Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 818
  • 906
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 134
Здравейте, търся си тенджерка.
Чудя се между тази https://www.balevbiomarket.com/tenjera-s-kapak-20sm.html
Икея серията 365+
Хром Силистра и
Пирамис https://www.pyramis.bg/bg-BG/kitchen/cookware/stainless-steel-po … s/kettle-classic/.
Може ли мнение и препоръки Simple Smile

# 286
  • Мнения: 10 201
Аз съм за Пирамис - не е мръднала 7-8 години, не загаря, храната е вкусна.. Моята е обаче изцяло стоманена, което ми позволява да я ползвам и във фурната.

За офертата на Балев - в биомагазин алуминиеви съдове... "браво", поздравявам ги.

# 287
  • Мнения: 92
Какво ви е мнението за тези тави
http://domashni-potrebi.bg/index.php?route=product/product&p … mp;product_id=187
Имам няколко такива, много са ми удобни

# 288
  • Мнения: 10 201
Какво да е мнението, като не виждам да са дали информация кой е производителят. Принципно емайлът може да съдържа олово - влагат го за подобряване на удароустойчивостта, а и за подобряване на цветовете.

# 289
  • София
  • Мнения: 1 001
Аз днес се сдобих с чугунен тиган- Икейски, този - https://www.ikea.bg/cooking/Cookware/Frying-pans-and-woks/Frying … r-46692/90264845/ 
Спряла съм се и на един Lodge, по-малък.
В сайта на Лава тенджерите, които ме устройват като размер и цвят са изчерпани. Ще ги почакам още малко и ако не заредят скоро, ще трябва да мисля скоростно вариант, тъй като назрява момента да се местим в нов апартамент, а там си сложих индукционни котлони и нито една от старите ми тенджери не става за тях.
От изброените в началото на темата марки, нищо не мога да избера онлайн. Май ще трябва да се разходя до някой магазин и да си избера една касерола и една тенджера среден размер.
Икейските стават за индукция, но там всичко е алуминий.
И аз имам доста тавички от йенско стъкло, но в последно време рядко ги ползвам. Ще се поправя Wink

# 290
  • Мнения: 10 201
Много е красив! Чак се замислих дали и на мен ми трябва същият. Smiley

# 291
  • Варна
  • Мнения: 373

В сайта на Лава тенджерите, които ме устройват като размер и цвят са изчерпани.

Ще имат ново зареждане след около седмица, две .. а бе към средата на февруари.

# 292
  • Мнения: X
Аз днес се сдобих с чугунен тиган- Икейски, този - https://www.ikea.bg/cooking/Cookware/Frying-pans-and-woks/Frying … r-46692/90264845/ 
Спряла съм се и на един Lodge, по-малък.
В сайта на Лава тенджерите, които ме устройват като размер и цвят са изчерпани. Ще ги почакам още малко и ако не заредят скоро, ще трябва да мисля скоростно вариант, тъй като назрява момента да се местим в нов апартамент, а там си сложих индукционни котлони и нито една от старите ми тенджери не става за тях.
От изброените в началото на темата марки, нищо не мога да избера онлайн. Май ще трябва да се разходя до някой магазин и да си избера една касерола и една тенджера среден размер.
Икейските стават за индукция, но там всичко е алуминий.
И аз имам доста тавички от йенско стъкло, но в последно време рядко ги ползвам. Ще се поправя Wink

placebo7,

Защо точно на Лава да е тенджерата?
Те са с тъмен емайл и са доста груби като изработка.
Освен това на бг сайта на лава ги продават на космически цени. Доста съфорумки купиха изгодно съдове от Лава на промоции в Кауфланд или други вериги.

# 293
  • София
  • Мнения: 1 001
Mirella Nova, ами защото хич не ме бива от пазаруване от чуждестанни сайтове! В темите се показват разни оферти от амазон, но аз съм  на "ВИЕ" с тези поръчки, посредници, мита, транспорти.
В темата попаднах съвсем случайно и съвсем скоро, след като се оказа, че трябва да си сменя целият кухненски инвентар, тъй като за новата кухня си купих индукционни котлони, а нито една от старите ми тенджери не става за такива. И в този кратък момент информацията, която вие тук обменяте от много време, ми дойде доста и объркваща, а там ( в сайта на Лава) нещата са систематизирани добре.
Всъщност, за да не съм разбрана погрешно- информацията тук е супер, но е адски много и се изискват явно доста сериозни познания, пък аз като един парашутист се спуснах сред толкова много инфо, че ми прегря главата, защото никога не съм се замисляла за тези неща.
Ако имах време и постепенно трябваше да подновявам посудата-сигурно щях да разглеждам промоции, да се науча как да пазарувам от чужбинските сайтове, да следя за  оферти... но нямам много време, скоро трябва да се пренасяме, а нямам тенджери и тигани.

Проблемът идва и от фирмите, които "леко" казано се опитват да подхлъзнат потребителя.
Тъй като се ориентирах към закалената стомана, освен чугун, и се оказа че масово се обявява, че нещо е закалена стомана или безвредно и ако се задълбочиш в четенето на "дребния шрифт" се оказва, че нещата са от алуминий, ама видиш ли, то имало друго покритие, безвредно. Линковете от последните страници с искане за мнение на съдове от "Био" сайтове го доказва.

Благодаря на всички, които откликват в тази тема и дават съвети на такива, като мен- много сте ценни, да знаете!

# 294
  • Мнения: 3 659
Не знам какво им е биото на тези съдове с маслиново покритие. Изключително лесно се наранява, много тънък слой. Имала съм от тях. По-добре човек да си купи с каменно покритие. Много по-устойчиви са, в случай че бюджетът е ограничен.

# 295
  • Мнения: X
Mirella Nova, ами защото хич не ме бива от пазаруване от чуждестанни сайтове! В темите се показват разни оферти от амазон, но аз съм  на "ВИЕ" с тези поръчки, посредници, мита, транспорти.
Скрит текст:
В темата попаднах съвсем случайно и съвсем скоро, след като се оказа, че трябва да си сменя целият кухненски инвентар, тъй като за новата кухня си купих индукционни котлони, а нито една от старите ми тенджери не става за такива. И в този кратък момент информацията, която вие тук обменяте от много време, ми дойде доста и объркваща, а там ( в сайта на Лава) нещата са систематизирани добре.
Всъщност, за да не съм разбрана погрешно- информацията тук е супер, но е адски много и се изискват явно доста сериозни познания, пък аз като един парашутист се спуснах сред толкова много инфо, че ми прегря главата, защото никога не съм се замисляла за тези неща.
Ако имах време и постепенно трябваше да подновявам посудата-сигурно щях да разглеждам промоции, да се науча как да пазарувам от чужбинските сайтове, да следя за  оферти... но нямам много време, скоро трябва да се пренасяме, а нямам тенджери и тигани.

Проблемът идва и от фирмите, които "леко" казано се опитват да подхлъзнат потребителя.
Тъй като се ориентирах към закалената стомана, освен чугун, и се оказа че масово се обявява, че нещо е закалена стомана или безвредно и ако се задълбочиш в четенето на "дребния шрифт" се оказва, че нещата са от алуминий, ама видиш ли, то имало друго покритие, безвредно. Линковете от последните страници с искане за мнение на съдове от "Био" сайтове го доказва.

Благодаря на всички, които откликват в тази тема и дават съвети на такива, като мен- много сте ценни, да знаете!


Плацебо,

разбирам те с този стрес по новата кухня. Мисля, че не е нужно да купуваш всичко наведнъж. При всички случаи ти трябва една практична тенджера от неръждаема стомана - за варене на нудели, картофи, вода. Такива има на много прилични цени, мисля че от една русенска фирма. Неръждаемата стомана не е вредна. Само че готвеното  не бива да се съхранява в нея. Аз мисля, че и ястия с домати е по-добре да се готвят в керамичен, стъклен или емайлиран съд. За индукциона става само емайлиран. Тук можеш да избираш между емайлирана стомана или чугун. Първите са по-тънкостенни , съответно по-леки, а вторите имат други предимства - на първо място уникалния вкус.
Само за емайлирана тенджера от  чугун ще трябва да се поогледаш повече. В темата на чугунките имаше потребителка, която като теб не беше много ОК с онлайн  пазаруването, но една от пишещите беше поръчала и за нея от английския амазон, така че може пак да се намери някоя възможност. Друга опция е да отидеш в Икея и там да си избереш на място тенджери. Има от всички видове без суров чугун. Икейските съдове са на средно ниво като цена и имат добро качество. За тиган ти препоръчвам суров чугун и то на Лодж. Има ги на сайта на Лава. За разлика от тенджерите на Лава, цените на Лодж на сайта са нормални и не са завишени.

# 296
  • Мнения: 1 336
С риск отново да бьда обявена за агент на Лава , ще кажа, че тиганите които бяха на промоциая ( аз само тигани сьм виждала) бяха малко по различни от тези, които са на сайта. Гледах цените на Лава  в турският им сайт защото исках да взема заради ниската лира, (кьдето преди имаше и с бял емайл, но вече не), но бяха почти сьщите, като в Бьлгария. Иначе Лава често имат на сайта за намалени сьдове, такива, които са с леки дефекти на вьншната част и са доста намалени
soul81, и на мен ми хареса тигана, има ли някьде информация за емайла?

# 297
  • Мнения: X
аз пък днес забелязах едно петънце на дъното на тенджерката ми Fissler, едно такова елипсовидно 2мм не повече, стоманена е. не знам от какво се появи, ама една година я ползвам вече. пробвах да го махна с Astonish който е за керамичния плот, с оцет я покиснах ,ама не се махна, довечера ще я накисна със сода, ако имате някакви идеи ... не мога си обясня от какво се е появило, спагети варих последните пъти в нея, (нищо особено не правя с тях -слагам им само малко зехтин и черен пипер докато котлонът още не  е изстинал) Rolling Eyes

# 298
  • Варна
  • Мнения: 987
аз пък днес забелязах едно петънце на дъното на тенджерката ми Fissler, едно такова елипсовидно 2мм не повече, стоманена е. не знам от какво се появи, ама една година я ползвам вече. пробвах да го махна с Astonish който е за керамичния плот, с оцет я покиснах ,ама не се махна, довечера ще я накисна със сода, ако имате някакви идеи ... не мога си обясня от какво се е появило, спагети варих последните пъти в нея, (нищо особено не правя с тях -слагам им само малко зехтин и черен пипер докато котлонът още не  е изстинал) Rolling Eyes

Какъв цвят е петънцето?На мен понякога ми се получават бели петна защото не знаех,че сол не се слага преди да заври водата Smile

# 299
  • Мнения: X
ами същия цвят като тенджерата (сиво), само малко по-светло. но аз не слагам сол когато варя спагети или паста. а ти как ги махаш тези белите? освен да се е получилло от черния пипер ...

Общи условия

Активация на акаунт