Първи клас 2018/2019 - втора тема

  • 44 517
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 18 746
И аз съм така.
Аз не давам,казвам,че не ме кефи и това е.
Питам при вас как е просто.

# 256
  • София
  • Мнения: 28 834
И аз съм против даването на подаръци на лекари, учители...

# 257
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 420
Аз съм за даването на символичен подарък на учителките, но съм против изхвърлянето. Гифт карта, бижута, чаршафи (да, точно така!), икони - звучат ми абсурдно.
Коледна книга, чаша за чай, пакетче коледни сладки, ръчно изработена тематична картичка ьа мен са ОК. В краен случай бонбони и вино (както ще правим в нашия клас).
5 лв на човек не са ми много, самия подарък обаче за тази сума не ми се струва подходящ!

# 258
  • София
  • Мнения: 13 217
Ехааа то ще е голям подарък! За по 5 лв на дете!
Сериозно ли?! 25х5=125 лв... това малко ли е?
А защо трябва да има общ подарък за класната? Искам да попитам колко от вас събират пари за подарък на учителите за 24 май? Изобщо обаждат ли се да поздравят учителите на децата си за 24 май?
Досега никога не сме събирали пари за подаръци за Коледа на учители и на двете ми деца. Нито в градината, нито в училище. И никога не съм харесвала това...
Към учителите, които вече са мои приятели съм имала лично отношение на празници, но не като учител, а като към личен мой приятел.

# 259
  • София
  • Мнения: 4 035
За 24 май и за 1ви ноември поздравяваме задължително, настоящите и бившите учители от градината и от начален курс. В случаите, в които се виждат с учителите си на тези дни, ако ходят на шествие или до някой паметник, задължително носят цветя. Не съм създала лични приятелства с учителите на нито едно от децата си, така че не виждам нищо лошо в подаръка за Коледа. На класната на голямата ми дъщеря от начален курс, в края на 4ти клас й подарихме освен за Коледа, и за края на годината подарък и то доста по-голям.

# 260
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Имах впредвид, че много пари се събират, а не че са малко. Аз също си представям някакъв символичен подарък.

# 261
  • София
  • Мнения: 973
Като се замислих за почерпката ми се струва, че при зелено човече много добре са го решили, май наистина ще е така.
Аз категорично отказах да купуваме подарък на учителката и господина им от занималнята. Моите деца при поводи на госпожите винаги правят ръчно изработени подаръци. Купила съм доста гипсови фигурки на коледна тематика, хем се забавляват да ги оцветяват....хем после ще ги подарят, те имат възможност и за закачане на елха. Правим и картички.
За един осми март пък такива цветя от хартии в детската...госпожите тях най-много харесаха.

# 262
  • Мнения: 133
При нас се събраха по 30лв на дете за подарък на госпожите, по една подаръчна кошница на Линд, те са 5 и да Ви кажа честно ми се стори уместен подарък. За децата до 15 лв ще си разменят подаръчета, много ми е трудно да си представя за по малко, то 3лв е торбичката.

# 263
  • София
  • Мнения: 18 746
Предпочитам  и стимулирам и детето да изработи и напише нещо за госпожата.Да положи усилие.
От 1 клас,пари за това пари за онова,ми не ми е ок.Къде ли всичко е материално,от сега и те така свикват.

# 264
  • Мнения: X
Никога досега не сме събирали пари, за първи и последен учебен ден и за 8ми март в ДГ носихме по единично цветя и бонбони. Замислям се евентуално за 8ми март и последния учебен да съберем - как се организирате да вземете решение и да съберете пари? При нас само половината са във Fb групата, взимаме децата по различно време и пред училище не се засичаме с всички, на родителските също присъстват половината.

# 265
  • Мнения: 449
Не сме събирали пари за общ подарък. Мисля да им купя и на двете госпожи по една коледна звезда, и детето да им ги подари в петък!
Ще си разменят подаръци до 10-15лв и ще имат благотворителен базар в петък, междувременно ще си имат и часове май.

# 266
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 420
Нямаме благотворителен базар, не си разменят подаръци. Имаме каса на класа - 5 лв/месец, този месец дадохме малко повече заради коледните подаръци от Дядо Коледа, от там ще са и подаръчните кошници на учителките.
Имаме фб група, мисля, че всяко дете има "представител" там. Ако някой не е бил на родителска, научава какво сме решили от фб.

# 267
  • София
  • Мнения: 5 295
При нас и за двамата ученика събираме пари за подаръци на учителките. Благодарна съм на родителите, които успяват да отделят време и енергия за организация в забързания декември. Традиция ни е още от градината и не го намирам за подмазване, а по-скоро за знак на благодарност и жест на внимание. Обикновено вземаме и цветя за 8 март и, разбира се, за края на годината/24 май. Няма изхвърляне, в рамките на нормалното. Чувала съм неща като златни бижута, и то с изискване на задължително участие, което ми идва в повече.

# 268
  • София
  • Мнения: 4 035
Не разбирам защо ако дам 5лв за коледна звезда и свещичка или картичка, които детето ми да подари персонално не е подмазване, но ако дам 5лв за общ подарък, който би бил полезен за учителката, е подмазване.

# 269
  • Мнения: 427
Започна ваканцията! Въпреки това какво имат децата като домашно?  Mr. Green
При нас само по писане- 2 диктовки, от думи да се съставят изречения и проверка на думи.
От сутринта е затъркалял някакви топчета и вече не се траем.

Общи условия

Активация на акаунт