Положителен тест, липса на бременност на видеозон

  • 3 419
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 954
Здравейте момичета,
Много съм развълнувана. С моите проблеми със СПКЯ и нередовен цикъл днес направих 2 теста и се оказаха положителни. Преди седмица пак правих тест - беше отрицателен. С моя нередовен цикъл не знам кога е била ову. Последния цикъл започна на 13ти август.

Отидох на лекар и той ме прегледа на вагинален ехограф и каза че не вижда бременност... Каза че или е ранна или е извънматочна и назначи изследвания на чхг. Казах му че ме наболява корема и ми се гади, отвърна да пия но-шпа и ако ме заболи повече корема или почна да повръщам да отивам в спешното че ще е извънматочна... Еми много се стресирах...  Тепърва ще ги правя тия изследвания.. а до тогава не знам как да си намеря място... Според вас би ли било възможно да е ранна бременост въпреки че доста време ми закъснява МЦ? Като цяло се чувствам добре, чак пат ми се сгажда и ме приболва корема, но е като предменструално.

# 1
  • Мнения: 337
Здравейте момичета,
Много съм развълнувана. С моите проблеми със СПКЯ и нередовен цикъл днес направих 2 теста и се оказаха положителни. Преди седмица пак правих тест - беше отрицателен. С моя нередовен цикъл не знам кога е била ову. Последния цикъл започна на 13ти август.

Отидох на лекар и той ме прегледа на вагинален ехограф и каза че не вижда бременност... Каза че или е ранна или е извънматочна и назначи изследвания на чхг. Казах му че ме наболява корема и ми се гади, отвърна да пия но-шпа и ако ме заболи повече корема или почна да повръщам да отивам в спешното че ще е извънматочна... Еми много се стресирах...  Тепърва ще ги правя тия изследвания.. а до тогава не знам как да си намеря място... Според вас би ли било възможно да е ранна бременост въпреки че доста време ми закъснява МЦ? Като цяло се чувствам добре, чак пат ми се сгажда и ме приболва корема, но е като предменструално.
Миличка, направи си кръвните изследвания и след това повтори след 48 часа. Ако е извънматочна нивото на хормона няма да се е повишило значително, но ако е нормална, което искрено ти пожелавам, би трябвало да се е повишило двойно.
И най-всжното-бъди спокойна и не се притеснявай.
Стискам палци и успех!

# 2
  • Мнения: 954
Благодаря мила, утре сутринта преди работа отивам в лябораторията. Надявам всичко да е наред!!!   Heart

# 3
  • Мнения: 16 872
Трябва да направиш две изследвания на ЧХГ през 48 часа, за да може да се тълкува резултат.
Не може да се каже, че ти закъснява. МЦ идва 12-14 дни след овулация. След като не знаеш твоята кога е била няма как да определиш закъснение.

Когато ЧХГ мине 1000 ед. може да бъде видян плоден сак в матката.

# 4
  • Мнения: X
Щом преди седмица теста е бил отрицателен, то бременността наистина е много ранна и е нормално нищо да не се види на видеозон.

# 5
  • Мнения: 954
Момичета, излезе първия резултат от чхг който ми направиха вчера сутринта. Утре ще направя втория.

Можете ли да разтълкувате резултата? Предполагам че това потвърждава бремеността. Остава да мина второто изследване.

# 6
  • Мнения: 723
Положителен е, но предвид стойността вероятно си била с късна овулация и е нормално още нищо да не се вижда с ехограф. Важното е вторият резултат да се е удвоил.

# 7
  • Мнения: 16 872
Отскоро бременна Wink
Била си с късна овулация. Нормално да не се види нищо. Както казах на видеозон с резултат над 1000.

# 8
  • Мнения: 954
Излязоха и вторите резултати. Цялата се разтреперих..



Момичета, кога мислите че ще е най-удачно да повторя прегледа при гинеколог?

# 9
  • Мнения: 16 872
Нали ти казах вече поне 3 пъти - след чхг по-голямо от 1000.  Запиши си към края на другата седмица.
Лека бременност!!!

# 10
  • Мнения: X
Най-добре в края на седмицата и при лекар с добра апаратура ✌🏻

# 11
  • София
  • Мнения: 3 266
Честито! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 978
Честито!
Здраво и щастливо бебче ви пожелавам!

# 13
  • Мнения: 954
Благодаря Ви милички! За сега виждаме плодно сакче там където трябва, след 2 седмици сме пак на доктор 😊

# 14
  • София
  • Мнения: 165
Честито! Лека бременност и здраво бебче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт