СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 9

  • 77 028
  • 744
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5
Здравейте Simple Smile
Днес си пуснах кръвен тест за ЧХГ, след ЗЕТ съм Simple Smile Трябваше да си пусна теста на 22.02.19 г., но не издържах и пуснах по-рано Simple Smile
Не знам добър ли е резултата? В събота си бих Овитрел, четох, че влияе на уринарните тестове! Влияе ли и на кръвния тест?
Ресултата е SBGHCG total - (HCG+beta) hCG 48.53 mUI/mL !
Усмихната вечер на всички Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 1 100
Като ви казват да чакате има защо, щом сте приемали Овитрел ще има промяна в резултатите.
Изчакайте си датата и пак.

# 467
  • Мнения: 4
Може ли да е отрицателен,защото съм го направила рано.Благодаря за отговора😭😭😭

# 468
  • Мнения: 1 729
Колко по-рано ? Кога трябва да Ви дойде цикълът ?

# 469
  • Мнения: 4
Колко по-рано ? Кога трябва да Ви дойде цикълът ?
Понеже имам два спонтанни аборта преди това,много ми се обърка цикала.Може би на 28.02-29.02(май няма надежда:(

# 470
  • Мнения: 5 468
Да, много рано си направила теста. Безсмислено е било, защото на толкова ранен етап няма покачване на ЧХГ, дори и да има бременност. Кръвен тест се прави най-рано 10 дни след О, което е горе долу 5 дни преди датата на М.

# 471
  • Мнения: 4
Да, много рано си направила теста. Безсмислено е било, защото на толкова ранен етап няма покачване на ЧХГ, дори и да има бременност. Кръвен тест се прави най-рано 10 дни след О, което е горе долу 5 дни преди датата на М.
Много благодаря за информацията:)Вдъхнахте ми малко надежда,доно са се получили нещата.Ще пиша с резултати-дано хубави.Успех на всички!

# 472
  • Мнения: 120
Здравейте момичета. На 13.02 вечерта в 19:00 ми правиха трансфер на един 5дневен ембрион.
Искаха ми кръвен тест вчера-9ти ден. Той беше със стойност: 8, и влиза в Графа неопределен резултат.
Днес на своя глава го повторих и резултата е 15, отново влиза в Графа неопределен. Според вас какво означава това?

# 473
  • Мнения: 5
Моя първи опит ЗЕТ завърши с отрицателен резултат Sad
Вече се убедих, че Овитрел влияе и върху уринарния, и върху кръвния тест Sad Изчетох много мнения по форумите, че влияе, че не влияе ..... от опит съм сигурна, че оказва влияние Sad
Ако мога да помогна на някого в сметките:
 * на 16.02.19 г. си бих Овитрел 250 /мисля, че е 6500 единици/
 * на 20.02.19 г. показа ЧХГ 48,5
 * на 22.02.19 г. показа ЧХГ 12,8

Успех на всички!
Не трябва да се отказваме, но за втория опит смятам да съм по-спокойна и положително настроена Simple Smile








# 474
  • Мнения: 5 468
Препарат, съдържащ ЧХГ, повишава хормона в кръвта и докато не се изчисти, няма как не бъде отчетен от кръвните и уринните тестове. Не знам какви са тези мнения, че не влияе. Затова и лекарите изрично казват след колко време да се пусне кръвен тест, така че да е достоверен резултатът. Ето, и в листовката е посочено, че съдържа ЧХГ и, че 10 дни след поставянето му, може да даде фалшив положителен резултат на тест за бременност. С две думи-трябват 10 дни за да се изчисти от организма.

https://apteka.framar.bg/30016491/овитрел-ампула-0-25-мг-1

# 475
  • Мнения: 5
Keiti, забранили сте си личните съобщения и не мога да Ви отговоря Simple Smile

# 476
  • Мнения: 18
Здравейте,

какво мислите за следните стойности на ЧХГ?
събота 23.02- 8273
понеделник 25.02- 9690
В смисъл нормално ли се развива или втората стойност е малко?

# 477
  • София
  • Мнения: 1 121
Исккричка, какво казва ехографът, защото при такива стойности той е по-точен от ЧХГ, което постепенно започва да се покачва все по-бавно..

# 478
  • Мнения: 18
Исккричка, какво казва ехографът, защото при такива стойности той е по-точен от ЧХГ, което постепенно започва да се покачва все по-бавно..

ами съмнението е за кухо яйце. Вижда се плоден сак, но е празен. Според лекарите е мисед, но за мое успокоение ми казаха да пусна ЧХГ. Като цяло е много странна ситуацията при мен. По принцип съм с редовен цикъл на 26 дена. Последната ми дойде на 29.12. Някъде около 13 ден имах някакво зацапване, няколко поредни дни. Това по принцип не е обичайно за мен. С гинеколожката решихме, че нещо хормонално и трябваше да изчакаме обичайно да видим дали ще ми дойде цикъла. Съответно не дойде, но и тестовете от аптеката бяха отрицателни. Правих ги 2-3 дни след закъснение. Решихме още да изчакаме още малко и изведнъж след 2 седмици имах положителен резултат. Но сака е малък и празен и сега с тези стойности незнам какво да си мисля. Не мога да се свържа с гинеколога в момента. Съмнение за късно забременяване или кухо яйце.

# 479
  • София
  • Мнения: 1 121
В коя седмица си според последна редовна менструация?

Общи условия

Активация на акаунт