Първи клас 2018/2019 - втора тема

  • 44 500
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас е спокойно в класа. До момента не съм чула никакви оплаквания от щерката, но те са само 6 момичета от 20 деца и май се държат настрана като цяло. Иска ми се да започнат да общуват повече като клас, но май е рано.

# 121
# 122
  • София
  • Мнения: 28 790
При нас е спокойно в класа. До момента не съм чула никакви оплаквания от щерката, но те са само 6 момичета от 20 деца и май се държат настрана като цяло. Иска ми се да започнат да общуват повече като клас, но май е рано.
И при нас момичетата са 6. Сега ако ми кажеш и че дъщеря ти е в 1Б клас...

# 123
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас е спокойно в класа. До момента не съм чула никакви оплаквания от щерката, но те са само 6 момичета от 20 деца и май се държат настрана като цяло. Иска ми се да започнат да общуват повече като клас, но май е рано.
И при нас момичетата са 6. Сега ако ми кажеш и че дъщеря ти е в 1Б клас...

Усмихна ме Simple Smile 1в е обаче.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
Мда. В понеделник ще се пробват доста от класа и в "Математика без граници", макар да съм леко скептично настроена виждайки задачите.

При нас момичетата са 9, момчетата 15. Мъжки набор Wink

# 125
  • София
  • Мнения: 13 217
В нашия клас пък има баланс...11 момичета и 14 момчета.
Моето дете пише чудесно в часовете, но в занималнята.. оле-мале... Питах я защо го прави.. не знаела Simple Smile))
Я ми кажете във вашите занимални горе-долу колко време се занимават с учебната част? Госпожите дават ли им допълнително задачки, обясняват ли материала или смятат, че са там само за да има възрастен с децата? Опитвам се да разбера чия представа за занималнята е сбъркана, моята или на госпожата Simple Smile))

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
И аз го записах на състезанията на СБНУ.
При нас момчетата са по-малко от момичетата.

Аз не съм много наясно какво точно правят в занималнята. Мисля, че около 2 часа пишат домашни (до 15 ч), допълнителни задачи от занималнята не съм видяла, но и нищо не остава за вкъщи да се доучва. Веднъж отидох по-рано и децата си играеха тихо, докато учителката на бюрото помагаше на едно момченце, така че явно им обръща и индивидуално внимание.
Нямам критики към учителките, много съм доволна.

# 127
  • София
  • Мнения: 5 293
Чукам да дърво и се надявам да продължава все така при нас. Чантата е лека, почти всичко седи в училище, рядко има за писане у дома, като цяло се справя съвсем прилично. Пожела да я запиша за състезанията на СБНУ, то в нашето училище май други не правят. За момента не съм чула за някакви сериозни проблеми, но аз не се виждам с учителките никога и вероятно ще разбера само за наистина сериозни ситуации, ако се случат. Иначе тя срвн споделя, но не се е оплакала от нещо особено. Но като се замисля каква лудница е у дома, нищо чудно просто да не й прави впечатление Simple Smile
Ходи на шах и на плуване, доволна съм като цяло. С тъга и известна вина ще отбележа, че с батко имахме много трудно начало и сега просто й се наслаждавам.

# 128
  • Мнения: 2 837
Моят почва да влиза в час. Вече пробват да четат и да правят диктовки (силно казано диктовки, че са взели пет букви Simple Smile, но явно вече му е по-интересно и се занимава по-активно, даже взеха да го хвалят, което рефлектира и на неговото отношение към учебния процес. Иначе той от самото начало се чувства прекрасно в училище, дори когато се изявяваше като несериозен бърборко и сътворител на бели.
На рисуването на СБНУ няма да го пращам, той няма търпение да рисува и не го влече. На другите състезания - само ако иска, според мене е рано.
На пиано засега ходи с удоволствие, както и на плуване и логопед. За друго не смогвам...


# 129
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
При нас в занималнята все до късно пишат. Не знам късно ли започват, моткат ли се, а и дребен не е от споделящите много. Дори не ни разрешават да ги взимаме по-рано от 16:45, въпреки че уж тогава трябва да са занимания по интереси някакви. Навън не ги извеждат и все нещо дописват или дорисуват следобед. За вкъщи досега не е имало нещо за довършване.
Иначе диктовки и при тях има, което ме изненада. Не очаквах по-рано от декември-януари, ама факт. И се справя добре детето, което ме изненада леко, като знам каква мъка беше с ченгелите у дома преди. По математика определено е добре и като има 5 е само заради по-грозното писане. Дори помага със задачите на детето, което седи до него (със знанието и разрешението на госпожата). То било свикнало да смята с пръчици и сметало, но в училище не разрешавали и сега му било доста трудно Sad Толкова ли не можеше месец-два да му дадат да си ползва пръчиците и паралелно с това да свиква и с пръсти или на ум или както там ги учат?!

# 130
  • София
  • Мнения: 18 745
Аь смятам,че всичко върви теърде бързо.Децата не са роботи.Вкарването в тая система  и всичко да става както е написано не винаги се случва.

# 131
  • бургас
  • Мнения: 624
Моят първокласник има забележка- не внимава в час по български език Sad  не разбирам какъв му е проблема с тези букви... 

# 132
  • Мнения: 427
В електронния дневник в графите с предметите какво ще се нанася като нямат оценки?

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
При нас си нанасят същите символи, които им слагат и в тетрадките и които предварително са ни казали кой на каква оценка отговаря. Само дето по едните предмети имат много оценки, а на останалите нито една...

# 134
  • София
  • Мнения: 1 641
Синьото сърчице какво означава?

Общи условия

Активация на акаунт