Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 127 617
  • 906
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз точно и заради чистенето им станах фен, освен другите предимства. Загоряло чистя буквално със замах, но я оставям да се накисне. Досега съм я оставяла за 20- 30мин. и пак е било достатъчно. Но аз все си мисля, че новите имат разлика със старите, добре известни на всички овални йенски тенджери. Сравнявам с тази на майка, която е страшно прилежна домакиня и въпреки това, на труднодостъпните места има леко пожълтяване от недобре измита повърхност. Моята е нова, на Pyrex (от намаленията в Кауфланд), дори на допир е различна, някакси по- усъвършенствано покритие, по- гладка повърхност, по- бистър цвят на стъклото. Почти съм сигурна, че технологията и състава са различни от едновремешните.
Азалия, от новите ли ползваш, или от старите? Просто за мое инфо, за да си потвърдя или отхвърля предположението Simple Smile
Kristaline, моята е нова, на Guzzini Simple Smile ще си я накисвам, ще е по-лесно. И майка ми има от едновремешните - овални с капак, и тя също си има едно пожълтяване, не съм се амбицирала достатъчно да пробвам да я изчистя с нещо, просто рядко я ползва майка ми

# 151
  • Мнения: 1 359
Разбирам. Питах, защото предположих, че начина на производство сега е различен с този отпреди години и може би допринася за по- лесното почистване. Предположението ми директно пада в канала. Simple Smile

# 152
  • Варна
  • Мнения: 373
Хубав е този първият, с поносима цена Simple Smile Определено ще го имам предвид, когато се реша да купувам нещо, благодаря!

Чекнах и Mauvel, никога не съм я срещала тази марка и уау - медният им уок е точно както си го представям. Обаче цените са направо сърцетуп наистина. Някак повече от 150-160лв за тиган и то специфичен такъв не мога да оправдая (и това ми е много ама айде да кажем веднъж се оборудва кухня).

Mauviel произвеждат всичко традиционно ръчно! А всеки един техен съд е като бижу, то няма такава красота! Изпипани до най-малкият детайл. Съвършени! Затова са и на такава цена. Simple Smile
Апропо в такива съдове готвят най-големите топ готвачи в света. Мauviel са основен спонсор на кулинарните оскари Bocuse d'Or.

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 15:02 от tita_klrv

# 153
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Може ли мнение са съдовете на тази марка http://berlingerhaus.com/ - искам тигани да си взема и се омотах в търсенето . Благодаря предварително Flowers Hibiscus

# 154
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 743
Гледах в някоя от брошурите за следващата седмица тиган на Тефал (ако не бъркам) 24 или 26 см, дълбок и с капак за 36 или 39 лв. Търсих сега в лидъл и кауфланд ама не намирам. На някой сррщал ли е такова?

# 155
  • Мнения: 7 856
Гледах в някоя от брошурите за следващата седмица тиган на Тефал (ако не бъркам) 24 или 26 см, дълбок и с капак за 36 или 39 лв. Търсих сега в лидъл и кауфланд ама не намирам. На някой сррщал ли е такова?
Не са ли всички тигани на Тефал с тефлоново покритие? Аз вече бракувах моите тефалски тигани поради тази причина.

# 156
  • Мнения: X
Може ли мнение са съдовете на тази марка http://berlingerhaus.com/ - искам тигани да си взема и се омотах в търсенето . Благодаря предварително Flowers Hibiscus

Материалът на тези съдове е  алуминий.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 942
Не са ли всички тигани на Тефал с тефлоново покритие? Аз вече бракувах моите тефалски тигани поради тази причина.
Тефал произвеждат и от неръждаема стомана
А за Jeini  ето малко информация за тефлона

# 158
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 743
момичета въпроса ми беше дали за 36 лв сте видели някъде на промоция на Тефал тиган с КАПАК, сигурна съм че гледах, но незнам къде Hug

# 159
  • Мнения: 1 644
момичета въпроса ми беше дали за 36 лв сте видели някъде на промоция на Тефал тиган с КАПАК, сигурна съм че гледах, но незнам къде Hug
В "Метро" има промоция на Тефал сега. Ние си подновихме 28 см.уок- а на Тефал с нов такъв от промоцията на "Кауфланд" за 25 лв.

# 160
  • Мнения: 772
Здравейте и от мен Simple Smile След проучване стигнах до моя избор на тиган Silit professional със silargan. Противоречиви мнения четох за него, в крайна сметка ми трябва нещо за пържене  и запичане, което да е относително безвредно. Разбрах, че по-хубаво от чугуна няма, но не съм още готова за него😃
Добър ли е избора ми на тиган- ще се радвам да чуя мнения Simple Smile

# 161
  • София
  • Мнения: 1 942
RoseBlossom, много е важно какви очаквания имаш към тигана, за да не се разочароваш, както стана с моя Durado със silargan на Silit. Вече е в забвение в килера, жал ми е да го изхвърля, защото го купих след пространно проучване и с голямо желание. Още повече, че не беше и евтин никак.
Тиганът е безвреден, но НЕ Е НЕЗАЛЕПВАЩ. Лепи яко и мен това много ме ядоса. Поддържах го като по учебник, но съвсем скоро след като бях почнала да го използвам, изглеждаше грозно, все едно е стар, мръсен и неподдържан. Спрях да го ползвам и си купих два вместо него - един Le Creuset чугунен, от който не очаквам да не залепва, но сготвеното в него е вкусно и с поддръжката, която е по указанията, изглежда перфектно. Вторият е евтин, Bergner с незалепващо покритие, наистина е незалепващ, но мисля, че е компромисно здравословен, така че може и него да го сменя някой ден. Търся си здравословен и НАИСТИНА незалепващ.
Толкова за Silit.

# 162
  • Мнения: 772
Благодаря ти за отговора:) Очакванията са ми са съсредоточени предимно да е здравословен. Ще внимавам и с подръжката, надявам се да не залепва много, но ще го имам предвид определено. Не пържа чак толкова често и винаги на ниска степен, искам да запичам някакви неща, надявам се да се справи този тиган. Досега ползвах 1 от метро за 30 лв, на който не пише марка дори, но е  абсолютно незалепващ, чак се учидих. Имам големи съмнения за бсевредността му обаче.

# 163
  • Мнения: 14
Колебая се за грил тиган и за момента съм си набелязала няколко варианта:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01NCETFNU/ref=ox_sc_act_tit … 9JA87H2&psc=1

https://www.amazon.de/gp/product/B000PTJ3PY/ref=ox_sc_act_title_ … R8XB7XF&psc=1

https://www.amazon.co.uk/d/Frying-Pans/Lodge-26-67-Pre-Seasoned- … s=lodge+grill+pan

Някакви препоръки измежду посочените?
Или нещо друго конкретно предложение за грил тиган (цената е по-скоро на втори план, но все пак в разумни граници) ?

Тиганът ще се ползват основно върху стъклокерамични котлони.

# 164
  • Мнения: X
Според мен само и единствено Лоджа.
https://www.amazon.co.uk/d/Frying-Pans/Lodge-26-67-Pre-Seasoned- … s=lodge+grill+pan

Вечен е, няма разваляне, няма скапване на покритието.
Вкусът на печено на чугун е уникален, ако искаш може да видиш и на Скепшулт или Карл Виктор -шведски чугун.
Много са добри, но са доста по-скъпи от Лодж.
Лодж са американски, цената е умерена, качеството е много добро.


https://www.amazon.co.uk/Carl-Victor-Square-Pre-Seasoned-Wooden/ … +victor+cast+iron

Другите ти линкове са за тигани от алуминий с покритие. На някои не им пречи, а други не искат да рискуват с алуминия. Засега не съм чела за покритие, което да не се скапва.

Общи условия

Активация на акаунт