С какво ви дразнят свекървите - тема 99

  • 29 699
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 963
Здравейте, момичета!

Сега прехвърлям старата тема и ще умра от смях: няма такава ирония! Доайенката на месните гурме деликатеси, чревца, агнешки главички и други вкусотийки да попадне на снаха вегетарианка. Grinning Grinning Уиш, не си научила Говендъра добре да цени гастрономическата си родова принадлежност.  Grinning Grinning Ама нищо, повече ще има за нас пък, ако Майката на Хамстера надуши уханието на кюфтаци от Говендъра, може пак да ти стана проекто снаха. Grinning

# 16
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз разбрах най-накрая защо мъжът на Ганели не търси други възможности - ами че на него парите си му стигат за всичко. Даже наем/ипотека не плаща, какво му е. В този ред на мисли, Ганели, пробвала ли си да му кажеш че искаш да вземете хубаво жилище със заем, но че ще трябва за целта да делите разходите по него?

# 17
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз разбрах най-накрая защо мъжът на Ганели не търси други възможности - ами че на него парите си му стигат за всичко. Даже наем/ипотека не плаща, какво му е. В този ред на мисли, Ганели, пробвала ли си да му кажеш че искаш да вземете хубаво жилище със заем, но че ще трябва за целта да делите разходите по него?
Аааа, как тъй 'ше дели разходите с него? Тя трябва да си е самостоятелна. Не може то така - общи неща да има - абсурт. Mr. Green Тя с е самостоятелна единица и й е под нивото да има общи неща.

Шегата настрана, ясно, че се е опарила веднъж и й се е наложило да гледа едно дете, без финансова подкрепа от биологичния баща, ама и това всеки сам за себе си не е ок.

# 18
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз като идея го давам, така ще му се наложи да се постегне. Simple Smile Явно е по-мекошав тип и се поддава на водене, мое да сработи. И накрая ще им остане нещо хубаво.

# 19
  • Мнения: X
Аз нищо не търся- ти си казваш какво търсиш.......аз само питам каква ти е ползата/ далаверата/ причината/ целта на упражнението?
13 години прекарваш с недорасляк, чакайки да станеш готова да родиш пак на себе си дете, както първото, което дете да си изгледаш пак сама, а първото ще ти помага. newsm78

Аз също не разбрах смисъла на това 13-годишно упражнение. А защо искаш сега, на 40, да родиш НА СЕБЕ СИ ОТ ТОЧНО ТОЗИ МЪЖ, съвсем не мога да схвана.

О, Гугълче, видя ли какво стана като ни изостави, предателка такава?! М?!

# 20
  • Мнения: 25 620
Дано поне сексът си заслужава. Защото ако и това липсва във вашето "семейство"...

Поне не прави грешката да ангажираш сина си да участва в отглеждането на следващото ти дете. Остави го да гради собствено семейство и да храни собствените си деца.

# 21
  • Мнения: 2 465
Очаквам развитието в сагата на Креми.

Ганели, кога е кръщенето? Дръж се естествено като кръстница и избягвай контакт със свекървата на празника. Весело изкарване!

# 22
  • Мнения: 723
Очаквам развитието в сагата на Креми.

Ганели, кога е кръщенето? Дръж се естествено като кръстница и избягвай контакт със свекървата на празника. Весело изкарване!
Благодаря ти ще опитам.На 21 октомври

# 23
  • Мнения: 2 465
Очаквам развитието в сагата на Креми.

Ганели, кога е кръщенето? Дръж се естествено като кръстница и избягвай контакт със свекървата на празника. Весело изкарване!
Благодаря ти ще опитам.На 21 октомври

Моля. Естествено, дръж ни в течение след като разпали страстите Wink

# 24
  • Мнения: 5 366
Идвам за развръзката с Креми.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 883
...
Та мисълта ми е не да се прави разбивка кой колко и за какво си харчи заплатата у вас /това си е ваша работа/, мисълта ми беше, че хората или са семейство и имат общи приходи, съответно и разходи или са съквартиранти с привилегии, които си делят общите разходи - ток, вода, квартира, храна и подобни общи, и с останала част от заплата разполагат самостоятелно, без да включват другия в картинката.
Че то по тая класификация половината семейства са съквартиранти, дай да ги разведем.
Даже най-често на мъжа парите са общи, на жената са си нейни. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
...
Та мисълта ми е не да се прави разбивка кой колко и за какво си харчи заплатата у вас /това си е ваша работа/, мисълта ми беше, че хората или са семейство и имат общи приходи, съответно и разходи или са съквартиранти с привилегии, които си делят общите разходи - ток, вода, квартира, храна и подобни общи, и с останала част от заплата разполагат самостоятелно, без да включват другия в картинката.
Че то по тая класификация половината семейства са съквартиранти, дай да ги разведем.
Даже най-често на мъжа парите са общи, на жената са си нейни. Stuck Out Tongue Winking Eye
Ами ако и двамата партньора нямат общи цели, например имот, кола, или нещо друго такова общо и ако нямат против да си живеят така - ок. Това си е техен начин на живот. Ама тук при авторката, те нямат техен дом, а са на квартира, планират общо дете. И като всеки си дърпа собствената паничка пред него, без да се поставят общи цели, се получава това: за 13г. нямат техен общ дом, нямат общо дете, всеки се гледа неговото - единия кучето, другия детето, единия изпушвал по 200 евро, другия кой знае за какво 'ги издухва' и само се надцакват.

# 27
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Аз няколко пъти казах, че не бих направила изборите на Ганели. Но щом живеят така толкова време, значи и двамата са съгласни. Именно заради нестандартното положение, не трябва да отнася критики и защо е взела нестандартни решения. Като много други, пишещи в темата е имала надежди мъжа ѝ да порстне, и като на мнего други, тези надежди не са се оправдали. Тя продължава да е с него именно защото може да се оправи и сама. В емоционален план е причината да е с него.
И да, свекървата много повече използва инфантилността на мъжа ѝ, отколкото тя. И има повече механизми да го прави. Даже и да не бих направила нейните избори, не виждам в какво мога да я обвиня. За нейното положение е взела най-правилните решения. Като оставим избора на мъж, де, но затова положението е такова.
Нито се надцакват, нито мъжа ѝ има някакво непреодолимо желание за дете, добре им е заедно и явно това ги държи. С компромисите които са направили и двамата са доказали, че се обичат, а в техния случай, май това е най-важното

# 28
  • Мнения: 6 963
И според мен има елементи на надцакване. Аз наистина не разбирам. АКО на даден мъж не може да се разчита да поеме отговорност за нищо над цигарите си и кучето си, просто не се жениш за него - да прекараш живота си в битка през цялото време да бъдеш абсолютно независима от-до с идеята, че дори за ваше общо дете не си сигурна, че може да разчиташ на бащата ми се вижда мазохистично. И не го схващам като довод. Според мен просто не е искала дете и толкова.

# 29
  • Мнения: 723
Момичета мислила съм и продължавам да го мисля ,истината е че Ние наистина сме добре като изключим това че са голяма фамилия и по поводи става тягостно.Ако си споняте преди да изместим темата за дете и пари друга беше дилемата чисто и просто човешко отношение .На ясно съм че от нейна страна няма да го получа явно никога.Борила съм се дълго но напразно Мислех че две,три максимум 5 години след брака ще се промени когато разбере че не ги застрашавам с нищо но не.Като се надявах същевременно и мъжът ми да се събуди и да пожелае да градим нещо свое но и той е повече там отколкото тук с мен.Някой попита защо не купим жилище заедно ,предлагах хиляди пъти но той казва че има жилища и е въпрос на време да са си негови ,тоест наши и не желае да теглим кредит .И така с годините се научих да живея някак по инерция .И за това сте прави че да аз имам дете и съм добре ок така е ма за да го имам и отгледам съм се напънала яко ,той сякаш не.Така че каквото му дойде.Да вярно е че сее отказал от дялове и друго но понякога парите нямат значение Аз исках него но получих всички в пакет ,и това ок ако свеки беше по нормална.

Общи условия

Активация на акаунт