Втората съпруга и децата от първия брак

  • 26 205
  • 335
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 5 775

А редно ли е според вас тя да нарича чуждото дете Маме,при създалите се обстоятелства?
Умишлено го прави това и сега го играе многострадална.
Пак казвам,детето е изманипулирано, да свикне, да се обръща така към мащехата.

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 14:32 от trikitil

# 121
  • Мнения: 1 174
Когато беше малък племенника ми, постоянно се бъркаше, случвало се е да ми каже мамо, смеехме се, поправяхме го разбира се. Сега се случва моето да ми каже:  госпожо...
Грешка, манипулация, каквото ще да е, без да се изкарва голяма работа, трябва да се поправи детето. На него му е все тая, но на големите не им е.

# 122
  • Мнения: 5 074
Като цяло тази работа с раздялата е една мръсна история,що се отнася до детето поне.
Ето,във въпросния пример,бащата е лудо влюбен в новата си жена(казва,че никога не е обичал старата,и му вярвам,защото бебето стана случайно)и сега е разбрал какво е любовта.
За съжаление това го кара да ненавижда първата ,меко казано.
За всичко я сравнява с другата-не го облича както трябва,не му дава подходящите лекарства,не го грижи добре,другата винаги знаела,винаги можела,била по-по-най.
Това сравнение е ужасно!
Да сравнява жена с 15 години опит в гледането на деца и такава родила преди едва 3 години ,че на всичко отгоре изоставена от него....
Не знам как сърце му дава да се държи толкова пренебрежително,но всичко това в крайна сметка ощетява детето...

# 123
  • Мнения: 18 983
Да му дава детето по режим бившата и да му тегли една голяма майна. С дете на 3 години животът е пред нея, мъже много, свят широк. Simple Smile Пък че я оплюва като майка, Господ да го съди.

алекс, мнението ти слабо ме интересува Simple Smile Естествено, че бащата има вина, но той е баща на децата и е винаги в картинката. Другите хора не са им никакви реално. Пък и не говорим за вина след толкова години. А за това, че няма как да си съвсем безразличен, когато някой е постъпил кофти навремето спрямо теб или децата ти. Няма срок на давност, че след 10 години да се забрави и т.н. Имам си нов живот отдавна, но това, че децата ми са имали труден период и защо, не забравям.

# 124
  • Мнения: 5 074
Ами,тя още има чувства към него и я боли.Не е правилно но детето е единствения начин да го нарани и го ползва за това.Съвсем скорошна им е раздялата-от 10-на месеца и още и е прясна раната.
+ това,което вижда като отношение от отсрещната страна и накрая се получава,че не го води на уговорените срещи,пропуска уикенди и не му го дава и тн и тн.
Иначе е красива,млада,добре сложена жена,със сигурност животът е пред нея Simple Smile

# 125
  • София
  • Мнения: 24 839
От позицията на времето, което измина, аз също смятам, че отношенията ни щяха да са съвсем други, ако той имаше достойнството да си признае колко е влюбен. Не си призна до последно.Сега заживял  със съвсем друга жена с дете, за която става въпрос тук и с която е запознал нашето дете.Направо му завиждам как си намира връзки за нула време Simple Smile

Ами, ако не е бил много влюбен, защо да те наранява допълнително? newsm78
И той наистина не е бил, щом толкова бързо е заживял с някаква друга.

# 126
  • Мнения: 18 983
Е нямат ли режим?

# 127
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен е отвратително да отмъщаваш чрез детето си.
И без това, разводът усложнява комуникацията с децата.

# 128
  • Мнения: 18 983
Какво е отмъстила жената? Ако нямат режим, не е ясно кой крив кой прав.

# 129
  • Мнения: 5 074
Нямат режим.
Те не са се женили,съответно развеждали и всичко е на устни уговорки.
По негови думи тя си измисля оправдания все по-често, да не му даде детето в уговорения ден...

# 130
  • Мнения: 18 983
Той може да лъже. Не му вярвай Simple Smile Невинаги е така както казват за бившата Simple Smile

# 131
  • Мнения: 5 074
А,не вярвам дословно на всичко.То,ако вярвах,тази жена трябваше да е в затвора.
А аз познавам и нея,макар и по-бегло.
Да не говорим,че тези думи са от устата на мъж,готов да пребие детето си,защото е изтървало бисквита на пода...

# 132
  • Мнения: X
Бащата е в картинката, докато има картина.
А след раздяла вече такава няма.
Картината става на две.
В едната си ти и децата, а в другата той и децата.
От там насетне всеки си вкарва, който иска в своята картина!
Нищо не ви свързва, щом вие не желаете да сте заедно. И нищичко не може да ви свърже, ако вие не го желаете, ни деца, ни брак, ни пари, нищичко!


# 133
  • Мнения: 18 983
Ами разбира се, кой казва друго? Децата ни свързват косвено обаче докато пораснат. Налага се чат пат по някой разговор например - неизбежно е. Не знам какво толкова се тръшкаш - не схванах.

# 134
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Естествено,че на първата жена няма да и е приятно,че детето и нарича чужда жена ,,мама,,.
Втората жена според мен манипулира детето,като се обръща към него с ,,маме,,.и разбира се и то отговаря по същия начин.А тя дори и мащеха не е .
Една разумна жена щеше да използва друго обръщение-по име например или ,,слънце,, или нещо друго...

Майката е само една.
Аз лично,като майка не бих търпяла такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт