Как се справяте с гладенето?

  • 20 449
  • 278
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 16 220
Аз последните седмици ползвам уред за вертикално гладене с пара, купено от Лидъл за 20на лева, прилича на ето това: Много съм доволна, "гладя" направо на простора, става за 3-4 секунди на тениска, не тежи, не лъщят дрехите там, откъдето е минало.

# 151
  • MI
  • Мнения: 11 868
Не знаех, че се нарича парогенератор. Simple Smile Точно за този тип ютия говорех горе, автоматично наглася темпратурата и не доливаш постоянно вода освен всичко друго. Всъщност не заема много място, държа я на рафт в килера, където е и дъската. долната част остава на земята, в какъв смисъл как се глади на сама дъска? Не овлажнява повече от нормална ютия, поне моята. Само един недостатък - малко по-трудно ми глади ленени дрехи и много дебел памук, явно позволената температура за тези материи е малко по-ниска от тази, която си нагласях на другата ютия сама.

# 152
  • Мнения: 7 776
И аз имам, ама съм я ползвала 4 пъти общо. Подарък ми е😂 изгладих едни пердета с нея, доста бързо и много ефективно. Не останаха влажни. Ако трябва да гладя, с тази парна станция го правя. Ама доста място си заема. И са скъпички. Шарки, това звучи добре, ако е 20на лева. Ще дебна в Лидл.

# 153
  • Мнения: 30 218
Не ми харесва обемът, т.е. заемат много място. Иначе сигурно са чудесни...

# 154
  • MI
  • Мнения: 11 868
Ами те само са по-високи, не са по-широки. Ако има по-висок рафт си е напълно ОК да се сложи там. Зависи колко се глади - ако е повече определено си заслужава, с нея един кош дрехи за около 40 минути изглаждам. Вярно че съм бърза, ама с другата не успявах. Simple Smile

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Имам остъклена тераса, с изолации и отопление. Та там ми е дъската за гладене, има едно пластмасово шкафче с чекмеджета за дреболии и върху него стои парогенератора с ютията. Стои на нивото на дъската. Не заема много място, даже изобщо.  Има голям резевоар за вода, наливам от каната Брита вода. Дрехите не остват влажни, сухи са си. Обаче, обикновена дъска за гладене ще се разпадне от парата и горещината, талашита не издържа на такива влияния. Дъската у нас е от големите и отделно ММ я подсили с някаква ламарина, върху нея вече си е подложката с дунапрена на дъската и  по моя инициатива 2-3 калъфа отгоре сложих. В смисъл, че като се захаби калъфа, не го изхвърлям, а върху него слагам новият и стана идеално. Има и едни много хубави големи дъски подсилени и нагласени, много ги харесах, ама 300-400лв и отгоре за една дъска аз не давам.

# 156
  • MI
  • Мнения: 11 868
Защо да се разпадне? Не съм се заглеждала моята каква е, но си я ползвам без проблем с тази ютия вече от две години...

# 157
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Ами на мен първата дъска ми се разпадна  Simple Smile просто талашита и се разпадна на съставни трески  Simple Smile
Сега с тази дъска нямам проблем. Скъпите дъски не се разпадат, но моята е обикновена и приспособена.

# 158
  • MI
  • Мнения: 11 868
Сега погледнах, че не съм я купувала аз, само й сменям калъфа ама толкова съм обръщала внимание. Наистина е метална, на мрежа, с плат (залепен?) отгоре. Може би наистина ако е дърво ще се съсипе...

# 159
  • София
  • Мнения: 16 220
И моята е такава. Не че съм ѝ фен, рядко я вадя.

# 160
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Затова и не се е разпаднала, заради металната мрежа. Моята нямаше такава.

# 161
  • Мнения: 1 344
Ползвам омекотител и при простиране опъвам хубаво.  В 95% от случаите не ми се налага да гладя. Единствено ризи за празничен повод гладя (където ще се правят снимки).

# 162
  • Мнения: 3 657
Стига момичета! Кой глади на днешно време?
Оказва се, че НА днешно време много хора гладят. Мърлите задават тъпи въпроси.

# 163
  • Мнения: 5 076
Решавам си проблема като...не гладя.
Нямаме дрехи,които да трябва да се гладят.Даже пердетата,които са изцяло памучни не гладя.Закачам ги съвсем мокри и гънки почти не остават.
Чаршафите също са ми изцяло памучни и никога не са имали гънки.Нямам идея как простирате ,но аз свалям дрехите от простора директно за гардероба.
Или може би твърде много се вманиачавате Grinning
Само мъжът има няколко ризи,които минават ютия,но това става за 10 минути.

# 164
  • Мнения: 13 096
Засрамете се, мърли такива! 🤣🤣

Общи условия

Активация на акаунт