Идеалното място за живеене във Варна? Тема 2

  • 23 028
  • 210
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 737
Мдаа, преди няколко дни спрях на външния паркинг на Мол Варна, докато стигна до входа щях да се задуша от газовете на колите и пушилката от Максуда
Ами спирате си в подземния.

# 76
  • Мнения: 3 876
И това ще реши проблема с въздуха в Трошево?

# 77
  • Мнения: 25 737
И това ще реши проблема с въздуха в Трошево?
То да е само в трошево ....

# 78
  • Мнения: 7
Здравейте, някой може ли да сподели как са условията около Ален мак? Проблеми с ток и вода има ли? Съседи на дърва и въглища?

# 79
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Гледам няма много движение, все пак се записвам и връщам да чета.. Ще турся информация за села в рамките на 30-40 км от варна

# 80
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Е стига де, ти на 40 км от Варна до Добрич ще стигнеш...

За да не е спам, да кажа нещо по темата. От година съм в Изгрев. Харесва ми тук, че съм на високо и от първи етаж имам гледка към морето, даже и малко от езерото се вижда. Ако трябва да изляза без колата, 10ка и 12ка спират на 3 мин от нас и маршрутът им е по права линия до центъра. Ако съм пеша, се спускам надолу и за 30 мин съм на винс. Е, наобратно е зор. Grinning Като цяло е тихо и спокойно, но няма да е за дълго така. Огромните кооперации пълзят нагоре към вилите като плевели. И няма оптичен нет, а кварталният е смотан. Това може да е сериозен проблем за някой, който работи на компютъра от вкъщи.

# 81
  • Мнения: 3 876
30-40 км от града е само за виладжийство през уикенд, за ежедневно пътуване е убийствен, това ако си на редовна работа и с деца в училище

# 82
  • Мнения: 10 797
ММ 4-5 години работи в Албена. Всеки ден по 50 минути отиване и връщане. Вечер в сезона, са се прибирали и по час и половина в задръстванията. Ако има катастрофа, съвсем става страшно. Приятел пътуваше всеки ден от Добрич до Варна на работа. Издържа около 4 месеца. Предпочете по-малка заплата, но да разполага с времето си.
Сериозна стъпка е живеене на 30-40 км от града.

# 83
  • Мнения: 833
В профила на жената пише, че има две деца. Ежедневно пътуване ще е тежко. Друг е въпроса, ако селото е по-голямо и има инфраструктура някаква. Например се сещам за град от селски тип Аксаково. Долни Чифлик също е вариант. Нещо по-конкретно ще ни трябва.

# 84
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Здравейте пак, няма да се местя на село в никакъв случай, идеята ми е да е равно и без мангали, за вила е имота, не за постоянно живеене.

# 85
  • Мнения: 18 498
Значи ви трябва село близо до Варна - да е скъпо, за да няма цигани. Колкото по-далече - толкова по-бедно и достъпно за всички.

# 86
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Разстоянията вече не са толкова плашещи както преди. Много хора работят във Варна и живеят на 30-40, че и повече километра. Може да се види трафика на влизане и излизане от града сутрин и вечер. За някои жилище извън Варна е единствената опция за собствен имот, за други работа във Варна е единствената опция за работа въобще.

# 87
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Simple Smile)) скъпо не ми е опция , от това ли зависи дали ще има цигани или не Simple Smileпринципно ми харесва зорница , но 20 евра за гол парцел на село някак си не ме устройва , а и къщите са скъпи ,проблем с водата имат отдавна и .. се отказах от там .

# 88
  • Мнения: 18 498
Разходете се в скъпите райони и села и бройте циганите, след това в евтините и бедни села и пак бройте.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Ама чакайте сега - вие какво търсите? Гол парцел, стара къща, нова къща? Какво?
Гол парцел мнооого трудно ще намерите на изгодна цена, който да е в хубаво село, близо до Варна, че и на равно, че и без мангали, че и с всички комуникации. Дори и да успеете, то не виждам как ще си позволите строеж на нова къща, щом "скъпото не ви е опция". Освен набързо да вдигнете някоя барака без документи... Даже къщите, дето ги строят с контейнери, без разрешителни, и се водят временни постройки, са си сума.
Новите къщи са ужасно скъпи, дори и по селата, дори и по по-отдалечените. Цените се конкурират с големи апартаменти в центъра на града, че и ги надвишават.
Вариант ви е стара, но все пак здрава селска къща, която да пообновите малко. Щом няма да се ползва за постоянно живеене, няма нужда от луксозни и скъпи изпълнения.

Общи условия

Активация на акаунт