Рестартиране на отношенията

  • 17 305
  • 330
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 478
Ами когато имаш три деца, те си правят компания помежду си. Ако е едно - няма измъкване, трябва да си говориш с него. Като са три, мога да ги игнорирам и пак ще си направят веселото:)
Колко предвидливо! Не би ми хрумнал такъв елегантен вариант за делегиране задълженията.
С уточнението, че Сирен под "весело" разбира над 50 коментара на ден във форума Simple Smile

# 61
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Може авторката да уточни, ако иска.
За мен е ясно, че повече от това не може да уточни. Привързаността и желанието да си запази семейството пораждат разяждащо чувство за вина. Готова е да понесе всички негативи, като в замяна на добрината си да запази семейството си. При някои работи.

Познавам мъже, които не са се поколебали да изпързалят по този грозен начин жените си и после са се прибирали като насрани, защото новата нещо не иска да им пере чорапите. Правят се известно време на мъже, но времето не прощава. Спрат ли да вършат работата, за която са наети, им се бие шута.

Познавам и други, които са се замисляли сериозно дали им трябва подобно предизвикателство, и не са се решавали.

Познавам и трети, които цял живот ще съжаляват, че не им се е удала подобна възможност - да заменят законната с жената на мечтите.

Друг типаж са тези, които отиват просто да топнат чушката и после ни лук яли, ни лук мирисали. На фона на толкова голям избор от боклуци свестните са наистина на изчезване.

Пътища много. Дадеш ли възможност да си изживее страстите, не пропускай да помислиш за себе си. Решиш ли да вземеш кардинални мерки, доброто отношение не винаги ще ти помага. Ако цял живот си била добра жена, как очакваш в този труден момент добрината да ти свърши работа. Мъжете обичат да си им под кожата. Като не може с добро, опитай с лошо.

# 62
  • Мнения: 4 478
... или е крайно време тя да помисли и за себе си и да вземе решение, което е добре за нея.

# 63
  • Мнения: 18 786
Моето дете е ОК, но аз работя откак тя беше много малка и през деня е с гледачка. Като ме види вечер, се залепя и така Simple Smile Иска си детето мама, ще мине този период,

Иначе по въпроса с изстиналите отношения - сериозно - не знам как да се разпалят пак. Сигурно има начини. Аз самата ако стигна до подобни отношения, най-вероятно няма и да се опитвам да ги "спасявам". Веднъж съм минала през проблеми и развод и тогава се правих на клоун няколко месеца да видя има ли шанс. Втори път тази грешка не бих я допуснала. Ако мъж ми каже, че са му изстинали чувствата, първо веднага ще му повярвам(няма да се чудя счуло ли ми се е или не), и второ, ще седнем да се разберем какво правим оттук нататък.

# 64
  • Мнения: 3 667
Ами когато имаш три деца, те си правят компания помежду си. Ако е едно - няма измъкване, трябва да си говориш с него. Като са три, мога да ги игнорирам и пак ще си направят веселото:)
Колко предвидливо! Не би ми хрумнал такъв елегантен вариант за делегиране задълженията.
офф:
Децата най-добре се разбират и забавляват с деца. Пък си и мерят силиците/ината кой ще командва парада. Конкуренция, майка. Това е безценен (и безплатен) опит, който няма как да натрупат с родител.

... Мъжете обичат да си им под кожата. Като не може с добро, опитай с лошо.
Мъжете обичат да ловуват/завоюват и няма как да запазят чувствата си към някого, когото смятат, че им е вързан. Харесва им да са обичани и обгрижвани, но от време на време трябва да им се напомня, че освен тях/децата има и много други интересни неща за вършене, които могат да ги свалят като приоритет.

# 65
  • Мнения: 18 786
По въпроса с децата съм съгласна. Повече деца ако са вкъщи са заети със собствените си щуротии от един момент нататък и се забавляват отлично. Достатъчно е родителя да ги наглежда отвреме навреме. Едно дете си кръжи повече около родителите в повечето случаи.

# 66
  • Мнения: 11 427
А според мен има деца и деца. Някой наистина ти ангажират цялото време и като порастнат. Но това може да се разбере само от личен опит. Ако имам самостоятелно и лесно за гледане дете ще съм убедена, че всеки който е зает с детето си постоянно /емоционално и/или физически/ просто се престарава и трябва да промени приоритетите си.

Но както и децата, така и мъжете са "черни дупки" на внимание, което приемат за даденост и искат още и още  Laughing - ненаситни са

Мъжете обичат да ловуват/завоюват и няма как да запазят чувствата си към някого, когото смятат, че им е вързан. Харесва им да са обичани и обгрижвани, но от време на време трябва да им се напомня, че освен тях/децата има и много други интересни неща за вършене, които могат да ги свалят като приоритет.
Подкрепям този пост  Peace
И за това съм за търсенето на самостоятелност, самодостатъчност и самоиздръжка на всяка дама, независимо от възрастта и.

# 67
  • Мнения: 330
С уточнението, че Сирен под "весело" разбира над 50 коментара на ден във форума Simple Smile
С 50+ поста на ден - рискът да си противоречиш и да лъснеш в различна от желаната светлина е огромен. Както и се случва. Не може в една тема да прокламираш отглеждане на повече деца, а в друга да ги намираш за скучни и времегубещи.

И за да не съм офтопик - авторке, има резон да проведете сериозен разговор, който да даде отговор на въпросите, които те мъчат, но с ясната мисъл, че отчаяно и унизително поведение от твоя страна няма нито да върнеш силата на чувствата му, нито ще разпалиш нови. Би могло да събудиш някаква вина в партньора си, но това няма да е трае дълго, без значение има ли намесено трето лице или не. Считам, че работещият вариант би бил, ако фино и деликатно го накараш да усети и долови, че ако той е загубил интерес към теб - другите мъже не са. Не го прави показно и дразнещо, за да не го провокираш към радикални действия, но нека бъде достатъчно ясно, че все още интригуваш мъжете. Нека усети ревност, нека през съзнанието му се прокрадне мисълта, че ако той те зареже - няма да страдаш от липса на мъжко внимание. Човек, най-силно осъзнава какво е имал, когато го загуби, така че - подхрани внимателно въображението му и го остави сам да стигне до правилното заключение. Искрено се надявам да има ефект.

# 68
  • Мнения: 18 786
Elrond e донякъде прав. Ако мъжът ти е спрял и да те ревнува, общо взето работата си е заминала. И не ми казвайте, че имало мъже, дето съвсем не ревнуват, понеже ако обича един мъж, винаги си има някаква ревност.

Аз обаче не знам как бих се презентирала като опасна мадама, за да разпаля интерес с ревност. (Моят е ревнив и без повод, а ако му дам такъв, идея си нямам как ще е)

# 69
  • Мнения: 8
Искам да уточня, че никога не съм настоявала само аз да се грижа изцяло за детето, напротив винаги съм искала, имала нужда от него. Осебването към детето е по-точно, това, че се чувствах адски самотна, заради отсъствието му,това че трябваше да се грижа за всичко свързано с детето ме накара да се затворя в себе си, и да продължавам сама. Много пъти е имало разговор "в коя градина, мислиш да запишем детето, или кое училище, или къде да си празнува рождения ден", отговора винаги беше един и същ.. "където решиш".
Работи, нищо не ни липсва от към финансова гледна точка, но тази празнота, която се беше настанила в мен, продължи дълго време. Да, имам вина, може би, трябваше повече внимание от моя страна към него, но този негов "шамар", че е охладнял ме накара да погледна по-трезво на нещата.
Имаше въпрос за секса, и тук ми е трудно да уловя мъжката логика....охладнял,но ако искам интимност, все едно го правим, като за последно.

# 70
  • Мнения: 18 786
Разбирам те напълно.

# 71
  • Мнения: 29 826
Elrond e донякъде прав. Ако мъжът ти е спрял и да те ревнува, общо взето работата си е заминала. И не ми казвайте, че имало мъже, дето съвсем не ревнуват, понеже ако обича един мъж, винаги си има някаква ревност.

Недей, моля ти се! Ревността е най-голямата глупост на света! Имала съм ревниво гадже, знам за какво иде реч. Кошмар и половина.
Добре, че ММ не е ревнив. /То, просто нямаше да ми стане мъж, ако беше.../ Не му и давам поводи, де...но те ревнивците нямат нужда от поводи.

# 72
  • Мнения: 330
Бианка, склонен съм да считам, че дори любовта да си е заминала, при това, неотстъпвайки място на обич, привързаност, уважение - остава чувството за "собственост". Чуждото е общо, но моето си е мое.
Презентирането не е сложно. Сложно е да се направи невинно и да не предизвика отприщване на нежелани реакции, при условие, че идеята е да се запази семейството и да се върнат позабравени чувства и трезв разум в неразумния партньор.

# 73
  • Мнения: 18 786
Имам предвид нормална ревност, ако забележиш, че жена ти е заинтригувана от друг мъж наистина. А не безпочвени истории и вечни скандали. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 29 826
Какво значи "заинтригувана от друг мъж"? Нормалните и стабилни хора не се занимават с флиртчета и глупости.

Общи условия

Активация на акаунт