С какво ви дразнят свекървите - тема 99

  • 29 729
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 808
Няма ли някоя друга свекърва, кандидатка за обсъждане? Тази на Ганели я сдъвкахме и изплюхме отдавна, а останалите проблеми са си техни проблеми, тя за тях не ни пита. Така е решила, така е направила. Явно е по-силната, умната, хитрата (както щете го наречете) във връзката, наложила е собствения си интерес в семейството, неговият го е изместила на заден план. Тя си каза - ако стане, ще имаме дете, ако не стане - ми кво толкова. Ако ме обича, ще търпи, ако много иска, да си намери друга.
Давайте следващата  smile3508

# 46
  • София
  • Мнения: 12 006
Няма ли някоя друга свекърва, кандидатка за обсъждане? Тази на Ганели я сдъвкахме и изплюхме отдавна, а останалите проблеми са си техни проблеми, тя за тях не ни пита. Така е решила, така е направила. Явно е по-силната, умната, хитрата (както щете го наречете) във връзката, наложила е собствения си интерес в семейството, неговият го е изместила на заден план. Тя си каза - ако стане, ще имаме дете, ако не стане - ми кво толкова. Ако ме обича, ще търпи, ако много иска, да си намери друга.
Давайте следващата  smile3508
кАжи за твоята с какво те мъчи?

# 47
  • Мнения: 725
Абсурт незнаех че ми знаеш кредитната история.Ако не беше той д детето ми щеше да умре от глад.

Не се засягай- все сме излизали навън и поназнайваме някои неща, затова го пиша.
Голяма гордост ти е, че сама си отгледала сина си, което както вече ти написаха всички, просто не е вярно.
Колкото и разходи да му приписа за лични нужди, пак остават едни ппари, които е давал вкъщи, нали?

Както и да е- за теб е всичко, което пишем- да видиш отстрани как изглеждаш, защото по начина, по който действаш и реагираш, заедност не се е случила и всъщност сте си били 2 семейства под един покрив 13 години.
Плануваш пак така да продължиш, както сама написа, а когато действаш по един начин, получаваш винаги един и същ резултат. Peace
Еми давал е нали тук живее ,ма ти само за пари говориш Не схвана че на мен не са толкова проблемни а това че той незнае какво всъщност иска нашето семейство или другото,и докато стой с единия крак тук с другия там няма как да се приобщи нали

# 48
  • София
  • Мнения: 24 839
Joy Съжалявам, но не мога да се сдържа просто, ама ССФ винаги знае всичко най-добре, дори кредитните условия и цените на имотите в Нова Гвинея.
Ми, ако близък роднина живее там от години и е минал през това, пак ли нямам право да зная? newsm78
За нова Гвинея можеш да напишеш, ако знаеш- ще ми е интересно да науча.

Ганели, за отношения говоря, не за пари, но ето че не се разбираме.
Мислиш ли, че всите снахи и зетьове умират от възторг и любов към свекърва ти?
Бас ловя, че не могат да я дишат, но са проявили капка реализъм в името на собствените си семейства.
Докато ти риеш непрекъснато, искайки той да избира, което е силно незряло, меко казано.

Последна редакция: нд, 07 окт 2018, 13:18 от absurT

# 49
  • MI
  • Мнения: 11 868
Ми, Абсурд, ние купувахме преди две години, сигурно ще да знам малко по-добре, как мислиш? Като не е от личен опит по-хубаво не спори точно за такива неща, че ти подбива и другите тези, които може и да имат нещо вярно.

# 50
  • Мнения: 13 808
Nelig, искаш да кажеш, че със заплати 1300 и 1900 евро, напр., плюс някой и друг висящ кредит или нередовно постъпващи по сметките пари, в Италия ще отпуснат кредит за купуване на жилище? Не ми се вярва нещо.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 006
Айде спрете със свободните съчиненя на тема кредитната история на ганели и мъжа й. Никой от вас няма идея дали имат кредити, дали си плащат наема на време и т.н., че да обявявате каква им била кредитната история. Бетер врачки станахте. Ако нямат забавяния в плащанията и подобни неша, които да им влошат кредитната история, заплатите им не са проблем, просто ипотеката ще им е разсрочена на 25-35г. примерно. Проблема е, че мунчото чака жилище от мама и тати и не иска да чува за ипотека. И по 6к заплати да вземаха пак щеше да е същото.

# 52
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми, Абсурд, ние купувахме преди две години, сигурно ще да знам малко по-добре, как мислиш? Като не е от личен опит по-хубаво не спори точно за такива неща, че ти подбива и другите тези, които може и да имат нещо вярно.

Какво по- добре да знаеш- как се отпуска кредит на чужденка с малко дете и мъж, на 1300Е заплата?
Или как те двамата, оженили се на по 27 години, имат блестящо кредитно досие?
Умишлено не съм питала авторката колко ѝ е заплатата, но нали разбираш, че ако беше голяма, тя щеше да се навие да роди, но точно това обяснява- не е имала достатъчен доход.

Вие сте купували, добре, но дали сте били в същото положение?

# 53
  • MI
  • Мнения: 11 868
Птица, четете какво писах - ако нямат други кредити и са на безсрочен договор. Извинявай, ама за какво точно би му трябвал? 1300 не са толкова малко ако не плащаш за жилище. А той не плаща. А цените са много различни в различните градове. Да, спокойно могат ако не е оплескал тайно нещо мъжът й. Ако има спестени достатъчно за добра първоначална вноска може и само на нея да дадат. Иначе той може да си позволи кредит с вноска 400 евро. Ами че това е нормална вноска, ако не се изхвърлят извън най-големите градове. А и тя работи и взема добра заплата.

Абсурд, тя сама си каза преди - доста по-голяма от тази на мъжа й.

# 54
  • Мнения: 13 808
Айде спрете със свободните съчиненя на тема кредитната история на ганели и мъжа й. Никой от вас няма идея дали...
Афродита, аз вече не обсъждам Ганели и мъжа й. Просто, покрай последните постове ми стана интересно как стои въпросът с имотите в Италия - цени, купуване, кредити. И защото за Ганели вече не ми е интересно, обсъждахме ги предостатъчно, си питам ей така. Пък ако ми отговорят накратко - добре, ако не отговорят - пак добре, няма да се разсърдя  Simple Smile

А, Нели ми е отговорила Hands Plus1

Последна редакция: нд, 07 окт 2018, 14:00 от птица

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839
Птица, четете какво писах - ако нямат други кредити и са на безсрочен договор. Извинявай, ама за какво точно би му трябвал? 1300 не са толкова малко ако не плащаш за жилище. А той не плаща. А цените са много различни в различните градове. Да, спокойно могат ако не е оплескал тайно нещо мъжът й. Ако има спестени достатъчно за добра първоначална вноска може и само на нея да дадат. Иначе той може да си позволи кредит с вноска 400 евро. Ами че това е нормална вноска, ако не се изхвърлят извън най-големите градове. А и тя работи и взема добра заплата.

Абсурд, тя сама си каза преди - доста по-голяма от тази на мъжа й.


Всичко е "ако", което не отговаря на никой от въпросите.
Авторката направи разбивка на парите му- половината отиват за цигари, куче и кафета.
Нямат спестени никакви пари- тя си е заделяла за майчинство от година или за гледачка.
Колко да е по- висока заплатата ѝ, щом чак сега, когато синът се издържа сам, преценява, че може да издържа сама дете?
Мен ми беше интересно в голям град, без кеш за самоучастие, ако вноската е 400Е, на какви условия трябва да отговаряш, че да ти отпуснат кредита?
И отпускат ли пак без самоучастие?

# 56
  • Мнения: 725
Значи в нашия град цените са доста високи ,примерно
Птица, четете какво писах - ако нямат други кредити и са на безсрочен договор. Извинявай, ама за какво точно би му трябвал? 1300 не са толкова малко ако не плащаш за жилище. А той не плаща. А цените са много различни в различните градове. Да, спокойно могат ако не е оплескал тайно нещо мъжът й. Ако има спестени достатъчно за добра първоначална вноска може и само на нея да дадат. Иначе той може да си позволи кредит с вноска 400 евро. Ами че това е нормална вноска, ако не се изхвърлят извън най-големите градове. А и тя работи и взема добра заплата.

Абсурд, тя сама си каза преди - доста по-голяма от тази на мъжа й.


Всичко е "ако", което не отговаря на никой от въпросите.
Авторката направи разбивка на парите му- половината отиват за цигари, куче и кафета.
Нямат спестени никакви пари- тя си е заделяла за майчинство от година или за гледачка.
Колко да е по- висока заплатата ѝ, щом чак сега, когато синът се издържа сам, преценява, че може да издържа сама дете?
Мен ми беше интересно в голям град, без кеш за самоучастие, ако вноската е 400Е, на какви условия трябва да отговаряш, че да ти отпуснат кредита?
И отпускат ли пак без самоучастие?
В голям град като нашия Чезена е доста скъпо ,,ще дам пример лично на мен с чисто кредитно досие Ми отпускат до 120 000 евро с един гарант защото съм чужденка макар и с висока заплата.А за тези пари можеш да вземеш малък апартамент 60 /70 квадрата и то в блок или кооперация като там месечнате вноски за входа варират от 30 50 и нагоре евро.Иначе изискват постоянен трудов договор и минимум 5 год.на това работно място .като ти отпускат 80 процента от стойността на жилището

# 57
  • София
  • Мнения: 24 839
Благодаря!

# 58
  • Мнения: 13 808
А наемите как са?
Не е нужно да казваш точно вашия, по принцип питам?

Чезена е добре. Мисля, че имаше и друга съфорумка от този район - Форли.

Че свекървата как е стигнала от Калабрия до Форли? Или и тя като нашите макета, носи си характерчето през времето и пространството Simple Smile

# 59
  • Мнения: 725
А наемите как са?
Не е нужно да казваш точно вашия, по принцип питам?

Чезена е добре. Мисля, че имаше и друга съфорумка от този район - Форли.

Че свекървата как е стигнала от Калабрия до Форли? Или и тя като нашите макета, носи си характерчето през времето и пространството Simple Smile
Аз по горе бях писала за двуспално жилище плащам 660 ма защото квартала е добър и ми е близко до работата и беше много близо на синът ми училището.,Иначе  може и за 500/550 да се намери необзаведен например.

Общи условия

Активация на акаунт