Кой ли догодина ЮНСКО бебенце ще има :)

  • 31 785
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 25
Да се жалвам пак,снощи пак прокървях днес пак ще ходя до лекарката. Явно след като намалихме дозата всичко се повтаря. Изпадам пак в тоя кошмар,всичко нагоре с краката не знам как ще издържа до обедната почивка да ида на преглед.
И аз миналата седмица си намалих хапчетата по докторска препоръка и пак прокървих и то доста обилно. Уж в болницата ми казаха, че няма как да е от това, ама ми се струва странно съвпадение.
Иначе и на мен много рано ми пролича, не мисля, че е само от газове. Докторът ми каза, че при втората бременност по-рано си проличава, заради отслабналата мускулатура от първата бременност.

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Здравейте Simple Smile
В 9 г.с. съм и терминът ми е за 15 юни. Първа бременност ми е и ужасно много ме е страх (да уточня: това че казвам че ме е страх не означава че нямам търпение да гушна най-прекрасното нещо). В началото на декември съм пак на лекар и ще ми пуснат изледвания, а най-лошото е че имам страх от игли и е възможно и да припадна. Абе въобще положението е мама мия с тия игли, като се има напредвид че това ще е едва началото. Хубавото е че поне не ми е лошо и се чуствам добре. Така едно въпросче имам. Какъв крем за стрии бихте ми препоръчали?

# 677
  • София
  • Мнения: 4 015
Привет, аз лично си купих welleda, но няма да повторя. Миналата бременност си правих сама крема и съм изключително доволна,нямам нито една стрия и е доста по бюджетен, а съставките са почти същите.

# 678
  • Мнения: 547
Здравейте Simple Smile
В 9 г.с. съм и терминът ми е за 15 юни. Първа бременност ми е и ужасно много ме е страх (да уточня: това че казвам че ме е страх не означава че нямам търпение да гушна най-прекрасното нещо). В началото на декември съм пак на лекар и ще ми пуснат изледвания, а най-лошото е че имам страх от игли и е възможно и да припадна. Абе въобще положението е мама мия с тия игли, като се има напредвид че това ще е едва началото. Хубавото е че поне не ми е лошо и се чуствам добре. Така едно въпросче имам. Какъв крем за стрии бихте ми препоръчали?

Здравей, при мен положението е същото. В 9-та г.с. съм, имам ужасен страх и непоносимост към игли и на 05.12 съм на лекар! Simple Smile Какво съвпадение. Yum

ditmade, може ли да споделиш повече за домашното кремче. Благодаря! Relaxed

# 679
  • София
  • Мнения: 4 015
Има едно масло на икаров, против стрии по време на бременност. Използвам част от него, част бадемово масло и част кокосово масло. На око обикновено. На стайна температура леко се втвърдяват и става като крем. Ако не съм намерила това масло на икаров, използвам пак кокосово,бадемово, жожоба и пшеничен зародиш, може да се добави и какаово по желание. По-удобно става за нанасяне от течното и за мен ефекта е 100%.

# 680
  • Мнения: 547
Има едно масло на икаров, против стрии по време на бременност. Използвам част от него, част бадемово масло и част кокосово масло. На око обикновено. На стайна температура леко се втвърдяват и става като крем. Ако не съм намерила това масло на икаров, използвам пак кокосово,бадемово, жожоба и пшеничен зародиш, може да се добави и какаово по желание. По-удобно става за нанасяне от течното и за мен ефекта е 100%.

Горе-долу 1:1:1 ли ги смесваш маслата? До вкъщи има биомагазин, бях си купувала масло на Икаров за косата, предполагам, че ще има и против стрии. А сутрин и вечер ли се мажеше? Бързо ли попива и оставя ли следи по дрехите?

# 681
  • Мнения: 2 599
Аз ползвах Мустела предния път и един крем, но сега не се сещам името му. В 4ти месец целия ми корем започна да се лющи и бели. Отидох на кожен и ми изписа този крем, който много овлажнява, после го ползвах и за дъщеря ми.
Имах и олио на Икаров, но миришеше многооо силно, направо му се повдигаше.
Този път мисля пак да ползвам Мустела и крема, по-късно ще пиша как се казваше.
Нямам стрии и изобщо не си личеше, че съм раждала, но май всичко си зависи до кожа!

# 682
  • София
  • Мнения: 4 015
Наистина маслото на Икаров мирише много силно и за това се препоръчва след 3 месец, когао вече не ни се гади. И за това дадох и другия ватиант с жожобата и пшеничения зародиш. Съотношението е едно към едно горе долу, като една част е кокосово масло, а другата част е смесица от другите масла. Да стане горе долу една част твърдо и една част течно. Доста е мазно и не попива много бързо. Аз го масажирам известно време преди да се облека. Петна не ми е правило, но внимавам все пак.
В интерес на истината четох, че най-добре било да се използва точно овлажняващ крем, защото правел кожата по-еластична от маслата. Разбира се, това може и да е само реклама. Аз , както казах, нямам нито една стрия пък се мазах само с моя буламач сутрин и вечер.Simple Smile

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Здравейте Simple Smile
В 9 г.с. съм и терминът ми е за 15 юни. Първа бременност ми е и ужасно много ме е страх (да уточня: това че казвам че ме е страх не означава че нямам търпение да гушна най-прекрасното нещо). В началото на декември съм пак на лекар и ще ми пуснат изледвания, а най-лошото е че имам страх от игли и е възможно и да припадна. Абе въобще положението е мама мия с тия игли, като се има напредвид че това ще е едва началото. Хубавото е че поне не ми е лошо и се чуствам добре. Така едно въпросче имам. Какъв крем за стрии бихте ми препоръчали?

Здравей, при мен положението е същото. В 9-та г.с. съм, имам ужасен страх и непоносимост към игли и на 05.12 съм на лекар! Simple Smile Какво съвпадение. Yum

ditmade, може ли да споделиш повече за домашното кремче. Благодаря! Relaxed

Ами какво да правим ще стискаме зъби и няма да гледаме Grinning

# 684
  • София
  • Мнения: 4 015
То това помага наистина. Аз никога не гледам докато ме боцкат. Никога не усещам нищо. Но не си представям изобщо ,че мога да погледна докато ме боцкат.

# 685
  • Мнения: 547
Иска ми се да взема превантивни мерки, все пак. През пубертета ми се появиха стрии на вътрешната част на бедрата. Едва забележими са, но все пак са там, което ме навежда на мисълта, че едва ли кожата ми е от най-еластичните и най-вероятно ще ми се появят и по корема, а не ми се иска... Grinning

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Аз също имам стрии на вътрешната част на бедрата и моите са МНОГО забележими. Ама какво да се прави аз съм си виновна с това рязко напълняване преди време. И аз затова искам сега да избегна поне тези на корема Grin

# 687
  • Мнения: 2 599
Ditmade, звучи интересно с кокосовот масло, може и това да пробвам, благодаря.
Иначе се сетих за крема - страхотен е, за суха кожа, за бебе, за устни, за всичко става
https://apteka.framar.bg/12006265/%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B1 … 100-%D0%B3%D1%80-
Но е много мазен и бавно попива.
И аз не гледам като ми взимат кръв.

# 688
  • Мнения: 560
Използвам за бюст това: https://apteka.framar.bg/30062347/%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BD … 120-%D0%BC%D0%BB- Много лесно се нанася, надявам се да действа добре.
За корем, дупе и бедра това: https://apteka.framar.bg/30000609/%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BD … 200-%D0%BC%D0%BB- Нанася се по-трудно, но пък кожата после е много мекичка и гладка.
Смятам след още някоя седмица и аз да започна с маслото на Икаров, като много ми харесва идеята на  ditmade да му добавя и други масла за по-твърда консистенция.
Държа да отбележа, че това ми е първа бременност и нямам никакъв опит, така че не гарантирам за продуктите Simple Smile) Накратко събраната информация от форума е следната: едни са се нацепили или съответно не са, ползвайки скъпи продукти, други по същия начин с по-евтини, общо взето било до кожа и качени килограми.
Моя въпрос е колко често трябва да се мажем? Само вечер или сутрин и вечер?

# 689
  • Мнения: 650
Аз мисля да се мажа със свинска мас и прибавени към нея етерични масла, за по- приятен мирис. Предната бременност се мазах с какви ли не прехвалени кремове, нацепих се ужасно, а приятелките ми, които се мазаха с мас нямат ни една стрия.

Общи условия

Активация на акаунт