Рестартиране на отношенията

  • 17 281
  • 330
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
какво обяснение е "Чувствата ми са охладнели", ти да не си се оженил и да отглеждаш дете, за да ти се разпалват чувствата, бе!

Според мен това е неизбежно - охладняването, след по-малко или повече семеен стаж. Човек като се жени, не е с идеята, че ще охладнее и дори не може да си го представи как няма да е все така влюбен, но ...естествени процеси (ако няма друга жена де, това са вече изкуствени процеси).

И за да не звуча малко грубо, то отговорът се крие в самата дума "рестартиране", не може нещо да е 100% рефрешнато, ако не се прекъсне за малко (не разбирай буквално, но ..ако нещо не го разтърси, хубаво или не толкова).

# 16
  • Мнения: 30 802
Директен съвет: спри се малко с "посвещаването на детето", то е на осем. Не знам как може да ти омръзне мъжът - с мъж се правят интересни неща - разходка, кино, кафе, секс, разговори за възрастни. А децата са по-скоро скучни. Не знам как някоя жена може да предпочита компанията на децата си пред тази на мъжа си. Да, децата са важни, но са деца, а времето с мъжа може да е по-весело и приятно.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
А децата са по-скоро скучни.
Не знам как някоя жена може да предпочита компанията на децата си пред тази на мъжа си. Да, децата са важни, но са деца, а времето с мъжа може да е по-весело и приятно.

People Eyes Siren, извинявай за въпроса, имаш ли деца?

# 18
  • Русе
  • Мнения: 11 920
People Eyes Siren, извинявай за въпроса, имаш ли деца?
 Има Сирен деца, и то камара. Ама нейните са малки и скучни. Laughing

# 19
  • Мнения: 30 802
А децата са по-скоро скучни.
Не знам как някоя жена може да предпочита компанията на децата си пред тази на мъжа си. Да, децата са важни, но са деца, а времето с мъжа може да е по-весело и приятно.

People Eyes Siren, извинявай за въпроса, имаш ли деца?

Три. Личи ли си, че доста съм претръпнала към малки ангелчета? С мъжа ми е по-интересно. Определено. Не че нещо, ама сексът е по-весело от игра на кукли:)

А, единият е голям на 9. Ако ти е интересно да слушаш нон стоп за майнкрафт...

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Три. Личи ли си, че доста съм претръпнала към малки ангелчета? С мъжа ми е по-интересно. Определено. Не че нещо, ама сексът е по-весело от игра на кукли:)

Ако пишеш за секса със собствения мъж след емнайсет години, то искрено те поздравявам Simple Smile наистина

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Принципно Сирен е права. И на мен са ми скучни децата, колкото и грубо да звучи от устата на майката. Но и да не предпочиташ тяхната компания те си искат своето. Трябва да им отделиш време, да ги изслушаш, да ги възпитаваш, да пишеш домашни, да оправяш след тях... Всичко това иска време. И трябва да го правиш, независимо дали ти харесва тяхната компания или не. А мъжът също може да е скучен. Аз имам достатъчно време за моя, но не ми е интересно. Много сме различни и отдавна нямаме за какво да си говорим. Преди тръпката заменяше липсата на общи интереси. Когато тя угасна...

# 22
  • Мнения: 30 802
Ъм, не, няма нужда да пишеш домашни, домашните са на детето, не на мама.

Мъжът също иска внимание. Ако няма общи интереси, то може да има общи планове и преживявания. Задължително е по нещо интересно и приятно и за двамата, което да споделят. Ако няма, да си намерят. Пътуване, излизане, проекти и планове...ако нямате общо, ще си го направите...

Аз лично предпочитам да не оправя, но да си поговоря с мъжа си. По-важно ми е от кубчетата по земята. Пренебрегвам хаоса, не мъжа си. Хаос винаги ще има, ама няма все да сме млади.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Савина, сега са замислих покрай твоя пост, че децата наистина са известно скучни и (поне на мен) ми е досадно цял ден само с тях, но за съжаление се оказва, че мъжът ми е станал още по-скучен. Което не ми харесва като извод, но..

# 24
  • Мнения: X
Изцяло на мнението на Сирената съм тук...

# 25
  • Мнения: 106
Всички отношения са индивидуални и различни във всяко семейство, но като цяло смятам, че ние жените трябва да си имаме нашето пространство, нашето хоби, работа, интереси и приятелства. Задълженията по домакинството и детето да се разпределят по равно до колкото е възможно и тогава никой на никой няма да омръзва.  Просто не е редно да си вързан за мъжа/жената и с него да се изчерпва целият ти живот. Естествено, че в един момент ще станеш скучен/скучна.

# 26
  • Мнения: 2 715
Хубави съвети са дали и Катерин, и Сирен, и Роналд, но...
Питам се дали, ако си позволи мъжът ми нагло да ми заяви, че бил охладнял, ще имам желание да възкресявам връзката. Щом само констатира, без да си прави труда да предложи решения, поне изисквания някакви, по всяка вероятност ме е отписал вече и с опитите да му се докарвам най-много да му вдигна самооценката. За мен такива отношения са поправими на по-ранен етап, когато действаш по усет, а не след като думите са изречени и то безалтернативно.

# 27
  • Мнения: 330
Любопитно ми е, ако деца в най-чаровната им възраст (докъм 5-6 г.) са ви скучни и безинтересни - какво ли ще е, когато поотраснат, когато станат прекалено компетентни, инатливи, трудно контролируеми... Много скоро след това ролите се разменят и родителите стават скучни и безинтересни, и тяхната компания е нито търсена, нито желана.
Съвсем простичко искам да кажа, че времето лети бързо и ако не им обръщате внимание, когато е моментът за това - после е твърде късно и най-хубавите мигове са изчезнали безвъзвратно.

# 28
  • Мнения: 3 623
Любопитно ми е, ако деца в най-чаровната им възраст (докъм 5-6 г.) са ви скучни и безинтересни - какво ли ще е, когато поотраснат, когато станат прекалено компетентни, инатливи, трудно контролируеми... Много скоро след това ролите се разменят и родителите стават скучни и безинтересни, и тяхната компания е нито търсена, нито желана.
Съвсем простичко искам да кажа, че времето лети бързо и ако не им обръщате внимание, когато е моментът за това - после е твърде късно и най-хубавите мигове са изчезнали безвъзвратно.
Като поотраснат стават за разговори и поне се има усещането, че се говори с човек.

# 29
  • Мнения: 30 802
Ами аз не съм си родила децата за забавление. В крайна сметка съм възрастен човек - малко ми е ненормално възрастен човек, с богати интереси, да се преизпълва от детския свят. Да, от време на време - ама чак да забравиш съпруга си? Хубаво да им обръщаш внимание, ама в един момент му казваш да си играе само, или го пращаш при баба и си прекарвате време за възрастни, щото също така един път сте млади и тия години също летят.

Като поотраснат, си намират пътя, имат си занимания и ни закачат все по-малко, което всъщност е и целта на това да си родител. Другото е обсебване. Децата си имат свой живот, родителите също.

Общи условия

Активация на акаунт