Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 129 184
  • 906
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: X
Емайлираният чугун се мие. Не се мие неемайлирания, който има патина - получава се с ползването и не позволява залепване, затова не се мие - за да не падне патината. Когато падне - пак трябва да го обработваш - мазнина, обгаряне и т.н..

# 451
  • София
  • Мнения: 8 282
Моля, препоръчайте нещо за палачинки, конкретно.
В Цептера лепнат, намерих някакви стари емайлирани (здрави) съдове - пак лепнат.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 942
Емайлираният чугун се мие. Не се мие неемайлирания, който има патина - получава се с ползването и не позволява залепване, затова не се мие - за да не падне патината. Когато падне - пак трябва да го обработваш - мазнина, обгаряне и т.н..
Мие се, но само с гореща вода, без препарати, за да не проникват в порите на чугуна и оттам в следващата гозба.

# 453
  • Мнения: 11 351
Една продавачка ме убеждаваше, че по-добри тигани от тези със силиталит няма - на Silit. Цената е около 250 лв.

Вие какво мислите за силиталита?

# 454
  • Мнения: 3 610
А ти не я ли пита дали е с такива у дома?

# 455
  • Мнения: 998
Някой поръчвал ли е тигани Stoneline директно от сайта им (немски е)?

# 456
  • Мнения: 11 351
А ти не я ли пита дали е с такива у дома?

Тя винаги може да ме метне, че цялата и посуда е от метеорит паднал преди новата ера Simple Smile Не мога да се доверя на някой, който има пряка изгода. За това питам тук. Simple Smile 

# 457
  • Варна
  • Мнения: 486
Моля, препоръчайте нещо за палачинки, конкретно.
В Цептера лепнат, намерих някакви стари емайлирани (здрави) съдове - пак лепнат.

Няма начин да лепнат в Цептера, просто не го загряваш правилно. И на мен ми трябваше време да се "науча" да го ползвам правилно! За да не спамим темата, пиши ми на лични!

# 458
  • Мнения: 10 210
Не е спам. Тънкости относно Цептер и мен ме интересуват.

# 459
  • Варна
  • Мнения: 486
Не е спам. Тънкости относно Цептер и мен ме интересуват.
Simple Smile   (С риск да ме нахокат)

Съдовете трябва да се загреят правилно и тогава стават незалепващи. Моите са от преди 20 години с такъв капак
https://www.google.com/search?rlz=1C1GGRV_enBG859BG859&biw=1 … rc=sB9JLYDgeVEBgM:
Котлона е включен на 7 от 9 степени. За палачинки, тигана с поставен капак се загрява до средата на жълтия сектор, отхлупвам, бързо намазвам с пакетчето краве масло (нанасям слой) и сипвам палачинката - след минута две я обръщам с шпатула защото е тежичък за подхвърляне. Не вдигам тигана от котлона по време на печенето, само накланям при сипването да се разлее равномерно по дъното,  и повече не го захлупвам с капака.
Намазвам само преди първата, за останалите не е нужно, сипвам 1-2 лъжици олио в сместа. А сместа е 2 яйца, 1 буркан (компотен с винт) наполовина сипвам прясно мляко, наполовина вода, щипка сол и захар, ванилия и брашно до гъстотата на боза
Това е!
Успех!

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 13:46 от mario.d.k

# 460
  • Варна
  • Мнения: 373
Здравейте. Само ще оставя тук линк към тази статия, за ръчното производство на чугунените съдове, тестовете за качество и безвредност.
https://www.lavabg.eu/%d0%bf%d0%be%d1%81%d0%b5%d1%89%d0%b5%d0%bd … d0%b0-lava-metal/

# 461
  • Мнения: 758
Някой има ли стоманен тиган? Без покритие вътре. Залепва ли храната, става ли за палачинки, омлети, яйца, месо, риба?

# 462
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 208
стоманените съдове не са ли тези от неръждавейката?

# 463
  • Мнения: X
Що да не стават стоманените. Даже мисля, че професионалните готвачи точно такива ползват.

Ако спазвам правилото за водния тест, не залепва, например пържени яйца.

# 464
  • Мнения: 453
Каквото и да поствате тук за Лава, за всички е ясно, че са на светлинни години и по производствен процес, и по качество от Le Creuset.

Общи условия

Активация на акаунт