Убийството на Виктория Маринова - журналистка от Русе

  • 105 309
  • 2 652
  •   1
Отговори
# 2 520
  • София
  • Мнения: 38 643
В интерес на истината, почти не гледам новини. От днес запомних земетресението в Гърция.

# 2 521
  • Мнения: 25 709
Според вас случайно ли е, че всекидневно вече се говори по новините на тази тема?

Много късно се заговори. Малко се говори.
Трябва да се крещи даже.
Дано от цялото това говорене помръдне и се промени нещо и в законите. Ама не само като предложение, което кой знае кога и дали, а като факт.

# 2 522
  • София
  • Мнения: 38 643
Покрай старите теми бях гледала, че за блудство с дете /демек педофилия с действия/ се дават 3 г, а при първо провинение година и половина условно!
За изнасилване пак беше нещо подобно.

# 2 523
  • Мнения: X
И аз много искам доказани изнасилвачи да ги кастрират, хич да не лежат, само да им кръцнат топките. Обзалагам се, че нивото на изнасилвания ще падне драстично.

# 2 524
  • London
  • Мнения: 6 732
Оф, един мъж може да е адски силен физически, както и адски сериозен и намусен, но да не посяга на жени. Тия неща ги определят едни лампички в мозъка.... и далеч не е нужно на един психологически насилник да му личи и да е примитивен, даже напротив, много често са доста интелигентни мъже. Никога не се знае човек на какво ще попадне, за всичко си има пръв път.  Неотдавна четох една книга ''Зад затворени врати'' - доста показателна, че нещата не винаги са такива каквито изглеждат извън даден дом и лустро семейно.

# 2 525
  • София
  • Мнения: 38 643
Да не говорим за мили приятели, които пийват и стават чудовища, че и това се случва.

# 2 526
  • Мнения: X
Тоест, ако ме ошамари докато се опознаваме, преди да съм го “взела” е какво - малшанс, необходимо зло?
Още веднъж премисли къде и каква теза защитаваш. “Да си гледАла” в тема за брутално убита жена?! Не че някъде изобщо е уместно, де.
Поради вездесъщата глупост покрай ИК дискусията за домашното насилие в България се върна десетилетия назад.

 Ами като те ошамари докато се опознавате просто не се взимаш с него, бягаш надалеч и това е. Макар че на тези, които са склонни да те ошамарят им личи и преди да си ги опознала. По вида, интелекта, говора и т.н. Аз никога не съм давала шанс на мъж с примитивен вид и насилнически вид и осанка да ме опознава. Няма как някой мачо изобщо да ме опознае.

# 2 527
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

 Истанбулската конвенция точко като средство за намаляване на насилието срещу жени и деца ни я пробутваха. Не случайно след нейното отхвърляне медиите започнаха да спрягат това насилие все по-често. И преди малко в новините по Нова се говореше за насилието над жени. За мен това не са случайни неща, зад тях стои политика и прокарване на интереси. Във феминизма няма нищо лошо, когато не е креслив, враждебен и мъжемразки.
Когато започнат да се случват и станат ежедневие неща като описаните по-горе в темата, извършени от жени върху мъже и деца, ще се говори и за тях. Конкретно мен позицията и действията на политическите мастии изобщо не ме интересуват, защото те гледат от всяка ситуация, в която си патят обикновени хора, да извлекат ползи за собствените си задници и се въртят като ветропоказатели накъдето духа вятърът на интересите им. Поредният пример е убийството на Хашоги и реакцията им, сравнена с тази, когато писнаха дружно да обвинят Русия за Скрипал, при все, че все още няма нищо доказано. Така и се опитаха чрез конвенцията да прокарат неща, нямащи нищо общо с насилието върху жени и деца. Интересува ме да се направи така, че повечето мъже да имат страх и да не нападат, а ако нападат, да получат наказания, равни на причиненото от тях. Засега не виждам това да се случва, и все така се получава, че престъпникът има повече права от жертвата, така че можем да поспорим кому служат политическите номера.
Феминизмът не е мъжемразки по своята същност. Всъщност точно мъжете нападатели мразят жените.

# 2 528
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 517
Някой знае ли как се развиват нещата? Кога ще е процесът?

# 2 529
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 707
Не знам защо, но мисля, че някак си това в БГ няма как да се случи - мъжете насилници да си получават заслуженото. То държава няма бе хора!

# 2 530
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 517
То просто няма как да си получи заслуженото. Дори и да бъде изнасилен и брутално убит, пак няма да има справедливост. Защото в единия счучай имаме Виктория - нищо не подозираща жена, полезна за обществото и правеща добро. Имаме и детенцето й, на което беше отнето най-важното нещо. От другата страна имаме Селяйдин - изнасилвач и убиец. Морално няма как да бъде наказан.
И все пак ми е интересно на колко ще го осъдят - дано не се потули случаят.

Последна редакция: пт, 02 ное 2018, 17:59 от OnDiNe_

# 2 531
  • Мнения: 1 620
И този случай ще заглъхне, както случая на Вероника, убита от подобен примат във Велико Търново...

# 2 532
  • London
  • Мнения: 6 732
Какво значи да заглъхне? Някой като вече влезе да си лежи присъдата какво има повече да се пише за него? Ще чуем пак някои неща като почне същинския процес, присъдата и толкова....от килията ли да ни праща поздрави Северин на всеки 5 дни? Не е нужно просто....

# 2 533
  • Мнения: 1 620
Какво значи да заглъхне? Някой като вече влезе да си лежи присъдата какво има повече да се пише за него? Ще чуем пак някои неща като почне същинския процес, присъдата и толкова....от килията ли да ни праща поздрави Северин на всеки 5 дни? Не е нужно просто....

Много буквално четеш. Само ще кажа - Кучетата си лаят, керванът си върви.

# 2 534
  • Мнения: X
Какъв керван си върви?

Общи условия

Активация на акаунт