Препоръчайте интериорни врати - тема 2

  • 112 197
  • 813
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2
Здравейте,
Интересувам се от мнения за фирма Борман (borman.biz, borman.bg).
Благодаря предварително.

Здравейте, пиша Ви само да Ви предупредя да НЕ се лъжете да си взимате интериорни врати от фирма БОРМАН, защото аз вече се "опарих" и реших,че е редно да предупредя и други хора,макар че чак сега Ви виждам въпроса...
По-долу Ви споделям фактите и линкове към 2-та им сайта,а Вие преценете дали да рискувате да си давате парите...
 
*Средна цена на 1бр. ПДЧ врата с пълнеж пчелна пита - 350 лв.
* По договор пише 45 работни дни за доставка,  но никой не Ви предупреждава, че между датата-  доставка и датата- монтаж има 10-15 дни, така че се въоръжете с търпение за минимум 2 календарни месеца...
*Вратите им не се изработват по поръчка според размерите на Вашите отвори,а точно обратното... Така че после сами си запълвате дупките и ако вратите им са по-тесни от Вашите размери - проблемът също си е Ваш...
* Имат само 1 човек,който им монтира вратите , независимо дали сте поръчали 2,4,6 или 8 врати... Така че сами си представете колко качествено сам човек може да ги монтира... Също си отделете поне 6 часа и половина през деня за монтажа...
Линкове на фирмата:
 https://borman.biz/
http://borman.bg/

Останете си със здраве.

# 586
  • Мнения: 2
Здравейте,
въпросът ми е следният ,на някого да му се е налагало да ги съди тези нелоялни и некоректни продавачи/дистрибутори на врати .
Имам следният казус след неуважение на рекламация искам да заведа дело при което на 100% ще бъде спечелено от мен та дори и след 5 години. Времето не ме притеснява , аз съм търпелив човек.
Ако знаете и имате информация ще се радвам да споделите, също ако имате препоръки за добър адвокат който би помогнал на хора като мен , ще е добре да го споделите тук в коментарите .
Все си мисля че това е най-малкото моя морална отговорност да заведа едно такова дело за да предпазя други хора и да не се стига до подобни случаи на измами от такъв тип фирми.

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Скрит текст:
Здравейте,
Интересувам се от мнения за фирма Борман (borman.biz, borman.bg).
Благодаря предварително.

Здравейте, пиша Ви само да Ви предупредя да НЕ се лъжете да си взимате интериорни врати от фирма БОРМАН, защото аз вече се "опарих" и реших,че е редно да предупредя и други хора,макар че чак сега Ви виждам въпроса...
По-долу Ви споделям фактите и линкове към 2-та им сайта,а Вие преценете дали да рискувате да си давате парите...
 
*Средна цена на 1бр. ПДЧ врата с пълнеж пчелна пита - 350 лв.
* По договор пише 45 работни дни за доставка,  но никой не Ви предупреждава, че между датата-  доставка и датата- монтаж има 10-15 дни, така че се въоръжете с търпение за минимум 2 календарни месеца...
*Вратите им не се изработват по поръчка според размерите на Вашите отвори,а точно обратното... Така че после сами си запълвате дупките и ако вратите им са по-тесни от Вашите размери - проблемът също си е Ваш...
* Имат само 1 човек,който им монтира вратите , независимо дали сте поръчали 2,4,6 или 8 врати... Така че сами си представете колко качествено сам човек може да ги монтира... Също си отделете поне 6 часа и половина през деня за монтажа...
Скрит текст:
Линкове на фирмата:
 https://borman.biz/
http://borman.bg/

Останете си със здраве.

Не коментирам посочената фирма, че нямам инфо за тях. Тука не е до сам, или двама или трима, а колко човек си разбира от работата. И на мои познати им сложи вратите САМ МАЙСТОР Simple Smile Да, въоръжиха се с търпение. 5 врати - 4 дена, но поставени перфектно и без забележки. А и предварително си знаеха, че монтажа ще е 3-4 дена. Бързата работа е срам за майстора.

# 588
  • Мнения: 40
При нас имаше развитие и забравих да драсна какво решение взехме.
В крайна сметка поръчахме от Диадоорс.
Входната врата е със същите елементи,за които писах по-нагоре,респективно цената беше същата.
Интериорните врати бяха 465 с монтажа,като си избрахме дръжки и добавихме магнитни брави с цел да няма резки тряскания при течение.
За магнитните брави и дръжките си доплатихме.
Срока за изготвяне по договор е 60 дни,като казаха,че след около месец-месец и половина всичко ще е в готово и ще чака монтаж.
Интериорните са им хубави,а и цветът,който избрахме си пасва идеално с гранитогреса (носехме си парченце да сравняваме цветове).
Входната се надяваме да има добро качество,а ако някой реши да ограбва - каквото и да се сложи пак няма да е препятствие задълго (заложихме на висок клас патрон,брави и сие,но както се казва: “Чувай,Боже”)
Като бъдат монтирани ще пиша и ще споделя относно качество,как протича монтажа и други съществени подробности,които биха могли да бъдат в помощ на другите.

Последна редакция: пт, 28 май 2021, 23:07 от Obichamjivotnite

# 589
  • Мнения: 642
При нас имаше развитие и забравих да драсна какво решение взехме.
В крайна сметка поръчахме от Диадоорс.
Входната врата е със същите елементи,за които писах по-нагоре,респективно цената беше същата.
Интериорните врати бяха 465 с монтажа,като си избрахме дръжки и добавихме магнитни брави с цел да няма резки тряскания при течение.
За магнитните брави и дръжките си доплатихме.
Срока за изготвяне по договор е 60 дни,като казаха,че след около месец-месец и половина всичко ще е в готово и ще чака монтаж.
Интериорните са им хубави,а и цветът,който избрахме си пасва идеално с гранитогреса (носехме си парченце да сравняваме цветове).
Входната се надяваме да има добро качество,а ако някой реши да ограбва - каквото и да се сложи пак няма да е препятствие задълго (заложихме на висок клас патрон,брави и сие,но както се казва: “Чувай,Боже”)
Като бъдат монтирани ще пиша и ще споделя относно качество,как протича монтажа и други съществени подробности,които биха могли да бъдат в помощ на другите.
Наистина ще чакам с нетърпние отзиви, защото есента ще се налага да поръчваме интериорни врати и съм харесала техен модел.

# 590
  • София
  • Мнения: 1 870
Имам чувството, че обиколих вече всички фирми за врати и навсякъде са или космически цени, или много негативни отзиви. Знам, че за качество се плаща, но....

- doordecor - много любезни бяха, но интериорни врати за минимум 700 предложиха, което бих приела ако не беше вратата за баня 1300 Sad
- борса узунов - при тях дори не успях да разгледам, защото всичко беше нахвърляно, иначе имат прилични цени, но също е проблем вратата за баня, тази която предлагат можело да се отваря само към банята, а навън не може (само едната страна е водоустойчива, другата е като интериорна, на Граде)... Входна врата (понеже търся и такава) предложиха само турски, които не бях чувала като марка и сами казаха, че не са много качествени
- солид - само за входна врата разпитах, много лъскаво изглежда, но най-най-базовата им метална врата е 1200.
- порта нова - консултантът беше много позитивен, вратите ми харесаха като визия и цени, могат да ми направят вратата за баня също на Граде (която отвън изглежда като интериорна) но в нета имат изключитлно лоши отзиви и се разколебах

И така... моля ви от сърце някой ако знае читаво място, където мога да се сдобия с красива врата за баня и още няколко прости интериорни (търся бели с ичистена визия примерно с няколко хоризонтални фрезовки и черен обков евентуално) до към 600-700 лв, а също и входна врата, която да е среден клас, за да не влиза всеки Simple Smile (спор няма, че солид са супер, но не мога да си ги позволя) нека да сподели, защото съм пред нервен срив Simple Smile

# 591
  • Мнения: 9 815
Мередит, русенската фирма Инос я споменаваха, че са доволни, но не знам какви са им цените. Да, и трябвало уговорка по телефона за шоурума им, че май не винаги е отворен.
Но можеш ориентировъчно да си избереш нещо и да изпратиш запитване от сайта, за да знаеш дали да се занимаваш въобще с тях.

Аз съм си запазила сайта на фирма Енергон - чешки врати различни марки предлагат, но май засега няма отзиви за тях.

# 592
  • Мнения: 175
Базовите изчистени модели на Hoermann ги гледах в каталог и бяха в този ценов диапазон.

# 593
  • Мнения: 764
Здравейте! Предстои ни смяна на 4 броя интериорни врати, като двете трябва да са със стъкло, защото в коридора от никъде не влиза светлина. Спрях се на този модел:
Скрит текст:
Някой от вас има ли такива? Все още не мога да избера цвят, може би Ral 1001 или 1019... Човека който ги предлага каза, че могат на се изработят и с остъкление, но ми се иска да видя как ще изглеждат. Ще съм благодарна ако споделите мнения, модела е Мастер Крафт - Милано🌷

# 594
  • Мнения: 316
Аз много се дразня от сайтовете на фирмите за врати (повечето сайтове), където само ми показват картинки. Рядко има информация какво има вътре във вратите, а искам, като ще давам пари да сменя старите картонени соц.врати, новите (освен по-добре изглеждащи) да са и по-качествени като шумоизолация. Все едно само за жени са предназначени тези сайтове - важен е фасонът единствено.
Запазила съм си като линк фирма Енергон (чешки врати) да ходя да ги гледам, като дойде времето за подмяна. Засега няма мнение за тях в темата. Както и Титан дорс, които е писано, че са скъпи, но колко скъпи - никой не казва. Също и до Инос, макар че, според писаното в темата, не винаги е отворен шоурумът им.

Ъпдейт за вратите на Титан дорс - базовите цени започват от 900 лв. За всичко допълнително си начисляват цена, включително и за цвят извън техния бял по 80-90 лв на врата. Не знам как не ни взеха пари и за даване на оферта Grinning. За 8 врати ни поискаха над 10.500 лева цена.  Не мога да коментирам качеството им, но за мдф врати, цените са доста завишени...

Случайно някой да е ползвал услугите на врати Кайлъка:

http://www.vratikailaka.com/

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 21:05 от jennifer_6631

# 595
  • Мнения: 40
Днес съвсем ненадейно реших да прочета договора с Диадоорс,да се уверя,че всичко е наред и една неточност ми направи впечатление. И това касаеше патрона - вместо Аблой протек 2 е поръчан протек 1,при което веднага звъннах във фирмата и по договор проверихме какво сме поръчали. Ако искаме протек 2 трябва да доплатим някаква сума,която по мои сметки и сравнявания в интернет е до 90 лева таван. Въпросът е дали това си струва,дали разликите са съществени,че да изискват подобно нещо. До края на ремонта ще похарчим достатъчно тлъста сума,тъй че 90 или по-малко лева не правят разлика. Какво бихте ни посъветвали? Тоест, протек 2 дали по защитни свойства превъзхожда ли първата версия -  и чрез какви способи най-вече?

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Скрит текст:
Днес съвсем ненадейно реших да прочета договора с Диадоорс,да се уверя,че всичко е наред и една неточност ми направи впечатление. И това касаеше патрона - вместо Аблой протек 2 е поръчан протек 1,при което веднага звъннах във фирмата и по договор проверихме какво сме поръчали. Ако искаме протек 2 трябва да доплатим някаква сума,която по мои сметки и сравнявания в интернет е до 90 лева таван.
Въпросът е дали това си струва,дали разликите са съществени,че да изискват подобно нещо. До края на ремонта ще похарчим достатъчно тлъста сума,тъй че 90 или по-малко лева не правят разлика. Какво бихте ни посъветвали? Тоест, протек 2 дали по защитни свойства превъзхожда ли първата версия -  и чрез какви способи най-вече?
Попитайте някой ключар. Те най-добре знаят. В ключарския форум съм чела, че няма неразбиваеми патрони. На "големите майстори" им трябва до 10 ден макс, да разгадаят всичко ново на пазара. А колкото до какви да е хашлаци и обикновен ямков патрон на всяка фирма е достатъчно надежден. Колкото до преваждането на ключовете със специалните карти и други фирми предлагат ключове с карти (хок например), но ключаря изобщо не я изисква, като ти преважда ключ. Така че рекламата и действителността, нямат нищо общо. Simple Smile

# 597
  • Мнения: 4 260
Здравейте,

Къде мога да видя интерирони вртаи на Хоерман за София? Също цената с касата ли върви или допълнително се плаща? Благодаря!

# 598
  • Мнения: 175
[quote author=Agent007 link=topic=1065185.msg42760474#msg42760474 date=1619608954
В магазина имаха да ми покажат само мостра от метална врата на Hörmann, за дървените ме насочиха към обекта на производителя (в близост до Казичане, ако не се лъжа).
[/quote]

С касите са комплект. На мен ми трябва и само каса за преходно помещение, но ми казаха, че ще трябва да заплатя същата сума като за комплект.

# 599
  • Мнения: 53
Здравейте,

Къде мога да видя интерирони вртаи на Хоерман за София? Също цената с касата ли върви или допълнително се плаща? Благодаря!

mydoor.bg, имат магазин на Стамболийски.

Общи условия

Активация на акаунт