Отговори
# 15
  • Мнения: 8 823
Вече се предлагат и пластмасови инструменти за гинекологичен преглед, за еднократна употреба на желаещите, но с допълнително заплащане.

# 16
  • Мнения: 3 789
Никога не са ползвали пластмасови инструменти при мои прегледи. Винаги са метални, но изглеждат чисти. Само веднъж съм попадала при кофти лекар, но беше спешна ситуация, инструментите бяха чисти, обстановката не особено, а той изглеждаше мъртво пиян, но даже и името не му запомних. Ако имате достатъчно доказателства, пуснете жалба.

# 17
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Въздушно-капково предаваните инфекции засягат дихателната система.
Тези, за които пишете, са полово предавани болести.

Ако нещо не ви харесва, винаги може да откажете преглед.

# 18
  • Мнения: 5 059
Малко странно ми се вижда,но знае ли човек.
Преди години ходех с една приятелка"да и пазя страх" при нейния дългогодишен зъболекар.
Кабинетът беше стая от апартамент.Чакалнята беше входното антре на хората.В което се разхождаше,лягаше по столовете и мяташе косми навсякъде лигавото им куче.Влизаше и щъкаше и в самия кабинет.Едно на ръка,че миришеше ужасно,но не мисля,че е и хигиенично.
Но това не беше най-лошото.Бях просто шокирана след като видях,че ръкавиците за преглед се перат! на мивката и се оставят  да съхнат с щипки на простора!!
За инструментите не искам и да си помислям.
Но..."била много добра зъболекарка".
Така че,всичко е възможно.

# 19
  • Мнения: 18 530
Куче при зъболекар е наистина прекалено!

# 20
  • Мнения: 5 059
На мен не ми пречи самото куче,аз много обичам животните.Предполагам,че и разсейва дечицата ,да не ги е страх.
Но поне можеше да го ограничи къде да щъка.
Беше много старо горкото ,ръсеше безобразно много косми,течеше му лига...Кокер шпаньол като порода иначе беше Simple Smile
То и съпругът на въпросната зъболекарка се разхождаше по долен потник и гащета.Възрастен,космат и въз пълен мъж.Ама човека все пак си беше вкъщи Grinning
Най-учудващото е,че тази зъболекарка все още си практикува и почти винаги е пълно с хора.
Може би жената наистина работи добре,но аз лично не бих и се доверила.

# 21
  • Мнения: 2 998
Никога не са ползвали пластмасови инструменти при мои прегледи. Винаги са метални, но изглеждат чисти.
Още преди 12 години са ме преглеждали с пластмасови и мислех, че отдавна е така навсякъде. Лично за мен са много по-комфортни или по-точно по-малко неприятни.

# 22
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Днес бях на преглед при гинеколог, който не бях посещавала до момента. Забелязох, че инструментите бяха накиснати в някаква течност, а този, който използва за мен го извади от шкаф и потопи в друга течност (вероятно някакъв дезинфектант) преди да влезе в употреба. Всичко си беше чисто, хартиите сменени, ръкавиците нови.
Иначе при първият ми преглед  от гинеколог преди 10г. си спомням, че използваше пластмасови за еднократна, но повече никъде не съм попадала на такива "инструменти".

# 23
  • Мнения: 607

Мисля че хламидията е полово предавана болест....... я провери мъжа си, шегувам се.........      но все пак само при полов контакт се хваща.                                                                                   

# 24
  • Мнения: X
Веднъж ми се е случвало на профилактичен преглед хигиената да на е на много високо ниво. Нямаше хартия на стола, инструментите стояха на металната маса под отворения прозорец, не видях дезинфектант. Ръкавиците си ги извади от джоба на дрехата, с която беше облечен. Попитах го така ли преглежда по принцип и ми се оправда, че сестрата я нямало днес. Отказах му категорично да ме прегледа и докато се обличах не спря да ми мърмори как съм му губела времето. На изпроводяк има наглостта за ми каже - На ваша отговорност си излизате оттук без да съм ви видял...Laughing

# 25
  • Бг
  • Мнения: 846
Авторке, сподели моля, кои са тези доктори. Да не се излъже някой друг да иде, че то така, без имена, е само "прах в очите".

# 26
  • Мнения: 1 306
Не е само един, а са двама. Третият се оказа читав.
Доколкото разбрах при третия е имало разказ какво е ставало и естествено, че няма да направи същото. Но ако беше той първи не се знае. Чудя се дали го правят за икономия или от мързел. Като ми вземат кръв от вената винаги питам еднократни ли са иглите. Не за да се информирам, а като намек, ако не винаги са такива да се стреснат. Обикновено отговорът е учудено "разбира се" сякаш е тотален абурд да не е така. Но в единия случай иглата беше взета от една кутия с камара разпечатани игли. Може да ги ползват еднократно, но самото отваряне на опаковката не беше направено пред мен, а е станало преди това. Така че масово може да не е, но не са изолирани случаи на използване на не-стерилни инструменти или многократна употреба на еднократни.

# 27
  • Мнения: 1 338
И на мен преди няколко години ми се случи да иска лекарката да ме прегледа с метални инструменти за многократна употреба, обаче помолих ако има такива за еднократна, защото ги предпочитам, направи една крива мутра, мрънка, че не били удобни и ала бала и накрая ги измъкна от един кашон, невидим за пациентите, явно всички имат (може и да е някакво изискване, не знам) и си е до лекаря какво ще използва, до момента, в който и пациента не изрази желание и мнение  Wink

Та дали можел пациента да види какво използва, като е легнал вече, може, може, до последно съм надигната и следя с какво и как е екипиран и оборудван, после лягам кротко  Laughing

И с иглите практикувам, както вече е обяснил BCD, също гледам откъде ги измъкват и хич вече не ме трогват като се засягат от "неудобните" ми въпроси Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 10 607
Преди години ми се случи една възрастна сестра, на която ръцете й трепереха вече и не виждаше без очила да ми взима кръв за изследване. Докато се опитваше да ме боцка с голи ръце, а аз полуседнала на един стол с изпъната на облегалката му ръка, с другата ръка се опитваше да размаже един комар на стената. Толкова се разгневих, че от там нататък вече няма кой да ме накара да ми вади кръв в седнало положение. Лягам, изпъвам ръката и така позволявам. И без ръкавици - ъ-ъ! На детето искаше една така пак да му боцка пръстче без ръкавици. Веднага си дръпнах детето и отказах. Оная се възмути - тя с ркавици не можела и ми извика един друг колега, който си сложи ръкавиците и боцна детето вместо нея. Ама много са нагли, ако си мълчиш. На никой не му пука за здравни стандарти и здравето на пациента. Особено пък дъртите.

# 29
  • Мнения: 12 798
А мъжът ти как е, има ли нещо от изброеното?

Общи условия

Активация на акаунт