Майчинството счетоводно-78

  • 42 639
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а ако отговориш с ДА, трябват и неговите доходи, нали?
Това коментирах преди няколко поста, че или трябва да излъжеш, че дори не живееш на семейни начала (имаше такава Декларация, която подписваш за това) или да представиш и неговите доходи, дори и да сте на различни адреси.

Да

# 76
  • гр.Бургас
  • Мнения: 152
Момичета аз имам въпрос относно удостоверението за доходи, което се изисква за детските. За какъв период назад го искат? Тъй като, ако е за една година, аз за този период съм сменила две фирми , а едната е фалирала и няма с кого да се свържа, за да ми го издадът. Какво се прави в такъв случай?

# 77
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Здравейте, имам пуснат болнични за 14дни от 21.09.2018до 05.10.2018.За септември месец са ми изплатили за два дни и за октомври за 4 дни.Според вас на какво се дължи това?Без събота и неделя аз ги смятам 10 работни дни и би трябвало за 10 дни да ми изплатят.
24-ти също е почивен (заради 22-ри), а ако това е първичен болничен първите 3 дни са за сметка на работодателя => 2 дни. За окт са си 4 раб. дни (14 дни от 21-ви, значи без 5-ти).

# 78
  • Мнения: 6 622
Здравейте,изгубих здравната си карта(където се попълват болнични) ,ЛЛ ми издаде нова,но ме прати в НОИ да поискам разпечатка на всички болници издавани ми от ЛКК. От там обаче ми казаха,че не могат да ми издадат подобен документ. Бременна съм и съм болнични от началото на бременността. Чудя се сега как да процедирам? Според личната немогат да ми бъдат издавани болнични без тази разпечатка ,а днес трябва да се явя на комисия.

# 79
  • Мнения: 630
Ако имаш ПИК, би трябвало в интернет да можеш да си видиш всички болнични като периоди и номера. Разпечатваш от нета и носиш на комисията.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте, имам болничен от 18.09.2018 до средата на този месец, информация в НОИ е постъпила на 20.09. Кога мога да очаквам да ми бъде изплатема сумата за септември? В справките не виждам да има планирано скорошно изплащане.

# 81
  • София
  • Мнения: 9 141
Здравейте.
Планирам живот и здраве да изляза малко по-рано в болничен преди 45-дневния преди раждане. Трябва ли да е точно сметнат - да е примерно 30 дни преди 45-дневния или може да е и примерно 25 дни да речем (преди 45-дневния).

# 82
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Здравейте.
Планирам живот и здраве да изляза малко по-рано в болничен преди 45-дневния преди раждане. Трябва ли да е точно сметнат - да е примерно 30 дни преди 45-дневния или може да е и примерно 25 дни да речем (преди 45-дневния).
Не, може и 17 дни по-рано.

# 83
  • Мнения: 4 088
Здравейте,
имам следния въпрос. Дъщеря ми е на година и половина, но я приеха на ясла и се наложи да се върна на работа. Сега обаче отдела го закриват, и мен ще ме съкратят. С работодателя се уговорихме да ме прехвърлят на нова позиция в изпитателен срок, от която ще ме съкратят, за да имам право да ида на борсата.

Говорих с трудова борса и от там ми казаха, че в 7 дневен срок трябва да се регистрирам. След това в 3 месечен срок трябва да се регистрирам и в НОИ, и от както се регистрирам в НОИ, от тогава започва да ми тече борсата. Знам, че ако ползвам примерно 3 месеца борса и започна работа, ако не взема остатъка от борсата в рамките на 9 месеца ги губя и трябва да работя още 3 години за да имам отново право на пълен размер борса. Въпроса ми е, ако аз се регистрирам на борсата в срока, но в НОИ не се регистрирам, защото е възможно да почна работа до месец примерно, тогава ще загубя ли правото си на борса след 9 месеца, след като всъщност тя никога не е почвала да тече.
Надявам се, че успях да обясня ситуацията ми.

Ако темата не е правилната, моля за извинение.

# 84
  • Мнения: 630
Само не разбирам защо трябва да те прехвърлят на позиция, на която ще си на изпитателен срок, за да те съкратят? По този начин, като си на изпитателен срок, могат да те махнат без да имаш право на обезщетение като съкратена..

# 85
  • Мнения: 4 088
Защото с дете под 3 години  нямат право да ме съкратят. Обезщетението ще ми го преведат като бонус към последната заплата.

# 86
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Само не разбирам защо трябва да те прехвърлят на позиция, на която ще си на изпитателен срок, за да те съкратят? По този начин, като си на изпитателен срок, могат да те махнат без да имаш право на обезщетение като съкратена..

Обезщетението за безработица ще бъде 60% от осиг. доход за време, според трудовия стаж на лицето.

.... Говорих с трудова борса и от там ми казаха, че в 7 дневен срок трябва да се регистрирам. След това в 3 месечен срок трябва да се регистрирам и в НОИ, и от както се регистрирам в НОИ, от тогава започва да ми тече борсата. Знам, че ако ползвам примерно 3 месеца борса и започна работа, ако не взема остатъка от борсата в рамките на 9 месеца ги губя и трябва да работя още 3 години за да имам отново право на пълен размер борса. Въпроса ми е, ако аз се регистрирам на борсата в срока, но в НОИ не се регистрирам, защото е възможно да почна работа до месец примерно, тогава ще загубя ли правото си на борса след 9 месеца, след като всъщност тя никога не е почвала да тече.
Надявам се, че успях да обясня ситуацията ми.

Ако темата не е правилната, моля за извинение.


Регистрацията в НОИ може да се направи, дори и да е скл. нов ТД, защото тя ще обхваща стар период - за времето, в което сте безработна имате право на обезщетение за безработица, дори и да е част от месеца.

# 87
  • Мнения: 4 088


Регистрацията в НОИ може да се направи, дори и да е скл. нов ТД, защото тя ще обхваща стар период - за времето, в което сте безработна имате право на обезщетение за безработица, дори и да е част от месеца.
[/quote]


Lady Brinne, това го разбрах. По-скоро ме вълнува, ако не направя регистрацията в НОИ, защото започна работа след 3 седмици примерно, тогава борсата ще ми се брои ли за започната и ще я загубя ли ако не я ползвам в рамките на година?

# 88
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Ако си сигурна, че ще започнеш наистина работа след 3-4 седмица, порсто изобщо не прави регистрацията в Бюрото по труда.
За другото не съм сигурна.

# 89
  • Мнения: 176
Здравейте!
Във връзка с детските, не ми става ясно 350 лв. доход на член от семейство дали става дума за бруто или нето??
Ако взимам 700 лв. нетна заплата и съм сама с детето имам ли право на помощи?

Общи условия

Активация на акаунт