Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 129 212
  • 906
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: leet
Lava са емайлирани, Lodge не са. Поддръжката им е различна, за мен емайлираните са по лесни за поддръжка, може да се приготвят и кисели храни в тях, храната става много вкусна,  в не емайлираните има още по добър вкус

# 241
  • Мнения: X
Ани,

ако ще е тиган -Лодж,  ако ще е тенджера може Лава, но има и по-евтини варианти с добро качество.
Заповядай тук
http://www.bg-mamma.com/?topic=1067406.new#new
Има потребителки с всякакви марки.

# 242
  • Мнения: 5 018
Купих преди няколко дни тиган за палачинки, неемайлиран чугунен, много съм доволна. По принцип не правим толкова много палачинки, но мъжът ми често закусва пържени яйца, та го взехме с такава цел. От ентусиазъм по новия тиган направих френски палачинки, американски, dutch baby и пържени яйца, получиха се чудесно. Виждам как всяко следващо приготвено нещо става по-вкусно и тиганът става все по-незалепващ. Dutch baby-то бухна великолепно и беше много, много вкусно. Чудя се дали в един неемейлиран тиган мога да приготвям и палачинки, и омлети (пържените яйца не ги солим и овкусяваме в тигана, така че те не са проблем).

Купихме също и грил тиган, отново неемайлиран, доволна съм и от него.

Обимслям покупка на тенджери и тави и в момента се колебая дали искам такива от неръждаема стомана на Sensuelle от Ikea, или чугунени, както и ако са чугунени дали да са емайлирани, или не. Може би ще взема и един 26 см неемайлиран чугунен тиган, но още не съм решила твърдо. Поетапно ще сменям съдовете за готвене, събирани през годините малко произволно и без ясна визия, но преди това ще анализирам внимателно точно какво ми трябва, за да не се затрупвам.

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 21:49 от Макарон

# 243
  • Мнения: X
Цитат
Чудя се дали в един неемейлиран тиган мога да приготвям и палачинки, и омлети (пържените яйца не ги солим и овкусяваме в тигана, така че те не са проблем).

Макарон,
това защо?
Слагаш ванилия на палачинките ли? Не виждам чак толкова голяма опасност омлетът да има аромат на ванилия.

Суровият чугун е по-добре за тиган, защото е практически неунищожим. Дори и да се надраска покритието(патината), тя лесно се възстановява даже без печене във фурната. Става и на котлон.
Ако се купи малка чугунена тенджера като тази тук,
https://www.amazon.co.uk/Berndes-1504101-Round-Casserole-Litre/d … PG9PKPEW3673T0PCT
тя може да се ползува за доматени сосове. Като един вид чугунен тиган за нещата , които са кисели. Понеже е малка, не е трудна за всекидневна употреба. Има и други марки, които са добри. В английския амазон излиза доста изгодно.

# 244
  • Мнения: 19 302
Здравейте,
искам да купя тиган с керамично покритие, но бюджетът ми е силно ограничен. В момента има промоция в кауфланд на съдове на Brio, сполучливи ли са или да потърся друго решение?
Аз имам тиган. Засега съм доволна, не залепва. ПолзВам го за омлет и палачинки.

Плацебо, супа държа в стоманената тенджера. За един ден нищо няма да й стане. В стомана не се държат киселинни манджи, например доматена.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 486
АНИ, аз имам SKK само че от по-дълбоките, тип касерола 24 см с капак https://www.google.com/search?rlz=1C1GGRV_enBG805BG805&biw=1 … rc=iVXCVySYNJpaAM:   ето такъв.
Ползвам го от 5 години, не е мръднал, много съм доволна, покритието му е здраво и не се надрасква така както на другите "незалепващи" тигани. Запържвам, задушавам, готвя в него, че и пакачинки съм правила - за всичко става. Няма да сгрешиш, по-скъпички са но си заслужават парите.   

# 246
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз лично не харесвам тиганите и въобще изделията от чугун.Първо много е тежък,второ тия работи да се съобразявам дали е кисела манджата или не..и тия абсурдни патини както ги наричате...не си ли е чиста мазнина? То не е ли да си го измия като хората и да си готвя в него каквото си искам......незнам
Иначе не съхранявам в тигана,местя в стъклен съд или едни пластмасови на tupperware също са доста добри
Вижте какво пише в описанието:
"В производството на SKK се използват само безвредни алуминиеви сплави(без разтворими и тежки метали) сертифицирани по ISO 9000, които са без съдържание на никел и гарантират здравословно приготвяне на храната."

Иначе бих пробвала някоя керамична тенжерка.Чакам керамичната тавичка да пристигне Simple Smile

# 247
  • Мнения: leet
Храната става много вкусна в чугуна ( в керамичните сьщо). Наистина е тежък, но за мен не е такьв проблем, не го дьржа непрекьснато. В емайлираният чугун може да се готви и кисело и аз лично го мия в съдомиялната. 

# 248
  • Мнения: X
Аз лично не харесвам тиганите и въобще изделията от чугун.Първо много е тежък,второ тия работи да се съобразявам дали е кисела манджата или не..и тия абсурдни патини както ги наричате...не си ли е чиста мазнина? То не е ли да си го измия като хората и да си готвя в него каквото си искам......незнам
Иначе не съхранявам в тигана,местя в стъклен съд или едни пластмасови на tupperware също са доста добри
Вижте какво пише в описанието:
"В производството на SKK се използват само безвредни алуминиеви сплави(без разтворими и тежки метали) сертифицирани по ISO 9000, които са без съдържание на никел и гарантират здравословно приготвяне на храната."

Иначе бих пробвала някоя керамична тенжерка.Чакам керамичната тавичка да пристигне Simple Smile


Не харесваш защото си имала и си ползувала, или защото си чула?

# 249
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз лично не харесвам тиганите и въобще изделията от чугун.Първо много е тежък,второ тия работи да се съобразявам дали е кисела манджата или не..и тия абсурдни патини както ги наричате...не си ли е чиста мазнина? То не е ли да си го измия като хората и да си готвя в него каквото си искам......незнам
Иначе не съхранявам в тигана,местя в стъклен съд или едни пластмасови на tupperware също са доста добри
Вижте какво пише в описанието:
"В производството на SKK се използват само безвредни алуминиеви сплави(без разтворими и тежки метали) сертифицирани по ISO 9000, които са без съдържание на никел и гарантират здравословно приготвяне на храната."

Иначе бих пробвала някоя керамична тенжерка.Чакам керамичната тавичка да пристигне Simple Smile


Не харесваш защото си имала и си ползувала, или защото си чула?

Бяха ми подарили такъв тиган за сватбата,но го подарих на майка ми.За мен трябва съд ли е или изобщо вещ- та тя трябва да слугува на мен а не аз на нея Simple Smile

# 250
  • Мнения: 3 659
Всеки с мнението си. Никой никого не убеждава в нещо. Човек намира и избира това, което смята за най-добре. Аз никога отново не бих готвила в нещо различно от чугун. Включително и палачинки, гофрети и каквото и да е. Абсурд да си купя алуминиев тиган с някакво покритие.
Бях си взела тигани на АМТ, алтернатива на SKK, цените са им подобни. Това нещо се надраска след няколко готвения, използвала съм само дървени шпатули. Директно подарих всичко и повече няма да допусна същата грешка. Всичко приготвено в чугун е несравнимо по-вкусно.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз споделям мнението си.Не го налагам на никого Simple Smile

# 252
  • Мнения: leet
Аз сьщо не обичам да робувам на вещи, но с емайлираният чугун робуване няма. Според мен керамиката на  Emilie Henry  е много добра алтернатива на чугуна за тенджери, но не бих казала, че е много по лека, тази е 4.5кг 
https://www.amazon.co.uk/Emile-Henry-Ceramic-Casserole-Stewpot/d … EYTTJPRCKBM6RTTN9

# 253
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз сьщо не обичам да робувам на вещи, но с емайлираният чугун робуване няма. Според мен керамиката на  Emilie Henry  е много добра алтернатива на чугуна за тенджери, но не бих казала, че е много по лека, тази е 4.5кг 
https://www.amazon.co.uk/Emile-Henry-Ceramic-Casserole-Stewpot/d … EYTTJPRCKBM6RTTN9

Чакам си тавичка в същия цвят и ще кажа впечатления Simple Smile
Иначе да,може и да не е лека но бих я пробвала защото няма да се налага да я мажа с мазнина и да я пека а и ще мога да готвя кисело без да се съобразявам Simple Smile
Това,че принципно в керамиката може да се съхранява храна също е плюс,макар аз да предпочитам да не слагам цялата тенжера в хладилника Simple Smile

# 254
  • Мнения: 3 659
Има емайлирани чугунени тенджери и тигани... Керамиката за мен е много по-неустойчива и податлива на чупене.

Общи условия

Активация на акаунт