ПЕТИЦИЯ Да спрем Глобалния пакт за миграция!

  • 26 647
  • 587
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 12 318
Разбира се, Европа реално няма нужда нито от Южен, нито от Северен поток, а и двата проекта са рожба на усилията на Путин да елиминира и накаже Украйна. Меркел по някаква причина беше склонна да му съдейства. Но очевидно силата й вече не е това, което беше.

Северен 2 си се строи - Германия каза, че независимо от призивите на Европарламента, няма да спира проекта. За нуждата няма да споря. Във всички случаи руският газ засега е по-евтин от американския, а не виждам защо Германия да не прибира парите, които иначе би прибирал някой друг /да речем, Украина/. Путин каза, че ще им остави един газов кокал да не умрат от глад, вероятно ще го направи.
Не е факт, че САЩ ще се опитат по всякакъв начин да пречат. Нищо чудно да успеят.

# 571
  • Мнения: X
Нека се строи. То и Южен поток се строеше....

# 572
  • Мнения: 12 318
Нека се строи. То и Южен поток се строеше....
Тук съм абсолютно съгласна, ЕС няма особен суверенитет и нищо чудно накрая да клекне. Но стискам палци на германците да успеят да проявят независимост.

# 573
  • Мнения: X
На мен ми е абсолютно все едно за германците и тяхната независимост, само коментирам неспособността им (по-точно на техния канцлер) да влияят така безапелационно на случващото се в ЕС, което при настоящата ситуация си има и добрите, и лошите страни. От една страна Германия е източник на финансова дисциплина, която е абсолютно необходима за оцеляването на съюза. От друга страна малоумната миграционна политика определено има нужда от озъптяване. Ако насленикът на Меркел желае да си прекара газопровод само за Германия и да си го плати, предполагам, че Путин (който сигурно все така ще си е на власт) няма да му откаже.

# 574
  • Мнения: 12 318
На мен ми е абсолютно все едно за германците и тяхната независимост, само коментирам неспособността им (по-точно на техния канцлер) да влияят така безапелационно на случващото се в ЕС, което при настоящата ситуация си има и добрите, и лошите страни. От една страна Германия е източник на финансова дисциплина, която е абсолютно необходима за оцеляването на съюза. От друга страна малоумната миграционна политика определено има нужда от озъптяване. Ако насленикът на Меркел желае да си прекара газопровод само за Германия и да си го плати, предполагам, че Путин (който сигурно все така ще си е на власт) няма да му откаже.

Аз не мисля, че позицията на Меркел спрямо Северен поток е отслабена по някакъв начин. Повечето страни от ЕС от самото начало се противят на проекта /най-вече прецаканите покрай Южен плюс Полша, която ще губи от транзита/, тя не отстъпва. Каза, че и резолюцията по никакъв начин няма да му повлияе - това не е европейски, а германски проект и прекратяването му зависи от добрата воля на Германия да се вслуша в призива. Ако американците не я притиснат, газопроводът вече ще функционира, когато дойде наследникът й. Срокът му за пускане в експлоатация е 2020. Не мисля, че някой задължава другите страни от ЕС да купуват газ именно от този газопровод - в случай, че нямат желание. Може да внасят от САЩ, може да ползват други опции.

ПП Ето кой го плаща. https://www.nord-stream2.com/company/shareholder-and-financial-investors/

Последна редакция: нд, 16 дек 2018, 21:01 от Vapor

# 575
  • Мнения: X
Ти недей така. Мути възнамерява да доставя газ на целия Северен ЕС. Иначе проектът се обезсмисля икономически.
Под "повечето страни" вероятно имаш предвид Южна Европа, която при наличието на Северен поток, провален Южен поток и липсата на доставки през Украйна би останала на сухо, ако разчита само на руски газ. Но на Мути не й пука, разбира се, въпреки че се целува с ББ. Дори в известен смисъл е добре като още един лост за въздействие върху непослушковците от Централна и Южна Европа.

Въпросът е, че гласът на Мути вече не искат да го слушат традиционни нейни подгласници.

Що се отнася до притискането от американците, те нямат зор да бързат. Даже напротив, ще изчакат вложителите в тия потоци (всъщност Газпром) да се набълбукат финансово и след това ще упражнят съответните лостове. А че ще го сторят, в това нямам никакво съмнение предвид мераците им да внасят шистов газ, плюс газа по Катарския газопровод. За наш регионален късмет, входната точка се планира да е не Северна Европа, а Гърция. Това обръща ситуацията точно на 180 градуса и Меркел няма как да е доволна. Но явно нейното недоволство вече не е от такова значение.

# 576
  • Мнения: 12 318
А че ще го сторят, в това нямам никакво съмнение предвид мераците им да внасят шистов газ, плюс газа по Катарския газопровод. За наш регионален късмет, входната точка се планира да е не Северна Европа, а Гърция. Това обръща ситуацията точно на 180 градуса и Меркел няма как да е доволна. Но явно нейното недоволство вече не е от такова значение.

И аз не се съмнявам, че ще се намесят американците, но не мисля, че въпросът е до Меркел. Т.е. не мисля, че немското недоволство интересува американците. А Северен поток 2 никога не е имал подкрепата на ЕС, че сега да я губи - винаги е имал основно противници. Който е бил подгласник на Меркел в начинанието - основно Австрия, и сега си е подгласник. Просто ми е интересно ще успее ли някоя европейска страна да се пребори с американците за интереса си или не.

# 577
  • Мнения: 15 960
След "съветите" на Маккейн, сега ей този дошъл да дава акъл:

https://dnes.dir.bg/politika/dzhon-salivan-turski-potok-ne-e-pod … elstvoto-na-sasht
Общо взето, накратко - вие си решавате за Турски поток, ама да знаете, че ние сме против, защото денонощно мислим за вашето добро. И нашите Ф-16 са по-добри от Грипен, но както решите, ние не се месим.

# 578
  • Мнения: 10 082
А, и още ще се домъкнат да ни дават акъл, че тия потоци им бръкнаха в з....ка.
И пак за наше добро ще ни съветват.

# 579
  • Мнения: X
Те техните "съвети" нали знаете как са? И отговорът трябва да е "да".

# 580
  • Мнения: 15 960
Нали и за Южен поток така сами си решихме да го спрем. Интересно, че на Турция нищо не казват, не че на тях им пука. Хич няма да се учудя, Турски поток да мине през Гърция и ние да останем да лапаме мухите.

# 581
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
Руснаците искат да мине оттук, защото им е най-изгодно икономически, нашият интерес също съвпада с техния. И ми е супер смешно, когато се заговори за газ откъде идвал, откъде  минавали тръбите и т.н и т.н. Въпросното гориво в Европа  идва винаги от едно  и също място за огромно съжаление на някои и това няма да се промени. Говоря за големите, основни количества.  А да ме правят енергийно независима от руския газ, пък енергийно зависима от американски втечнен газ, не благодаря! Аман от политика при газ, джендъри, вегетарианци и каквото се сетиш!

# 582
  • Мнения: 10 082
Италианска депутатка:
Без корени, ти си роб и когато си роб, служиш на интересите на Сорос (видео)

Изключителна реч на Джорджия Мелони в италианския парламент за Глобалния пакт на ООН за миграцията: "Миграционният пакт е това, което е нужно на онези, които използваха нелегалната имиграция през последните десетилетия, за да изпълнят големия си план за финансова спекулация чрез лишаване на нациите и народите от тяхната идентичност. Защото без корени, ти си роб и когато си роб, служиш на интересите на Сорос. За съжаление, тези хора правят точно това. Ние прочетохме Миграционния пакт и искаме правителството да изрази ясна позиция. Искаме правителството публично да каже „не“. Не е достатъчно да не отиде в Маракеш. Ние искаме вот в този парламент и искаме всички онези, които искат да защитят нашата идентичност и нашите граници, да гласуват против подписването на Миграционния пакт от Италия." Публикуваме стенограма от изказването на Джорджия Мелони и видео с български титри.

http://www.glasove.com/categories/na-fokus/news/bez-koreni-ti-si … EHhnmskmc1EfFDh_g
Видеото е с български субтитри, но може и по-долу да се прочете речта на депутатката.
Наистина е изключителна.

# 583
  • Мнения: 14 721
Италиянците дават само 37еу на ден на нашественик?И въпреки тази мизерия някои пак са склонни да останат при тях.Поне е топло.В Жърмани и Швеция дават повече,ама студено.Няма пълно щастие.Поне всички категорично не искат Б-я.Ето докъде ни докара Бойко!И мизерниците не искат да живеят тук,а ние даже работим и пак мизерстваме.
Изключително забавно ми беше да разбере,че Израел,Австралия,щатите и др.въздържали се като нас излиза,че сме расисти.Сигурно ако в Израел и Австралия НЕ си расист,трябва да си траеш,защото ще те презират и репресират. Mr. GreenДано ги дебнат в социалните мрежи. Sunglasses

# 584
  • Мнения: 15 960
Те хуманните и демократични Израел, САЩ и Австралия май направо си бяха против, не въздържали се като нас.

Общи условия

Активация на акаунт