Трудности в семейството.

  • 5 829
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Нямаш ли си свое семейство та си се закахърила за родното си такова?
Махайте се с мъжа ти, вашите да се оправят.

Прави впечатление, че много от тук пишещите потребигели са някакви безродни души - с лекота са "отсвирили"  родители, братя и сестри. Аз пък в  едно съм се убедила през моя доста дълъг житейски път - няма по-верни хора от родителите/ не говорим за тези с психични отклонения/, те са ти рамото в трудните моменти и никога, ама никога не късай връзките си с тях, защото съпрузи те изоставят, деца - също /след някой подобен на тук пишещите съвет/, но родителят, колкото и да е наскърбен, никога. Ставаш много уязвим прекратявайки връзката с близките си хора. Знаят, че си нямаш никого, на никой да не можеш да разчиташ и това те прави уязвим...
В някои от постовете се долавя високомерното усещане, че само родителят е този, който има въпиюща нужда от общуването с децата си, а те от 4000 километра "държат и хляба, и ножа". Ами повярвайте, че те изпитват същите чувства, както и вие, но точно защото са родители не взимат самонадеяни решения да скъсат връзките си с вас. И не защото видите ли, като остареят, ви очакват за болногледачи. Не, просто безусловно, въпреки караниците ви, ви обичат.
Та моят съвет е наистина да не работите с тях, но да възстановите добри отношения и да избягвате конфликтните теми.
Успех.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 883
Много проникновена анонимка.
Родителите винаги обичат безусловно и никога не изоставят децата си. Примери за обратното с лопата да ги ринеш...

# 17
  • Мнения: 2 002
Майка ти има нужда от психиатър, не от психолог. И от лекарства. Само това можеш да й кажеш и да не коментираш повече. Напада те в социалните мрежи - ми не влизай в тях. Знаеш ли колко спокойно си живее човек като не си губи времето с Фейсбук.
 Прави са хората - порастни, погледни на родителите си като на възрастни хора, които имат глави на раменете си. И сами са си отговорни за тяхното здраве. Колко ли зор е видял баща ти, че да тресне майка ти. Сигурно е бил само един шамар да я освести. А тя преувеличава и прави драми. Това не е твой проблем. И не ти си причината. Проблемът е нестабилното психично състояние на майка ти.

# 18
  • Мнения: 7 325
Анонимната/ният айде ако обичаш да ми влезеш първо в обувките преди да коментираш решенията и действията ми. Много щеше да ми е лесно да съм навряна при тях, ама предпочетох да ми е трудно на майната си, отколкото да търпя. Очевадно решението ми е било в плюс и за двете страни, щото сега като се чуем съм им много драга, друг е въпроса като идем на ваканция при тях ( за по малко от месец ) какво се случва.
А за безусловната обич на родителя, толкова захаросано че чак байгън да ти стане. Случайно съм родител на изоставено от създателя си дете. Вече 10+ години ни вест ни кост от индивида, ама от обич ще да е зарязал всякакви морални и материални ангажименти към синът си. За баба ми няма да пиша, щото нали има приказка че за умрял или добро или нищо. И още примери мога да дам за безграничната родителска любов, ама ще стане досадно. Та не е важно колко ти е дълъг житейският път, а какво отношение си получил от най-близките си. Уважение, обич, зачитане не ти се падат само щото си се размножил, заслужават се с действия.

# 19
  • Силистра
  • Мнения: 19
Здравейте група. Моята история е следната. (п.с. нова съм и много страдам, не го казвам за съчуствие) ако имам правописни грешки се извинявам от сега, но не съм много адекватна.
Случката е следната. С майка ми преди време (преди 10тина години) много се карахме, обаче тя реши, че ще посети психолог и се пооправи (причината да е била такава, било детството и) Аз съм семейна от 3 години, съпругът ми е по-емоционален (избухлив и казва всичко в прав текст) и тя това не го харесва. През марр месец поради проблеми с мъжа ми бяхме на прага на развода и го изпратих при техните (той е чужденец) Бяхме разделени 1 месец и след това разбрахме, че ние наистина се обичаме и се събрахме, но той (забравих да спомена, че имаме семейна фирма, той работеше там и напусна). Та сега сме добре. Но с майка ми започнахме да имаме проблеми. (та затова и пускам темата). От 1 месец насам се караме с майка ми, товст тя ми се кара, а аз нълча понеже съм “мека гана” , което ме дразни много, но съм такъв характер. Баща ми е същия и той все си трайка (само и само да няма проблеми) и така дойде заветния ден преди 4 дена се скарахме зверски, аз също казах някой неща и нея я заболя защото досега не бях говорила повереме на караница. Имаме финансови възможности. Изкаране, че е аз работя с тях само заради парите им, за да ги използвам. Че докато съм била студентка само съм курвяла, че съм била безхараактерна и т.н (доста тежки думи) много бях обидена именно затова, че тя все казваше, че съм материалист и ги използвам.. и реших просто да спра да и говоря и пиша. От 3 дена ме напада по социалните мрежи защото стоя далеч от нея, а тя не ме е виждала в тази светлина(все сме били дружки).. изписа ми неща, които не мога просто да повярвам и капака беше като ми каза “говори, защото аз ще знълча до сетния си дъх и не те искам дори на погребението си..” мен тогава много ме заболя и звъннах на баща си. Помолих го да дойде , но той ми отказа защото какво щял да и каже като излиза. Аз откачих “как..какво.. та аз съм ти дъщеря” но преди това бях му казала, че не искам да съм наследница, не им искам парите, защото ще дойде ден ще имате нужда от нас и ние въпреки всичко ще сме зад вас. И изглежда това го жегна.
Обади ми се отново и ми каза “ела, майка ти ще ти се извини и никога няма да ти говори така” но аз отказах да отида защото щеше да стане още по-зле, а аз съм и с Панически атаки.
Релих да му звънна, но не ми вдигна за да му кажа да не ме чака, но не ми вдигна и затова се обадих на брат ми. Питах го къде е татко и той кьа вкъщи, а защо не ми вдига “ами нормално. Как така? Карат се, със слушалки съм и съм затворил вратата и пак ги чувам” и след като ми каза така се разтреперах, застана ми една бучка.. дори да не нося вина, аз се чувствам така защото те са ми родители и мен много ме боли.
Та легнах си аз и се събудих в 02:30 и видях, че ми е писала.. “баща ти ме наби, какво ли си му разказала и т.н” а той знаеше караницата ни понеже беше свидетел и му показвах съобщенията, които ми пише ии това е не съм го насъсквала или манипулирала.. (а за боя.. незнам баща ми е мнооооого търпелив..) чувствам се виновна, много ме боли.. защо стана така, как стигнахме до тук.. не мога да спя от колко нощи.. Да хората имат много по-големи проблеми, но аз не съм конфликтна личност, винаги съм се разбирала с всеки.. само с майка ми не успяхме да намерим общ език.. сега съвсем ще ме е взела на мушка.. незнам какво да правя. Дори не годя на работа само и само да не се виждаме и да се поуспокои.. но не и не..

Ти на колко години си, че правиш трагедии като 15 годишна?
Нямаш ли си семейство и мъж, на когото да обръщаш внимание, вместо да го гониш?
Ай, стига с тия "много ме боли"- като се вреш у шамарите, ще те боли.
Като нямаш собствен живот и собствени интереси, ще живееш живота на 15 годишна, уловена за полата на майка си.
Порасни вече.

Хора причината за раздялата с мъжа ми беше това, че ме обиждаше и вече накрая не издържах.. бях болна а той не беше до мен когато имах нужда от него.. прекратих всичко понеже понякога всичко трябва да се срине и да се изгради на ново по-хубаво . Така и стана. А за тикането межди шамарите, може ли да ми разясниш .. и дали ме боли пф неможеш да знаеш, моята връзка с родителите ми е различна и минахме през много. Защо да пускам тема ако ще се преструвам. Пред вас ли Simple Smile аз дори не ви познавам.. а за другите писали да замина на някъде ... бягаш и решаваш проблема.

# 20
  • Мнения: X
Анонимната/ният айде ако обичаш да ми влезеш първо в обувките преди да коментираш решенията и действията ми. Много щеше да ми е лесно да съм навряна при тях, ама предпочетох да ми е трудно на майната си, отколкото да търпя. Очевадно решението ми е било в плюс и за двете страни, щото сега като се чуем съм им много драга, друг е въпроса като идем на ваканция при тях ( за по малко от месец ) какво се случва.
А за безусловната обич на родителя, толкова захаросано че чак байгън да ти стане. Случайно съм родител на изоставено от създателя си дете. Вече 10+ години ни вест ни кост от индивида, ама от обич ще да е зарязал всякакви морални и материални ангажименти към синът си. За баба ми няма да пиша, щото нали има приказка че за умрял или добро или нищо. И още примери мога да дам за безграничната родителска любов, ама ще стане досадно. Та не е важно колко ти е дълъг житейският път, а какво отношение си получил от най-близките си. Уважение, обич, зачитане не ти се падат само щото си се размножил, заслужават се с действия.

Вижте, вижда се, че сте потърпевша от тези дето с"лопата да ги ринеш"/хайде от изключенията да не извеждаме правилото", но се съгласете, че те не са определящата част от общността деца-родители . И ако обич, доверие, удоволствие и удовлетвореност от общуването с близките, ви се струват "захаросани", то животът ви наистина в някаква степен ви е осакатил емоционално. Говорим за хипотеза, при която вие отглеждате вашето 10 + дете с всичките "морални и материални ангажименти" и само защото  изпаднете един ден в противоречие с някои негови виждания, то вземе да ви отпише, пак ли ще твърдите, че това е пътят, който то трябва да следва. И твърдя, че дължината на житейския път е много важна "разбира се не единствен фактор/, защото добива много опит - и личен, и наблюдаван. В тази връзка без никой да се засяга - умният се учи от грешките на другите, а глупакът - от собствените.
Намесих се с коментар, защото от много постове струи озлобление към родители /не твърдя, че са без основание/ и с лека ръка се раздават крайни съвети.
С "лопата да ги ринеш" има и много деца, получили всичко от родителите си, и тогава да раздаваме ли съвети на отците им да си гледат живота, защото децата са по подразбиране егоисти и неблагодарни? Тогава и те имат аргументиран отговор за подобно родителство.  

Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 19:36 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 3
Абсолютно те разбирам моята майка е почти същата може и малко по -зле
До преди време много и се връзвах мъчех се да я убеждавам в правотата си, но видях че става по зле тя добива повече мощ и високо самочувствие ,а на тебе нервите ти се скапват все повече и повече. Колко приятелства ,връзки съм приключила заради нея защото съм допуснала да ми влияе ... Много съжалявам . Обаче аз приключих сега също не си говоря с нея чувствам се Много По - Добре !!! Да от време на време ми става мъчно но не искам да се погубвам психически заради нея ,а на тия години не мога и да я променя а и не искам вече...

# 22
  • Силистра
  • Мнения: 19
Абсолютно те разбирам моята майка е почти същата може и малко по -зле
До преди време много и се връзвах мъчех се да я убеждавам в правотата си, но видях че става по зле тя добива повече мощ и високо самочувствие ,а на тебе нервите ти се скапват все повече и повече. Колко приятелства ,връзки съм приключила заради нея защото съм допуснала да ми влияе ... Много съжалявам . Обаче аз приключих сега също не си говоря с нея чувствам се Много По - Добре !!! Да от време на време ми става мъчно но не искам да се погубвам психически заради нея ,а на тия години не мога и да я променя а и не искам вече...



Нещо такова. Тя не е удобеявала доста мои постъпки и т.н .. има родители манипулатори (които се хранят с това) и аз не и говоря в момента .. просто си трайкам и чакам да се оправи, но много не вярвам.. Тя трябва да се лекува за да се оправи поне малко, понеже хайде аз съм ба 26, но имам по-малък брат..

# 23
  • Мнения: 21 457
Много кофти. Струва ми се обаче, че майка ти има все още много голямо значение за тебе и докато не се сдобрите няма да мирясаш и да се почувстваш добре.
Ще ти кажа каква е рецептата с такива хора - оставяш я да се набира, пускаш покрай ушите и само - да, добре, като си правиш каквото си знаеш. Но трябва  да се отделиш финансово и да не работиш с тях, за да може да се виждате рядко и да нямате общи дела.

Повече ме впечатли, че приятеля ти те обижда и там работите не вървят, защото може сега да сте се оправили, но все пак обиди,  лошо отношение  и липса на подкрепа докато си болна не ми звучат като гаранция за добро бъдеще.

# 24
  • Силистра
  • Мнения: 19
Много кофти. Струва ми се обаче, че майка ти има все още много голямо значение за тебе и докато не се сдобрите няма да мирясаш и да се почувстваш добре.
Ще ти кажа каква е рецептата с такива хора - оставяш я да се набира, пускаш покрай ушите и само - да, добре, като си правиш каквото си знаеш. Но трябва  да се отделиш финансово и да не работиш с тях, за да може да се виждате рядко и да нямате общи дела.

Повече ме впечатли, че приятеля ти те обижда и там работите не вървят, защото може сега да сте се оправили, но все пак обиди,  лошо отношение  и липса на подкрепа докато си болна не ми звучат като гаранция за добро бъдеще.

Много съм наранена, да пука ми защото ми е майка, аз немога да ги мразя. Днес вс ми пишат как не била нормална или трябвало да скъсам с нея. Не мисля, че има нужда от злоба. Просто съм спряла да комуникирам и да се виждам с нашите. Не ходя и на работа.
А за съпруга ми е сложно, минахме през много. Той е чужденец, само на мен разчита, аз съм му рамо. (разбирам го) липсват му родителите му, прителите му и т.н .. но благодарение на баща му (който е много земен) успяхме да преодолеем всичко. Познаваме се много добре за да мога да преценя брака какъв би бил Simple Smile

# 25
  • Мнения: 9 196
Bestrong - това не е злоба, наистина не са добре с главите, родителите ти. Изобщо не го пиша, като заяждане - осъзнай реалността, иначе нищо не се решава със самозаблуди.

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
В момента си от трън на глог. Хайде, майка ти ти е майка и колкото и цинично да звучи, си и наследница, а пишеш, че е доста добре финансово.

Мъжът, с когото си имала връзка те е обиждал, когато си била болна. Аз не бих се връщала при такъв. Пишеш, че е чужденец. Още по-зле за него, но и за тебе. Чужденецът няма семейните и социални връзки и положение за да ти е полезен. Сигурно и финансово не е особено добре. Обидите и вербалното насилие са присъщи за ниските обществени слоеве и показват немощ и безсилие. Често прерастват във физическо насилие към жената. Няма как да набие шефа си или да обиди колегите си, примерно. Изкарва си го на жената до него.

Връзката ти с конкретния мъж е обречена. Въпрос на време е да се разпадне. Изживейте я, ако искаш, но не се жени за него и недей да правиш деца, защото ако нещо се случи нямаш на кого да разчиташ. Родителите ти само ще гледат сеир и ще ти повтарят колко са добре в живота и каква си никаквица.

Помисли добре какво да правиш оттук нататък. Осамоти се, не контактуват известно време с вашите и бившия и започни начисто някъде другаде!

# 27
  • Мнения: 2 002
    "Днес вс ми пишат как не била нормална ..."

Да посъветваш някого да отиде на психиатър, не значи да го изкарваш ненормален. Нервите боледуват - от стрес, недоспиване, наследствени и роднински недоразумения, проблеми в работата, липса на сън. Понякога за тези неща се изискват лекарства. И тях ги изписват психиатри. А не психолози.
  Аз самата съм минала по този път и за това давам този съвет. Целта ми не е да обидя, а да помогна.

# 28
  • Силистра
  • Мнения: 19
В момента си от трън на глог. Хайде, майка ти ти е майка и колкото и цинично да звучи, си и наследница, а пишеш, че е доста добре финансово.

Мъжът, с когото си имала връзка те е обиждал, когато си била болна. Аз не бих се връщала при такъв. Пишеш, че е чужденец. Още по-зле за него, но и за тебе. Чужденецът няма семейните и социални връзки и положение за да ти е полезен. Сигурно и финансово не е особено добре. Обидите и вербалното насилие са присъщи за ниските обществени слоеве и показват немощ и безсилие. Често прерастват във физическо насилие към жената. Няма как да набие шефа си или да обиди колегите си, примерно. Изкарва си го на жената до него.

Връзката ти с конкретния мъж е обречена. Въпрос на време е да се разпадне. Изживейте я, ако искаш, но не се жени за него и недей да правиш деца, защото ако нещо се случи нямаш на кого да разчиташ. Родителите ти само ще гледат сеир и ще ти повтарят колко са добре в живота и каква си никаквица.

Помисли добре какво да правиш оттук нататък. Осамоти се, не контактуват известно време с вашите и бившия и започни начисто някъде другаде!

Човекът до мен ми р СЪПРУГ и финансово е много добре има си собствен бизнес. Много сте инстересни обаче.. мижът ми не е способен да ми посегне.. както и да е въпроса не е той. Аз исках да чия мнения от хора които са го преживели това, а не да ме обиждат и т.н. Мен достатъчно ми е гадно, не е нужно и вида сте такива. Но ние хората сме способни да сме такива Simple Smile

# 29
  • Силистра
  • Мнения: 19
    "Днес вс ми пишат как не била нормална ..."

Да посъветваш някого да отиде на психиатър, не значи да го изкарваш ненормален. Нервите боледуват - от стрес, недоспиване, наследствени и роднински недоразумения, проблеми в работата, липса на сън. Понякога за тези неща се изискват лекарства. И тях ги изписват психиатри. А не психолози.
  Аз самата съм минала по този път и за това давам този съвет. Целта ми не е да обидя, а да помогна.


Допуснала съм грешка беше на Психиатър, не на психолог.. лекува се 2-3 години, но сега е в менопауза.. и лечебието и приключи понеже вс беше наред

Общи условия

Активация на акаунт