НОЕМВРИйче сладко в мен бушува, че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 30 350
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 268
Честитоо ❤️❤️❤️
Деси, прекрасен е! ❤️
Да ви е честит и много да радва теб и цялото семейство 😇
На теб бързо възстановяване ❤️

# 706
  • Мнения: 996
Деси,честитооо!
Страхотен сладур е Калин,да расте здрав и много щастлив,много да ви радва! ❤🍀🎈
Бързо възстановяване! Wink

# 707
  • Мнения: 2 173
Добре дошъл на Калин! Браво, Деси. Да ти е жив издрав, ти да се възстановяваш бързо, да си го взимаш и да се прибирате вкъщи при тати и семейство. Пу-пу, много е грозен. Simple Smile

Леле хорото тръгна. Аз бях на ЖК днес, последна за сезона. По коремни мерки съм 37-38 г.с води и тонове в норма, дадоха ми обменна карта. Имам всичко необходимо за утре да се изтърся в Майчин дом.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Деси, прекрасен ви е бебко Калин!Да расте жив и здрав, да стане силен  умен мъж и много радост да ви носи!На теб бързо възстановяване!Вижда му се краят на висенето в болницата, а вече си имаш и прекрасна компания Simple Smile Ако много те боли питай за профенид / не знам дали не ти вливат, но много добре обезболява/.Ако не венозно, поне на свещички ако ти разрешат.

За катетъра - аз писах, при нас не слагат за секциото.В чужбина не знам как е, но ако раздвижват рано като в нашата болница, значи може и без него.Но пак зависи каква е практиката там.За престоя след секцио в България е 4 нощувки и на 5ти ден изписват, ако всичко е наред.В чужбина вероятно минумума е 3-4 дни...След секцио се наблюдава активно родилката как се чисти, също да не направи някое възпаление, също как работи перисталтиката.Преди това няма да те пуснат.

И аз си идвам от тонове, бебо по традиция стара разрита пак слушалката.Дадоха ми списък за документи от ЛЛ да си приготвя.Последна консултация имам а 23-ти с акушерката и лекаря. на 29-ти ще ходя последно за изследвания и тестове за упойки.И на 31-ви сутринта живот и здраве отивам за секцио.Мале..не остана...

Яна, на теб утре ли ти е секциото?Успех!

# 709
  • Мнения: 63
Деси, честито бебче Калин! Да е жив и здрав и едно дълго и щастливо детство. А на теб бързо възстановяване и леко и безпроблемно отглеждане Simple Smile

Море какви документи искат освен направление за хоспитализация? Аз днес бях при Снежи, но нищо не каза...

# 710
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честито, Деси! Добре дошло на малкото човече на бял свят, прекрасен Калин! И много ми харесва името. Да ви е жив и здрав, да расте игрив и щастлив. Heart
Много се радвам за теб.
Много скоро четирикракия ще си има дружка, ще се радвам да споделиш каква е била реакцията му... Simple Smile

# 711
  • Мнения: 3 025
Деси, честито бебче! Прекрасен е, Калин. Да ти е здрав и много радостни мигове заедно ти пожелавам. Бързо възстановяване на теб.

# 712
  • Мнения: 996
Блиц въпрос!

Някой има ли болежки отдолу,имам предвид в слабините отвън?
Като претрито,някакво странно състояние чак не знам как да го обесня.
Все едно съм карала колело и ми е посинено,докато стана и се раздвижа ме боли,след това няма проблем.😒

# 713
  • София
  • Мнения: 6 010
Деси, честит ви Калин! Страхотен е! Справила си се прекрасно! Нека ви е жив и здрав и да расте щастлив и късметлия Blue Heart Blue Heart Blue Heart

# 714
  • София
  • Мнения: 3 722
Момичета много ви благодаря за пожеланиятя и подкрепата! Ако не бяхте вие сигурно щях да съм уплашена като мишка. Вече не ме боли, изтича ми и последната система глюкоза и след това ще почвам да правя опити за завъртане. Сега да разкажа, свалиха ме долу в реанимация и ме накараха да си извадя водата, шоколада и телефона със зарядното на шкафчето, да са ми удобни после. Заведоха ме по нощница на една кушетка и там се срещнах с анастезиолога. Между другото страхотен човек и професионалист! Два пъти ми обясни каква ще е процедурата, направихме една суха тренировка и през цялото време ми обясняваше какво прави. Това беше момент в който малко се стреснах, че всичко започва, ама той започна нещо да се бъзика с черен хумор и бързо ме извади от това състояние. Изми ми гърба и ме боцна мисля 3 пъти. Това почти не боли, даже поставянето на абоката е много по-болезнено. След това ме сложиха да легна и веднага усетих затопляне от кръста надолу. През това време дойдоха лекарите и ми сложиха катетъра. В Шейново го слагат преди упойката, но ако имаш уговорка с лекаря да е след нея, се съобразяват. Аз нямах такава, но им казах да не ми слагат, че като дойде лекарката ще говоря с нея. Е не се наложи, жената направо си каза, че след упойката ще ми го сложат да не ме мъчат /в скоба, на момичето, на което правиха секцио след мен и го сложиха првди упойката, неприятно и беше, ама не болезнено/. После сложиха параван и анастезиолога остана с мен да си говори. Точно за 5 минути извадиха бебчо, и такъв вой нададе това дете, чак не очаквах. Анастезиолога ме пита кой е това, казах им Калин и ми честитиха, казаха че е много фин, но прекрасен. Повиха го и ми го сложиха на рамото да го погушкам и да го цункам. Толкова малки ръчички има, и прекрасна уста, влюбена съм в нея. След това педиатърката го взе и продължиха с плацента, след това ме чистиха. Беше неприятно, но не боли. Усещах побутване наляво, надясно, накрая малко тежест върху гърдите, казах им и казаха че е нормално, защото чистят там. Анастезиолога ме беше предупредил, ако ми стане лошо да кажа. Та по едно време ми стана лошо и казах, той веднага ми сложи нещо в абоката и ми мина. Някой беше казал, че най-боли като се натиска по матката, вярно е. Мен вече два пъти ме натискаха, имам много лохии и сигурно за това. Обаче хич нямам корем, чак не мога да повярвам. Току що ни правиха тоалет. Обаче дойде и една жена, от неонатологията и каза, че мрънка и не може да се храни още сам. И е на системи Sad утре ще му правят тестове за инфекции. Да видят дали е просто по-бавна адаптация, понеже е роден в 37ма седмица или има някаква инфекция. Иначе е розовичко и добре изглеждащо казаха. И сега ми е притеснено... Cry

# 715
  • Мнения: 980
dydito, мен ме боли почти постоянно като натъртено или като мускулна треска и от време на време като прорязване. Така съм от много време и най-много боли вечер като се събудя по някое време и искам да стана до тоалетна. Ужасно е.
Деси, всичко ще е наред с мъника 🍀🤗 Толкова мило и хубаво звучи първата среща, направо и аз вече нямам търпение 😊 И наистина как бързо минава времето и вече започват срещите с бебчетата 😊

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 17:18 от KikiMoon

# 716
  • София
  • Мнения: 6 010
Деси, благодаря за разказа! Много добре е минало всичко наистина Simple Smile Не се притеснявай за малкия, трябва му време да се адаптира в свят, който не е "мама", сега те чака да се гушнете.

# 717
  • Мнения: 3 025
Деси, браво, герой си. Всичко ще е наред с бебчо. Мисли позитивно в този момент.

Болки и аз имам отдолу, при всяко ставане- много силно ме прорязва. Понякога дори по време на сън усещам болка от долу.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 127
Блиц въпрос!

Някой има ли болежки отдолу,имам предвид в слабините отвън?
Като претрито,някакво странно състояние чак не знам как да го обесня.
Все едно съм карала колело и ми е посинено,докато стана и се раздвижа ме боли,след това няма проблем.😒


Деси честито и на теб и на малкия герой Калин! Да расте здрав и щастлив!

dydito и аз имам болки в слабините, заради тях едвам се надигам от леглото. Лекарят ми каза, че е нормално.

Аз имам въпрос към мамите от Варна. Кажете ми добър общопрактикуващ лекар в района на центъра или на ЛК Тракия ... снощи разбрах, че трябва да има бебето личен лекар и трябва по-отрано да се свърши тази работа. Моята лична е в Стара Загора все още и няма и как да я сменя в момента. Но за бебето поне ... пък ние с мъжа ми после ще се местим.

# 719
  • Мнения: 303
Деска, тъпо е да напиша да не се тревожиш, но вярвам, че малкия мъж Калин е добре и просто му трябва малко време за адаптация. Още мъничко и ще е неотлъчно до теб и ще се гушкате и кърмите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт