Как се справяте с готвенето

  • 18 609
  • 220
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 298
Току-що приготвената прясна храна е с много по-добра хранителна стойност от престоялата в хладилник и претоплена след това. Изключение правят бобовите, доколкото си спомням
А някои храни след престой дори стават вредни за организма, дори да няма промяна във вкуса. Затова готвим порции колкото за едно хранене, и всеки ден. Не зареждам през почивните дни сготвена храна за цяла седмица, освен някои заготовки за да имам по-малко работа и да спестя време през седмицата.
Ние пазаруваме веднъж седмично, не мога всеки ден след работа да хуквам по магазините за нещо за вечеря.
Пазаруваме от 2 он-лайн магазина от 3 години, преди пак седмично от големите вериги, месо от месарница в квартала на производители, пуешко и патешко (когато има) от Лидъл и риба от близък рибарски магазин.
Месо и мляко държим в хладилника в чекмедже фреш зона, температурата е близо до 0 и няма проблем за няколкодневен престой.
По-нежните зеленчуци - броколи, тиквички и др.подобни готвя в началото на периода когато пазаруваме.
Инцидентно, ако нещо ни затрябва и го нямаме, пазаруваме в кварталните магазини.

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 21:55 от nati_nat

# 61
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Може и така да е, но аз съм направила своя избор. Лекции не ми се четат, така че моля да си ги спестите. Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 2 298
Тук никой не чете лекции, всеки споделя опит и информация, аз споделих защо готвя за всяко хранене.  Кой и как ще се възползва от чуждия опит и информация  и какъв избор ще направи си е негов проблем. Никой не съди другите за избора им.

# 63
  • Мнения: 243
Аз си признавам, че нямам нерви да готвя всяка вечер. А и време не намирам. Не мога да робувам на котлоните и да губя ценно време със семейството. Всъщност, когато децата поотраснат и прекарват повече време с приятели тогава вече имаш и времето, и възможността да се развъртиш повече в кухнята. Това разбира де е мое лично мнение, не ангажирам никого с него.

# 64
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Тук никой не чете лекции, всеки споделя опит и информация, аз споделих защо готвя за всяко хранене.  Кой и как ще се възползва от чуждия опит и информация  и какъв избор ще направи си е негов проблем. Никой не съди другите за избора им.

Да, да. Аз 'споделям' защо готвя два пъти в седмицата, когато ме попитат.

# 65
  • Мнения: 383
Тук никой не чете лекции, всеки споделя опит и информация, аз споделих защо готвя за всяко хранене.  Кой и как ще се възползва от чуждия опит и информация  и какъв избор ще направи си е негов проблем. Никой не съди другите за избора им.

Да, да. Аз 'споделям' защо готвя два пъти в седмицата, когато ме попитат.
E той форума е за въпроси,мнения и отговори. Нкой на никого не е опрял пистолет в главата да пише и споделя.
Ти ако доброволно не споделиш колко често готвиш никоя от нас няма да дойде на справка у вас с анкетник.
Аз съм против хвърлянето на храна и ако някой у нас каже,че не може да яде нещо от вчера жална му майка. Но ако съфорумките готвят всеки ден (аз не им готвя и не им купувам продуктите, така че няма да хукна да чета лекции или да критикувам). По същия начин,ако някой много жалее за мъжа ми че яде една и съща манджа понякога и 3 пъти- за заповяда да му сготви, но като цяло никой няма да има безсънна нощ защо аз не готвя всеки ден.....

# 66
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Хубаво е да не се допуска, че пищещите в темата са слезли от дървото вчера и нямат никакъв опит и информация. Когато имам нужда от такива ще попитам. Иначе се получава малко покровителствено начукване на канчета.
Да не говорим колко невероятно звучи, че се готви по 3 пъти на ден.

# 67
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Моля, да ми дадете рецепта за бърза вечеря, която да мога да направя тепърва в 20ч, след като се прибера от работа и ме чакат две гърла - на мъжа ми и на дъщеря ми... ConfusedConfusedConfused
За пържени яйца, гювечета и спагети се сещаш  със сигурност! Не ти казах кой знае какво като идея, но към спагетите винаги можеш за добавиш "различен" сос - нещо индийско, японско, тайландско.. аз моите съм ги научила на разнообразни яденета, ах, на какви африкански издържааааат Simple Smile И на люто също!
Все пак, да добавя: подправките правят манджата! Пробвайте да игреате с тях, много помага!
Напр. една доматена прста супа с целина е много по-разлчна от такава, направена с босилек! Всичко същото, мерудията -различна. Без зор -различна манджа.

# 68
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Хубаво е да не се допуска, че пищещите в темата са слезли от дървото вчера и нямат никакъв опит и информация. Когато имам нужда от такива ще попитам. Иначе се получава малко покровителствено начукване на канчета.
Да не говорим колко невероятно звучи, че се готви по 3 пъти на ден.
А здрасти! Приятно ми е! Уикендите готвя закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря. През седмицата почти не пропускам ден, в който да приготвя закуска за училището на децата, за малката, че свършва по-рано - обяд и вечеря за всички. Жива съм, мъка е, боря се с оптимизацията, но неуспешно за сега Joy

# 69
  • Мнения: 3 450
Оф у нас също това е ежедневна драма. Имам две малки деца, така че борбата за полезните зеленчуци е безмислостно жестока.

Моите трикове се:
1) Налична тенджера под налягане. С добра организация имам 4-5 вариянта за вечеря за максимално 20 мин.
2) Държа звмразени и нарязани на кубчета: лук, моркови, чесън и чушки.

От там опциите са следните:
А) крем супа от тиквички.
В) крем супа от тиква.
С) крем супа от домати или от спанак или от карфиол ...
D) пилешка супа с картофи и фиде
E) пиле яхния с нахуд.

Отделно от тенждерата под налягане:

F) Доматен сос от домати, лук, чесън и еветнуално риба тон. Много пасиран, за да не споря с децата дали има ли лук или не.
- този сос с макарони или върху бял сварен без нищо ориз.

G) Пиле на тиган с картофено пюре

F) кюфтета/ наденички/ риба с гарнитура краставици и моркови нарязани на дълго.

Всички гореспоменати ястия се приготвят за максимално 20мин броени от влизането в кухнята...

# 70
  • UK
  • Мнения: 958
Записвам се за темата да черпя идеи.

Деца нямам, само двама сме, кучето си яде гранули. Еми, рядко ми се занимава да готвя нещо по-интересно. От време на време като имам муза се въртя из кухнята, ама я има веднъж седмично, я - не.
През седмицата при нас общо взето се яде по следния начин:
- 1-2 пъти поръчваме храна
- Свинско с грах на фурна
- Сьомга с чили сос на фурна + някаква гарнитура - салата, варени картофи, печени картофи с подправки
- Мариновано пилешко месо на тиган или фурна
- Стир фрай с пилешко/зеленчуци, което готви ММ
- Запечени гъби със сирена

На обяд обикновено ям сандвич с риба тон и краставица, не обичам да разнасям кутии.
Напоследък си давам сметка в момента, че сме много зле с готвенето и храненето, нищо чудно, че ММ е почнал да качва килца. Rolling Eyes Ще агитирам за по-здравословно хранене, някои от идеите, дадени в темата много ми допадат.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 010
Това, което ни спестява най-много време е, че си помагаме с мъжа ми. Или се редуваме в готвенето или си помагаме като готвим заедно. Аз обичам да измия, обеля, нарежа и подредя всичко докато той се занимава с месото и подправките после.

Гювеча и тенджерата под налягане също си ги ползваме активно.

За пазар - обикновено поддържаме количества от основните продукти, винаги у нас може да се направи крем супа от нещо си, да се изпече кекс или да си направим паста със сос. На седмичния пазар решаваме горе долу за седмицата и ако се наложи нещо до купуваме, но рядко. Хляб се купува един път седмично, той си го яде, аз не ям. Кисело мляко квася и пак не ни се налага да купуваме всеки ден.
Нямаме деца все още.

# 72
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Хубаво е да не се допуска, че пищещите в темата са слезли от дървото вчера и нямат никакъв опит и информация. Когато имам нужда от такива ще попитам. Иначе се получава малко покровителствено начукване на канчета.
Да не говорим колко невероятно звучи, че се готви по 3 пъти на ден.
А здрасти! Приятно ми е! Уикендите готвя закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря. През седмицата почти не пропускам ден, в който да приготвя закуска за училището на децата, за малката, че свършва по-рано - обяд и вечеря за всички. Жива съм, мъка е, боря се с оптимизацията, но неуспешно за сега Joy

Здрасти! Simple Smile Закуска прави мъжа ми. Аз ако ще готвя готвя наведнъж и после денят ми е свободен. Закуска, снак и обяд си носим всеки ден за работа и училище. Всичко, което сготвих вчера ще свърши до сряда вечер и в четвъртък пак трябва да се готви да закърпим положението до уикенда.

# 73
  • Мнения: 9 571
мултикукърът не, обаче слоукукърът наистина много помага.
Те и повечето модели мултикукъри имат функция за бавно готвене, каква е разликата между тяхното бавно готвене и бавното готвене на слоукукъра ? Никаква ми се струва ...

А, не знам, моят няма. твърдя, че е най-безполезният уред, който съм държала в къщи. никаква работа не ми върши на мен, но аз съм затрупана с всякаква посуда и няма да извадя големия уред за нещо, което мога да свърша в тиганЯ или във фурната и ще е по-вкусно. поради тази причина го харизах.
но пак казвам - всеки си знае от какво има нужда.
по повод пазаруването - понеже напоследък времето не стига, пазарувам спорадично. оре-долу имам някаква идея какво ми трябва за близките дни и си го набавям. предпочитам бабите на пазара и малките месарници /за домашни яйца човек убивам/. ако съвсем ударя дъното опирам и до лидл и подобни, де, но като цяло ги избягвам:laughing:  поръчвам много от производители от групите в нета и от ферми, доволна съм.
абе...мъка, мъка Wink

# 74
  • Мнения: 46 561
Няма такова телешко като сготвеното в крок-пота. Но удобството на този уред е да готви, докато те няма вкъщи. Мяташ едни телешки джоланчета сутринта и след работа имаш нещо различно от аламинут.
Честно казано ме е страх да ям месо, стояло цял ден извън хладилник...
Аз по принцип работя от вкъщи, но и преди като бях в офис готвехме вечер. Делниците меса, които се правят по-бързо - свински пържоли, риба на фурна, пилешки бутчета, дроб на скара, т.е. неща, които се пекат за 25-45 мин, времето, което ни е нужно, за да си вземе по един душ, да нарежем прясна салата и да сложим масата.

Моля, да ми дадете рецепта за бърза вечеря, която да мога да направя тепърва в 20ч, след като се прибера от работа и ме чакат две гърла - на мъжа ми и на дъщеря ми... ConfusedConfusedConfused
Прегледай тази тема.
Ако мъжът ти се прибира по-рано ще е по-удобно да ги приготвя той.

Общи условия

Активация на акаунт