Въпроси за развод и след него

  • 4 983
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 729
2) Издръжка преди развода няма как да вземеш.
3) Евентуално с генетичен тест може да докажеш истинския баща на детето, но ако не е мъжът ти..може пак да те удари.
1) Запис, държа да следя развитието на тази тема. 😊

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
За каква издръжка питаш, след като ти искаш да смениш собственика на детето... Под наем ли ще го даваш -ту на един, после на друг ... Не вярвам чак на това което си писала, звучи меко казано нелогично.

# 17
  • Мнения: 14 966
Авторке, очевидно си много афектирана и тълкувам въпроса ти за името на детето  в смисъл, че бащата на детето ти не заслужава да бъде такъв, защото няма качества. Тоова няма как да промениш.
Но : 1. Ако нямаш пари за адвокат и отговааряш на условията , ще ти бъде осигурен особен представител / служебен защитник / от Националното бюро за правна помощ чрез съответната Адвокатска колегия. Влез в сайта , проучи нещата как да получиш правна помощ безплатно.
2. Ако ти е много спешна издръжката, тя се дължи първоначално една година назад , респ. от фактическата раздяла - с тогавашна дата. Тези производства са безплатни. Можеш и сама да си подготвиш молбата . За издръжка не ти е необходим развод, той може да почака, освен ако бащата не те притеснява и безразборно посещава детето , тогава си трябва и развод.
3. Успокой се, варианти има. Не си нито първата , нито последната , сгрешила с избора на партньор.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 945
тези хора не съзнават , че трябва да се срещат на рождени дни , първи учебен ден , абитуриентски , сватби та чак до рождени дни на внуците.Щом сте се избрали за съпрузи то си е за цял живот , колкото и да не ви  иска или обратното.Разведох се преди 18 г. ама сме заедно  за ЧРД на внуците . Обикновено сядаме заедно с баджанака и се хилим за глупостите на настоящите си съпруги , щото нали жените мислят как мъжете им само глупости правят ама ние мислим точно обратното.

# 19
  • Мнения: X

1) Запис, държа да следя развитието на тази тема. 😊
И аз. Макар че такива теми не продължават...

# 20
  • Мнения: 1 267
Потресена съм колко е неграмотен народът! Ужас!!!

# 21
  • Мнения: 5 248
Потресена съм колко е неграмотен народът! Ужас!!!
и аз

# 22
  • София
  • Мнения: 4 122
1. В нет-а търсиш искова молба за развод и споразумение и си ги попълваш. Даваш ги на мъжа ти да ти ги разпише и отиваш и ги подаваш в съда.

2. Издръжка може да искаш, но трябва да се разберете за нея в Споразумението.

3. Смяна на фамилия на детето?!?! Кому е нужно.

# 23
  • Мнения: 305
тези хора не съзнават , че трябва да се срещат на рождени дни , първи учебен ден , абитуриентски , сватби та чак до рождени дни на внуците.Щом сте се избрали за съпрузи то си е за цял живот , колкото и да не ви  иска или обратното.Разведох се преди 18 г. ама сме заедно  за ЧРД на внуците . Обикновено сядаме заедно с баджанака и се хилим за глупостите на настоящите си съпруги , щото нали жените мислят как мъжете им само глупости правят ама ние мислим точно обратното.
Всичко това не е задължително, ако бащата няма да се гриже подобаващо за детето.Един родител ,за да присъства на празниците на детето трябва да присъства и в живота му.

# 24
  • Мнения: 4 583
Има редица законови предположения кога и как може да се оспорва бащинство. Разводът не влиза в тях. Ако е от друг - искаш ДНК тест, води се дело, което е доста тежко. Така и не разбрах от кого е детето и защо ще се сменя фамилията?

Имай предвид, че законовата издръжка не е особено висока, та не се надявай на някакви крупни суми. Да не говорим, че много често се налага принудителното й събиране.

В бюрото за правна помощ ще ти помогнат, ако не отговаряш на условията за безплатна - помоли да те насочат към добър адвокат. Една консултация не е безбожно скъпа и е по-добре да отделиш пари, отколкото да си правиш някакви фантасмагорични планове.

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Потресена съм колко е неграмотен народът! Ужас!!!
и аз
Аз също. За главата се хващам от такива теми  ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 800
И само да кажа, че смениш ли фамилията на детето (което не е лесно и евтино) издръжка за него не получаваш!

Общи условия

Активация на акаунт