ПЕТИЦИЯ Да спрем Глобалния пакт за миграция!

  • 26 646
  • 587
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Бойко Борисов: Страх ме е от война и от мигрантска вълна

https://www.24chasa.bg/novini/article/7200976

# 541
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Бойко Борисов: Страх ме е от война и от мигрантска вълна

https://www.24chasa.bg/novini/article/7200976

Цитат
Истинският ми страх е от мигрантската вълна - българите са забравили какво беше, но на базата на контактите, които имам, е спокойно.
'Бах тез контакти...Бъдете спокойни, Бойко е с връзки...Thinking

За пореден път нищо не разбрах. На кого разчита? На това, че му говорят на малко име и го милват по главата - и ще ни се размине?

И какво са забравили българите - нещо изтървала ли съм?

# 542
  • София
  • Мнения: 7 810
Скрит текст:
Бойко Борисов: Страх ме е от война и от мигрантска вълна

https://www.24chasa.bg/novini/article/7200976

Цитат
Истинският ми страх е от мигрантската вълна - българите са забравили какво беше, но на базата на контактите, които имам, е спокойно.
'Бах тез контакти...Бъдете спокойни, Бойко е с връзки...Thinking
За пореден път нищо не разбрах. На кого разчита? На това, че му говорят на малко име и го милват по главата - и ще ни се размине?

И какво са забравили българите - нещо изтървала ли съм?
Не се опитвай да достигнеш недостижимото - логиката на бате Бойко.  Mr. Green
Според мен той се думка в гърдите за това, че е спрял навалицата мигранти, минаващи през България, благодарение на връзките си с комшията Ердоган. След всички метани, които му направи, Турция не пуска мигранти през нашата граница, даже задържа тези, които се опитват да минат и приема обратно тези, които ние връщаме там на място - поне така твърдят, че става и Бойко си го приписва като лична заслуга. Поне аз така му разбирам бръщолевенето.
Лично аз тоя не мога да го гледам, но все пак съм длъжна да отчета - отхвърли ИК и не прие Глобалния пакт. Определено не го очаквах от него.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 07:55 от NumLock

# 543
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Скрит текст:
Бойко Борисов: Страх ме е от война и от мигрантска вълна

https://www.24chasa.bg/novini/article/7200976

Цитат
Истинският ми страх е от мигрантската вълна - българите са забравили какво беше, но на базата на контактите, които имам, е спокойно.
'Бах тез контакти...Бъдете спокойни, Бойко е с връзки...Thinking
За пореден път нищо не разбрах. На кого разчита? На това, че му говорят на малко име и го милват по главата - и ще ни се размине?

И какво са забравили българите - нещо изтървала ли съм?
Не се опитвай да достигнеш недостижимото - логиката на бате Бойко.  Mr. Green
Според мен той се думка в гърдите за това, че е спрял навалицата мигранти, минаващи през България, благодарение на връзките си с комшията Ердоган. След всички метани, които му направи, Турция не пуска мигранти през нашата граница, даже задържа тези, които се опитват да минат и приема обратно тези, които ние връщаме там на място - поне така твърдят, че става и Бойко си го приписва като лична заслуга. Поне аз така му разбирам бръщолевенето.

Бойко не е наивен, а е един голям артист.

Да, Турция ни пази. Не знам, дали е заради Бойко, но ни пазят. Турците имат някаква странна любов към България...

Принципно е много важно да се поддържат добри (лицемерни) отношения с Турция, както и добри отношения с всички съседи. Такава е реалността.

Добри отношения трябва да се поддържат, независимо дали Ердоан или някой друг е на власт. Това е практично и рационално, и умно. Защото България не може да си избере, кои държави и какви държави да са й съседи. Има неща в реалността, с които трябва да се съобразяваш...и да лавираш. Лавиране и дипломация...ако искате го наречете лицемерие. В този случай лицемерието е оправдано, защото става въпрос за живота на един цял народ, а не само за лелята и лелинчото.

# 544
  • Мнения: X
Първо, аз съм близнаци Bowtie
И второ, много успокоително ми идва признанието на ББ - че се страхува от мигрантска вълна. Нито Мама (или Кака), нито Стефчо, нито Макарон се страхуват от мигрантска вълна, напротив, чакат я с въжделение в очите.

Не мога да отрека, че засега лавировките му са успешни - България практически мина в периферията на урагана, и дори и да влизат по десетина-двайсет души дневно, те бързичко се изнасят по предназначение. При нашите обстоятелства се съмнявам, че би могло да е по-добре.

Дали ще успее в бъдеще, не знам, много зависи от резултата от Евроизборите. ББ има изключително чувствителен нос за посоката на политическия вятър и настоящото му поведение ми дава известни надежди. Не много големи, но все пак, колкото да си кажа, че по-добрият изход също е част от опциите.

Разбира се, тук няма ангели-спасители. Нашият "народен защитник" си има своите грехове в областта на кражбите, корупцията и тъмната икономика. Но не може да му се отрече, че в България поне "борбата с фалшивите новини" се води повече от вяло. Засега.

И не, не е нито глупав, нито наивен. На неговия пост човек не се задържа с глупост и наивност. А че е артист в най-добрите традиции на Тодор Живков - това е неоспорим факт. Честно казано, идеален е за мястото на Юнкер Joy

# 545
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Добър анализ. И пак си остават страховете ми, че няма да минава номерът вечно.

Аз вече ви казах, че гледам като Дядо Йоцо на политиката на България - не ми се налага да оцелявам с малка пенсия или 500 лв с дете примерно, виждам част от далаверите, знам за кражбите и че цялата страна му се отчита, ежедневните проблеми са ми далечни, но в сравнение с това, голямото, огромното... Все едно останалото не го виждам. Животът ми се вижда рай. Защото това тук значи да те продадат...

И да, има всички поводи да се притеснява. Просто се чудя чак сега ли се притесни... Но щом други страни го могат - и ние можем!


Бях ви писала много отдавна, че надеждата ми за пакта е нещо като политиката на царя към Хитлер - толкова дълго да лавираш и да увърташ, докато задуха вятърът на промяната и ти го яхнеш, като понесеш възможно най-малки последствия. Точно така стана - отказаха се няколко страни и ние се шмугнахме между тях без фанфари и гръмки фрази. Сега се надявам на такъв изход от цялата ситуация - надявам се едно по едно да се сменят правителствата с десни и всички пешки на Сорос да бъдат изритани от властта.

Че нещата се влошават тук - в Берлин мечка и жена се целуват на плакат на централния площад... И изобщо и феминистката и джендър темата са  много актуални, по стария сценарий - хората недоволстват и роптаят, на никой не му пука - те си прокарват нещата...

# 546
  • Мнения: 14 721
Мечката е символ на Берлин,нали?Сега какво искат да кажат с тази целуваща се двойка?Зоофилия,или?
Очакваме плакат мечката да се награби с ''бежанец''.
Ако ще става война (дано не става  Praynig) никой няма да се съобразява с ББ.Същото е ако ще има (дано няма) нова мигрантска вълна.Аз поне не съм забравила какво беше преди 2г. последно.Иначе се започна от 2013г. със засилено африканско присъствие.Както казваше ментора му:да се снишим.Малко ми прилича на Killing me softly. Rolling Eyes

# 547
  • София
  • Мнения: 7 810
Репортаж от конференцията в Маракеш - около 5-тата минута изброяват страните, които не се присъединяват към Глобалния пакт. Ние сме във втората група отцепници.  newsm78
ВИДЕО

# 548
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Off topic.

https://www.google.com/search?q=U+5+verbindet&client=ms-andr … w=320&bih=489
Става дума за нова линия на метрото в Берлин, която "свързва". На картинките се вижда какво трябва да бъде свързано. Картинката с мечката трябва да изобразява връзката на Берлин с туристите. Нама нищо за гледане, това е "просто любов".

# 549
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Репортаж от конференцията в Маракеш - около 5-тата минута изброяват страните, които не се присъединяват към Глобалния пакт. Ние сме във втората група отцепници.  newsm78
ВИДЕО


Unschlüssig??? Демек че не сме решили още? Значи ли това, че твърдата позиция на ББ е само за пред нас???

# 550
  • Мнения: X
Тая мечка поне мъжка ли е?
Аз пък асоциирам с руската мечка Joy
Иначе двамата целуващи се мъже не оставят сянка на съмнение кой с кого и защо се свързва.

За пакта - принципно сме против, но си запазваме правото да прилагаме части от него, които ни уйдисват на интересите. Така поне беше интерпретацията по ТВ Европа. Логично, предвид цялостното ни държавно поведение. И все пак везните се накланят по-скоро към Орбан, отколкото към Меркел. Просто чакаме какво ще се случи на Евроизборите.

# 551
  • София
  • Мнения: 7 810
Скрит текст:
Репортаж от конференцията в Маракеш - около 5-тата минута изброяват страните, които не се присъединяват към Глобалния пакт. Ние сме във втората група отцепници.  newsm78
ВИДЕО

Unschlüssig??? Демек че не сме решили още? Значи ли това, че твърдата позиция на ББ е само за пред нас???
И аз така го разбрах - че сме в групата на тези, които още не са се определили. Или може би така им е изгодно да го тълкуват, предвид изразеното от правителството намерение България да гласува резолюцията за пакта не с "против", а с "въздържали се".

# 552
  • Мнения: X
Off topic.

https://www.google.com/search?q=U+5+verbindet&client=ms-andr … w=320&bih=489
Става дума за нова линия на метрото в Берлин, която "свързва". На картинките се вижда какво трябва да бъде свързано. Картинката с мечката трябва да изобразява връзката на Берлин с туристите. Нама нищо за гледане, това е "просто любов".

Тази кампания не мина в България, дори имаше пусната тема в Клюкарника, но модератор я заключи още на трета страница.


Скрит текст:



"Билбордове със снимки на прегърнати хомосексуални двойки разгневиха бургазлии. Паната са разположени на 5 възлови места в града и изобразяват прегърнати двама мъже или жени пред обществени сгради под надпис "Няма страшно. Това е просто любов".
Реакцията срещу тях не закъсня в социалните мрежи, които са заляти с гневни коментари, три жалби са пуснати и в общината. Билбордовете са разположени на главния булевард "Стамболов" и ул. "Индустриална", където минават много пешеходци и рейсове на обществения транспорт.
Билбордовете, рекламиращи любов между еднополови, са на софийската фирма "Интерактив медия" и са част от кампания на проект, финансиран от ЕК "Заедно за правата на ЛГТБИ /лесбийски, гей, бисекуални и трансексуални/ в България".
Преобладаващите коментари в социалните мрежи са, че правата на хомодвойките не са нарушени и няма нужда да се набиват в очите на хората толкова показно. Освен това объркват децата и са в разрез с християнската религи, възмущават се бургазлии. Дори се появиха призиви към граждани да ги свалят или зацапат с боя."

https://www.24chasa.bg/novini/article/7198979


И коментарът на Мартин Карбовски по темата
Грабвайте боята! (някой си изкряска)



Скрит текст:
Първо - и аз съм близнаци, не че вярвам в зодии. Второ - напълно съм съгласна с анализа ти за Бойко. При така стеклите се обстоятелства (като гранична държава на ЕС и със съседка Търция с милиони бежанци) е истинско чудо, че не последвахме съдбата на останалите гранични държави на ЕС - Гърция, Италия и Испания.

# 553
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Бях я видяла тази тема. В нея имаше един много точен коментар - постоянно се измисля към какво е нетолерантен българинът и как да се борят с неговата нетолерантност - за толерантност пари не дават. Същото нещо го бях писала преди за Антифа - как постоянно си измислят расизъм, който да борят, за да оправдаят съществуването си и милионите, които струват. Лошото е, че тези плакати постигнаха своето, без хората да се усетят - излезе наяве цялата "нетолерантност" на българина и сега ще има какво да борят...


Относно ББ - аз пак се отчаях. Не мога да вирея в несигурна среда, като не знам какво е всъщност. Като не знам дали не се говори едно, а се прави друго - имам огромна нетърпимост към това и лавирането по природа. Затова от мен политик няма да стане. Остава ми да му се доверя на този етап и да видя какво ще излезе под чертата. И пак лошото е, че всяко положение е само временно.

# 554
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Относно ББ - аз пак се отчаях. Не мога да вирея в несигурна среда, като не знам какво е всъщност. Като не знам дали не се говори едно, а се прави друго - имам огромна нетърпимост към това и лавирането по природа. Затова от мен политик няма да стане. Остава ми да му се доверя на този етап и да видя какво ще излезе под чертата. И пак лошото е, че всяко положение е само временно.

Мене ме е страх, че сега искат да ни купят с обещанията за Шенген. Това не е ли някъв морков във връзка с опъването ни за пакта?

От друга страна, си мисля, че нашата позиция е вече предрешена, т.е. ние сме заедно с Висшеградската 4-ка. Каквото те решат, ние сме с тях. Така стана разделянето в ЕС на "желаещи" и "нежелаещи".

Това разделяне щеше да настъпи така или иначе , просто пактът е повод, а не причина.

Общи условия

Активация на акаунт