Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 70

  • 60 835
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27
Здравейте момичета, днес ми е първи ден от цикъла и трябва да запиша час за преглед за започване на стимулация но не мога да се свържа с клиниката.Има ли определен телефон на който да звъня в почивните дни?

# 76
  • София
  • Мнения: 9 141
Същият си е телефонът. Опитвай на всеки 10 минути.

# 77
  • Мнения: 27
Същият си е телефонът. Опитвай на всеки 10 минути.
Благодаря ти свързаха се

# 78
  • София
  • Мнения: 31
След трансфер каква е практиката -препоръчват ли лежане и болничен?

# 79
  • Мнения: 169
Здравейте, предстои ми инвитро на естествен цикъл,  прегледа ми е на 10-ия ден, след колко време се стига до пункция, инжекция има ли и някакви изследвания?Знам , че е различно при всеки, но как протича? 

# 80
  • София
  • Мнения: 9 141
Ако условно овулацията ти настъпва на 14 ден, на 12 ден вечерта се поставя Прегнил/Хориомон/Овитрел - за индукция на овулацията и на 14-тия ден сутринта те икат за пункция гладна и жадна.
Но както и ти си написала е индивидуално. Зависи дали си с по-ранна, по-късна овулация. На прегледа ще видят има ли доминантен фоилкул, колко мм. е и в комбинация с хормони евентуално (естрадиол и LH) ще преценят на кой ден да е пункцията или пак ще те извикат на преглед след 2-3 дни.

# 81
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Както е писала zazu1, индивидуален е подходът. При мен на ЕЦ с лека стимулация (Фемара), прегледът е на 2 ден от МЦ, а следващият - на 8 ден (нямам редовен цикъл, с различна продължителност е и не може да се прогнозира настъпване на овулация). Ако фуликулът е нарастнало до 16-18 мм, ми пускат изследвания на хормони и се готвя за пункция на 10 ден от цикъла. Поставя се инжекция на 8 ден и на 10 ден гладна и жадна в 7.15 ч. отиваш в поликлиниката. Всичко ще ти обяснят обстойно и многократно! Успех!

# 82
  • Мнения: 169
Благодаря за отговорите! Смених клиниката и за първи път ще опитвам в Надежда, затова не са ми ясни много неща, но знам че съм в сигурни ръце.  Пожелавам успех на всички!

# 83
  • Мнения: 213
След трансфер каква е практиката -препоръчват ли лежане и болничен?

Зависи, всеки казва различно, но ако работата ти е свързана с пътуване, стрес в повече, неприятни ситуации, седене права е по -добре в болнични. Аз мога да работя дистанционно и така бяха в болнични, но си работих от вкъщи. Плюса беше, че не пътувам и нямам контакт с хората в офиса, същевременно имам работа, с която да се развличам и да не мисля за това цял ден. Преценете в зависимост от вашата работа и натовареност.

# 84
  • Мнения: 71
След трансфер трябва ли да вземам дуфастон или той беше само еднократно преди трансфера? С другите лекарства придьлжавам - естроферм, утрогестан, фолиева и прегнил през ден

# 85
  • тук-там
  • Мнения: 5 848
Стаменов изписва дуфастона само преди трансфер.

# 86
  • Мнения: 1 327
Аз бях при Стаменов ,но не съм приемала дуфастон преди трансфер.Явно всичко е много индивидуално.

# 87
  • тук-там
  • Мнения: 5 848
Дуфастонът е от скоро. В началото на годината нямаше.

# 88
  • Мнения: 1 327
Моята стимулация беше април .Явно след това го е въвел.

# 89
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Здравейте, предстои ми инвитро на естествен цикъл,  прегледа ми е на 10-ия ден, след колко време се стига до пункция, инжекция има ли и някакви изследвания?Знам , че е различно при всеки, но как протича? 

Привет, аз също бях на спонтанен цикъл.
Преглед - 1 фоликул, втори преглед след 2-3 дни, назначиха ми два дни по 1 инжекция Мериоферт, трети ден - Мериоферт и Cetrotide, четвърти ден - Cetrotide и Хориомон. Пункция - успешно изваден фоликул --> оплодена Я --> за сега се развива добре --> на пети ден, ако всичко е ок ще се вземе генетичен материал и ще я замразим.

P.S. Но както казват момичетата всичко е индивидуално. Късмет Flowers Four Leaf Clover 

Общи условия

Активация на акаунт