Майчинството счетоводно-78

  • 42 587
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 071
Как така изгубен от работодателя? Аз винаги сканирам болничния и го пращам на работодателя, а в мен си държа оригиналите. Точно, защото знам какви мизерии могат да станат. Пуснете жалба.

# 661
  • Мнения: 29
Към кого да е жалбата

# 662
  • Мнения: 601
Димитрова12, аз бих отишла при един адвокат, който се занимаваме с трудово и осигурително право и ще го помоля да напише искане към болницата за издаване на дубликат, като впише каква е причината.
Но да стане ясно, че това искане е написано от името на адвоката, който представлява вас. По друг начин гледат нещата институциите, когато е намесен юрист.

# 663
  • Мнения: 1 109
Здравейте , мами, искам да ви попитам набързо нещо - ако съм на нова работа в тестов период за 6 месеца и ми дадат болничен за по голямата част от бременността , възможно ли е да не ме пуснат от работата или да ме съкратят ? Бих ли могла спокойно да изляза в болничен ? Благодаря на всички предварително !

# 664
  • Мнения: 1 071
Здравейте,плащане за болничен от 4.12 до 17.12, януари ли трябва да очаквам?

# 665
  • Мнения: 90
Здравейте,плащане за болничен от 4.12 до 17.12, януари ли трябва да очаквам?
Да , по принцип се смятат до 10 работни дни от когато е подаден болничния към ной, като изплащането винаги става в дните вторник или четвъртък. Знаете ли кога е подаден? Ако имате пик за ной най-лесно може да си следите.

# 666
  • Мнения: 1 071
Здравейте,плащане за болничен от 4.12 до 17.12, януари ли трябва да очаквам?
Да , по принцип се смятат до 10 работни дни от когато е подаден болничния към ной, като изплащането винаги става в дните вторник или четвъртък. Знаете ли кога е подаден? Ако имате пик за ной най-лесно може да си следите.
Благодаря за отговора, знам че е подаден към счетоводство още в деня на издаване, но от счетоводството не знам кога са го подали към НОИ. Сега след празниците ще отида да си изкарам ПИК номер, благодаря.

# 667
  • Мнения: 354
Здравейте!
Към кого да се обърна за забавен превод ,за Ноември и Декември нищо не съм получила. Проверявам с ПИК код и там последно изписва подадена декларация по чл. 50 и статус: изчаква обработка. Добре,но това два месеца ли да се забави ?
Знам, че ако има проблем пращат писма,но и такова нямам.
Мисълта ми е мога ли да звънна направо на националния тел и да попитам къде е проблема ?

# 668
  • София-Младост
  • Мнения: 23 383
Здравейте!
Към кого да се обърна за забавен превод ,за Ноември и Декември нищо не съм получила. Проверявам с ПИК код и там последно изписва подадена декларация по чл. 50 и статус: изчаква обработка. Добре,но това два месеца ли да се забави ?
Знам, че ако има проблем пращат писма,но и такова нямам.
Мисълта ми е мога ли да звънна направо на националния тел и да попитам къде е проблема ?
Пробвай по телефона, но най-добре напиши и и мейл.
Писмо ще получиш, ако е вписа твоя мейл в приложението.
Провери и в счетоводството, дали там не са изпратили и нещата да са в процес на коригиране на грешката.

# 669
  • Мнения: 43
Здравейте , мами, искам да ви попитам набързо нещо - ако съм на нова работа в тестов период за 6 месеца и ми дадат болничен за по голямата част от бременността , възможно ли е да не ме пуснат от работата или да ме съкратят ? Бих ли могла спокойно да изляза в болничен ? Благодаря на всички предварително !
За съжаление мисля, че могат да те освободят в срока на изпитване дори по време на болничен Confused

# 670
  • Мнения: 4 800
В изпитателен срок винаги и по всяко време могат да те освободят, а ако излезеш в болничен, изпитателният срок се удължава с дните на болничния. Тоест по никакъв начин не си защитена и нямаш право на каквато и да е претенция за работното място.

# 671
  • Мнения: 275
Мами, до 19.12.18 ми беше последният болничен и от 20.12.18 би трябвало да съм в майчинство до 410 ден. Кога да очаквам превод и къде в НОИ мога да следя какво се случва с преводите? Болничният днес ми беше изплатен.

# 672
  • Мнения: 2 972
Мами, до 19.12.18 ми беше последният болничен и от 20.12.18 би трябвало да съм в майчинство до 410 ден. Кога да очаквам превод и къде в НОИ мога да следя какво се случва с преводите? Болничният днес ми беше изплатен.
Ако имате ПИК, където си следите болничните, там ще се появи и декларацията, когато я подадат. Плащанията ще бъдат веднъж месечно, около пето число, като се превежда сумата за предходния месец. Има график за плащанията на сайта.

# 673
  • Мнения: 354
Здравейте!
Към кого да се обърна за забавен превод ,за Ноември и Декември нищо не съм получила. Проверявам с ПИК код и там последно изписва подадена декларация по чл. 50 и статус: изчаква обработка. Добре,но това два месеца ли да се забави ?
Знам, че ако има проблем пращат писма,но и такова нямам.
Мисълта ми е мога ли да звънна направо на националния тел и да попитам къде е проблема ?
Пробвай по телефона, но най-добре напиши и и мейл.
Писмо ще получиш, ако е вписа твоя мейл в приложението.
Провери и в счетоводството, дали там не са изпратили и нещата да са в процес на коригиране на грешката.


Благодаря !
Звънях ,питах проблема е в счетоводството. Но ми направи впечатление колко са дружелюбно настроени в НОИ ,да не вярва човек Stuck Out Tongue Winking Eye Дори с подробности жената учтиво ми обясни къде е проблема!

# 674
  • Мнения: 218
Здравейте,искам да попитам кога изтича майчинството втората година при недоносено бебе?
Аз родих Април и до Юли разбрах,че ще получавам 90%,и след това започват 380лв.
Обаче не мога да разбера до кога до раждането или до термин:(
Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт