Кой ли догодина ЮНСКО бебенце ще има :)

  • 31 760
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 011
За джипито, да трябва да кажеш. Първо искан направление за установяване за бременност и когато дойде време да се запишеш за ЖК, отиваш пак и искаш направление за проследяване на бременост.
От там нататък си ходиш само при Аг-то по всички въпроси.
Колкото до пътуването, зависи как се чувстваш. Аз  минялия път като бях бременна се возих на мотор в трети месец 200 км.
Отделно маршрута София-Бургас ми е поне веднъж месечно.
Та, зависи как си:)

# 61
  • Мнения: 547
За джипито, да трябва да кажеш. Първо искан направление за установяване за бременност и когато дойде време да се запишеш за ЖК, отиваш пак и искаш направление за проследяване на бременост.
От там нататък си ходиш само при Аг-то по всички въпроси.
Колкото до пътуването, зависи как се чувстваш. Аз  минялия път като бях бременна се возих на мотор в трети месец 200 км.
Отделно маршрута София-Бургас ми е поне веднъж месечно.
Та, зависи как си:)

А ако бременността си я проследявам при лекар, който не работи с направления, трябва ли да ходя до личиния лекар или не?

# 62
  • София
  • Мнения: 4 011
За това не съм сигурна, но мисля, че трябва да имаш и един по здравна каса по някаква причина...дали беше за болнични, дали за нещо друго, не си спомням честно казано. Да каже някой който се следи на частно.

# 63
  • Мнения: 547
Мамчета, имам още един въпрос. Имахте ли главоболие и как се справихте с него? Аз от два дни имам ужасно главоболие, при всяка стъпка ме боли все едно някой ме удря. Не знам дали е от бременността или от настинката, но ми се иска да пия нещо обезболяващо, ако и утре продължи.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 968
Някой пуска ли кръвен тест и ако да, какви са Ви стойностите?

# 65
  • Мнения: 87
Някой пуска ли кръвен тест и ако да, какви са Ви стойностите?
Аз правих на 5-ти ден от закъснението и стойностите ми бяха 1154.

# 66
  • Мнения: 27
Аз правих на 7 ден стойностите бяха 1650.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 15:39 от Ahmed Vrajeli 606169

# 67
  • София
  • Мнения: 2 968
Аз,днес на 4 ден закъснение и е близо 65... Което ми се струва малко...ниско

# 68
  • Мнения: 27
Ако сте била с по-късна овулация е нермално. Следите ли я?

# 69
  • София
  • Мнения: 2 968
Ако сте била с по-късна овулация е нермално. Следите ли я?

По принцип я следя. Но този път бяхме на късно море и съвпадна с овулацията ми и реших, че няма да влача тестове. И то взе, че стана. По принцип мисля, че не ми е късна.

# 70
  • England
  • Мнения: 216
Някой пуска ли кръвен тест и ако да, какви са Ви стойностите?
На 01.10 стойноста беше 35.17 два дни по късно вече беше 116.700 общо взето на 05.10 бях на лекар, видя се малката точица но живот и здраве след 22.10 очакваме и сърчицето.
Благодаря за отговорите! Не съм вземала никакви направления директно отидох при моята гинеколожка. Утре ще посетя и джипото той ще даде информация.
Да чувствам се перфектно но имам преди 4 години един спонтанен аборт и може би това ме кара да съм предпазлива. Страх ме е от теъскането в автомобила ... то всичко е Божа работа де ама все пак гледам да съм предпазлива. Wink Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 2 968
Здравейте,
Идвам от ултразвук, но доктора нищо не можа да види. В понеделник пак ме вика. Казаха ми,че четвърта седмица е рано, но ми е удебелена лигавицата на матката. Иначе и кръвния, и уринарния тест са положителни. Вие как мислите?

# 72
  • Мнения: 547
Здравейте,
Идвам от ултразвук, но доктора нищо не можа да види. В понеделник пак ме вика. Казаха ми,че четвърта седмица е рано, но ми е удебелена лигавицата на матката. Иначе и кръвния, и уринарния тест са положителни. Вие как мислите?

Не съм с много опит, първа бременност ми е, но от това, което съм изчела тук, разбрах, че положителен ли е тестът, дори и с бледа черта има бременност, а щом кръвният го е потвърдил - 100%. Другото, което пак съм чела тук, има и други момичета като теб, които са ходили на лекар прекалено рано и не се вижда плоден сак, а удебелена лигавица и след това на следващ преглед сакчето се вижда.
Успех другият понеделник, дано го видиш и ти!

# 73
  • Мнения: 87
Здравейте,
Идвам от ултразвук, но доктора нищо не можа да види. В понеделник пак ме вика. Казаха ми,че четвърта седмица е рано, но ми е удебелена лигавицата на матката. Иначе и кръвния, и уринарния тест са положителни. Вие как мислите?
Аз също нямам опит и на мен ми е първа бременност, но понеже съм голяма паника исках да отида на лекар почти веднага след положителния тест, тогава разговарях с позната акушерка, която ми каза точно това, че няма нищо да се види и само ще се притесня още повече. Най - добре било да изчакам 20 дни след закъснението и тогава да отида, разбира се не успях да изчакам и отидох на 10-тия ден. Лекарят констатира бременност и ми каза, че е рано още за сърце. Не се тревожи всичко ще е наред.

# 74
  • Мнения: 36
Здравейте,
Идвам от ултразвук, но доктора нищо не можа да види. В понеделник пак ме вика. Казаха ми,че четвърта седмица е рано, но ми е удебелена лигавицата на матката. Иначе и кръвния, и уринарния тест са положителни. Вие как мислите?

Здравей.
След много изчетени теми бих добавила, че обикновено се вижда плоден сак, когато ЧХГ- то нарастне над 1000.

Общи условия

Активация на акаунт