Как да останем свежи и активни през дните на месечните неразположения

  • 9 085
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Независимо от това колко жизнена, енергична и готова да посрещне всички предизвикателства на динамичното ежедневие е една жена, тя неизбежно се сблъсква с някои неразположения по време на месечния цикъл. При някои щастливи дами тези дни преминават леко и почти неусетно, а при други са съпроводени със силни болки и отпадналост или твърде обилно кръвотечение. И тъй като в съвременния свят ролята на жената е толкова значима и в същото време ангажираща, няма как да спрем всичко около нас и просто да изчакаме този период да отмине. Налага се да продължим с обичайното забързано темпо и именно затова е важно да имаме своите начини за справяне с неразположенията. На първо място е изборът на комфортни тампони или превръзки, на които можем да се доверим, че няма да ни предадат. KOTEX® е заедно с нас и можем да разчитаме на пълна подкрепа.

KOTEX® тампони:
Всички тампони KOTEX® са висококачествени, с мека повърхност и заоблен връх, като така осигуряват по-удобно поставяне и комфортно усещане. Тампоните имат две серии: UltraSorb и Active.
KOTEX® UltraSorb
Серията тампони е разделена на различни видове в зависимост от силата на течението. Тампоните Mini UltraSorb са за дните с немного силно/по-леко течение, Normal UltraSorb са предназначени за дните с нормално/не силно течение, а Super UltraSorb – за дните със силно течение.        



KOTEX® Active
Дамски тампони KOTEX® Active са създадени за дамите, които искат по време на месечния си цикъл да се чувстват уверени и защитени когато са активни, дори по време на спорт. Защото месечният цикъл не трябва задължително да възпрепятства или прекъсва  спортните занимания.



KOTEX® дамски превръзки:
Дамските превръзки на KOTEX® предлагат комфорт и увереност през всеки един ден на месечния цикъл. Предлагат се различни видове в зависимост от силата на течението: Normal, Super или Нощни. Дамските превръзки KOTEX® са меки, нежни и бързо абсорбиращи и са без аромати. Гамата се допълва и от ежедневните дамски превръзки KOTEX®, които са два вида SuperSlim (по-тънки )и Normal (по-плътни). Ежедневните дамски превръзки са с абсорбираща памучна повърхност, тънки и удобни са и подпомагат усещането за свежест и мекота през всеки един ден от месеца. Предлагат се с Deo аромат и без.  



Включете се в играта на BG-Mamma и KOTEX®
След като сме избрали подходящата за нас защита по време на дните с кръвотечение, не по-малко важно е да помислим и за методи за справяне с другите симптоми на месечния цикъл – болки, спазми, отпадналост и променливо настроение.
Споделете какви са вашите хитрини за справяне с тях.

Трима от всички участници в дискусията, избрани на случаен принцип, ще получат комплекти, съдържащи:
1 бр. KOTEX® UltraSorb Super тампони (16 бр.)
1 бр. KOTEX®  Active Normal тампони (16 бр.)
1 бр. KOTEX®  SuperSlim ежедневни дамски превръзки (60 бр.)
1 бр. KOTEX® Ultra нощни дамски превръзки (12 бр.)

____________________________________________________________________________________
*Тампоните съдържат указание с важна информация, отнасяща се до синдрома на токсичния шок (СТШ). Това е рядко срещано, но сериозно заболяване. Молим, прочетете указанието и го съхранявайте.

Моля, запознайте се с общите условия на нашата активация ТУК.

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 09:50 от Pедактop

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 567
Оооооооооо, най-най-най-добрите тампони !!!

Това, което правя е да прекарвам повече време сред природата, да релаксирам и да си почивам.
Нямам болки, просто раздразнение и лека отпадналост.

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 12:27 от Elizabeth Bell

# 2
  • Мнения: 29 770
При мен най-изразено е променливото настроение и понякога умора и отпадналост....Опитвам се да съм по-усмихната, слушам хубава музика, хапвам шоколад за настроение.

# 3
  • софия
  • Мнения: 25 660
Болки, спазми и отпадналост нямам в тези дни, но Настроението, о, Настроението! Пия повече вода, гледам да си лягам по-рано и да спя повече, избягвам да контактувам.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 492
Повече почивка по възможност.

# 5
  • при късмета
  • Мнения: 24 062
Няма много хитрини за справяне със съпътстващ проблем по време на цикъл. При мен е свързано и с мигренозно главоболие и освен определения медикамент, друг избор нямам. Иначе промяна в настроението рядко ми се случва, но умора се появява. С нея поне справянето е по-лесно, или почивка или поддържане на същата активност, защото не трае дълго

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Пия обезболяващи и ям мноого шоколад.

# 7
  • Мнения: 1 995
Хитрини чак нямам, но шоколада, чаша червено вино вечер и повече почивка с хубава книга вършат чудеса.

# 8
  • Мнения: 1 296
При мен променливото настроение и главоболието са най - силно изразени. С главоболието се справям чрез обезболяващи, а с настроението - доколкото ми е възможно се опитвам да се въздържам от контакти с неприятни за мен хора, че лесно избухвам...

# 9
  • Мнения: 5 435
В забързаното ежедневие не съм се замисляла за промяна в настроението, не мога да си го позволя, колкото и да неправдоподобно да звучи. Работя с доста хора, а вечер да си го изкарвам на най-близките абсурд. Но с храната прекалявам със сигурност, много ми се хапват сладки неща, а и щях да забравя и мнооого люто.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Основният ми проблем е главоболието.Пия обезболяващи.

# 11
  • Мнения: 1 796
Мигренозни болки и лошо настроение са на неприятните ми преживявания в този период.
Главоболието обикновено трае 3 дни и без обезболяващи не минавам.

# 12
  • Мнения: 4 872
 Неразположението  свързано с месечния цикъл при мен се изразява със сериозен ПМС. Това, което правя за по-леко преминаване е приемането на специализирани хранителни добавки.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 513
Пия вечерна иглика и си хапвам порядъчно.

# 14
  • Мнения: 642
1. Лежа по корем помага да потуша болката
2 .слагам си затоплена хавлия на корема
3.взимам топъл душ
4.хапвам си мнооого шоколад за главоболието Joy

# 15
  • Мнения: 668
Ако е нитърпимо болката пия обезболяващи,но с настроението някак си не мога да се справя.

# 16
  • Мнения: 3 552
Пред тези дни минавам в енергоспестяващ режим, лягам си рано, гледам много да не се натоварвам, не пия алкохол, не преяждам.

# 17
  • Мнения: 803
За главоболието и болките в корема пия обезболяващи ,но с лошото настроение не мога да се справя Angry

# 18
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Задължително пия обезболяващи всеки месец. Още от самото начало съм със силни болки и няма никакви изгледи да отшумят. Казвали са ми, че след раждане болките при цикъл намаляват или дори изчезват. Е имам вече две деца, не минават. Поради тази причина всеки месец обезболяващи.
Настроението също се променя при мен. Ставам по-избухлива и раздразнителност, на моменти непоносима за себе си, а за околните незная.

# 19
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Болка нямам, но ми много променливо настроението. Ту ми е кофто, ту се смея. Хитрината по малко контакти и повече в леглото

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
За съжаление не съм измислила хитрина да се справя с дискомфорта. Понякога имам доста болки в кръста, главоболие. Като минус определям и желанието ми да хапвам много сладко, докато периодът отмине и в никакъв случай да не пия вино.

# 21
  • EU
  • Мнения: 400
Променливото настроение и раздразнителността са най - силно изразени. С болките ниско долу се справям чрез обезболяващи, лежа,спя и ям повече.

# 22
  • Мнения: 505
Пия много вода, хапвам повече сладичко и ако се наложи, пия обезболяващи.

# 23
  • Мнения: 1 659
Пия обезболяващи и гледам да не се натоварвам физически.

# 24
  • Мнения: 2 688
Имам тежък цикъл и трудно се справям със симптомите. Особено през първите дни. Изключително обилен е и болката е доста силна, поради което при всяка възможност си взимам горещ душ, който ме успокоява.
Опитвам се да се справя с болките, защото развих резистентност към много обезболяващи.
Също гледам да се срещам с възможно най-малко малко хора, защото ми пречат дори като дишат. 🤣😂

# 25
  • Мнения: 1 718
   През  последните години болки почти не усещам, но винаги ми помага някакъв спазмолитик  и поза, в която в легнало положение краката ми са свити към корема. Обаче , с апетита нещата стават страшни, там хитринка все още нямам открита !

# 26
  • Мнения: 610
Пия Нурофен и гледам да си почивам повече.

# 27
  • Мнения: 384
Преди задължително пиех по едно обезболяващо в първия ден от месечния ми цикъл,защото болките бяха непоносими,но след двете ми раждания болката е минимална и в заминания с децата повечето дори забравям че изобщо ми е било некомфортно Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 606
В интерес на истината нямам кой знае колко проблемен цикъл с неразположения, ако усетя болка и спазми обикновено се справям с Но-шпа, почивам си повече и се старая да си създам повече комфорт.

# 29
  • Мнения: 3 998
Пия топли напитки и лежа по корем, когато съм вкъщи. Понякога ми се налага да пия медикаменти.

# 30
  • Мнения: 5 149
За болките пия болкоуспокояващи, ако са силни. По-слабите си ги търпя. За изнервеността не пия нищо, надявам се околните да я "приемат" добре, все пак е само за ден-два Head Band Замайването боря с кафе.

# 31
  • Мнения: 1 013
За жалост със силната болка при мен помага единствено обезболяващо , полягване и затопляне на корема , докато лекарството подейства.

# 32
  • Мнения: 554
Много движение и положителни емоции.

# 33
  • Мнения: 2 130
През дните на месечни неразположения,най-ме измъчва главоболието😩

# 34
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Пия един или два витамин К1 и цикъла ми се урегулира. После не боли и не е толкова обилен.

# 35
  • Мнения: 1 837
Две са нещата при мен. Силно главоболие и ужасна нервност, като второто е по-лошо, защото се отразява и на хората около мен за съжаление.
Гледам да се усмихвам повече и да се настройвам позитивно, доколкото мога, хапвам си любимите ми сладки неща и се радвам, че са само 2-3 дни и ще минат

# 36
  • Русе
  • Мнения: 176
Много шоколад, само това ме спасява!

# 37
  • Мнения: 1 389
Всяка сутрин пия чай от бял равниц, арника, маточина и салвия.
Ям много шоколад

# 38
  • Мнения: 998
Болки, спазми и други подобни нямам по време на месечния цикъл, но ден два преди него ям много сладко и шоколад, ставам раздразнителна и просто гледам да съм по спокойна.

# 39
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Моите хитрини за справяне с дискомфорта са:
-затоплена бутилка с вода на корема
-горещ душ
-понякога обезболяващи
-старая се да съм активна(т.е да се движа или да правя нещо)за да нямам време да мисля за дискомфорта.

# 40
  • Мнения: 5 254
Болки нямам за щастие.  Обаче променливото настроение...не съм намерила начин да се справя с него все още.

# 41
  • Мнения: 1 432
Пия аулин и ям много въглехидрати.

# 42
  • Мнения: 922
Старая се да се разсейвам с положителни емоции

# 43
  • София
  • Мнения: 880
Неразположението ми са болки в краката и си похапвам повече сладко през този период.

# 44
  • Мнения: 2 024
Скрит текст:
Независимо от това колко жизнена, енергична и готова да посрещне всички предизвикателства на динамичното ежедневие е една жена, тя неизбежно се сблъсква с някои неразположения по време на месечния цикъл. При някои щастливи дами тези дни преминават леко и почти неусетно, а при други са съпроводени със силни болки и отпадналост или твърде обилно кръвотечение. И тъй като в съвременния свят ролята на жената е толкова значима и в същото време ангажираща, няма как да спрем всичко около нас и просто да изчакаме този период да отмине. Налага се да продължим с обичайното забързано темпо и именно затова е важно да имаме своите начини за справяне с неразположенията. На първо място е изборът на комфортни тампони или превръзки, на които можем да се доверим, че няма да ни предадат. KOTEX® е заедно с нас и можем да разчитаме на пълна подкрепа.

KOTEX® тампони:
Всички тампони KOTEX® са висококачествени, с мека повърхност и заоблен връх, като така осигуряват по-удобно поставяне и комфортно усещане. Тампоните имат две серии: UltraSorb и Active.
KOTEX® UltraSorb
Серията тампони е разделена на различни видове в зависимост от силата на течението. Тампоните Mini UltraSorb са за дните с немного силно/по-леко течение, Normal UltraSorb са предназначени за дните с нормално/не силно течение, а Super UltraSorb – за дните със силно течение.        



KOTEX® Active
Дамски тампони KOTEX® Active са създадени за дамите, които искат по време на месечния си цикъл да се чувстват уверени и защитени когато са активни, дори по време на спорт. Защото месечният цикъл не трябва задължително да възпрепятства или прекъсва  спортните занимания.



KOTEX® дамски превръзки:
Дамските превръзки на KOTEX® предлагат комфорт и увереност през всеки един ден на месечния цикъл. Предлагат се различни видове в зависимост от силата на течението: Normal, Super или Нощни. Дамските превръзки KOTEX® са меки, нежни и бързо абсорбиращи и са без аромати. Гамата се допълва и от ежедневните дамски превръзки KOTEX®, които са два вида SuperSlim (по-тънки )и Normal (по-плътни). Ежедневните дамски превръзки са с абсорбираща памучна повърхност, тънки и удобни са и подпомагат усещането за свежест и мекота през всеки един ден от месеца. Предлагат се с Deo аромат и без.  



Включете се в играта на BG-Mamma и KOTEX®
След като сме избрали подходящата за нас защита по време на дните с кръвотечение, не по-малко важно е да помислим и за методи за справяне с другите симптоми на месечния цикъл – болки, спазми, отпадналост и променливо настроение.
Споделете какви са вашите хитрини за справяне с тях.

Трима от всички участници в дискусията, избрани на случаен принцип, ще получат комплекти, съдържащи:
1 бр. KOTEX® UltraSorb Super тампони (16 бр.)
1 бр. KOTEX®  Active Normal тампони (16 бр.)
1 бр. KOTEX®  SuperSlim ежедневни дамски превръзки (60 бр.)
1 бр. KOTEX® Ultra нощни дамски превръзки (12 бр.)

____________________________________________________________________________________
*Тампоните съдържат указание с важна информация, отнасяща се до синдрома на токсичния шок (СТШ). Това е рядко срещано, но сериозно заболяване. Молим, прочетете указанието и го съхранявайте.

Моля, запознайте се с общите условия на нашата активация ТУК.

Обезболяващите като парацетамол, ибупрофен, но-шпа - което и да е винаги са ми вършили работа в борбата с болките. Останалото се изтрайва, или също се тушира покрай болката.

# 45
  • Мнения: 417
Имам проблем само със променливото настроение, ама като се поскарам, за каквото и да е, на който и да ми е пред очите ми минава малко, по-малко. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 6 581
Повечко почивка (полягване на диванчето) и топли душове. Flowers Hibiscus

# 47
  • Мнения: 14 147
Нямам неразположения, в това отношение съм щастливка. Обаче ми се повишава апетитът, а с него не знам как да се справя.

# 48
  • Мнения: 216
Променливото настроение и силни болки съпътстват месечния ми цикъл. Старая се да избягвам противоречията с близките около мен хора и да се усамотявам в леглото с книга или филм. За болките освен обезболяващи не съм намерила до момента друго решение, въпреки че се щадя - лежа повече, избягва движения и физически натоварвания.

# 49
  • Мнения: 423
Болки нямам, за променливото настроение - наблягам на сладкото

# 50
  • Мнения: 345
Болките лекувам с обезболяващи и шоколад. Открила съм че чаша вино също помага Simple Smile

# 51
  • Мнения: 14 815
Аз също хапвам шоколад,пия повече течности,гледам да почивам при възможност. Ако имам по-силни болки пия хапче,но рядко се случва.

# 52
  • Мнения: 740
Променливо настоение, умора, отпадналост, болки са почти задължителни при мен в този период.
Гледам да си почивам, на топло под одеалцето и в краен случай медикаменти.
А близките ми ме познават и гледат да са далеч от мен през това време. Grin

# 53
  • Мнения: 449
Ако имам болки-пия обезболяващи.По принцип пия много билкови чайове,които намаляват симптомите,причинени от предменструалния синдром.Настроението го регулирам с повече положителни емоции като филми,четене на книги,шопинг...

# 54
  • Мнения: 2 966
Гледам да пия повече топли чайове и да огранича излизанията - обичам да съм в леглото и да си чета книжка през тези дни!

# 55
  • Мнения: 1 202
По време на тези дни гледам да си стоя вкъщи, на дивана,правя чайове и пия обезболяващи! Ако се наложи да изляза винаги е за кратко и задължително с тампон!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 304
Взимам си нещо сладичко, за да не мисля за болката. Опитвам се да лежа повече. Рядко прибягвам до хапче, особено аналгин, тъй като той засилва течението.

# 57
  • Мнения: 96
При мен най-изразени са болките в кръста и корема и променливите настроения... За болките пия хапче, а за настроението е по-трудната част - гледам да съм с приятни за мен хора, да гледам и слушам нещо успокояващо, да си хапвам нещо сладичко.. Пък и моят мъж знае колко ми е тежко през този период и много ме глези, не ми дава да ставам от леглото, което влиае и на болките и на настроението. Simple Smile)))

# 58
  • София
  • Мнения: 13 209
Повече си почивам и се старая да се разсейвам с положителни емоции. Радвам се, че вкъщи са свикнали с променливото ми настроение и гледат да не ме закачат в тези дни. Simple Smile

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Цялото комплексно неразположение се опитвам да компенсирам и потуша с голямо количество вода и много цитруси.  Поне а така се чувствам по-свежа.

# 60
  • Мнения: 1 932
Болки нямам, но съм много отпаднала. Пия много течности и ям много плодове.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 522
Моите хитринки за тези дни от месеца са няколко Simple Smile

Първо се опитвам да се усмихвам по-често и да не допускам лошото настроение и раздразнителността да ме победят Simple Smile

Излизам с приятели, след природата и релаксирам Simple Smile

Когато съм сама практикувам йога и слушам музика за релаксация Simple Smile

Хапвам си шоколад и се чувствам прекрасно Simple Smile

Много ще се радвам да има възможността да пробвам Вашите продукти Simple Smile

Хубав, слънчев и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 62
  • Мнения: 121
При мен променливото настроение и главоболието са най - силно изразени.Пия обезболяващи,повече вода,и си хапвам мнооого шоколад

# 63
  • Мнения: 804
Инстинктивно започвам да търся бързи въглехидрати- шоколад, бисквитки, бял хляб и дори захар. Също гледам да пия повечко вода.

# 64
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
взимам си почивен ден от работа и си почивам 🤣

# 65
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Сега вече на 35г болки,спазми нямам,ако има мога да пия спазмалгон.

# 66
  • Мнения: X
Имам дисменорея, минала съм през всички лркарства на пазара, само лекарствата с нимезулид имат частичен ефект, но ме боли всеки ден, постоянно. Лекарствата са силни и ги пия само първите два дена, за да не си увредя черния дроб. Помага ми леко лежането по корем и възглавничка с гореща вода, когато е възможно. И топла котка върши работа, но само ако по собствена воля се настани на кръста или корема Grinning А за предменструалния синдром билковите чайове и зелевата салата са ми първи помощници.

# 67
  • Мнения: 20 194
Последните няколко години безпогрешно познавам кога ще ми дойде цикъла, по главоболието и раздразнителността. За съжаление, и при мен главоболието не минава без медикаменти, нищо друго не помага.

# 68
  • Мнения: 145
Имам доста болезнен цикъл, особено първия ден. За съжаление помагат само медикаментите и легналата поза - нищо друго.

# 69
  • Мнения: 166
Пия масло от вечерна иглика и се старая да почивам повече,тъй като се чувствам отпаднала.

# 70
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Аз имам проблем единствено с главолие - ужасно силно.Преди цикъл и след това.Пия лекарства,но не помагат собено.

# 71
  • Мнения: 218
Почивка, затопляне и при нужда сладкиши:)

# 72
  • Мнения: 443
Нямам кой знае какви хитринки, но относно настроението, хапвам си доста сладки неща, опитвам се да се занимавам с нещо приятно или просто да почивам. Тъй като често се случва да имам и силни болки в корема, тогава вече прибягвам и до медикаменти, защото друго не ми помага.

# 73
  • На ръба..
  • Мнения: 2 123
За мен спасението е в пиенето на много вода, дълги разходки в природата и повече положителни емоции за мен.... за съжаление не мога да кажа същото за половинката Grinning Grinning Grinning

# 74
  • Мнения: 4 213
При мен проблемът е засиления апетит. Направо не мога да спра да ям. За това се подувам и не се чувствам комфортно.
Старая се да наблягам на плодовете и зеленчуците и да ходя пеша доста повече от нормалното.

# 75
  • Мнения: 1 506
Тези дни от месеца са голяма мъка за мене.
Хитринки не знам,ама не върша нищо тежко,почивам повече,хапвам повече и използвам медикаменти за справяне с болката.

# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Обилно количество шоколад, при възможност в леглото на топло☺ Ако съм на работа- свита на кравай на бюрото. Ям повечко обикновено и се обличам по- добре в хладните месеци, защото по време на цикъла ми е винаги по- студено.

# 77
  • Лясковец
  • Мнения: 766
Често ми се налага да пия болкоуспокояващи защото едва се търпи,но не винаги е така по някога се обличам в тъмни панталони от страх от изцапване,налитам честичо на сладко през този период.

# 78
  • Мнения: 1 731
Много рядко имам слаби болки по време на цикъл. Най-добрият вариант за мен тогава е почивка в леглото, но не винаги е възможно.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Рядко имам само слаба болка, изтърпявам я или пия Спазмалгон първите 1-2 дни. Понякога хапвам шоколад, само през тези дни ми се яде сладко.

# 80
  • Мнения: 2 073
Нямам болки по време на цикъл, не се чувствам и по-отпаднала.
Не съм използвала продукти на Котекс и ще се радвам да получа един комплект.

# 81
  • При децата ми
  • Мнения: 6 117
Понякога болките са в корема, друг път кръста, понякога имам и главоболие.

Предпочитам да се усамотя, че ми напрегнато, нервно и ревливо. Тогава ми се усилва и апетита за сладко.Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 3 027
Най-често в тези дни имам главоболие, което при мен минава като пия Спазмалгон. Другото често явление, ставам лоша, в тези случаи гледам по-малко да говоря и да си мисля все за хубави неща.

# 83
  • Мнения: 60
След като родих нещата са малко по добре. Може би защото сега нямам време да лежа и да се оплаквам  ( малкия е на 1 годинка Simple Smile Пия обезболяващи и предпочитам да се разхождам и да съм сред природата

# 84
  • Мнения: 1 421
Имам ужасно главоболие. Появява се седмица преди цикъла, голям предвестник...Пия обезболящи, въпреки, че много не помагат. Чести топли душове, доколкото е възможно

# 85
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
За болките пия медикаменти и магнезий.
Настроението оправям с шоколад.

# 86
  • Мнения: 5 692
Нямам хитрини - просто изчаквам да ми отмине болката в кръста, която е в първия ден.

# 87
  • Мнения: 354
Преди да родя, имах ужасно силно болки в началото - често се налагаше да пия хапче и си почивах много (на легло с любима книга и топла напитка). Откакто се роди дъщеря ми, болките в началото на цикъла са доста по-поносими и обикновено като съм с детето й казвам, че ми е лошо. Тя дори ми прави масаж на корема, гушка ме, носи ми вода или просто си четем приказки. А излезем ли навън - забравям болката и се улисвам в игри с детето.

# 88
  • София
  • Мнения: 515
Ох, аз съм с болезнена менструация и обилно течение. Уж след раждането щяло да се оправи положението, нооо не. Та нещата, които правя са:

1. Хапвам доста шоколад
2. Пия повече течности
3. В един чорап слагам ориз, завързвам чорапа, слагам го в микровълновата за 1- 2 минути и като го изкарам от микровълновата го слагам ниско долу на корема си, загрява ме и ме отпуска.
4. Следващото, ако не ми се занимава с чорапи и ориз, влизам под душа и с максимално (колкото понеса) топла вода се нагрявам отново в зоната на яйчниците.
Лошото при загряването по какъвто и да е начин, засилва кръвотечението.
5. Пия червено вино
6. И това е последното ми откритие, което може би ще прозвучи нереално или пък смешно, но всъщност при мен действа страхотно и се чувствам изключително добре, това са тампоните. Да, тампните! До преди година ползвах само превръзки, вече ползвам и тампони от първия ден на месечния ми цикъл (през деня тампони, а вечер превръзки). И смря да твърдя, че болката намаля и е в пъти по малка, кръвотечението също намаля, дори дните намаляха, тоест преди ми вървеше 7 дни и с изключение на последния ден, кръвотечението ми беше обилно, сега имам течение доста по малко в първите 3 максимум 4 дни от месечния ми цикъл, а в останалите дни имам само леко зацапване.
И така приключвам дългия си разказ, надявам се моите малки хитринки да са от полза на някоя дама

# 89
  • София
  • Мнения: 6 184
За главоболието пия болкоуспокояващи. А за промените в настроението...... предупреждавам близките си. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 90
  • Мнения: 723
Справям се с неразположението, като гледам да не ми остава свободна минута, защото иначе веднага почвам да мрънкам Smile Също така се самовъзнаграждавам с разни дребни неща (обикновено ядливи), като награда за това през какво минавам Laughing Лошото настроение обаче не винаги успявам да го контролирам...

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 3 275
При ПМС ми се хапват повече тестени изделия и гледам да не се ограничавам Simple Smile. Пия повече вода и кафе Wink.
Иначе понякога не минавам без обезболяваща таблетка Sad.

# 92
  • Мнения: 1 171
Основното неразположение, което получавам при цикъл е силни коремни болки, за които от години ползвам обезболяващо. Няма да споменавам името му, за да не стане реклама, но е един от най-известните аналгетици. Действа ми безотказно. Стига да не пропусна момента. Още като усетя, че болката се надига и си пия хапчето Simple Smile Понякога, ако се улисам и закъснея с пиенето на обезболяващото, си изтърпявам болежките, докато подейства хапчето. Добре, че сериозните болки са само първия ден. Тогава получавам и гадене, за което още не съм намерила лек.Промяна в настроението не съм забелязала. И без това при мен настроението си се мени и без да съм в цикъл Simple Smile

# 93
  • Мнения: 1 335
Това, което ме подкрепя по време на месечния цикъл е разходки, хубав чай и шоколад.
С удоволствие бих изпробвала марката!

# 94
  • Мнения: 394
Основният ми проблем е главоболието

# 95
  • Мнения: 374
Ужасна мигрена - не минава с лекарства по 4 дни, след това силни коремни болки - обезболяващи в големи дози.

# 96
  • Мнения: 2 838
Пия обезболяващи и лежа свита. За жалост, когато съм на работа няма как да лежа и просто психически се нагласим, че не ме боли.
Аз бих искала да пробвам ежедневните превръзки.

# 97
  • Мнения: 1 333
Аз определено разчитам на обезболяващи и шоколад😉

# 98
  • Мнения: 1 483
Повечко почивка (полягване на диванчето) и топли душове.

# 99
  • Мнения: X
Приемам масло от вечерна иглика за справяне със съпътстващото напрежение.

# 100
  • Мнения: 349
Лежа си, свивам се, пускам си хубав филм и хапвам вкусна храна за да се почувствам по-добре Simple Smile
Много рядко приемам и лекарства за болката.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 447
слагам си затоплена хавлия

# 102
  • Мнения: 159
Основно ме мъчи главоболието, пия обезболяващи.

# 103
  • Мнения: 858
Това, което ме "мори" по време на цикъл е силното главоболие първите два дни и отпадналост. Пия обезболяващи в краен случай, когато много ме боли глава. Обикновено хапвам шоколад или нещо сладичко.... Успокоявам съвестта си, че ми се полага в такива периоди Simple Smile

# 104
  • Мнения: 3 799
Нямам съществени проблеми освен лека болка,която е само първите няколко часа и не ми създава проблеми.
Но се уморявам по-бързо от обикновенно и гледам да си почивам повече през тези дни.

# 105
  • Мнения: X
Пия обезболяващи, слушам музика, разхождам се в природата. Страхотни продукти!!! Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 905
Повече вода, почивка, без много движение и съъъън - най-добрия лечител.

# 107
  • Мнения: 9 487
Добра компания и едно питие Wink

# 108
  • Мнения: 427
Повече почивка и шоколад.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 13 532
Стремя се през онези дни да извършвам повече движение, хапвам шоколад в краен случай поемам обезболяващи.

# 110
  • Мнения: 528
Преди да родя дъщеря си предимно си лежах по цял ден, но сега просто нямам време да усетя че ме боли. Боли ама от забързаното ежедневие и задачи не обръщам внимание на това.

# 111
  • Мнения: 939
Неразположенията са много, мигрена, коремни болки, гадене,отпадналост и разбира се промяна на настроението за секунди.Взимам обезболяващи,и чакам да преминат тези ужасни дни.

# 112
  • Мнения: 668
Най-много чувствам болка, напрежение и отпадналост, но като цяло се справям с но-шпа, шоколад /въпреки че понякога прекалявам и това не е на добре/ и продължителни душове.

# 113
  • Мнения: 325
При мен е различно, но горещ душ, пиене на много вода и приемане на свежи плодове и зеленчуци, и повече движение ми помагат.

# 114
  • Elhovo
  • Мнения: 361
Винаги съм с ужасно главоболие, пия обезболяващо и гледам да си почивам, доколкото е възможно. Пия повече течности,избягвам кафето , ям доста шоколадови изделия.

# 115
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Дискомфорта преди настъпване на менструацията и по време, са неизменна част от женския организъм.Стремя се да не обръщам много внимание,Болките са поносими. При стремеж да се забременее,душевната болка от настъпил нежелан цикъл е много по-голяма месец след месец "болка"...

# 116
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Тъй като при мен цикълът е свързан с доста болки и неразположения, за жалост един от методите е прием на медикаменти, другите са: почивка, хубава книга и музика, шоколад и йога.

# 117
  • у нас
  • Мнения: 5 731
Гледам повече да си почивам и да не вдигам тежко.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Аз хапвам черен шоколад. В този период без шоколад....не мога Simple Smile

# 119
  • Варна
  • Мнения: 618
Май не съм усвоила хитрините все още - случва се да избухвам и да съм раздразнителна и чак тогава да се сетя, че ще ми идва.
Болките не са всеки път, но като се налага пия обезболяващи.
Стремя се да изкарам повече време в леглото и на топло, без натоварване

# 120
  • Мнения: 137
Наскоро открих дневните превръзки и много ми харесаха. Нямам тайна, пия витамини заради много тежък цикъл. Спокойствие, което ми е най-нужно и болкоуспокояващи, задължително.

# 121
  • Мнения: 1 003
Откакто родих рядко се случва да имам неразположения. Като цяло в периода преди и по време на цикъл пия повече вода, пия Калмацин и хапвам черен шоколад. Преди години ми се е случвало гадене от самата болка. В такива случай съм хапвала по 2-3 маслини.

# 122
  • Мнения: X
Хапчета, защото е много болезнено+ колкото може повече почивка. Иначе няма начин !

# 123
  • Мнения: 121
Гледам да си почивам повече,колкото е възможно,хапвам шоколад,пиивам Кола,при силни болки и болкоуспокояващи

# 124
  • Мнения: 1 130
Аз имам много сериозно ПМС и ужасни болки по време на цикъл. Справям се трудно, основно със силни медикаменти още когато усетя началото на цикъла. Горкият ми мъж, защото с променливото настроение той го отнася, тъй като това "лекувам" викайки.

# 125
  • Мнения: 39 539
Хитринка, която до скоро ползвах, за да притъпя усещанията от месечните неразположения бе употребата на шоколад.
Уви, вече не си я позволявам, наблягам на релакса. 

# 126
  • Мнения: 21 282
Аз също имам ужасни болки по време на цикъл.Пия медикаменти и витамини от време на време ,понякога употребявам и шоколад.

# 127
  • Мнения: 278
Преди да мина към медикаментите за справяне с менструалните неразположения, пия топли напитки и вземам топъл душ. Тези две неща доста ми помагат с болките в корема и кръста

# 128
  • Сф
  • Мнения: 10 700
Завивам се на топло и начевам един от шоколадите..и ям, ям...

# 129
  • Мнения: 376
Пия повече течности и вземам топъл душ.

# 130
  • Мнения: 441
Повече си почивам и ако се налага вземам обезболяващи.

# 131
  • Мнения: 910
Моето спасение е шоколадът. През този период на месеца, ям значително повече шоколад от нормалното и това ми поддържа тонусът.

# 132
  • Мнения: 464
При мен най-големият проблем е силното главоболие през първите няколко дни! За съжаление все още не съм намерила начин, с който да го преодолея. Болкоуспокояващите в случая  не ми помагат и вече даже се отказах да ги пия....

# 133
  • Мнения: 327
Пия масло от вечерна иглика всеки ден. Първите два дни от цикъла задължително ползвам обезболяващи и хапвам сладки неща.

# 134
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Много вода, фреш и чайове, ообено когато се налага да съм в движение през деня, а вечерта- почивка с нещо сладко и любим филм Simple Smile

# 135
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Нямам тайна с която да облекча болките,пия обезболяващи ,те са единственото ми спасение от силните болки.

# 136
  • София
  • Мнения: 244
Болки нямам, а за променливото настроение си хапвам повече шоколад и това ми помага да се чувствам добре.

# 137
  • Мнения: 7 298
"В тези дни "най-голям проблем ми е  главоболието."Стискам зъби ",но понякога се налагат силни обезболяващи."Хитрини "не съм открила.

# 138
  • Мнения: 1 622
Спазмалгон за болките, давам си ясна сметка, че колкото и да ми е криво настроението, след няколко дни всичко, което в момента ме дразни, ще е дреболия, купувам си шоколад и си го изяждам сама:)

# 139
  • Мнения: 4 097
Болки, спазми и отпадналост имам в тези дни. Пия повече вода, гледам да си лягам по-рано и да спя повече.

# 140
  • Мнения: 578
Пия чай от лайка и похапвам бадеми.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 036
Има месеци, в които ме боли само първия ден, те са най-хубавите Grinning , защото има и такива в които първия ден ме боли много силно, пада ми кръвното, завива ми се свят и започва да ми се гади. В такива случаи, когато усетя, че ще се случи това, изпивам леки обезболяващи, които слава богу ми действат, изяждам един шоколад и изпивам една малка кола и до 30-40 минути съм супер.

# 142
  • Мнения: X
Аз съм щастливка, нямам болки и спазми, е имам, но рядко, веднъж на 4-5 месеца може да изпия някое хапче за облекчаване на симптомите. Настроения имам променливи понякога, но не си го изкарвам на хората около мен, гледам да слушам разтоварваща музика, да изгледам любим сериал или да почета нещо, все начини за разсейване Simple Smile И разбира се не на последно място любимия ми топъл душ Simple Smile

# 143
  • Мнения: 579
Не съм от жените със силни болки по мреме на месечния цикъл, изпитвам само леко неразположение. Все пак избягвам да ям тежки храни, пия повече течности и почивам повече.

# 144
  • Мнения: 311
Нямам болки и спазми, само леко неразположение и раздразненост, което потушавам с черен шоколад и чай от мента.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 914
Имам болки, но гледам да не пия лекарства. Помага ми загряването.

# 146
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Пия Prim Oil - масло от вечерна иглика от години и с негова помощ всички неразположения и болки намаляха чувствително. А също и почивам повече по време на месечния цикъл.

# 147
  • Мнения: 218
По възможност отделяне на малко повече време на нещата които ми доставят удоволствие (разходка, четене) за преодоляване на променливото настроение.

# 148
  • Мнения: 828
1. Гледам да си почивам повече, ако е възможно.
2. Хапвам си шоколад на воля.
3. Пускам си хубав филм за разтоварване.
4. Ако съм много раздразнителна гледам да не контактувам много-много...

# 149
  • Варна
  • Мнения: 522
Аз рядко имам някакви болки и наразположения,
но ако има пия чай,вода и релаксирам най-вече

# 150
  • Мнения: 1 349
За болките в корема и промяната в настроението ми помагат дълги разходки,  много банани и всякаква лека физическа активност. Намирам си развлечения и гледам да не се напрягам психически. 😊

# 151
  • София
  • Мнения: 480
Като цяло, за да избегна по-обилно течение, по-големи стомашни болки и в кръста -  яко натоварване на тренировка, повече течности и протеинова храна. 1-2 пъти съм взимала Кафетин Форте, но не мога да кажа доколко помогна...
В първия (и втория) ден обаче имам ужасно главоболие - тогава Беналгин помага за 2-3 часа само Sad

За да не ме  боли имам само едно решение - никаква почивка и само спорт, спорт и спорт  Hands Ok Hand

# 152
  • Мнения: 75
При мен  главоболието и болки в корема са най - силно изразени. Справям чрез обезболяващи,пия повече чай,избягвам кафето в тези дни!

# 153
  • Мнения: 2 758
при мен най-често се появяват силни коремни болки, които овладявам с обезболяващи, а лошото ми настроение, като поспивам повече и си почивам вкъщи.

# 154
  • София
  • Мнения: 565
Обезболяващи, шоколад и хубави филми

# 155
  • Мнения: 5 401
Шоколад, кола и почивка по възможност.

# 156
  • Враца
  • Мнения: 2 709
Имам силни, непосими болки, спазми и отпадналост.
Избягвам обезболяващите медикаменти, когато ми е възможно.
Хитринката ми, може би е похапването на шоколад.

# 157
  • Мнения: 130

Гледам да си почивам повече,колкото е възможно,хапвам шоколад и капучино и болкоуспокояващи без тях на къде

# 158
  • Мнения: 1 028
За съжаление не съм открила метод, от който да се почувствам по-добре по време на цикъл. Единствено когато си легна и си почивам е по-поносимо.

# 159
  • Мнения: 2 614
Просто си чакам да отминат тези дни. Понякога ако ситуацията е критична,взимам Спазмалгон.

# 160
  • Монтана
  • Мнения: 694
Повече почивка,течности и шоколад.

# 161
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Взимам спазмалгон, почивам повече (ако не съм на работа), гледам филми, хапвам сладичко.

# 162
  • Мнения: 21
Моите хитрини - повече почивка и повече шоколад Simple Smile

# 163
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
Повече течности, затопляне на кръста и корема, 3-ти ден- танци Simple Smile

# 164
  • Мнения: 427
Старая се да се глезя малко повече-спокойствие, достатъчно сън, шоколад и приятни емоции.

# 165
  • София
  • Мнения: 5 622
Имам изключително тежък ПМС. Изразява се чрез главоболие, опадналост и болки в кръста и корема. Помага ми приемът на болкоуспокояващи, затопляне на коремната област и много течности. Обичам да се разсейвам с кратки разходки на свеж въздух, хапвам въглехидратни храни и се опитвам да поспя повече.
Не харесвам тампони, изцяло използвам превръзки.

# 166
  • София
  • Мнения: 888
Старая се да си улесня ежедневието през тези дни, работя вкъщи, излизам всеки ден в парка сама, старая се да хапвам повече продукти съдържащи желязо.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 186
Подарявам си черен шоколад и чаша червено вино вечер. Не облекчават много, но добре се отразяват на настроението Innocent
*Виждам, че повечето сме на еднакво лечение.

# 168
  • софия
  • Мнения: 194
Умора, отпадналост, болките са почти задължителни при мен в този период.За болките пия хапче и наблягам на  почивката  в леглото,когато това е възможно.

# 169
  • Мнения: 1 589
Ям шоколад.Пия повече течности -вода и сок.
За болките пия но шап .

# 170
  • Мнения: 1 775
Излизам на слънце; пускам си Спотифай; ям нещо сладко; опитвам се да съм спокойна и позитивна. Smile

# 171
  • Мнения: 1 715
При мен неразположението идва от главоболието по време на цикъла.Взимам обезболяващи и спазмалгон за болките в корема,които са обикновенно вторият-третият ден.Похапвам лека храна за да не ми е тежко,много течности и гледам да не се натоварвам физически.

# 172
  • Мнения: 1 050
Пия топъл чай, обезболяващи и почивам повече поне първия ден.

# 173
  • Мнения: 983
Болки в гърба и кръста и повишен апетит ми напомнят  за "тези дни" от месеца. Гледам да си почивам повече.

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Гореща вана и много обезболяващи Satisfied

# 175
  • Мнения: 3 021
Най-големите ми проблеми през тези дни на месеца са неприятно главоболие точно преди цикъл и променливото настроение. И с двете се справям като се стремя до колкото ми е възможно да избягвам контактите с хора, силните шумове, гледам да лежа повече, да си чета книга и да пия повече течности.

# 176
  • Мнения: 595
Опитвам се да се настроя позитивно, задължително си пускам хубава музика + шоколад! Simple Smile

# 177
  • Мнения: 41
Намалям кафето, гледам да ми е топло на краката /през студените месеци/, пия чайове от билки и .... се опитвам да не се натоварвам, доколкото мога.

# 178
  • София
  • Мнения: 20 188
Болезнени са ми първите два дни от цикъла, тогава се чувствам и най-отпаднала. За болките пия хапчета и се старая да си почивам повече, ако имам такава възможност.

# 179
  • София
  • Мнения: 215
Пия повече вода, гледам да не влизам в пререкания с останалите, и едно малко вечер- отпуска и нервите, и напрежението Wink

# 180
  • Мнения: 85
Понякога имам болки първите два дни от цикъла, но не пия лекарства. Пия повече вода, хапвам шоколад и избягвам физически натоварвания.

# 181
  • Мнения: 940
Избягвам преки конфликти, релаксирам на компютъра

# 182
  • Мнения: 289
Излизам с приятели сред природата за да се разсея от болката.

# 183
  • Мнения: 15 375
Ако чувствам болка - хап. Намерила съм това, което ми помага и винаги си имам под ръка.
Ако чувствам отпадналост и се отдавам и си почивам.
Ако се чувствам раздразнителна, ами хубаво е да не ме закачат, а аз от своя страна чакам да ми мине и това е.

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Откакто ползвам менструална чашка съм вече в 21век. Силно препоръчвам !

# 185
  • Мнения: 2 670
Повече разходки и спиране на активният спорт в тези дни. Течности и чайове.

# 186
  • Мнения: 99
Умора , отпадналост ..болки в корема ..  Wink Пия повече вода .. хапвам повече .. Wink

# 187
  • Елхово
  • Мнения: 1 410
Ям натурален шоколад и избягвам тежък физически труд!

# 188
  • Мнения: 2 841
Повече разходки,обезболяващи ако се налага.Хубава музика и добра компания.

# 189
  • Мнения: 876
При мен тежко минава първият ден, най-силният симптом са болките в кръста. Нямам вариант да не използвам обезболяващи тогава. Разбира се настроението ми не е толкова добро, както през другите дни от месеца, все пак си е дискомфорт, а и каквото да се използва - превръзки или там пони, лично аз не се чувствам на 100 % защитена, което поражда и притеснения, особено при спорт

# 190
  • София
  • Мнения: 669
Справям се като пия повече течности и при възможност си лежа и затоплям корема.

# 191
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Променливото настроение ме мъчи мен, помагам си с хубава музика и дълги разходки, лично мен това ме отпуска.
Най-гадна ми е седмицата преди цикъла, тогава мога да изям всичко, буквално всичко, подувам се и имам чувството, че съм балон, което е много неприятно, гледам да пия много течности, не е лесно да си жена.....

# 192
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Гледам да пия повече вода и да си угаждам от към ядене,да си почивам повече и се опитвам да не се карам с околните. При болки в стомаха си свиквам коленете към корема -помагс да не боли толкова,както и затоплянето.

# 193
  • Мнения: 840
Изтеглени са тримата потребители, които печелят комплект продукти на KOTEX®. Това са:

Eona
smile_9
Charlotte_85


Честито!

Date Очакваме печелившите да се свържат с нас до 16 октомври 2018 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като упоменат, че са победители в играта на KOTEX® и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (име, адрес и телефон).

Общи условия

Активация на акаунт