Рестартиране на отношенията

  • 17 277
  • 330
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 444
Оооохх, и тука има намесена жена......
Такъв директен разговор, казва ти в очите, че едва ли не, не те обича вече....твърде малко мъже биха си го позволили, ако нямат нова жена на хоризонта....
От опит го казвам, авторке, защото в моето семейството точно така започна първия разговор, с което реално се сложи началото на края. Ако искаш пиши ми на лични, ще ти разкажа при нас как се случи.

# 31
  • Мнения: 330
Сирен, уважавам факта, че цениш съпруга си и се стараеш да му отделяш максимално време и внимание, но от постовете ти лъха егоцентризъм. Единствено недоумявам, поради каква причина, след като съвсем очевидно си по "тънката" част - си заобградена от толкова деца, които изискват и време, и внимание, и грижи, а това, в крайна сметка - краде от времето, което би могла да прекараш по далеч по-приятен и удовлетворяващ за теб начин!?

# 32
  • Мнения: X
Оооохх, и тука има намесена жена......
Такъв директен разговор, казва ти в очите, че едва ли не, не те обича вече....твърде малко мъже биха си го позволили, ако нямат нова жена на хоризонта....
От опит го казвам, авторке, защото в моето семейството точно така започна първия разговор, с което реално се сложи началото на края. Ако искаш пиши ми на лични, ще ти разкажа при нас как се случи.

Защо на лични?

# 33
  • Мнения: 11 363
Че поговорете и си обърнете малко внимание като двойка.
Излизайте с приятели без детето.
Ходете на кино/театър само двамата.
Излизайте на вечеря и се посмейте.
Направете нещо различно - ако щеш лудо, мръснишко или романтично и нежно.
Прави жестове различни от ежедневието и ако не ги забелязва си му ги отбележи, побутни го да се постарае и той за връзката ви.  

Детето ви е достатъчно голямо, за да си позволите да отидете за няколко дена двамата някъде. Ако ти отказва да ходите само двамата на почивки за по вечер два ... се опасявам, че има трета.

Ако наистина е работохолик добре огледай обкръжението му.

Малко е дразнещо това - ами охладнял съм - оправяй се! То това семейство да не е само твое.

# 34
  • Мнения: 2 749
С едно дете в пубертет, дори и да е все на контра, пак може да си поговориш като с възрастен /донякъде де/. С дете на 5-10 години аз лично не мога да общувам. Направо не знам как съм изтърпяла моите си. Grinning Но виж, с мъжа си ако не можеш да общуваш, това е лошо. Знам за доста мъже, които работят постоянно, та само и само да не са си в къщи, да не им дудне жената. Други стават ловци, рибари и какво ли не още по същите причини. Работя предимно с мъже и познавам предимно тяхната гледна точка. Но и моята е подобна - стояла съм на работа, само да не съм си в нас, не толкова за парите, колкото да си спестя някои неща.

# 35
  • Мнения: 1 248
Ако е само охладняване, то има шанс., дори и друга жена да е намесена. Но ако има натрупани недоизказани обиди, май няма рестартиране.

# 36
  • Мнения: 1 444
Оооохх, и тука има намесена жена......
Такъв директен разговор, казва ти в очите, че едва ли не, не те обича вече....твърде малко мъже биха си го позволили, ако нямат нова жена на хоризонта....
От опит го казвам, авторке, защото в моето семейството точно така започна първия разговор, с което реално се сложи началото на края. Ако искаш пиши ми на лични, ще ти разкажа при нас как се случи.

Защо на лични?

Защото ще тръгне темата в посока за изневерите Simple Smile

За съжаление тук съм убедена,  че има трето лице в картинката, при това - работата е сериозна, според мен. Такива,които уж  много работят обикновено покрай работата си срещат "голямата любов". Извинението с работата им идва направо перфектно да си развиват страничните отношения.

По-горе беше даден добър съвет да се огледа авторката с какви хора работи съпруга и, има нещо там.....В моя случай  точно покрай обща работа бяха тръгнали отношенията.

# 37
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Директен съвет: спри се малко с "посвещаването на детето", то е на осем. Не знам как може да ти омръзне мъжът - с мъж се правят интересни неща - разходка, кино, кафе, секс, разговори за възрастни. А децата са по-скоро скучни. Не знам как някоя жена може да предпочита компанията на децата си пред тази на мъжа си. Да, децата са важни, но са деца, а времето с мъжа може да е по-весело и приятно.

Съгласна съм, че с възрастни е по-весело и приятно, отколкото с деца. Поне за мене е така. Нищо интересно не намирам в разходка, кино, кафе и даже са ми досадни дейности. И да не бяха мога да ида с приятелки. На мене ми е скучно в по-интимна дълга връзка и предпочитам да съм сред повече хора. Ако единият е екстроверт, а другият по-затворен и нямат много общи интереси и хобита може и да си омръзнат бързо. Сексът и разговорите са за запълване на времето вечер или сутрин. Приятни са, но са ежедневие, като вечерята или закуската.

Ако и двамата са толерантни може да си останат приятни съквартиранти. Ако единият намери нова тръпка или много го бърка скучния семеен живот се разделят и готово.

Дете съм на разведени. По-добре разделени, отколкото смръшени, нещастни заедно, крещящи или изнервени. Разведените си остават родители. Голямо дете може да ходи да живее тук у единия, ту у другия ако живеят наблизо. В западна и северна Европа така ги гледат.

# 38
  • France
  • Мнения: 12 645
Тъжно е това, което разказвате, момичета. Как един ден се събуждаш до някой, който от възлюбен е станал непознат.
Ако беше толкова хубаво да си домакиня нямаше да се зорим толкова да се еманципираме, нали?

# 39
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Тъжно е това, което разказвате, момичета. Как един ден се събуждаш до някой, който от възлюбен е станал непознат.
Ако беше толкова хубаво да си домакиня нямаше да се зорим толкова да се еманципираме, нали?

Хм, аз съм домакиня от 2 десетилетия и съм доволна. Преди това имах силно еманципиран кариерен живот в мъжка среда и пак бях доволна.

Аз не съм разлюбвала никога. Мъжете, които съм обичала ги обичам до ден днешен и винаги бих им помогнала. Разделяла съм се заради битовизми - аз заминавам за някъде а мъжът не иска или не може или обратното. Но се случва разлюбвала. Всяко действие има противодействие.

Хората еволюираме с времето и не винаги сме на една вълна. След появата на първото дете семейният живот се променя коренно и много мъже се чувствуват пренебрегнати. Оттам нататък връзката никога не може да се върне и да стане като в началото.

Някой писа за ходене по анцуг. Ми Джордан, Ким Кардашиян и доста плейбойки ходят по цял ден по анцуг. Важно е какво има в анцуга и как стои анцуга. Разплута кореместа дебелана и в бална рокля да ходи в къщи и нищо да не почва няма да се хареса на мъжа.

# 40
  • Мнения: 30 802
Сирен, уважавам факта, че цениш съпруга си и се стараеш да му отделяш максимално време и внимание, но от постовете ти лъха егоцентризъм. Единствено недоумявам, поради каква причина, след като съвсем очевидно си по "тънката" част - си заобградена от толкова деца, които изискват и време, и внимание, и грижи, а това, в крайна сметка - краде от времето, което би могла да прекараш по далеч по-приятен и удовлетворяващ за теб начин!?

Защото е голям кеф в живота да се напънеш, да свършиш нещо трудно - и след това още повече цениш моментите за себе си. Само че вече не е празен хедонизъм, а заслужена почивка. Защото не е толкова приятно, когато почивката е даденост - настава скука и не е удовлетворяващо, дори да е приятно. Иначе е ясно, майките все са криви - раздавала съм се по начини, непонятни за доста хора, а накрая ме обявяват за егоцентрик:)

# 41
  • France
  • Мнения: 12 645
Невена, преди само 2 год. и аз имах силно еманципиран и кариерен живот в мъжка среда. И си го искам обратно. Simple Smile Мисля, че си е до човек.
Разлюбвала съм, но не съм "изстивала" към човека до мен. Като темпераментен тип просто се опитвам да си го представя.
Ооо да, да имаш дете променя много неща. Сега единствената ми мечта е да се наспя. Simple Smile

Към авторката, може би не комуникирате достатъчно. Опитай се да разбереш какво му липсва. Взаимност, разбиране...?

# 42
  • France
  • Мнения: 12 645
Сирен, уважавам факта, че цениш съпруга си и се стараеш да му отделяш максимално време и внимание, но от постовете ти лъха егоцентризъм. Единствено недоумявам, поради каква причина, след като съвсем очевидно си по "тънката" част - си заобградена от толкова деца, които изискват и време, и внимание, и грижи, а това, в крайна сметка - краде от времето, което би могла да прекараш по далеч по-приятен и удовлетворяващ за теб начин!?

Защото е голям кеф в живота да се напънеш, да свършиш нещо трудно - и след това още повече цениш моментите за себе си. Само че вече не е празен хедонизъм, а заслужена почивка. Защото не е толкова приятно, когато почивката е даденост - настава скука и не е удовлетворяващо, дори да е приятно. Иначе е ясно, майките все са криви - раздавала съм се по начини, непонятни за доста хора, а накрая ме обявяват за егоцентрик:)
Ей няма угода. Като нямаме деца сме егоцентрични, като имаме пак. Тц тц тц...

# 43
  • Мнения: 30 802
Да, и затова имам три - никой не може да ме обвини, че не съм се раздала, а от един момент нататък заслужено ще си гледам кефа.

Впрочем дори едно дете може много да те обсеби и колкото по-подробно го обгрижваш, толкова по-безпомощно ти се струва. А реално нямат нужда от чак толкова подробно следене. Знам, че страховете на майките са големи, но една голяма част от майчинството е да се научиш да пускаш детето да се оправя и да видиш, че някои проблеми не са за теб, а са на детето, то трябва да се адаптира. Не говоря за неглижиране, но за малко отдръпване.

По отношение на мъжа ме тревожи това, че за толкова години не си е оптимизирал работата, да си освободи уикенда. Според мен това е нарочно - никой не може да работи толкова много.

# 44
  • Мнения: 7 925
Моят бивш съпруг беше охладнял към мен просто защото се беше разгорещил към друга Grinning

Общи условия

Активация на акаунт