СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 9

  • 76 501
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета моля за мнение
12-ти ден-  Total b-HCG       109.30       IU/L
14-ти ден - Total b-HCG     207.80       IU/L

Добре ли е?

Супер е! Честито!

# 61
  • Мнения: 5 468
Здравейте момичета!Днес ходих и си пуснах още едно ЧХГ в рамките на 2 дни което е (18629,9).Първото ми беше (13149,2).Притеснено ми е че не се удвоило,а е нарастнало с някакви единици!Незнам вече какво да мисля!Добре ли е не е ли!

Ваня, в един мой по-преден пост обясних подробно някои неща във връзка с притесненията ти. Там написах, че ЧХГ-то спира да се удвоява в един момент, точно около 6г.с. Опитах се да обясня подробно някои неща, но ти и другата потребителка скочихте нападателно, вместо да вникнете в написаното. Ето какво бях написала в отговор на другата потребителка: И накрая да отбележа, че ЧХГ в един момент ще спира да се удвоява толкова бързо. Това е и причината стойностите на ЧХГ да не са показателни след около 6та седмица. Тоест по-разбираемо казано, след 48 часа най-вероятно ЧХГ-то й няма да се е удвоило, както ти предполагаш.

Съвсем очаквано, както предположих, ЧХТ-то ти не се е удвоило. То ще продължи да расте, но няма да се удвоява и пикът ще бъде достигнат около 9г.с., като пиковите стойности обикновено варират между 25-50 000, но това е строго индивидуално. С две думи, ЧХГ не расте до безкрайност, а стига до един пик и след това намалява.

Всичко това ти го пиша за да те успокоя,моля, не го приемай като нападка. Сега важно е какво ще се види на ехографа, така че спри с кръвните тестове. Вече ти ще прецениш дали да останеш при този лекар, който те плаши с всякакви страшни диагнози. Мисли позитивно и всичко ще е наред.

# 62
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета. Може ли мнения за следните показатели:
10ти ден след ЕТ - 19.68 ЧХГ
12ти ден - 33.78
16ти ден - 71.45 Sad
Нещо не ми изглеждат добре нещата...доки ми каза на 02.11 на преглед...но... Как мислите? Благодаря ви предварително и успех на всички Heart

# 63
  • Мнения: 826
Докато се покачва, винаги има шанс. Бъди позитивна и си пий добавкие Simple Smile

# 64
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Елинка Малинка, дано всичко е наред.

# 65
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета. Току - що ми излязоха кръвните - 158.2. Във вторник бяха 71.45, имаме напредък. Притеснява ме фактът, че днес е 18ти ден от ЕТ и ми се струва нисичък...как мислите, дали става въпрос за късна имплантация?

# 66
  • София
  • Мнения: 7 429
Елинка, за момента нараства съвсем нормално.
Запиши си час за преглед в 6гс.

# 67
  • Мнения: X
Здравейте момичета, отново досаждам :
12-ти ден-  Total b-HCG       109.30       IU/L
14-ти ден - Total b-HCG     207.80       IU/L
19-ти ден    Total b-HCG   1690       IU/L

Дали има шанс да са близнаци, понеже имах четири фоликула, два от които бяха спукани при процедурата? Или  е нормално ЧХГ за едно бебче ?

Благодаря Ви!

# 68
  • София
  • Мнения: 7 429
Отиди на преглед в 6гс. Никой не може да гадае по чхг. Успех!

# 69
  • Мнения: 5
здравейте момичета може ли съвет много съм объркана на 15.10 ми беше трансфер на 2 ембриончета на 26.10 11 ден от трансфера ЧХГ ми е 34,17 на 29.10 е 37,89.Доктора ми ме посъветва да спра всички лекарства и ,че цикъла ми ще дойде до 3 дни,но друг доктор ми каза да изчакам и пак да направя тест дайте ми съвет как да постъпя.

# 70
  • Мнения: 996
Или е останало само 1,или е Биохимична.
Бих повторила теста след 48ч да видя какво се случва ЧХГ-то.
Успех!

# 71
  • Мнения: 5
ще повторя пак дано да нее Биохимична .Благодаря за отговора :*

# 72
  • Мнения: 5 352
Момичета, утре на 22ри ден от цикъла ще ходя за изследване на прогестерона. Дали според вас мога да си пусна и ЧХГ?

# 73
  • София
  • Мнения: 7 429
Чхг има смисъл да се пуска 9-11 дни след трансфер, или 14 дни след оплождане на ембриона. Сметни дали са минали толкова дни от овулация / трансфер.
Също така прогестерон има смисъл да се изследва 7 дни след доказана овулация.

# 74
  • Мнения: 151
Здравейте ! От нетърпение и глупост , избързах с кръвния тест. Пуснах на 7 ден след О и на 9 -днес. Резултатът е 0.10 и на двата . Знам че е рано , но ако има бременност не трябваше ли да е друга стойност

Общи условия

Активация на акаунт