Домакински уреди Горение, дизайнерска серия

  • 3 618
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нормално ми е сложен аспиратора, правя скара вътре. Не мирише, но голямо чистене пада после, пръска навсякъде. Не знам колко ми е мощен аспиратора, но като са затворени вратите, трудно ги отварям.

# 16
  • Мнения: 46 528
1300 за фурна - според мен за половината или малко над половината  можеш да си вземеш модерен уред с всички функции, които търсиш.
Не им знаех цените, но са ми неоправдано високи за марката.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз съм им вдигнала мерника, неоправдано високи цени. Заканила съм се Беко да си купя. Тръшкаш толкова пари и накрая нищо.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 006
Хубав уред с пиролиза или кат. панели и функции е около 1000лв. Вече ако има предпочитания за цели зададени програми цената отива по към 2000лв., но аз лично не бих дала толкова пари за една фурна - ще си ставам и ще си ходя по 10 пъти да сменям градуси, вентилатори и т.н., но няма да дам пари фурната сама да го прави това. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 41 024
Искам възможно най-мощния аспиратор в разумен бюджет, защото ми се иска да правя скара вътре. Един приятел готвач ми каза, че е възможно да правя скара в стаята, ако височината на аспиратора е точнл изчислена според характеристиките му. До колкото разбрах трябва да го пусна много ниско над котлоните, колкото да може долу да влезе тенджера или скара сс месо върху котлоните.
Мисля, че най-мощните обикновени са около 700 и малко. По принцип стигат. Ако търсиш по-мощен помни, че дебит и шум вървят ръка за ръка - много дебит - много шум. Ако си пуснеш надолу аспиратора обаче толкова ще си удряш главата в него като се навеждаш да опитваш и разбъркваш, че ще се скъсаш да псуваш умната идея Mr. Green Впрочем в старото си жилище и аз имах скара (специално вградена в нещо като огнище) и си мислех, че в новото ще ми липсва. Да, ама се оказа, че фурната с грил чудесно замества скарата. Първо пускам малко на общо печене, а после запичам с грила отгоре. Става бързо, крехко и сочно. Та помисли си дали ти е толкова за тази скара.

Като цяло ако има миялна, която може да мие силно замърсени съдове без предварителна обработка искам да знам коя е Simple Smile Предполагам, че всяка може, ама нали се сещаш, че никоя миялна няма телепорт за мръсотиите. Та като сложиш за миене чинии с остатъци после ще се налага да се навираш в миялната да миеш филтри. Според мен да подготвяш чиниите е по-лесно.

# 20
  • Мнения: X
И хладилника и печката са ми на Горенье,черната серия.Не очаквам да ме надживеят.Словенците навремето бях в топ 3,но сега ако са ги купили китайци....Каквото и да вземеш,вече никой не се старае да прави качествено,нямат сметка да го правят.Да ти хареса дизайна,каквото ти трябва като екстри да има,пък фирмата е без значение.Дори Миле вече не са това което бяха.

# 21
  • Мнения: 13 317
Купили са ги и Канди са купили.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7082740

# 22
  • Мнения: X
Те ако продължават да ги правят в Сърбия и Словения,няма проблеми,че собственикът е китаец.Ама ако почнат в Китай производство...Не съм погледнал на моите къде са произведени.Имат 5 години гаранция,после ще го мислим.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 006
То не е проблем да се правят в Китай, проблем е ако се слагат нискокачествени части. Не всичко китайско е боклук, както сме свикнали в БГ. Имат и доста качествени стоки.

# 24
  • Мнения: X
Фурна с грил, това какво представлява Simple Smile

# 25
  • Мнения: 41 024
Фурна с грил, това какво представлява Simple Smile

Ми някакъв по-особен реотан отгоре. То всички фурни имат реотани отгоре и отдолу, ама онези загряват някакси обемно, а това нещо пече целенасочено. Все едно скара, ама нагряването не е отдолу, изпод скарата, а отгоре. Единствената разлика е, че по печеното не остават характерните следи от скарата.
Ама пък можеш да сложиш отдолу тавичка с вода и става по-сочно. И знам ли, на теория можеш да сложиш решетка и под нея тавичка. Тогава може и следи да остават, но аз предпочитам да не цапам решетките, а си пека в тавички. Най-добре еднократни алуминиеви. Ако е много мазно месото или са разни сурови суджуци купувам две такива тавички - едната си нормална, а другата е на ребра и с дупки. Слагам вторатат в първата, месото отгоре и мазнотията изтича през дупките в долната тавичка. Става дума за ей това:



И няма пръскане, няма пушек, няма миризми... Вчера пекох лавраци - супер станаха и нищо не омирисаха.

Някои имат и въртящ се шиш за печене на пилета, ама не знам дали няма да е голямо цапане. Моята няма такова.

# 26
  • Мнения: X
По принцип менюто ми се състои и се старая да е така основно от месо, свинско, телешко, конска кайма и тн и печенето ми е най-важно. Харесва мк вкуса на скарата искам да става максимално лесно и с минимално чистене на уреди и съдове. Иначе котлоните рядко ще ги ползвам не съм по готвените бъркочи Simple Smile

# 27
  • Мнения: 41 024
Имала съм скара, имам и новата фурна. Скарата искаше повече грижи и миене и повече пушеше и пръскаше, хем беше в специално отделение, облицовано с плочки. Ма ти както искаш. Няма проблем и да си пуснеш ниско аспиратора, та да не можеш да надничаш в тенджерите. Аз само споделих алтернатива.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 006
По принцип менюто ми се състои и се старая да е така основно от месо, свинско, телешко, конска кайма и тн и печенето ми е най-важно. Харесва мк вкуса на скарата искам да става максимално лесно и с минимално чистене на уреди и съдове. Иначе котлоните рядко ще ги ползвам не съм по готвените бъркочи Simple Smile
Печено във фурна с функция грил има различен вкус от печено на скара /фен съм на мързеливата храна тип "метни го"/. То и печенето между електрическа скара и барбекю на въглища пак има разлика. Моята отгоре има 1 единствен реотан и функция грил, която използва същия реотан, като за горно пече. Не знам дали пече по-силно на грил, ама един вид запича отгоре. До печено на скара най се доближава печено в халогенна фурна, но поради големия си обем е мъка да се измие, а горната част я мия с още по-голяма мъка, т.к. само стъклото мога да мия за да не се повреди електрониката. Много е вкусно ама и цената /имам предвид мъката по миенето/ ми е висока иначе самата фурна не е скъпа.
Скрит текст:
Ама тука вече се отплеснахме от темата, така или иначе ти трябва нормална фурна, пък халогенната ако искаш пак си я купи.

# 29
  • Мнения: X
Грила е открит реотан който е по силен и изпича по бързо.Отдолу нагреватела ти е скрит в обшивката на фурната-по слаб и по бавно загрява.Печем скара няма проблем.Не може да се сравнява с вкуса на дървени въглища ама...като няма риба и рака е риба.

Общи условия

Активация на акаунт