Първи клас 2018/2019 - втора тема

  • 44 440
  • 742
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 445
Здравейте, а дали се е коментирало в темата за подходящи бюра и столове за първокласници.

И бюро, и стол взехме от Икея. Удобни и съобразени с ръста са, цените са прилични. Друг е въпроса, че до момента не сме ги използвали по предназначение. Пише си домашните в хола на масата за хранене, не е достатъчно голям да седне сам в стаята си и да си напише сам домашните без да го наблюдавам Simple Smile

# 106
  • Мнения: 1 602
Твърдо съм против гадните безплатни закуски. Постояно казвам да не ги яде,но тя гледа от другите и си хапва.
Защо да са гадни? Моето дете не яде нищо, което не му харесва. Ако яде закуската ще смятам, че й харесва.
Няма нищо полезно в тях ,а тъкмо напротив.
Предпочитам плодове да закуси пред мазна баничка пълна с Е-та.

Бюрото ни е по поръчка и много си го харесва и там пише домашни.
Стола е един обикновен въртящ се. Мм го домъкна от работа,но не е много удобен и много се пързаля на ламината.

# 107
  • София
  • Мнения: 13 206
В нашето училище безплатната закуска не е кроасани. Примерно вчера беше филия пълнозърнест хляб с лютеница и чай. Два дни има нещо въглехидратно, а другите три дни е само плод. Аз пък се дразня яко на пълнозърнестия хляб, който далеч не е полезен за всички. И добре, че в стола не всеки ден е пълнозърнест. Това, което аз виждам като меню се доближава много до менюто в детската градина. Но явно не във всеки стол е така.
Аз давам кроасани, моите деца понякога закусват с кроасани, не виждам някаква голяма драма. У нас гледаме да спазваме прилични норми за храненето, но пък и не прекаляваме. Понякога ядем Нутела Wink

# 108
  • София
  • Мнения: 4 035
Нееее! Нутела, потресена съм! Grinning Grinning Grinning И у нас сме на същия принцип. Абсолютни забрани няма, ядат и мекици, и плодове, и месо, и шоколад. Кроасани не обичат много, освен от малките с крем брюле, но пък много обича Барни и кексчета Милка. Вчера ми се обади много щастлива, че са им дали козуначета за закуска, много й беше харесало, макар че все пак отбеляза, че не бил като този, който аз правя Simple Smile За днес менюто им е гъбена супа, свинско с грах и плод за десерт (подозирам, че няма да е особено въодушевена Simple Smile ), като цяло яде в стола и казва, че й харесва, което за мен е ок.

# 109
  • София
  • Мнения: 13 206
Бубче, подсети ме добре да пусна едно козуначено тесто в машината Wink

# 110
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз позволявам умерено боклучки, защото вярвам, че пълната забрана не е решение. Виждала съм деца, които според майките им "не обичат пакетирани боклуци" с каква страст унищожават тайно пакетче произволна боклучка. Намирам го за напълно нормална реакция от тяхна страна (забраненият плод е най-сладък). Понеже тя изкарва 11 часа в училище 4 дни от седмицата, в торбичката й за храна винаги има някакво сладкишче, редов с останалата храна, задължително включваща плод и зеленчук. Аз не съм от тези майки, които смогват "всеки ден да готвят прясна храна за детето", нито пък предлагам "само домашни печива". Да, понякога слагам кроасан, но се старая да е в дните, в които и без това ме е притиснало времето или не съм успяла да напазарувам. Вярвам, че разковничето е в умереността и постоянно повтарям, че не е за всеки ден, защото не е полезно, защото за мускулите и за мозъка трябва здравословна храна, но все пак не пречи понякога и нещо такова.

# 111
  • Мнения: 624
Здравейте, има ли в темата родител на първокласник във 2ро СУ София. Необходима ми е актуална информация за учителите, които водят 1ви клас тази година и организацията на учебния процес, може на лично. Благодаря!

# 112
  • София
  • Мнения: 13 206
Зелено човече, точно това е най-хубавото нещо.. умереността, навсякъде Simple Smile

# 113
  • София
  • Мнения: 1 639
Май всички потънаха в домашни и темата замря Simple Smile

За да съживя малко темата:
Има ли проблемни деца във вашите класове? Как се справяте с тях?

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 16 171
В нашият клас има 2-3 деца.Много палави,говорят,дразнят и другите деца,разсейват ги и са доста лигави!
Госпожите се чудят кое по напред да правят - да ги укротят,да ги подготвят за час,да преглеждат тетрадките и куп още неща.
Понеже всеки ден се виждам с госпожите и сме си близки,та ми споделят проблемите и болежките в класа. А и двете ни госпожи са със стабилен стаж. Имат богат опит. Просто днешното поколение е страшно! Говоря и обяснявам много на моите двамата хубавци,кое трябва и кое не.И те си знаят и се съобразяват доколкото може за едно дете.Но като ми разказват какви съученици имат.....настръхва ми косата просто!
И напълно ги разбирам!
Преди известно време и моя имаше проблем с две от проблемните деца. Едното го ударило по носа и му текнало кръв. Говорих с класната и с майката. Говорихме и  с децата,обяснихме им,че те ще са заедно по цял ден,няколко години,че трябва да са приятели,да се подкрепят и защитават,а не да са един срещу друг.Извини му се детето и сега са приятели.
Другото дете с което седяха на един чин пък,не го оставяше на мира,пречеше му да пише,дърпал му молива,тетрадката. И с него говорихме заедно с майката и има ефект.
Тази сутрин пак едното въпросното дете се беше провинило с друго дете от класа,та майките бяха в стаята да говорят какво е станало.
Иначе уроците набират сила. Домашни,диктовки,задачки. Моя от два дена не можел да си намери тетрадките. Та днес ходих и ги намерих в стаята. Във вторник му е много натоварен следобеда,че е и на логопед и на футбол. Та днес ще имаме да пишем доста.

# 115
  • Мнения: 1 345
Какви диктовки правят? Стана ми любопитно, защото нашите са взели няколко букви.
Не съм чувала да имат проблеми деца, те са си същата сплотена групичка от детската градина

# 116
  • София
  • Мнения: 28 595
При сина ми правят диктовки на срички.

П.П. Чакам да започнат да правят нормални диктовки, с изречения, което не знам кога трябва да стане, за да го подхвана с тях. Засега въобще не го закачам, като гледам няма нужда, но изключително много държа на правописа и ще го преследвам като есесовец, ако се наложи.

# 117
  • Мнения: 427
С три  взети букви имаха диктовка на изречение плюс на букви и срички.
Имат едно устато, чак моето е силно възмутено!

# 118
  • София
  • Мнения: 1 639
Какви диктовки правят? Стана ми любопитно, защото нашите са взели няколко букви.
Не съм чувала да имат проблеми деца, те са си същата сплотена групичка от детската градина

"Мама има Нина" Simple Smile

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 16 171
Една част от нашите. Диктовка и препис.




Други са от типа на-  Мама  и Ана
Мама Мина;
_Нани,мамина Ани!

Анани и Нина
Анани мина;
-Мини,Нина.
Мина и Нина.

Имане
Ние имаме имена - Минаи Еми.Мама ни мие - мене и МИна.
Мама;
-Еми,Еми,на мама имане!

Мама мие Еми и Мина.


Общи условия

Активация на акаунт