ПЕТИЦИЯ Да спрем Глобалния пакт за миграция!

  • 26 709
  • 587
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
И аз четох за Бойко. Всички го питали защо България не е подкрепила пакта на ООН за миграцията, а Бойко  им отговорил: "Ами вижте какво стана в Страсбург"

И днеска имахме минута мълчание за загиналите в Страсбург, за тези терористични актове, за тези чудовищни престъпления, които се вършат. Именно така отговорих - сега като ме питаха - защо не подкрепихме в Маракеш Пакта за миграцията. Така им отговорих! Всичките ме питаха.

Това заяви премиерът Бойко Борисов пред български журналисти в Брюксел след срещата му със заместник-председателя на Европейската комисия Франс Тимерманс. Борисов е в Брюксел за редовното заседание на Европейския съвет.

Защото европейските граждани са работили цяла година, за да имат такъв БВП тези страни. Това означава огромни усилия на тези граждани. И сега в най-светлите ни празници излезли със семействата си, направили си красиви базари, да се радват, да са щастливи, и да излезе някой с автомата да ги очисти. И ние да говорим как да се грижим за всички тези хора. Просто е нелепо в този момент. И това им отговорих, каза Борисов.


https://offnews.bg/politika/zashto-balgaria-ne-podkrepi-pakta-na … te-ka-693791.html

https://www.24chasa.bg/novini/article/7198912

# 526
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Мерси, Pure - така написано - придоби смисъл и мракът се надигна. Може само аз да не му разбирам на премиера, може нещо в дикцията му да ми пречи - много често ми се случва изобщо да не мога да му проследя мисълта.

Ами - хубаво им е казал. Той отговорът им е под носа. Царят е гол - бам. Браво на Боко. И няма санкции, като на Орбан, даже и похвали отнесъл....как го прави...Thinking Trollface

# 527
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Ами - хубаво им е казал. Той отговорът им е под носа. Царят е гол - бам. Браво на Боко. И няма санкции, като на Орбан, даже и похвали отнесъл....как го прави...Thinking Trollface

Бойко е много хитра лисица и ние много го подценяваме. Ядосваме се, например, че бил казал, че трябва да сме в добри отношения с Турция. Помислете и ще видите, че е прав...т.е. така трябва да се говори. Бла-бла-бла...ние сме много добри и искаме да се разбираме с всички..., обаче си правим к'вото ни е угодно. Може да не е кой знае колко интелигентен, но все пак разбира от дипломатичност.

Сигурна съм, че едно време е казвал точно обратното на това, което каза в това интервю, т.е. едно време е казвал, че страхът на българина е от векове (, визирайки религията на бежанците).
А сега твърди, че страхът бил дошъл впоследствие Grinning Grinning Grinning . Изведнъж, заради Страсбург започнахме да се страхуваме...и не моЕм да подпишем пакта.



# 528
  • Мнения: 728
Днешните събития потвърждават вековните ни страхове.

# 529
  • Мнения: X
Бойко искрено ме изкефи. Joy
И аз мисля, че го подценяват доста хора.

То бива расизъм, бива ксенофобия, ама чак пък толкоз....и то на връх срещата с Тимерманс?.И не са ли му обяснили, че пищовджията не е имигрант, ами е "чистокръвен французин"?

# 530
  • София
  • Мнения: 7 812
Наш ББ се прави на улав, когато му отърва. Тоя занаят го е изучил сигурно при бай Тошо, докато му беше бодигард. И бай Тошо едно време много го умееше това да се прави на ударен, точно като някой селски хитрец.  Mr. Green

# 531
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Според мен му е от зодията - абсолютно типичен блинак е. С тези хора много, ама много често ми се случва да не мога да им проследя мисълта или да се вбеся от характера им "фурнаджийска лопата". Обаче е факт, че много често стават политици - много от най-известните лидери са точно близнаци - президентът, премиерът, Тръмп, Кенеди, Буш падре, Че Гевара и още много, за които не се сещам.


Сапфир, французин е, разбира се. Когато Франция стана шампион, левите викаха - "Еди колко си различни държави, от които момчетата идват. БЕЗ МИГРАЦИЯТА ТОВА БИ БИЛО НЕВЪЗМОЖНО! " И след Страсбург същите тези хора викаха "Какво ви става бе, каква миграция - НЕ ВИЖДАТЕ ЛИ, ЧЕ Е ФРАНЦУЗИН!" Grinning Grinning Grinning

# 532
  • Мнения: 14 805
Кошлуков пък днес решил да покани коментатори на пакта.След дъжд качулка.Когато треперихме тук и се ядосвахме,никой не повдигаше въпроса.То па едни коментатори бяха..... ooooh!Защитник според,когото така ще се спре миграцията или всяка страна според нейните закони ще си процедира.Валерия Велева каза,че без да знаем какъв е и как се казва довлеклият се,трябва да му предоставим всичко от-до.Льольо каза:да.Попита го какви са задълженията на мигранта и той каза:нямат задължения. Mr. GreenТя заговори,че няма интегриране.Льольо каза,че има.В Швеция са най-много и си живеят страхотно с шведите! ShockedТя:така ли?Ей това са ни журналята.А по-оправните политици и журналисти направо от темата за мигранти си преписват и открадната информация и анализи представят за свои.Нищо,ние работим безплатно на ползу роду! Hug

# 533
  • Мнения: X
Бойко Борисов: Балансирам между Меркел и Орбан

https://www.24chasa.bg/novini/article/7200942



Тя заговори, че няма интегриране. Льольо каза, че има. В Швеция са най-много и си живеят страхотно с шведите! Shocked Тя: така ли?

Да, "страхотно" си живеят с шведите - в паралелни светове Laughing

Както и ние си живеем "страхотно" с нашите роми - пак в паралелни светове...

# 534
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Може ли някой да ми разкодира скритото послание на Борисов? В какво били активни Италия, Гърция и ко? Цитирали са го буквално и аз пак не го разбрах... Само, че се опитва да лавира, което май е единственото правилно, но няма да му позволят да го прави вечно. Скоро и него ще притиснат..... Съмнявам се в компетенцията на Борисов в това отношение. Съмнявам се дали е наясно каква агенда има срещу себе си. Имам чувството, че е наивен и си мисли, че те от наивност и прекалена доброта правят това с мигрантите, не прозира плана им. На тази мисъл ме навежда защитата му на ИК, дето "българите трябва да решат дали искаме да бием жените си или не". Той нито я беше чел, нито разбрал, нито някой го беше посъветвал , освен Екатерина Захариева явно. Това са ми притесненията, дали е готов да отстоява твърдо и да плати голяма цена. Както писах по-назад - в случая се изисква виртуозност в политиката и пак е въпрос на време всичко. Нещата по-добре няма да стават и виждам, че темата започва да става актуална. Май на Бойко започва да му просветва какви проблеми се задават. Друго, от което съм доволна е, че всички изглеждат единодушни по този въпрос. Хубаво е, че Нинова е поставила въпроса пред управляващата коалиция, хубаво е, че те са й отговорили с категорична позиция против пакта. Освен Цветанов и Захариева, не видях някакви луди върли защитници/продажници, каквито тук в Германия виждам всеки ден. Ужасно е да гледаш как политиците ти работят срещу теб... Не бях виждала решение в полза на народа от не помня кога... До къде стигнахме...

Забелязах още, че след неприемането на пакта, Джамбазки и Сидеров взеха, че сложиха нещата на масата и заговориха колко опасен бил, чак си приписаха заслугите. След дъжд, качулка. Което в моите очи ги прави смешници и популисти, нищо повече.


И пак беше странно това затишие от всички страни и партии преди пакта, дори на медиите явно беше забранено да говорят.
 

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 23:49 от OnDiNe_

# 535
  • Мнения: 2 616
Според мен му е от зодията - абсолютно типичен блинак е. С тези хора много, ама много често ми се случва да не мога да им проследя мисълта или да се вбеся от характера им "фурнаджийска лопата". Обаче е факт, че много често стават политици - много от най-известните лидери са точно близнаци - президентът, премиерът, Тръмп, Кенеди, Буш падре, Че Гевара и още много, за които не се сещам.
Близнаците са хора, на които аз лично не вярвам. Около мен имам доста такива - и жени, и мъже. Типичните близнаци са не просто фурнаджийски лопати, ами повече! И като цяло са повърхностни хора. Изключения сигурно има. Sunglasses Радев се изявява често много добре, но не забравям, че е от същата зодия.  Shocked А за банкянската мутра какво да се каже - наследил е мурафетите на правешкия циганин.  Sunglasses

# 536
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
И аз много неща могада кажа, но гледам да не засегна някого тук без да искам Simple Smile

Само да питам кой е правешкият циганин и кой е Кошлуков?

# 537
  • София
  • Мнения: 7 812
 Кошлуков е едно момче-геройче от времето на прехода, което го пратиха за награда в Щатите да се учи там на демокрация, та да може и нас да просвети.  Laughing Сега води предаване по TV и раздава акъл.
Тодор Живков е родом от Правец.

# 538
  • Мнения: 10 123
Наградата на Кошлуков не беше ли от "Отворено общество" на Сорос?

# 539
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Наградата на Кошлуков не беше ли от "Отворено общество" на Сорос?

Гугъл каза ДА. Следвал е в САЩ със стипендия от Отворено Общество.


Едит: пуснах си Панорама. Борисов действително е наивен. Като малко дете е отишъл да им се хвали, че е успял да спре собствените им мигранти и собствените им трафиканти, дето точно те толкова старателно се опитват да прокарат. Че и справка им искал - да видят колко добре им слага прът в колелетата... (facepalm). Дано само да се прави на глупав...

https://www.bnt.bg/bg/a/boyko - първите минути.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 01:08 от OnDiNe_

Общи условия

Активация на акаунт