Осъзнаваме ли реално какво се случва в държавата ни и ако да - какво?

  • 7 491
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 24 839
Айде, професионалните оплаквачи пак в действие.
Ми, границите са отворени- вървете да захранвате мултикулти обществата.
Там и бананите са по- хубави, и тоалетната хартия по- фина.

# 16
  • Мнения: 1 423
Всеки родител преценява кое е най-добро за децата му.  Някой от нас смятат, че далеч от "рая" за нашите е по-добре и работят усърдно в тази посока. Нещата не се измерват само с банани и с грижи за края на отделителната система. Различни приоритети.

# 17
  • Мнения: 3 826
 За това-децата да залягат над уроците и бегом навън. Доволните могат спокойно да си живеят в този рай.

Бегом навън, ама на Запад, нали, рускинче,
а не към Русия, откъдето и руснаците се чудят как да избягат ?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 719
Западът не е това, което беше при няколко години. Вижте само примерите от последната страница на темата за мигрантите.
http://old.bg-mamma.com/?topic=951793.25425
Може да се окаже, че в дългосрочен план в България ще е по-добре, с по-спокоен живот отколкото на Запад.
Тук вече има професии, бизнеси, които работят добре, печелят добре, не ги касаят мутри, корупция. Например в ИТ - имам познати, работят само за чуждестранни клиенти, изобщо не ги засягат обществени поръчки, корумпирана администрация и т.н.

От другата тема едно мнение:
Когато бях на 18 за пръв път се качих на немския градски транспорт. Освен че беше на светлинни години пред нашия, ми направи силно впечатление, че шофьорът беше с изгладена риза и вратовръзка - нищо общо с познатите ми до тогава нечистоплътни чичковци псуващи, пушещи и слушащи кючеци. Той ме поздрави с добро утро и приятно пътуване. Сепнах се - не бях свикнала и се чудех каква е целта му. Обаче бързо свикнах с това да съм в цивилизования свят и ми хареса много. Имаше някаква гордост в него да практикува професията си, достойнство.
Сега всичко се срива. Капитулира. Хората спряха да се возят в автобуси, скоро няма да има и кой да ги кара...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1120695448011589& … d=608190592595413

Вижте и другите теми, за отнетите деца, как социалните служби се обучават, че по принцип половината родители нямат родителски капацитет и действат така,  полицията може да изведе детето от семейството без предупреждение, аз не би препоръчала на никой да отглежда деца в такава страна с такава социална система,  има родители, които вече са се върнали в България.

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 08:35 от milka22

# 19
  • Мнения: 14 490
Айде, професионалните оплаквачи пак в действие.
Ми, границите са отворени- вървете да захранвате мултикулти обществата.
Там и бананите са по- хубави, и тоалетната хартия по- фина.

Ти доколкото съм схванала си на достопочтена възраст и сигурно ще вземаш пенсия. А тези дето са на 30-40 години дали ще имат този шанс въпреки годините осигуряване в първи и втори стълб?

# 20
  • София
  • Мнения: 38 523
Ето това ни е основната де-мотивация на нас и хората около нас. Цял живот / вече 20 - 25 годинки/ блъскаме, от един робовладелец на друг, трепериш да не те уволнят, да не ти прекъснат осигуровките и за какво? За 500 лв пенсия? А пък тия дето имаме дупка 90 те - направо без.

# 21
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Ето това ни е основната де-мотивация на нас и хората около нас. Цял живот / вече 20 - 25 годинки/ блъскаме, от един робовладелец на друг, трепериш да не те уволнят, да не ти прекъснат осигуровките и за какво? За 500 лв пенсия? А пък тия дето имаме дупка 90 те - направо без.

Какви 500 лв?!? За нас няма да има пенсии, ние ще работим докато умрем. Не се връзват сметките, независимо от всички стълбове. В момента просто се запълват дупки, докато "ние" сме на власт всичко да изглежда добре. А след "нас" и потоп.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 523
Оптимист съм, казваш?

# 23
  • Мнения: 14 635
Масата българи не осъзнават какво се случва в държавата.Живеят си на принципа ден да мине,друг да дойде и ей тия три неща.Не се успокоявайте,че зап.Европа върви стремглаво надолу и ние ще останем незасегнати.Не виждам активно участие,гласуване в петицията за глобалният пакт за миграция.Никой не казва иска ли мигранти,не иска ли?Унгарците дето твърдо заявиха,че не искат неграмотни,агресивни друговерци,не се успокояват,а действат!Нито пакта ще подпишат,нито се трогват,че ги сочат с пръст.Напраотив!Построиха си две огради,назначиха няколко хиляди граничари,помагачи на незаконно влизащите ще се наказват със затвор,Действат и не се успокояват,че на тях ''няма да им се случи''.Отстояват културата си,християнското семейство и плюят на мулти-културният бардак и неговите ''ценности''.Глупака се учи от грешките си,а мъдрият човек ги предвижда.
Направо не мога да се начудя на самочувствието на някои сънародници,че от ден на ден живеем по-добре.Явно се задоволяват с огризките,които получаваме като ''екстрите'' на ЕС:hahaha:Най-нисък стандарт в ЕС,а носа вирнат до небесата.Всеки народ си заслужава управниците.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 523
Относно мигрантите мога да говоря много, тъй като имам личен опит. Споко, и те не ни искат даже. Тук беше просто междинна спирка. Идват, за месец разбират какво става и се махат. Вече и не идват, а ББ се хвали, че ги е спрял. Т.е. - в момента сме по-зле и от 2014.

# 25
  • Мнения: 14 635
Относно мигрантите мога да говоря много, тъй като имам личен опит. Споко, и те не ни искат даже. Тук беше просто междинна спирка. Идват, за месец разбират какво става и се махат. Вече и не идват, а ББ се хвали, че ги е спрял. Т.е. - в момента сме по-зле и от 2014.
Знам,че не ни искат,но това не бива да ни успокоява.При следващата вълна,разните му задължителни  квоти и т.н.,ще ни залеят като нищо.Точно м/у 2014-2016год. бяха плъзнали из цялата столица.Първо центъра,изведнъж изскачаха от Надежда,Зона Б-5,Люлин склада за обувки-джамия,Овча купел и т.н.Да не се повтаряме,много беше коментирано по онова време.И изобщо не им беше лошо.Вдигаха си джабала.Седяха,хранеха се и пикаеха,където им се иска.''Правоверните'' се наливаха с алкохол.Посбийваха се,прибираха ги с прободни рани или счупени крайници за лечение за НАША сметка.Сега  искат да ни вдигат здр.осигуровки още,пък като отидем да се лекуваме доплащаме или направо заплащаме цялото лечение,понеже не е по здр.каса,но нищо,докато е незасегнат някой седи вкъщи,рупа си туршията правена лЕтоска и повтаря самодоволно:да се оправят бе! Crossing ArmsКато му дойде до главата,пищи,но вече е късно.

# 26
  • Мнения: X
Едва ли има българин, който да не е пострадал по някакъв начин от "системата". Дали обаче осъзнаваме всички, че държавата ни върви към унищожение, а народът ни - към стопяване? Или сме твърде заети с други, по-важни неща.
Как виждате положението, бъдещето и евентуално някакви решения?
Над 3 години вече не гледам нито новини, нито социални или политически предавания, та реално идея нямам какво става нито в държавата ни, нито по света.
Обаче, заглавието ме привлече, викам си "Какво ли пък тооолкова е станало?!"....
А то, обикновеното мрънкане.
И всъщност, не само държавата ни, целия свят върви към саморазрушение.И както е тръгнало, никак не е далеч времето, в което ще настане Содом и Гомор....честно казано, вече се моля още "малко" да се забавят нещата, за да могат поне и децата ми да изживеят живота си спокойно и без катаклизми.
Ама като гледам накъде вървят нещата, все стигам до "А дано!Ама надали!".



# 27
  • Мнения: 46 520
Относно мигрантите мога да говоря много, тъй като имам личен опит. Споко, и те не ни искат даже. Тук беше просто междинна спирка. Идват, за месец разбират какво става и се махат. Вече и не идват, а ББ се хвали, че ги е спрял. Т.е. - в момента сме по-зле и от 2014.
Точно ги спря. Може да не ни искат за постоянно, но бяхме привлекателно място за преминаване.

# 28
  • Мнения: 1 740
...честно казано, вече се моля още "малко" да се забавят нещата, за да могат поне и децата ми да изживеят живота си спокойно и без катаклизми...
За внуците няма проблем, така ли?

Радвам се да видя, че много хора не спят и са наясно с процесите извън "да отида на работа, да напазарувам, да легна да спя" и съжалявам да прочета, че някои от тях все още мислят, че от тях/нас нищо не зависи, а и не желаят да зависи - докато има примери, че не е така в много държави.
Тези, които не мислите, че от гражданите нищичко не зависи - кажете какво да правим.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 523
Ами нищо. Аз съм особено отчаяна след случая с кметицата на Младост. Ние си я избрахме, за момент повярвах, че има демокрация ииии... край. Ние ходим на протести, те си строят и нищо не може да се направи.
Нагоре е същото. Вече даже се отказах да гласувам, защото е все едно.

Общи условия

Активация на акаунт