Първи клас 2018/2019 - втора тема

  • 44 321
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 837
Добре дошли в новата тема Simple Smile
Дано споделяме предимно хубави новини в нея и да се радваме на напредъка на първокласниците Simple Smile

Полезни връзки:
Сдружение на българските начални учители - тестове
Електронно четими учебници
Сайт "Уча се"

Предишната тема

# 1
  • София
  • Мнения: 18 635
Благодаря за темата.Дано,дано.
Аз се записвам с 2 звезди по математика от първокласника.Много активно участва и винаги вдига ръка.
Тетрадка 1 и при него остана за дописване,7 страници цели.

# 2
  • София
  • Мнения: 181
Благодаря и аз за новата тема Simple Smile
Успех и здраве на децата!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
Запис със статистиката за момента:



Хвалят го, че е много активен, постоянно вдигал ръка и участвал, стараел се при писането (да не вярваш), но... дисциплината е оле-мале Grinning Забележки в електронния дневник, забележки в бележника. Същият като майка си навремето Grinning

Засега домашни за вкъщи не са имали, което ме радва. Все още не ги извеждат много навън - с възпитателна цел, за да се научели че това е награда и че трябва да си я заслужат с малко по-добра дисциплина... Трудна им е адаптацията на дечковците, още повече че са основно момчета - говорят постоянно, закачат се често, посбиват се, не чуват госпожата като им прави забележки понякога. Все ще се кротнат мъничко по някое време, ама дано ни стигне търпението на всички дотогава Simple Smile

Писали са ни госпожите за 2 състезания дали има желаещи. На Сдружението на началните учители всичко ми изглежда прекалено лесно, но на Математика без граници като видях досегашните задачи... няма начин да се решат без да е провеждана допълнителна сериозна подготовка :/

# 4
  • София
  • Мнения: 18 635
Същата работа и при него с дисциплината.Госпожата казва ужас е,иначе първа писта за всичко.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Eee, как ще се кротнат, като няма къде да изразходват енергия. Simple Smile Според мен точно ограничаването на тичането и свободните занимания ги изнервя повече и ефектът е обратен, вместо да разберат, че трябва да слушат, за да са навън. Трябва да са навън, за да слушат после.

Аз се записвам само с едни изгубени гуменки. Simple Smile

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 15 699
Благодаря ти,Румцайс за новата тема!
Дай Боже да я изпишем само с хубави неща!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Хайде и аз да се запиша. Май в началото всички имат "шеметни" успехи Simple Smile И моята много я хвалят, има браво и 6ци на тетрадките, по хореография я изкарвали тя да показва, въобще голяма работа е Simple Smile Чакам да дойде трудното.
bradata, това с извеждането ми е малко прекалено. Отдиха навън е предписание от РЗИ и не виждам нищо възпитателно в това да ги държат вътре с уж възпитателна цел в последните хубави дни от годината. Аз лични определено бих повдигнала въпроса.
Що се касае до състезанията - на СБНУ каката ходеше винаги, целта там е да свикват с идеята, с обстановката и да претръпват. На други по-сериозни състезания бих я пуснала само, ако видя, че наистина има способности в дадена сфера.

Последна редакция: нд, 07 окт 2018, 16:45 от bubcheto15

# 8
  • бургас
  • Мнения: 624
Благодаря за новата тема

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
Eee, как ще се кротнат, като няма къде да изразходват енергия. Simple Smile Според мен точно ограничаването на тичането и свободните занимания ги изнервя повече и ефектът е обратен, вместо да разберат, че трябва да слушат, за да са навън. Трябва да са навън, за да слушат после.
  И моето мнение е такова и всеки път намеквам ли намеквам, че като потичат, после за всички ще е по-добре, ама... Sad Излизат само след като се наобядват и 2-3 пъти към 17 часа! Не знам другите родители на какво мнение са и дали са го споделяли и те с госпожите, но на мен определено  не ми допада това...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 635
Записвам се и аз със загубени всички черни моливи (още първите три дни) и почти всички цветни. Ще трябва да слагам нови.

# 11
  • Мнения: 653
Благодаря за темата. Simple Smile Това със загубените вещи е много забавно. Малката е на 5 г., ама е много прибрана, всичко си знае и помни. Първокласника е в другата крайност... Тази седмица мисля да го пращам с обяд от вкъщи, че не яде почти нищо в стола, и съм малко на тръни дали няма да попилее някоя кутия по коридорите... Ама ще видим. Днес следобед седна да дописва по писане, много зор, много мотаене - написаното в помагалото изглежда ужасно (после му дадох да пише допълнително, много по-добре изглеждаше). Мъжа ми много се изнерви, че така се мотае, и доста му се скара. Много ми идва да му вися (буквално!) на главата по 30-40 мин. всеки ден, за да пише. Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 5 270
Е как излизането за награда, бе, те и дишането ще сложат за награда :/

# 13
  • Мнения: 1 344
Нашите си излизат навън всяко междучасие, между часовете и занималнята по-дълго.Но училището е малко, има само един първи клас и учителите съвсем спокойно си наблюдават всяко дете.
Загубени учебни  вещи няма, всеки ден обаче забравя връхната дреха.

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Благодаря за темата Simple Smile
Все още не ги извеждат много навън - с възпитателна цел, за да се научели че това е награда и че трябва да си я заслужат с малко по-добра дисциплина...
Е то, кога ще ги извеждат навън ако не сега... като свие студ ще започнат да стоят все вътре. Не знам, на мен ми се струва малко гадно това... те още се адаптират и имат малко повече нужда от глътка въздух.
Нашите излизат след като обядват. После се прибират вероятно към 14:30 и излизат отново към 16:30. И нашият дневник е в Школо-то и там гледам разписанието. Даже са дали само два учебни часа по самоподготовка, което пък е направо...
За състезанията... аз чакам СМТ ( в София). Но от опит знам, че тия работи си ги следи родителят. Някои състзания не се провеждат във всяко училище. Подготовка си трябва допълнителна, състезателната математика няма нищо общо с другата. Също така всяко състезание има различен регламент и задачите са различни. Та си трябва решаване...

Общи условия

Активация на акаунт