Конвектори ADAX - 2

  • 29 505
  • 250
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Здравейте, наскоро закупихме с приятеля ми конвектори Адакс Гламокс, ръчно се настройва температурата, не е дигитално, ама пустото калибриране не можем да го нагодим. Слагаме на 22 градуса през нощта, за проба, вместо да държи 22, той качва до 25. Някой, който е имал вземане даване с това калибриране би ли обяснил? 🙂

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте,

Решил съм отоплението да реализирам с конвектори адакс.
Имам следните въпроси и колебания, ще бъда благодарен, ако споделите вашите впечатления от ползването на конвекторите.

1. Серията Neo WiFi - звучи супер това с контрола през приложение, прочетох обаче и негативни оценки в google play и на други места относно приложението, повечето имат ядове с добавяне на повече от 1 конвектор и липсата на документация. Тези двете неща не ме притесняват, смятам, че ще се справя, но все пак - някой, който ползва активно приложението, ако може да сподели дали всичко е ок?

2. Серията Neo WiFI ми допада, но това, което се чудя, е защо не са завити както Гламакс-а,  дали при Нео-то почернява стената, където е монтиран конвектора (както четох, че се е случвало с по-стари серии)? Отделно и момента с пердетата - при гламакс-а ако има перде (което свършва примерно на 15-20 см преди конвектора) заради формата на излъчвателя топлият въздух ще излиза пред пердето и ще се завърти в стаята, при NEO-няма ли да се "набие" между пердето и прозореца?

3. Видях в сайтовете на търговците, че за една и съща мощност се продават две разновидности - по-тесен и висок  и по-дълъг, но нисък. Последните били за под големи прозорци, където няма място за по-високите конвектори. Замислям дали по принцип не е по-добре да се слагат ниските и по-дългите, от гледна точка на това, че топлият въздух ще се отделя на по-ниско ниво в помещението? Така и така отива нагоре, поне да тръгва от по-ниска точка.

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 10:07 от fade

# 62
  • Мнения: 1 017
Здравейте, за стая 4 квадрата, но с височина на тавана наклон от 2.70 до 3.30 дали ще стигне 600W Адакс? Трябва да поддържа температура около 20-22 градуса.

# 63
  • Мнения: 425
Здравейте, наскоро закупихме с приятеля ми конвектори Адакс Гламокс, ръчно се настройва температурата, не е дигитално, ама пустото калибриране не можем да го нагодим. Слагаме на 22 градуса през нощта, за проба, вместо да държи 22, той качва до 25. Някой, който е имал вземане даване с това калибриране би ли обяснил? 🙂
Ние пробвахме о така и не испяхме. Но свикнахме , че например като го пуснем на 24- в стаята държи 22 например. И така го използваме все още 😂 имаме температурна разлика около 2 градуса.

# 64
  • Мнения: 425
Здравейте, за стая 4 квадрата, но с височина на тавана наклон от 2.70 до 3.30 дали ще стигне 600W Адакс? Трябва да поддържа температура около 20-22 градуса.
Погледни в сайра на Адакс, там подробно е описано за колко кв. Отоплява даден модел.

# 65
  • Мнения: X
Здравейте!
С мъжа ми миналата година купихме апартамент 48 кв, със скосени тавани (таванско сме) Най-висока точка 2.60 м, най-ниска 1.40 м, много добра изолация и нова дограма,тухла, строителство от 95та година. Миналата година се топлихме с маслен радиатор (уж икономичен) , който пускаме само докато сме вкъщи на най-ниската степен докато затопли, после го изключвахме и температурата не падаше в продължение на часове. Сметките ни за ток обаче бяха около 200 лв зимата, лятото към 80 лв. Тази година решихме да вземем конвектор адакс, понеже чакаме първото си детенце януари месец.  Имам намерение да се поддържа 22-23 градуса в апартамента (който се състои от холо-кухня към 20 кв и спалня към 15 кв, опитах да намеря чертеж за точната квадратура, но не можах).
 Сега въпросът ми е: по-изгодно ми е да сложа 2 по-слаби конвектора или 1 по-силен? Чета, че горе-долу 100 лв ток си думка 1 конвектор (но това са мнения от преди поне 5 години, ще се радвам ако някой сподели за миналата зима) и заради това искам да намаля сметките до минимум, все пак с една заплата и едно майчинство трудно ще се случват нещата за трима. Извинявам се за дългия пост, дано някой успее да ме разбере. Simple Smile
П. П. Всичко при нас е на ток - бойлер, готвене и тн, към чез сме.

# 66
  • Мнения: 39 309
Щом сте на принципа пускам- спирам, според мен е по- добре 2 конвектора. По един за всяко помещение. Поне ще имате възможност за регулиране и на двата. А не да пуснете конвектора в хола и да чакате да се затопли в спалнята.

# 67
  • Мнения: 19 840
Не сте написали къде искате да сложите радиатора?
Ако е за голямото помещение – на 2 места по 2 по слаби – за 20 кв.м.  по принцип е достатъчен 1 от 2000 W (говоря за модела Standard)
Скрит текст:
vimax.bg/adax/konvektor-adax-standard-vp-920-ket.html
Но за да сте по-сигурни, че в големите зими ще смогват 2 по 1500 или 1 - 1000 W + 1500 W.

За спалнята от 15 кв.м. – достатъчен е 1 от 2000 W.
Ето тук можеш да избираш отстрани квадратните метри на помещенията и моделите Адакс:
Скрит текст:

Ако смятате да отоплявате и двете помещения с 1 отоплително тяло – няма да стане.
Сметките няма да са ниски, ако смятате да включвате и изключвате. Адаксите са за режим нагласяш температурите в началото на сезона и не изключваш. Само регулираш температурата. Ако ги включвате и изключвате често, сметките скачат, защото им трябва време да затоплят стените.

# 68
  • Мнения: 40 869
Според законите на физиката 2 по 1000 харчат колкото един от 2000. Та икономия от това няма да направиш. Но с два отделни си по-гъвкава, а и за две помещения с един няма да успее да стопли. Иначе два по 1500 (2000) е по-добре от два по 1000 - ще стопля по-бързо и после ще изключват, но ще имаш резерв за голям студ, за къпане и т.н.

# 69
  • Мнения: 1 450
Според мен е по - добре един по - силен конвектор, обаче съм в темата, за да кажа за сметките, защото и ние от миналата зима сме с конвектор в едната спалня, а тази година ще слагаме и на бебето в стаята.
Преди конвектора плащахме по 120-130 лева с климатика в хола+кухня заедно ( около 40 кв ), тази сметка включва и бойлера и готвене всеки ден + останалите домакински уреди.
След като сложихме конвектора сме платили най - много 179лв. Конвектора не е спиран изобщо, както и климатика. В хола държим 26 градуса, а в спалнята 22.
Спалнята ни е 15 кв и взехме 1500 W , справя се чудесно, бързо затопля и темп. е много приятна.


Идвам да се редактирам, не бях прочела, че става въпрос за две отделни помещения.... Извинявам се!
Значи и аз съм на мнение, че два отделни ще е по - добре, съобразени с квадратурата на помещенията.

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 15:50 от _Khaleesi_

# 70
  • Мнения: 11 075
Разходът на ток винаги е голям, обаче инвестицията в качествен конвектор си струва. Когато ги купувахме навремето, ми се струваше космическа сума за печка. Но с изненада пресметнах, че нашите адакси са вече 9 години на тръстиката, като през 5 от тях са работили на абсолютно пълна мощност 6 месеца в годината (практически не се изключваха, бяха в много студено жилище), а и през следващите 4 работят активно.

Та с оглед на питането бих казала - 2000W за голямото помещение, 1500 W за малкото.

# 71
  • Другата България
  • Мнения: 37 262
Според мен е по - добре един по - силен конвектор, обаче съм в темата, за да кажа за сметките, защото и ние от миналата зима сме с конвектор в едната спалня, а тази година ще слагаме и на бебето в стаята.
Преди конвектора плащахме по 120-130 лева с климатика в хола+кухня заедно ( около 40 кв ), тази сметка включва и бойлера и готвене всеки ден + останалите домакински уреди.
След като сложихме конвектора сме платили най - много 179лв. Конвектора не е спиран изобщо, както и климатика. В хола държим 26 градуса, а в спалнята 22.
Спалнята ни е 15 кв и взехме 1500 W , справя се чудесно, бързо затопля и темп. е много приятна.

Дали ще е удобно да напишеш точно какъв сте взели?
Аз още се чудя....

# 72
  • Мнения: 1 450
Да, Glamox серията с електронен термостат ( май така се казваше ). Този, който се настройва ръчно.

Ще се опитам да намеря линк и ще се редактирам после да го покажа направо.
Този е нашия:
http://techno-shop.bg/product/17203/konvektor-adax-glamox-tpa-15-et.html

# 73
  • Мнения: X
Много благодаря за бързите отговори! Два ще са значи, видяло се е. Simple Smile Ще помислим още малко за мощността им и когато ги закупим ще кажа мнение. (С първата сметка за ток, хаха. )

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Здравейте, търсим уред за отопление на баня. Някой има ли повече инфо за рефлекторно тяло Адакс? Дали е удачен вариант, бързо стопляне на баня и икономично разбира се? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт