Любители на Котки - Тема 124

  • 32 013
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 348
Мишелин, изчакай, котките понякога се възстановяват сами. Щом са казали двама доктори, че нищо не виждат, не бързай, а остави котето на спокойствие и наблюдавай за влошаване. Може да се наложи да го изпишкваш, ако не е свикнало.

# 46
  • Мнения: 1 622
Благодарности на Таня за новта тема и поздрави на Мишелин за голямото й сърце  bouquet

Аз да ви представя кадри от новият български филм "Котка в чекмедже"  Joy:

Това чекмедже е едно от любимите места за спане на Ая.

Последна редакция: пт, 05 окт 2018, 14:39 от gabidi

# 47
  • Мнения: 1 050
Мишелин, изчакай, котките понякога се възстановяват сами. Щом са казали двама доктори, че нищо не виждат, не бързай, а остави котето на спокойствие и наблюдавай за влошаване. Може да се наложи да го изпишкваш, ако не е свикнало.

Като една Везна се люшкам между "още един преглед (понеже е петък...)" и "хайде да изчакаме няколко денада видим как ще се развият нещата". Просто ме е страх да не се окаже пагубно това чакане в един момент.

Надявах се едни хора да се отзоват с два квадрата място, но ми отказаха. А щях да си платя. Дори не си направиха труда да се ЗАМИСЛЯТ дали пък не могат да измислят нещо. А съм сигурна, че можеха да измислят нещо за седмица-две, поне да укрепне малко.

И да допълня, благодаря ви момичета, но наистина не мисля, че правя кой знае какво. Ако можех да го приютя завинаги или докато му се намерят стопани, щях да приема поздравленията. И наистина ми мъчно, че не мога да му предложа повече. Гложди ме и какво ще стане с него след това. И така, тъжно ми е. Ще пускам пост във Фейсбук, макар, че не разчитам на развитие там, защото има десетки котки в подобно положение.

Последна редакция: пт, 05 окт 2018, 14:53 от Мишелин

# 48
  • Мнения: 5 846
Мишелин, изчакай, котките понякога се възстановяват сами. Щом са казали двама доктори, че нищо не виждат, не бързай, а остави котето на спокойствие и наблюдавай за влошаване. Може да се наложи да го изпишкваш, ако не е свикнало.

Като една Везна се люшкам между "още един преглед (понеже е петък...)" и "хайде да изчакаме няколко денада видим как ще се развият нещата". Просто ме е страх да не се окаже пагубно това чакане в един момент.

Надявах се едни хора да се отзоват с два квадрата място, но ми отказаха. А щях да си платя. Дори не си направиха труда да се ЗАМИСЛЯТ дали пък не могат да измислят нещо. А съм сигурна, че можеха да измислят нещо за седмица-две, поне да укрепне малко.

И да допълня, благодаря ви момичета, но наистина не мисля, че правя кой знае какво. Ако можех да го приютя завинаги или докато му се намерят стопани, щях да приема поздравленията. И наистина ми мъчно, че не мога да му предложа повече. Гложди ме и какво ще стане с него след това. И така, тъжно ми е. Ще пускам пост във Фейсбук, макар, че не разчитам на развитие там, защото има десетки котки в подобно положение.
ние прибрахме едно мъниче на около месец също. Не можеше да върви. Влачеше се, кракът му бе толкова подут, че беше по-голям от него. Плачеше при пипане, плачеше като се движи. Нямах пари за вет, направих обичайното, дадох му за глисти и малко тетранеовит, защото имаше разстройство. На топло, хранен и обгрижван, бебко оздравя. Не знам какво му беше, но сега е голям мъж и препуска като вихрогон, с нито следа от травмата.

# 49
  • Мнения: 14 300
Аз да се запиша с офисния ми (вече) прайд... Миналото лято завъдихме една котана, в началото на това лято роди 3. Взехме групово решение като захрани малките да я кастрираме. Тя, обаче, реши да забременее скорострелно. Сега имаме 3 пубертета и 3 бебета... Бебетата се захранват и мама им скоро ще бъде кастрирана. От пуберите едното е женско, ще кастрираме и него. Бебетата ги доведе онзи ден и още не са много социални, та тях ще ги видим по-късно....





# 50
  • Мнения: 1 050
Не можа да се изходи и предвид, че е петък, дойдохме в Добро Хрумване. Казаха, че са необходими нови снимки. Взеха котето и вече 15-20 минути чакам...което ме притеснява. Ако всичко беше наред, нямаше да се бавят толкова Sad((((((((((

# 51
  • Мнения: 5 508
Стискам палци за кот!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 338
И аз стискам палци за малчо! ❤

# 53
  • Мнения: 1 485
Днес отивам на вилата и какво да видя. Моята писана си довела малките в къщата. Толкова са пораснали и палави. Бях им взела храничка и така сладко я хапнаха. Обаче напролет ще водя мама за кастрация. Тя се появи със закъснение при тях, дадох й пауч и тя им го занесе да го хапнат. А после калпазаните сукаха. Коремчетата им ще се пръснат. Две мъжки и едно женско, две от тях са чисто черни марочета. Ще ги дебна за снимки.

# 54
  • Мнения: 3 248
Аз след една опредлена “ситуация” в ЦВК няма да стъпя повече никога!!!!!!!!!!! Sad

# 55
  • Мнения: 1 050
Момичета, не знам какво да пиша. Тръгнах си малко по-обезнадеждена от тази клиника. Показаха ми на снимката какви точно са проблемите. Има вероятност и да не се оправи котето. За съжаление май има проблем с изхождането. Сега го сложих пак в тоалетната, усеща какво трябва да прави там, намества се няколко пъти, видно е, че иска да свъши работа, но не успява. Накрая просто си посядва или полягва Sad Загрях му една бутилчица с вода, за да се топли

От Добро хрумване останах много доволна. Подходиха внимателно, направиха нови снимки, които гледаха доста време. Не ме таксуваха за прегледа, понеже котето е бездомно.

# 56
  • София
  • Мнения: 8 348
Мишелин, съжалявам.
Може да пробваш ти да свършиш работата, както майка им прави.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 141
Мишелин, днес как е котето? Успя ли нещо да направи? Все пак това обикновен запек ли е или е свързано със заболяването на крачетата? Ако е запек все някак ще стане - масажи, масълце, клизма ...

Стискам палци да се оправи мъничето!  Praynig

# 58
  • Мнения: 1 050
Котето е успяло да се изака нощес. Обаче пишкано не виждам. Вчера като питах в клиниката, казаха че ако до днес, довечера не успее само да си извърши нуждите, да го закараме.

Обаче ми се струва, че състоянието му де влошава. По-нестабилно е, залита, и с просто око се вижда разместване на таза Sad
 
Сега пък друг проблем, докато пишех поста, се обадиха нашите... Пухчо вчера е паднал зад секцията и нашите са забелязали, че не може да се изхожда. Влизал и излизал в тоалетната, без да свърши нещо Sad Лошото е, че има един кабинет с ехограф и в събота не работи Sad Дали да изчакаме известно време? Може би да му спрат малко яденето и водата... След колко време неизхождане става опасно?

# 59
  • София
  • Мнения: 7 886
В клиника "Син кръст" има ехограф денонощно.
Водила съм там кучето в единадесет часа в събота и му направиха всички изследвания, включително и ехограф.
Не можеше да пишка, та му сложиха и катетър.
Има и ренген, абе всякаква апаратура.

Общи условия

Активация на акаунт