Лотария "Зелена карта" 2020

  • 99 474
  • 1 234
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 3 607
А ако не сме женени  с деца ,как стои въпроса?

# 1 096
  • САЩ
  • Мнения: 666
Ако не сте женени, пишете че не сте женени... ако ви изберат, за да заминете заедно, ще трябва да се ожените.
Няма “уловки”, пишете каквото ви питат, женени ли сте, деца имате ли и пр.
Ако ви изберат, съпрузи и деца могат да дойдат с вас, АКО искат

# 1 097
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Децата задължително ги пишете, независимо дали сте женени, дали са ваши или само на партньора, дали живеят с вас или с бившия ви. Всички деца под 21г. ще получат виза, ако вие спечелите, затова ако не сте ги вписали при кандидатстването, директно ви режат.

# 1 098
  • Мнения: 3 607
Аз подавам и вписвам децата,тя също подава и вписва децата ,правилно ли съм разбрал или?

# 1 099
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Да, точно така.

# 1 100
  • Мнения: 13
ЗК спечели съпруга ми но имаме кредити и затова питам дали гледат ЦКР и това може ли да е причина за отказ за виза

# 1 101
  • Мнения: 209
ЗК спечели съпруга ми но имаме кредити и затова питам дали гледат ЦКР и това може ли да е причина за отказ за виза

 Браво на вас, не вярвам пък за един кредит да отказват визи. Ние с моя мъж искаме да кандидатстваме от много време, но още не сме се решили. Това, че сме семейство с дете на 6 години ни спира. Съмнявам се, че ще ни изберат. Чела съм за тези зелени карти какво ли не, че ако си семеен с малко дете изобщо да не си правиш труда, защото такива ги режели без да разглеждат кандидатурите. През 2017 година една наша съседка спечели зелена карта и замина. Тя е на 52 години, има деца големи, има внуче сега на няколко месеца, но замина само тя без децата и съпругът й. Което много ме изненада. Защото аз лично не вярвах, че е на случаен принцип-мислех, че възраст образование, семейно положение всичко има значение. Но както и да е, тази година на есен сме решили да подадем, или по скоро само аз да подам.

# 1 102
  • Мнения: 25 732
Но както и да е, тази година на есен сме решили да подадем, или по скоро само аз да подам.
Може ли да питам защо само единия ще кандидатства?

# 1 103
  • Мнения: 154
Ако някой наистина е решил да кандидатства за зелена карта чрез лотарията, препоръчвам да прочете всичко от официалната страница. Това че някой казал едно, пък друг си мислел друго са само слухове. Има си правила за участие и е добре да се осведоми човек предварително. Ето тук линк към официалната страница, като това е за лотария 2020. Ще чакаме да видим дали ще се обяви за 2021 и съответно какви ще бъдат изискванията,  това е сайта https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/di … rogram-entry.html
След като вече прочетете за изискванията и ако нещо не ви е ясно, тук винаги ще се намерят хора да помогнат с каквото могат.

# 1 104
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Това, че сме семейство с дете на 6 години ни спира. Съмнявам се, че ще ни изберат. Чела съм за тези зелени карти какво ли не, че ако си семеен с малко дете изобщо да не си правиш труда, защото такива ги режели без да разглеждат кандидатурите.

то пък голям труд е да попълниш имената и рождените дати на трима души Laughing
аз пък съм чела теории, че само женени с деца ги взимат, та питаха хората тука дали не е по-хубаво да се оженят преди да подадат Wink В интернет всичко може да се прочете, но това си е лотария - нищо не се подбира и отсява. Чак ако спечелиш може да ти откажат, ако си престъпник, наркоман или религиозен фанатик примерно.

# 1 105
  • Мнения: 1 433
Да, то отсяването става след изтеглянето. Спечелената ЗК не означава 100% гаранция за заминаване. Реално, никаква подробна информация не се дава, освен снимка, дата на раждане и две-три други дреболии. Проучването е след това. Така че, смело напред. И как разбра, че ги режат с деца? Имаме не едно и две познати семейства с деца на по 2-3г дошли тук със спечелена ЗК. Напротив, за Америка е добре дошло да има деца. Те са бъдещето. Що за логика?

# 1 106
  • Мнения: 419
Когато завършвах гимназия през 2004-та си виках "Кандидаствам във ВУЗ ако не ме приемат си пускам <<Зелена карта>>. Ама, че е лотария, че се псукат писма......че е цял процес . Бъл съм толкова наивен, но тогава си спомням имаше във всяко Фото  залепена  табела "Снимки зелена карта Америка", "Попълване на документи за зелена карта" и т.н.  и може би това ме е подвеждало. Но ме приеха в университет и така тази опция отече във времето.
Дoкато не пуснахме за първи път през 2015-та (DV2017), тогава пък бях 1000% сигурен, че ще ни изтеглят Simple Smile (чак ми става смешно като си спомня), повърхностно знаех за целия процес и общо взето си мислех, че като те изтеглят и летиш.
След като вече задълбах и започнах да чета (в интеренет информацията е огромна), тогава разбрах, че е супер малък шанса, процеса е дълаг и несигурен. Това го казвам във връзка с по - горния пост където още се чудят дали да пуснат апликации, което е разбираемо и използват за прикритие на страховете си че имат деца и т.н. Това е нормално да се страхуваш, да имаш неизвестни АКО те изтеглят и дойде време да се замианва. Но до тогава ...... просто си пуснете апликациите и забравете, ако ви изтеглят тогава мислете, процеса отнема около 2 години за това време толкова много неща може да се променят в личен план, че ви е бедна фантазията.  Резките промени и важни решения които трбва да се взимат в живота идват спонтанно та дори и някой път на шега. С риск поста ми да стане дълаг ще разкажа една случка с един мой колега.
Та човека влизал в сградата и там вижда един друг колега с молба за напускане и го пита:
- а)"А ще напускаш ли бе, защо ?"
- б) "Ами да, ще напускам изтеглиха ме от лотарията и заминавам за Америка"
- а) "А, как става това? И аз изкам да пусна."
- б) "Ами пускаш в сайта ама ако те изтеглят трябва да имаш гарант който живее там"
- а) "Ами ти ще ми станеш гарант ако ме изтеглят?"
- б) "Ами ще ти стана"
Така и той пуска и го теглят от първия път и този който обещава да му стане гарант (който е вече там почти година) дори не вярва, че са го изтеглили от първия път.
Та така замина и той, сключиха брак с приятелката си и вече 4 години са в Лас Вегас, преди 2  години им се роди и детето там.
Та никога незнаеш от къде ще ти изкочи възможността и шанса !

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 10:32 от Scott

# 1 107
  • Мнения: 3 659
Да не участваш в лотарията, което е абсолютно безплатно, защото нямаш шанс, ме развеселява, до голяма степен и изненадва. Големи хора ли пишат в темата...

# 1 108
  • Мнения: 4 021
За снимките за следващата лотария:)

# 1 109
  • Мнения: 419
Завалията ще се задуши ... ама кво да прай  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт