За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 70

  • 32 204
  • 753
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 13 092
И по малко е било майчинството, какво се учудвате.

# 376
  • Мнения: 35 199
Алмонд, само ме дебне да седна до него и се присламчва, хваща се за мен и се опитва да се изправи. Много му е забавен уолкъра, голяма игра отпред с музикалното оформление и другите джаджи.
Аз вчера от Джъмбо го взех, имаха и тяхна ти марка, както някой по - горе спомена.
Колко лв е в джъмбо
Нашият е от 60 лв

# 377
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
По въпроса за майчинството да малко е, но пък ние сме една от малкото държави в ЕС ( да не казвам единствената, че не съм сигурна),  в която имаме платено майчинство две години. В другите държави е едва няколко месеца. Друг е въпроса, че в повечето държави семейството може да си позволи майката да не работи известно време. До като при нас малко семейства имат този лукс.

# 378
  • Мнения: 293
delenita,не толкова,че могат да си го позволят,колкото че пускането на детето на ясла или наемането на детегледачка им коства доста голяма част от заплатата на майката и мн семейства предпочитат майката да си остане вкъщи и да си гледа детето до около годинката.
Да,и доста по-малко е било....по времето на дъщеря ми беше 240лв.

# 379
  • Мнения: X
Тъй като зачоплихте майчинството да ви питам някоя от вас знае ли какво се очертава с платения отпуск през 2 те години - ще го има ли, няма ли да го има както искат работодателите и ако се приеме да го няма дали ще засегне и тези, които вече сме излязли в майчинство?

# 380
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
Копирам си питането и тук:
Бебо е на 8+месеца, и  вече 5дена с река течаща от едната ноздра. Вече незнам какво да правя! Първите 3 дни капах виброцил и ф.разтрор. инхалирах 2 пъти дневно и дърпах сополи на всеки сигурно 30 Мин. Наистина съм безсилна вече, те нямат свършване. Педиатърката ми каза по телефона че е настинка, щом секрета е безцветен, няма темп и не кашля и два пъти ми каза да не й го водя, а да дърпам секрета и до седмица ще мине.
Всичко хубаво, но наистина вече и на мен и на бебето ни писна с тези сополи, само като ме види с аспиратора и се разревава - от рев си свива ноздрите чак ( плаче с цяло гърло) и аспирацията е почти невъзможна.
Целия апартамент мирише на кармолис и евкалипт, влажността е като на тропиците и пак река от сополи. ..
Извинявам се за описанието, но наистина се чудя вечв какво да правя.
Коларгол мога ли да капя, последния път капах коларгол преди 3 месеца. Или друго да капя вече и аз незнам

# 381
  • Мнения: 9 196
Спри да му капеш, каквото и да е, махай етеричните масла и подобни глупости и остави въздуха нормален, ще му докараш бронхит с тая влажност. Щом е чист сопол, ще се справи само. Повече разходки, чист въздух и светлина са достатъчни.

# 382
  • Мнения: 1 392
Малката беше така с хрема през средата на септември и аз с Стеримар и аспиратора ги дърпах бях упорити и почти не отминаха. Давах хомеопатичните alium cepa, сега средата на октомври пак станаха упорити Лл изписа тобрадекс да  капя 3 пъти на ден по две капки във всяка ноздра  хремата беше задна много се давеше и не можеше да спи добре . Сега вече има резултат.  Успоредно с това давах и Фенистил и Проспан защото с това кашляне се притеснявах.  За Сега е ок. Дано така и занапред!!

# 383
  • София
  • Мнения: 9 141
За сега си го има платеният отпуск, който се натрупва по време на майчинство, но дали ще остане, не е ясно. Работодателите искат да отпадне и има някаква логика в искането им, въпреки че за мен е по-добре да се запази.
Но по ми е важно майчинството да си се признава за трудов стаж, но от това, което чета, там няма риск от промяна на този етап.

# 384
  • Мнения: X
Skk07, ако си склонна да ползваш хомеопатия, може да пробваш с Инфлуназал.

# 385
  • Мнения: X
А защо педиатърката ви не пусне един секрет, как по телефона ги преценяват тези неща, не знам. Есен е, може и алергия от нещо да е, но на мен ми звучи като един вирус, който излиза по това време на годината. Две години подред го хващам и аз, само носни секрети, без кашлица и зачервено гърло, но ако не се лекува правилно може да се стигне до кашлица.

# 386
  • Мнения: 7 776
Дори да променят майчинството, това означава промяна в трудовия кодекс и ще влезе в сила от момента на промяната. За жени в майчинство, преди тази дата няма как да важи. Работодателите не искат да плащат, то е ясно,няма да променят закона според мен, защото такъв протест от разярени жени, не биха си причинили. Аз нямам против майчинството да е година или 6 месеца, но държавата не ми осигурява ясли, дететледачки или такъв стандарт на живот,че да мога да давам пари за частни ясли, така, че да си оставя бебето на 6 месеца примерно друг да го гледа.

# 387
  • Мнения: 16 897

Уолкъра на джъмбовата марка е 50 лв, фишър прайс е 60 лв.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 14:56 от ver4eto_sv

# 388
  • София
  • Мнения: 18 796
Как ще 510 лв.?Това не е вярно.

# 389
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Че от кога е 510 лв?

Общи условия

Активация на акаунт