичета, ще се оправите с бабите, радвайте се, че ги има и са до вас в този момент от живота ви. Повярвайте ми!

# 67
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Aко съм пропуснала някоя мама да и честитя се извинявам и честитя на всички ! ⚘⚘⚘🤗
За секциото, нещата които чета от родилните вече мами.. ами не изглежда толкова страшно, както си мислех.. е , възстановяването, поради това че все пак е операция си е по-трудно , но то и при обикновеното раждане си има трудности и не малко дни възстановяване. Това което разбрах от акушерката е че при кърмене матката се възстановява и намалява по-бързо.
За депилирането  - аз си продължавам с кремчерта,  нямам проблем, пък и там родилното  ако не им харесва  нещо ще си го оправят 😁. При нас е лесно едната баба ще е При нас  известно време, а другата ще ни гледа по скайп ...
Килата...качила съм 10 , краката  да чукна н дърво не ми се надуват , но аз цялото лято изкарах с джапанки и едни супер удобни сандали, при нас е все още топло и продължавам със сандалите, като захлади ще видим дали се побирам в старите си обувки 😁

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 08:46 от Ада Деспейнада

# 68
  • Мнения: 301
Момичета да Ви питам след секцио,колко време неразрешават да се къпем и може ли миналите вече секцио да разкажат как е било при вас,нещо почва да ме хваща шубе с наближаването въпреки че са ми казвали че търпя на болка покраи процедурите на ин витрото.

И аз съм със същите мисли, но не мисля че ин витро процедурите и рязането на корема си приличат. Та и мен ме хваща леко шубето, а то наближава скоростно. Joy

А за бабите направо не ми се висли как ще се наредят нещата ... чак страх ме хваща.

Честита радост на всички мами! Ей, момичета, ще се оправите с бабите, радвайте се, че ги има и са до вас в този момент от живота ви. Повярвайте ми!

За мен не е проблем и дори ще се радвам, че ще са покрай нас. По-скоро ме притеснява, че ще се застъпят в началото и нито знам как ще се получи разбирането помежду им, не ми се иска да има сърдити от тях, а и напрежение не ми се иска точно в този момент. Просто това ще е първото им събиране в едно домакинство и тази неизвестност ме смущава леко така. Grinning
Пък и "много баби ...." накрая да не стане нервна мама. Joy
Абе всеки с тревогите си, хаха. То и вълнение, и страх, и емоции ...всичко вече ме е хванало, та може и вкичко да си е в мен вмомента и всичко да мине леко и безпроблемно.

# 69
  • Мнения: 2 224
Звучи страшно рязането на корема, но всъщност вие няма да го усетите. Има болка първите два-три дни, най-вече при ставане, но е поносимо. Не е толкова страшно. Зависи и какви и колко болкоуспокояващи ще ви слагат. Помня че мен само първия ден ме позаболя повече от това, което търпя и поисках обезболяване. Следващите дни ме болеше при ставане само. Абе общо взето няколко дни не си във форма и не е приятно, но не е и толкова болезнено и страшно. Ох, за къпането не мога да се сетя. Помня, че имаше някаква лепенка, която не трябва да се мокри в началото, но май се изкъпах още в болницата. Незнам, дано някой друг напомни как беше, че не съм сигурна. Със сигурност помня, че се къпах, май беше на части, а не нормален душ...
Не съм наясно с ин витро процедурите, само съм чувала че са болезнени. Според мен секциото НЕ е по-страшно, аз направо изтръпвам ако някой трябва да извършва някакви манипулации в гениталната област. Това ми се струва по-неприятно и болезнено от рязането на корем с упойка 😊 Едно от нещата, които най-много ме плашат е забраната за пиене на вода за много часове. Аз пия доста, а пък ако ми е нервно - още повече.

# 70
  • Мнения: 2 173
Водата се компенсира с банките, които вливат, така че организмът е оводнен. Първата лепенка, която ми сложиха не можеше да се мокри, но като занесох водоустойчива се изкъпах с 200. Не е на първия ден, да кажем на 3-4. Аз лежах 7 заради антибиотик. До тогава частичен душ от тук - от там.

Не се шашкайте от секциото. Приемат ви, правят изследвания, влизаш в операционната, слагат ти упойка, евентуално катетър, абокат ако нямате от по-рано. Закачат ви на апарата за кръвно, слагат екг на гърдите (лепенка с кабелче), опъват едно параванче пред гърдите, от което не виждате на долу. Вече нищо не усещате от краката, няма ги, корема също. Намазват ви обилно с йод, целите, корема, слабините. По някое време са започнали да ви режат, щракат с някакви инструменти, говорят си, говорят и на вас, след 5-10 мин , може да усетите дърпане, натиск в стомаха, едно чудо, което къркори, предполагам изсмуква каквото има, плисък на вода и изведнъж ви става много леко за дишане. Дотичва бебешката акушерка, която стои на полусъединител и тук някъде чувате оня звук, който сте очаквали с толкова притеснение и любов- плачът на вашето мъниче. Показват ви го и го отнасят за преглед. Шев и кройка още 15мин и ви изтропват да се вълнувате тихичко в реанимацията. Simple Smile Това е в МД София 2016, спинална упойка , спешно секцио.

# 71
  • Мнения: 2 224
Янна, страхотно го описа. При мен е толкова ярка емоцията от момента, когато си видях миниатюрната бебка, че всичко друго ми бледнее. В смисъл помня много добре, но хич не ме плаши. Общо взето спомняйки си дните в болницата, мога да кажа че са ми страхотен спомен въпреки някои неразположения след секциото. Също много добре ми се е запчатил момента, когато я изваждат и чувствам страшна лекота и дишам свободно, това което и ти описа. Ама страшно облекчение. От там до края на операцията нищо не усетих.

# 72
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! От доста време ви чета. Терминът ми е в началото на ноември, но съм секцио и ще родя октомври месец. Имам едно дете и при първото секцио и аз помня, че се къпах може би на 3-4 ден. Няма нищо страшно. Моето секцио беше спешно, тъй като бебето реши да избърза и се роди преди определената дата. На мен ми сложиха абокат още с приемането в болницата. Правиха ми изследвания, клизма. След спиналната упойка ми сложиха катетъра и ме преместиха в стая веднага след операцията. Станах на 6-тия час. Болеше ме при ставане и ходене първият ден най-силно и с всеки следващ ден болката намаляваше. На изписването усещах лека болка

# 73
  • Мнения: 93
Аз неисках да кажа,че ин витро процедурите са страшни и ги сравнявам с секцио.Просто не обичам пълните упийки от тях после ми е много мътно и гадно и затова на последната пункция подпусах че неискам упийка,и си изтърпях всичко на живо и да кажа не беше страшно толкова.

# 74
  • Мнения: 2 224
А защо не спинална? При нас го правят винаги със спинална освен в извънредни случаи.
Добре дошла, Харати

Общи условия

Активация на акаунт