Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 70

  • 60 550
  • 725
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 519
Здравейте,

От известно време чета във форума и получавам изключително полезна информация, за която благодаря на всички активни момичета тук Simple Smile
Утре ми предстои пункция за първи път. Трябва да бъде в клиниката в 7:15ч.сутринта. Тъй като вчера ми предоставиха документите за попълване преди манипулацията, след като ги прочетох и успях да се запозная по подробно със самата процедура, имам няколко въпроса. По тази причина исках да знам дали сутринта ще имам среща с доктора ми за да ги обсъдя с него, или е по – добре днес да се обадя в клиниката и да си ги задам - предполагам на телефона на инвитро сектора?

Благодаря предварително за отговорите ви!

Здравей, доктора преди пункция няма да го видиш, освен за 1-2мин. След това като се събудиш ще мине, за да ти каже какво е станало на пункциата и ще може да говорите.
Успех!

# 496
  • Мнения: 76
Здравейте,

От известно време чета във форума и получавам изключително полезна информация, за която благодаря на всички активни момичета тук Simple Smile
Утре ми предстои пункция за първи път. Трябва да бъде в клиниката в 7:15ч.сутринта. Тъй като вчера ми предоставиха документите за попълване преди манипулацията, след като ги прочетох и успях да се запозная по подробно със самата процедура, имам няколко въпроса. По тази причина исках да знам дали сутринта ще имам среща с доктора ми за да ги обсъдя с него, или е по – добре днес да се обадя в клиниката и да си ги задам - предполагам на телефона на инвитро сектора?

Благодаря предварително за отговорите ви!

Здравей, доктора преди пункция няма да го видиш, освен за 1-2мин. След това като се събудиш ще мине, за да ти каже какво е станало на пункциата и ще може да говорите.
Успех!


Мадлен благодаря много за бързият отговор!
В такъв случай след пункцията ли ще коментираме с д-ра колко яйцеклетки ще ми бъдат оплодени и колко евентуално ще бъдат замразени - предполагам че ние със съпруга ми трябва да вземем това решение, а д-ра може само да ни посъветва. Съжалявам ако задавам малко глупави въпроси, но наистина ми е за първи път и малко се притеснявам.

# 497
  • София
  • Мнения: 9 111
След пункцията докторът минава и казва колко яйцеклетки са пунктирани, колко от тях са зрели и стават за оплождане. Обикновено се оплождат всички годни, но ако са много и не ви се плаща за всички, може би може да се разберете да оплодят по-малко. Аз такъв прецедент не съм имала 😋. Така или иначе над 5 (ако не греша) цената е фиксирана. На следващия ден звънят ембриолозите и казват колко са се оплодили успешно. На 3-ти ден звънят пак и казват колко се развиват добре. Може да се разберете, ако искате част да се замразяват на 3-ти ден. През ембриолозите може да кажете, ако имате някакви предпочитания. Всичко се обсъжда с лекаря след това (от тях).

# 498
  • Мнения: 464
Здравейте момичета. Не съм писала тук, но имам вече 3 опита. Пациентка съм на д-р Персенска. Моето чхг днес на 13 ден е 44.44, на 11 ден беше 10.26. Д-ра и двата пъти каза да продължавам с лекарствата. Трансферът беше на 5 дневни ембриони. Повече от удвоена е стойността, но аз съм крааайно скептична. При някой станало ли е бебе от такива стойности?

Трудно е да се прогнозира, ниско е, но историята познава и такива случаи. Лично при мен с ниското чхг не се получи, но ти прикачвам история на момиче, при което се Е получило .  Стискай зъби още малко и слушай лекаря си.

# 499
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравейте,

От известно време чета във форума и получавам изключително полезна информация, за която благодаря на всички активни момичета тук Simple Smile
Утре ми предстои пункция за първи път. Трябва да бъде в клиниката в 7:15ч.сутринта. Тъй като вчера ми предоставиха документите за попълване преди манипулацията, след като ги прочетох и успях да се запозная по подробно със самата процедура, имам няколко въпроса. По тази причина исках да знам дали сутринта ще имам среща с доктора ми за да ги обсъдя с него, или е по – добре днес да се обадя в клиниката и да си ги задам - предполагам на телефона на инвитро сектора?

Благодаря предварително за отговорите ви!
Утре сутринта няма да се видиш с доктора, поемат те сестрите и им даваш документите, ако има нещо не допопълнено ти ги връщат за да го допопълниш.

# 500
  • Мнения: 277
Здравейте момичета, писах и във темата на чакащите след трансфер, но исках и на вас да споделя. Днес 15ти ден, резултатът е чхг 145, което в сравнение с предишните ниски стойности си е голям напредък. Спирам да ги изследвам и дано след 12 дни на прегледа всичко е ОК, та да попадна в рядката статистика - ниско чхг и добра развръзка Simple Smile Пожелавам успех на всички и имайте търпение Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 14:14 от Sneji*

# 501
  • Мнения: 1 519
Успех,Снежи. Не е важно сега,важно е на прегледа какво ще се види:)
Аз съм от другите случай ... ЧХГ на 10 ден - 200, на 14 ден - 800 = поредна биохимична.
От тук нататък всичко е божа работа. Късмет и само добри новини:)))

# 502
  • София
  • Мнения: 10 642
Успех,Снежи. Не е важно сега,важно е на прегледа какво ще се види:)
Аз съм от другите случай ... ЧХГ на 10 ден - 200, на 14 ден - 800 = поредна биохимична.
От тук нататък всичко е божа работа. Късмет и само добри новини:)))
Защо да е биохимична? ЧХГ си е мн добре

# 503
  • Мнения: 1 519
Просто така се случи. Прокървих 2 дни по-късно и след още два, чхг-то беше паднало на 700,вместо да е 3000+

# 504
  • София
  • Мнения: 10 642
Просто така се случи. Прокървих 2 дни по-късно и след още два, чхг-то беше паднало на 700,вместо да е 3000+

Съжалявам Sad
Пожелавам ти скоро отново да си бременна и този път до термин 🤗

# 505
  • Варна
  • Мнения: 703
Здравейте, бременна съм след инвитро при док Персенска с близначетата Simple Smile Последно се видяхме с нея в 9г.с и ми каза ако искам да се записвам на женска консултация направо във Варна за да не пътувам. Аз много страдам от този факт, защото не искам да се разделям с най-любимата ми клиника 😍😀 и реших да пътувам поне за важните прегледи. Док Персенска ми каза, че първия е скрининг и ми определи точно кога да бъде. Записах час по телефона за док Панайотова Simple Smile Обаче аз четох доста информация и пак не разбрах този преглед ще включва ли ранната фм 🙄 в сайта им никъде не видях споменато, че ще ми вземат кръв. Ако може някой да сподели дали съм на прав път Simple Smile Благодаря  ❤️

# 506
  • Мнения: 116
Здравейте!Искам да ви попитам нещо,тъй като не съм наясно как стоят нещата с прегнил след трансфер.Трябва да постявям 7 инжекции прегнил през ден,което означава,че и в деня на теста трябва да слагам прегнил. В такъв случай тестът няма ли да покаже положителен резултат и ако е така каво да правя? Кога да го направя ,за да съм сигурна,че ще е обективен?Някоя от вас била ли е в подобна ситуация?
И още нещо,какво пиете за главоболие след трансфер или нищо?
Предварително благодаря!

# 507
  • Мнения: 216
Здравейте, бременна съм след инвитро при док Персенска с близначетата Simple Smile Последно се видяхме с нея в 9г.с и ми каза ако искам да се записвам на женска консултация направо във Варна за да не пътувам. Аз много страдам от този факт, защото не искам да се разделям с най-любимата ми клиника 😍😀 и реших да пътувам поне за важните прегледи. Док Персенска ми каза, че първия е скрининг и ми определи точно кога да бъде. Записах час по телефона за док Панайотова Simple Smile Обаче аз четох доста информация и пак не разбрах този преглед ще включва ли ранната фм 🙄 в сайта им никъде не видях споменато, че ще ми вземат кръв. Ако може някой да сподели дали съм на прав път Simple Smile Благодаря  ❤️
Първият скрининг е БХС. Прави се оглед с видеозон и се правят замервания. След това се дава кръв. На база на измерванията и кръвните изследвания се прави преценка за риск от Синдром на Даун и др. заболявания.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 703
Благодаря за бързия отговор Simple Smile А знаете ли каква ще е цената 🙄 сега се сетих, че може да е х2, нали бебетата са две Simple Smile

# 509
  • Мнения: 211
Здравейте, бременна съм след инвитро при док Персенска с близначетата Simple Smile Последно се видяхме с нея в 9г.с и ми каза ако искам да се записвам на женска консултация направо във Варна за да не пътувам. Аз много страдам от този факт, защото не искам да се разделям с най-любимата ми клиника 😍😀 и реших да пътувам поне за важните прегледи. Док Персенска ми каза, че първия е скрининг и ми определи точно кога да бъде. Записах час по телефона за док Панайотова Simple Smile Обаче аз четох доста информация и пак не разбрах този преглед ще включва ли ранната фм 🙄 в сайта им никъде не видях споменато, че ще ми вземат кръв. Ако може някой да сподели дали съм на прав път Simple Smile Благодаря  ❤️
Здравей, аз не мога да отговоря на въпросът ти, но аз също съм от Варна и при бременност съм категорична, че няма да се следя тук, а в Надежда. Ти при кой смяташ да се следиш тук? Имаш ли доверие на някой, особенно при двуплодна бременност?

Общи условия

Активация на акаунт